Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

2014 Triumph Bonneville T100

Motovento
    REKLAM ALANI
    glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    glock muthıs resımler zaten hastayım bu alete sımdı sevgım kabardı resmen ... bızımlesın ve tarzsın diyirum
    Çok teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taklit olduğu konusunda sonuna kadar katılıyorum. japon dostlarımızın ortaya çıkardığı bir tür yok motosiklet konusunda neredeyse. klasik, caferacercı triumph ürettiği motosikletlerin bizzat "türünü-sınıfını" yaratmış bir üretici. harley, v-motorlu cruiser sınıfının yaratıcılarından. ama bugün yamahanın star motorcycle altında ürettiği hava soğutmalı v motosikletler "teknik" olarak her konuda harleylerden üstün. triumph teknik olarak harley'e göre daha çok günümüz teknolojisini yakalamış durumda. ya da harley bu teknolojiyi yakalamak istemiyor. hem dış hem iç hem ruh olarak klasikler japonlarda bu ruh yok.
    Harleyde artık çeki düzen vermeye başladı gerek fren olsun, ön takım olsun... Şikayetlerde esas alınarak bunu yapmak zorunda, tabiki karakterinide öldürmek istemez. Belli ölçülerde bütün firma ve markalar kendini yenilemek zorunda, Moto Guzzi mesela 2015'de V7'ye abs koymuş, gerekli mi çok??? vs. vs. satış politikası... Ducati'nin de çıkaracağı 4 model 4 gözle bekleniyor ama lezzeti nasıl olur bilinmez gerçi iyi bir rakip yabana atmamak lazım çünkü geçmişi canlandırmış, ilk defa el atmamış kısacası...
    solmyr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bu triumph'lar bir harika
    glock bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Öncelikle hayırlı olsun benim hayalim ama ona ulaşmaya baya bir zamanım var hem maddi hemde tecrübe olarak. Cafe racer merakınız vardı neden Thruxton modelini seçmediniz o cafe racer için zaten baya bir modife edilmiş bir model. Ben şahsi olarak Bonneville daha çok beğeniyorum ama cafe race düşünüyor olsaydım Thruxton daha uygun olurdu diye düşündüm.
    glock bunu beğendi.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    bu motorlar ask ısı sevgı ısı koklu tarıh kokan nadıde parcalar resımlerınızdede paylastıgınız gıbı bırcok dunya starı bu aracları gerek fılmlerınde gereksede ozel hayatlarında kullanmıslardır mesela steve mc queen adamların karızmaları tarısılmaz ayrı bır havası kulturu var bu aracların . bundan 3 sene once bır arkadasa motor bakmaya gıtmıstık ferco motora vespa alıcaktı moto guzzı v7 classıc vardı resmen kıtlenıp kalmıstım altına gırdım ustune cıktım 2 saat motoru ınceledım arkadas demezmı bana bune lan java gıbı kacarak uzaklasmak ıstemıstım yanından... ılk uc model soyle deseler bana .1- trıumph 2-motoguzzı v7 3-royal enfıeld contınental gt derim ... ayrıca ducatı scrambeler ı de merakla beklıyorum ...
    glock bunu beğendi.

Alıntı endoramax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun benim hayalim ama ona ulaşmaya baya bir zamanım var hem maddi hemde tecrübe olarak. Cafe racer merakınız vardı neden Thruxton modelini seçmediniz o cafe racer için zaten baya bir modife edilmiş bir model. Ben şahsi olarak Bonneville daha çok beğeniyorum ama cafe race düşünüyor olsaydım Thruxton daha uygun olurdu diye düşündüm.
    Şimdi şu şekilde belirtmem gerekirse; Ben daha öncesinde F4 ve F4RR kullanıyordum bir süre ara vermek durumunda kalınca, rahat fakat keyifli birşeyler arayışına girdim, Thruxton ve Scrambler modellerini inceledim hepside birbirinden güzel motosikletlerdi fakat kendime en uygun oturuş ve sürüş pozisyonu olarak Bonneville T100 modelini uygun buldum, bu model Cafe Racer değildir aslında Tracker modelidir...

Skalada olduğu gibi;

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Moto Guzzi V7 racer'da gerçekten italyan işçiliğini belli ederek özenle yapılmış... ilk sayfalarda bir arkadaşımın motosikleti ile başbaşa çekilmiş fotoğraflar var. Gerçekten güzel bir opsiyon ve kendine özgü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Ducati Monster 795'den Cafe olur mu bakalım adamın biri neler yapmış...

veya, Panigale

Triumph'ın yeni geliştirdiği modeller,
    mehmetenis bunu beğendi.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    mücevher gibi motorlar cok guzel ve nadıde. zevkınıze hayran kaldım, kazasız belasız kullanmak nasıp etsın rabbım kişisellestırmelerınızı de takıp edıyorum guzel seyler cıkıyor ortaya. ınsallah bende seneye gelırse ducatı scrambeler classıc dusunuyorum bakalım butcemız ızın verıcekmı.

Teşekkür ederim iyi dileklerinize. Ducati içinde hayırlısı olsun
    hkn34 bunu beğendi.

http://www.hizliresimyukle.com/image...6/DSC_7635.jpg
    http://www.hizliresimyukle.com/image...6/DSC_7646.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

wolrath, kurufasulye ve mehmetenis bunu beğendiler.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Çok iyi ya,,, zaten özlemiştik senin paylaşımlarını. Güzel tercih. Ben de oturduğumda hiç beklemiyordum ama çok beğendim Bonneville yi.

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi ya,,, zaten özlemiştik senin paylaşımlarını. Güzel tercih. Ben de oturduğumda hiç beklemiyordum ama çok beğendim Bonneville yi.
    Teşekkür ederim, uzun bir aradan sonra böyle bir motosiklet ile foruma tekrar katıldım. Eskisi kadar aktif olamasamda, zaman zaman takip ediyorum. Cafe Racer'a yoğunlaşmaya devam edeceğim, ileride kısmetse bu motosikletin yanına M.Guzzi V7R, Ducati Scrambler veya Triumph Scrambler düşünüyorum.

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019

çok güzel bir inceleme olmuş
    süspansiyonu
    depo kapağını değiştirmiş
    efi yazılımını değiştirip motorun alt devirlerde hızlı ivmelenmesini sağlamış
    glock bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    bayılıyorum bu tarz anlatımlara

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

Triumph Factory Custom videosu

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, uzun bir aradan sonra böyle bir motosiklet ile foruma tekrar katıldım. Eskisi kadar aktif olamasamda, zaman zaman takip ediyorum. Cafe Racer'a yoğunlaşmaya devam edeceğim, ileride kısmetse bu motosikletin yanına M.Guzzi V7R, Ducati Scrambler veya Triumph Scrambler düşünüyorum.
    Triumph şunu çıkartırsa al bence

http://hiconsumption.com/2014/11/triumph-tfc2-scrambler-custom/

(Sanırım aynı motordan bahsediyoruz )

Ama mevcut scrambler'ın üzerine oturunca ciddi hayal kırıklığı yaşadığımı söyleyebilirim. Hatta hayretler içinde Bonneville ve hatta Truxton'ı daha fazla beğendim.

Ducati'de de Scrambler-Full Throttle modeline bittim. Bence şunaki mevcut Triupmh scrambler'dan daha iyi. Tasaım görecelidir ama Ducati daha güçlü ve ciddi şekilde daha hafif. Ee "Scrambler"ın temsil ettiği, özgürlük, asilik ve çeşitlilik biraz da bunlar değil mi ?
    glock bunu beğendi.

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Triumph şunu çıkartırsa al bence

http://hiconsumption.com/2014/11/triumph-tfc2-scrambler-custom/

http://cdn.hiconsumption.com/wp-cont...r-Custom-1.jpg
    (Sanırım aynı motordan bahsediyoruz )

Ama mevcut scrambler'ın üzerine oturunca ciddi hayal kırıklığı yaşadığımı söyleyebilirim. Hatta hayretler içinde Bonneville ve hatta Truxton'ı daha fazla beğendim.

Ducati'de de Scrambler-Full Throttle modeline bittim. Bence şunaki mevcut Triupmh scrambler'dan daha iyi. Tasaım görecelidir ama Ducati daha güçlü ve ciddi şekilde daha hafif. Ee "Scrambler"ın temsil ettiği, özgürlük, asilik ve çeşitlilik biraz da bunlar değil mi ?

Ducati bu segmentte çok ciddi bir rakip, çünkü bir seferde 4 model çıkarttılar fakat İtalyanlar çok çeşitli malzeme ve işçilikler ile harika motosikletler üretsede... Caferacer tarzının öncüsü malesef Triumph'tır ve bu tarz İngiltere'de Ace Cafe London gibi yerlerden ve mekanlardan türemiştir.
    tamamen mekanik, özelliği olmayan, teknolojisi zayıf, demode olmayan ve geliştirilmeyen (aynı kalan) vintage-retro ruhunu yaşatan ve yansıtan modellerdir. Ducati-BMW-MotoGuzzi-Horex gibi diğer Avrupa ülkesi markalarının ürettiği modeller klondur (benim fikrimce). Tabii aynı zamanda hepsi çok ciddi rakiplerdir! Kesinlikle Ducati-BMW bu eksiklikten faydalanıp modellerini çıkarttı. Triumph Classic serisi hala sade, gösterişsiz, kendine has işçiliği, malzeme kalitesi olan, konfor-teknoloji-sürüş modları ıvır zıvır şeylerden çok uzak. Enduroların atası olan Scrambler hala eskisi gibi mesela... Bu şuna benziyor; Iphone6 çıkıyor piyasaya ve satıyor-kullanılıyor fakat Nokia'nın tuşlu, eski şekildeki telefonlarıda üretiliyor ve satışı yapılıyor bugün. Ben birçok motosiklet kullandım, neredeyse kalmadı diyebilirim. Hepsinin kendine has lezzeti, keyfi vardı, hepsinde bir özellik vardı, Triumph Bonneville'de de tamamen senin insiyatifinde olan karakteristik ve özgeçmişe sahip bir motosiklet var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Triumph markasını farklı bir açıdan tanıyabilmek adına şöyle bir video;

Castrol ve Triumph, Yeni Dünya Hız Rekoru İçin Çalışmalara Başladı

Dünyanın en önde gelen üstün teknolojili ve her türlü zorlu koşula dayanıklı motor yağı çözümleri tedarikçisi Castrol, Triumph ile birlikte ?Dünya Kara Hız Rekoru?nu kıracak yeni bir motosiklet geliştirmek üzere ortak çalışmalara start verdi.

Hot Rod Conspiracy/Carpenter Racing Castrol Rocket adı verilen ve avcı uçaklarının tasarımından ilham alınarak geliştirilen 1000 Hp’lik motosikletin 400 mil/saat hızını aşarak rekor kırılması hedefleniyor. Amerikan Motosikletçiler Birliği (AMA) ve Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından tanınan mevcut motosiklet kara hız rekoru ise 376.1 mil/s ile bu rekoru 2010’da kıran Ack Attack pilotu Rocky Robinson’a ait.

Karada, denizde ve havada dünya hız ve dayanıklılık rekorlarının yıllardan beri en önemli öncüsü ve destekçisi olarak dikkat çeken Castrol, 1914 yılından bu yana desteklediği “Kara Hız Rekorları’ çalışmalarına bir yenisini ekliyor. Utah’da yer alan tuz kaplı düzlükler üzerinde gerçekleştirilecek rekor denemesine hazırlanan Castrol ve Triumhp, birlikte geliştirdikleri 1000 Hp gücünde avcı uçağına benzeyen tasarıma sahip Castrol Roket ile dikkat çekiyorlar. Castrol Motosiklet Yağları Marka Müdürü Rob Corini konuyla ilgili olarak, “Castrol dünya genelinde pek çok platformda kara hız yarışlarında aktif olarak yıllardan beri yer almakta olup tam 21 rekora adına yazdırmıştır. Karbon kevlar monokok Gövdeli Castrol Rocket, inanılmaz bir güç ve aerodinamik dengesiyle, bir performans markası olarak mirasımızı temsil ediyor ve hayret verici hızlara ulaşabiliyor. Bu motosiklet performansın üst düzey sembolü olarak öne çıkıyor’ açıklamasını yaptı.

Castrol Roketi adı verilen sıra dışı makinenin pilotu Jason DiSalvo ise “Motor sporlarının en temel unsuru olan hız yarışı, tüm faktörlere karşı sürekli bir mücadele için becerinin, kaynakların ve kararlılığı bir arada sergilenmesini gerektirir. Tuzlu yüzeyde yol tutuşu düşüktür ve rüzgar da her yönden size yüklenmektedir. Ancak Bonneville Kara Hız Yarışını gerçekten özel kılan şey ise insanlardır. Şartlar o kadar zorlayıcıdır ki, son 100 yılda yarış dışında pek bir ortak yönü olmayan yarışçılar dünyanın en hızlısı olabilme yolunda birbirlerini desteklemek ve teşvik etmek için güçlerini birleştirmiştir’ dedi.
    Triumph Motorcycles Kuzey Amerika Başkanı ve CEO’su Greg Heichelbech projeyle ilgili olarak: “Bu proje Castrol ve Triumph’un motor sporları mirasının, yeniliğinin, cesaretinin ve kararlılığının bir kutlaması olup, hem tarihin peşinde olmak hem de mirasınızı kutlamak için inanılmaz bir fırsat teşkil etmektedir. Hot Rod Conspiracy/Carpenter Racing takımına ve kara hız yarışını renkli ve anlamlı bir spor haline getiren tüm yarışçılara şapka çıkartıyoruz’ açıklamasını yaptı.

Yazı alıntıdır.
    mehmetenis ve ilkadam bunu beğendiler.

Son Dokunuşlar;

Free Spirits, HD-Triumph-Buell markaları için özel parçalar üreten ve genelde T6 6061 Aircraft alüminyum malzemeler kullanarak cnc'de büyük bir titizlikle işleyen bir markadır. www.freespirits.it
    Burdan yola çıkarak ürettiği parçaları beğendim ve merakla bekledim ve beklemeye değdi bugün garajımda montajını yaptığım parçaları sizle paylaşmak istiyorum. Buyrun,

Fotoğraflar biraz daha iyi olabilirdi, bu yüzden kusura bakmayın daha sonra gündüz çekimlerini de ekleyeceğim.
    mehmetenis bunu beğendi.

Forumdaki takip etmekten en çok zevk aldığım konu burası.
    glock bunu beğendi.

Teşekkür ederim, her zaman bekleriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)