Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza: Hyosung GT250R ile sağdan giderken....

Motovento
    REKLAM ALANI
    GeVeZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Arkadaşlar yaklaşık bir ay kadar once Hyosung GT250R motor aldım ve motor serüvenim başladı. Artık 1 ay geçmişti ve mahallem Yeşilköyden çıkıp ara sıra Istanbulda tur atıyordum. Geçen hafta işten dönerken sağdan sağdan usul usul araba gibi şeridimden gidiyordum. Solumda (orta şeritten gidiyor) bir taxici bir anda sağ tarafa üstüme kırdı, (sanırım son anda fikrini değiştirdi ve hava alanına girmek istedi ve haliyle aynaya filan bakmadı) frenlere abandım ama nafile. Anca bana kafadan değilde arka kapısından girmesini sağladım. Race ci cevrem cok geniş. Düşerken sakın motoru kurtarmaya çalışma zaten race katır gibi seni ustunden atar dediler. Dedikleri oldu. Motoru kurtarmaya çalışmadım nası yaptıysa oda beni fırlattı attı zaten. Neyse ki yukardan aşağı komple korumalıydım. Kırmzı ışıkta yeni kalkış yaptıgımız ıcın üzerimden de kimse geçmedi. Bir tek ellerim açıktaydı. Biraz bilek biraz da dirsek incindi....

Bu olaydan çıkardığım ders: Acemi bile olsan yolun sağından gitme....

Aklıma takılan soru? bizim için en güvenli yer Sol şerit ile bariyer arasımıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    spormotosiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

güvenli sürüş

kardeş racing yada farklı motor ....hızına göre gidicen tabiki sağ şeritte gitmeli ...ama sağ şeridin sağı genelde rizkli olur. sağ şeridin ortası daha güvenli.................
    MOTOSİKLETTE DOĞUNUN YÜKSELEN SESİ:bounce:

Peril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yolun durumuna göre değişir.genellikle taksicilerin otobüslerin ve dolmuşların duracağı yönde gitmemek gerekiyor.ayrıca şeridin diğer tarafından gidilse de kapı açılma gibi durumlara da dikkat etmekte fayda var.

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Geçmiş olsun.Duruma göre her şerit tehlikeli olabiliyor

aiqa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    merhaba,
    çok geçmiş olsun. Umarım çabuk iyileşirsin, motorunda hemen tamir olur.

Motorundaki hasar nedir?

Bende gt250r`imi alalı 2-3 ay oldu. 1 ay olmuştuki sağ şeridin solundan usulca giderken sağ yandan bir araba çarptı. Anladım ki usulca gitmek çok tehlikeli. Artık hangi şeritteysem uygun hızda gidiyorum. Motora alıştıkça hızlı gitmek de kolaylaşıyor. En sağ şerit, tehlikeli, giren çıkan çok oluyor, devamlı tetikde olmak lazım. Orta şerit zaten devamlı soldan sağdan arabaların gidip çıktığı şerit. Orası en risklisi bence. En sol şeritte hızını trafiğin hızına uydurabilirsen güvenli gibi. Ama bu seferde seni araçtan saymayıp dibine kadar girenler oluyor.

Kısacası her şeridin kendine göre riskleri var. Kendini güvensiz hissettiğin, kalp atışlarını arttıran hiç bir hareket yapmadan, diğer araçların hareketlerini olabildiğince önceden kestirmeye çalışarak ve her zaman o an üstüne bir araba kırsa nereye kaçacağını düşünerek kullanmak lazım. Arkayı da devamlı kollamak lazım.

3 aylık motor deneyimim bu kadar...
    Life, in itself is just a fraction of being, a game of time on the material.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Geçmiş olsun.

Trafiğin genel akış hızından bir miktar daha süratli gitmen gerekli. Ayrıca ışıklarda kalkarken biraz daha hızlı olursan bir sonraki ışığa kadar bomboş yolda daha emniyetli gidersin.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Geçmiş olsun.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    Işıklarda mümkünse en öne kadar giderim ve tabii ki herkesten önce kalkarım ve uzun bi süre boş yolda giderim. geçen gün bende sağ taraf kazası yaptım.. bencede en güvenli şerit sol şerit...

arkadaşlar sağdan ve orta şeritten giderken en önemli şey !!! kör noktada kalmamaktır... her zaman diğer araçların sizi görebileceği noktaya gitmeye çalışın.. sık sık diğer araçların yan ve dikiz aynalarını kesin ve ne yapacaklarını anlamaya çalışın..
    [COLOR="Red"][B]vınnnnnnnnnn !!![/B][/COLOR]

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Geçmiş olsun arkadaşım

Sağ şeritte hareket etsemde asla şeridin sağında gitmem! Nedeni: Sende olduğu gibi mutlaka düşüncesiz ve ani reaksiyonlar yapabilecek sürücüler yanaşabiliyor.
    onun için, Mutlaka uygun sürat ve şeridi kaplayaca, yani yanına başkasını önleyebileceğin şekilde ilerlemekte yarar var.

Ben asla tacizlere ( korna, sellektör ) vs hususlara kulak asmıyor ve şerit değiştirmek için en uygun anı bekliyor ve arkamdakinede bekletiyorum.
    Tavsiye ederim çok işe yarıyor.

Selamlar,
    Özer

toros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt600e-CBX250
    geçmiş olsun kafanı yorma fazla kazaya şöyle olsaydı böyle olurdu yorumları seni dahada üzer.
    toros iyi günler diler

AKREPAHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş Olsun
    [I][B][COLOR="Blue"]Ahmet KÖSE[/COLOR][/B][/I]
    [I][B][COLOR="Blue"]05544016341[/COLOR][/B][/I]
    ::tutkuy::

orta şerit ve sol şerit kardeş sağ şerit her zaman tehlike cünkü sağ şerite geçerken kimse aynaya bakmıyor sağ aynaya ben bile bakmıyorum arabada fakat dikkat ediyorum motorculara , fakat motosiklet kullanmayanlar bunu bilmiyor cünkü mtosikletler hep kör noktada kalıyor , geçmiş olsun

geçmiş olsun arkadaşım.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    geçmşi olsun

ferring - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-max 250
    Çok geçmiş olsun.Çok şükür korumalıymışsın ve sana birşey olmamış
    Kaza geliyorum demiyor hangi şeritte gitsek bizi farklı tehlike bekliyor.
    Aslında her şeritte karşımıza çıkabilecekleri de hepimiz biliyoruz ama kaç araba
    kullanıcısı motor kullanıyor
    Araba kullanan insanların motoru tanıması, onun dengesini çabuk
    kaybedip düşebileceğini ve yaralanacağını bilmesi gerekir.Bunu bilen kaç şöför var???
    Tabi motor kullananların da hepsi sütten çıkmış ak kaşık değil ama genelde
    araba kullananların dikkatsizliği arabanın kapı sacına motorun ve üzerindeki
    insanın hayatına maal oluyor.
    FERRİNG ZOR GELİYORSA BANA KISACA [B]FATİH [/B]DEYİN :P

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    geçmiş olsun allah kimsenin basına vermesin...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    geçmiş olsun...

sindoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    Geçmiş olsun arkadaşım, en önemlisi sana bir şey olmamış. Tam korumalı olman sevindirici. Bende kaza yaptım emniyet şeridinde giderken araba üzerime kırdı kaçamadım yan taraftan çarpıştık, sürücüler çok dikkatsiz motorları araç yerine koymuyorlar çok dikkat etmemiz lazım.

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    aynı tipte bir kaza siteden ''araltı'' nikli emrahın başına geldi.neyseki o da ucuz kurtuldu.trafikte cok okuz oldugunu yeniden dillendirmenin alemi yok.ama ozellikle.sağdan giderken donuş olan yerlerde cok dikkat etmek gerekiyor.ben sağdan gidiyorsam bir sapak godugum zaman.şerit değiştirip orta seride falan geciyorum.gemiş olsun

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Yavaş gitmek güvenli gitmek anlamına gelmiyor, ne 2 ne de 4 teker için...özellikle motosikletler trafikte hızlanıp yavaşlayarak gitmelidir. Diğer araçlar farkedebilsin diye...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler