Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Elveda İspanyol, hoşgeldin "ARMADİLLO"

Motovento
    REKLAM ALANI
    APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Evet arkadaşlar, bilindiği üzere, "ispanyol" ismini taktığım, derbi gpr markalı motosikletimi, satmıştım.

Cuma günü itibari ile, 2012 model bir tvs apache rtr 150 aldım. adını da "armadillo" koydum. Motosiklette ruh olduğuna inanırım da

armadillo yu, amasya dan tvs bayisinden aldım. plakamı henüz alamadım. cumaya nasipse.

şimdi de kısaca ispanyol ile armadillo yu karşılaştırayım dedim.

tasarımdan ve kasadan başlıyorum.

üni nin önünden

derbi ye millet hastaydı hocam. şekline bakarak, iki zamanlı "bebebebeeeeeeeeeeeeee" eden sesi duyunca, 3 kulfu 1 elhamı okuyorlardı hemen. ve tepkileri şöyle olurdu, "bu ne ola ki, ekmekle helaya girmiş herhalde bunu yapan adam" 10 adamın 10 uda bakardı. bi kısmı dumanına, bi kısmı sesine, bi kısmı şekline bi kısmı da bana söverdi hey ispanyol hey

armadillo da ise, 10 adamın 5-6 sı bakıyor tabi millet karenaja hastaya, diğer seçenekleri es geçiyorlar. eski motosikletiniz gösterişli ise, "niye kimse bakmıyor yahu, görünmez mi oldum yoksa? " diyebilirsiniz...

Rüzgar yönünden ispanyol, epey başarılıydı. göğsümü tokatlayacak olan bir rüzgarı, önce kendi tokatlardı. havanın içinden, hayalet uçak gibi geçerdik.
    armadillo ise, hiçte yanında ezik kalmadı. yeterli korumayı yapıyor. hatta beklediğimden epey fazlasını.

ispanyolu park ettiğimde, boynuna nuska asar, ayetel kürsüyü, nazar dualarını, karınca dualarını, "alllah ne verdiyse" okur, çoluk çocuk kurcalayıp düşürmese bari diye dua ederdim. oturduğum yerden dakika başı kalkar, yanına yaklaşanları kontrol ederdim. armadillo da da aynı korkuyu illa ki yaşıyorum, ancak eskisi gibi değil

şimdi geçelim gidişe...

eh sonuç belli aga. illa ki ispanyol. herifte var 30 a yakın beygir. onlar dururken ben mi koşacam 160 ı geçerdi yavrucum. Amaaaaaa, ulan bende yaksam km de 35-40 kuruş bende yaparım şerefsizim 160 ı. armadillo öyle değil ama, öz evlat gibi motosiklet. çok daha az yaktığı aşikar. henüz rodaj döneminde olduğum için net birşey söylemeyeyim. ama 3 te 1 ini yaktığı kesin. çok sevdim keratayı hehe

dengeye gelince, ispanol giderdi gitmesine de, biraz moruklamıştı. yaşı pek yoktu ama, bakımsız kalmış zamanında garibim. ben iyi baktım, karnını doyurdum, yağını suyunu eksik etmedim. kışın iki ay odamda uyuttum. yemeği bile beraber yerdik. ahanda resmi,

yani dengeli olmak ister ama beceremezdi. dokunsan ağlıyacak, sanki "gençliğimde görseydin sen beni azizim, bakımsız kaldık, yıkıldık. o zamanlar kıtlık vardı. castrolun iki zamanlı motor yağını sende tanıdım ben. kusuruma bakma. beceremeyorum artık denge işini...." diyecek gibi bi hali vardı. dur dokunma hocam, ağlayacam biraz. özledim keratayı...
    armadillo ya ise, biraz ön yargım vardı açıkçası. belki de ispanyolu unutamıyordum ondandı. Ama bana öyle bi güven verdi ki, utandım hacı abi utandım. artık yanında sigara içemiyorum vallahi. her an dile gelecek, farlarında mağrur bi ifadesiyle, elinde ki tespih ve çayıyla bana şöyle diyecek gibime geliyr " alışmışsınız yavrum siz, ucuzu hor görmeye. puuuuhh gelme bir daha buralara zındık. pis önyargılı seni" Bir motor yapılan her hatayı affedermi, kurtarır mı, hoş görürmü arkadaş. çok şaşırdım çok.

ispanyol ile giderken, tahtanın üstünde giderdim de, "olsun anıl, yarın birgün komando felan oluruz belki askerde. rahatlığa alışmayayım pek" derdim kendi kendime. yav arkadaş, insan o plastiğin üzerine hiç mi sünger koymaz yav bunların allah korkus da yok birader. yazık yav. insan sürecek insan.
    ama armadillo, ne anlatayım ki... yatak odasına girmeyelim gençler ayıp...

ve meşhur vibrasyona gelince...

ispanyolda 7-8 bin devirlere kadar titreme yoktu doğrusu. ama sertti. en ufak bi yol bozuklğunda, kırk yerinden ses gelirdi. dolayısıyla, titreme yok diye öyle keyifli keyifli gidemezdin. en küçük sarsıntı da, hemen birileri kulağımıza "ankaranın bağları, büklüm büküm yolları, oh oh oohhh" diye oyun havası fısırdardı. başlardık kendimizden geçmeye.
    armadillo da ise, inceden bi titreme var elbette. ama hiç rahatsız etmedi henüz. bunu seleye mi, ayaklıklarda ki kauçuklara mı, (ispanyol da demir ayaklıklar vardı) yoksa arkadaki gazlı amrtisörlere mi bağlamalı bilmem. bildiğim şey, hiç ama hiç rahatsız olmadığım.

ve asıl behsetmek istediğim konu, kullanışlılık.

ispanyolu neden sattım? yakıt, nasır tehlikesi, parça fiyatı (parçayı bulursan tabi), nazlı oluşu. ve yolda kalırsam ne yapacam korkusu
    armadillo yu neden aldım, kısaca deyineyim. ucuz, kullanışlı, kaliteli, tasarruflu, yakışıklı...

peki neden cbf, ybr değil de tvs?

kullanışlı işte. cbf mesela, yan sehpa yok. ayak marşı yok. ybr, gidişat az.
    ispanyol da akü, deponun altndaydı mesela. bi kutup başını gevşeteyim desen, depoyu söküyrduk komple.
    benzin göstergesi yoktu. depoyu fulledikten 130-140 km sonra, benzin ikaz ışığı yanmaya başlardı. nerede yedek depo vanası peeehhh...
    bi buji değişeyim desen, 40 karenaj sökmek gerekirdi misal. gece yolda giderken buji kesse, neyse devamını yazmaya korktum allah muhafaza.
    ve bunun gibi bir sürü şey...

armadillo da sayacağım tek kötü şey, şambriyelli lastik. oda değişebilir birşey zaten. sıkıntı yok.

Armadillo ile epey eğleneceğimizi düşünüyorum inşallah
    eğer birgün çok param olur ise, sırf haftasonu gazlamalık bir derbi tekrar alacağım ama orası kesin. ama kesinlikle ikinci motosiklet olarak.

tvs yi ise herkese tavsiye ediyorum. yorulduğum için, ve yarın 8:30 da dersim olduğu için, kapatıyrum konuyu. umarım sıkmamışımdır sizleri

ANIL PALA
    ea1925, madlive, hellboys ve 15 diğerleri bunu beğendiler..
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    aha eve motor sokan bi öğrenci daha (sanırım)
    güle güle kullan
    APALA bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    süper anlatım harika seçim...motoruda satmış olmana sevindim...kazasız belasız sürüşler...
    APALA bunu beğendi.

Motosikleti
    ARMadillo
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aha eve motor sokan bi öğrenci daha (sanırım)
    güle güle kullan
    aynen öyle öğrenciyim

bu arada sağolasın mete abi
    cenkito bunu beğendi.
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    nası sattın vallaa helal olsun miadı dolmuş bir makina biliyosun...

Motosikleti
    ARMadillo
    aynen öyle abi, "delikli boncuk yer kalmaz," "her kör satıcının bi kör alıcısı vardır" gitti işte. zararına verdik tabi. ama kurtuldum

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Eline sağlık ya zevkle okudum güzel bi yazı olmuş apache iyidir, apache candır, 35 günlük turda yol arkdaşımın kullandığı motordu eşşek gibidir mübarek ne yükü çekmem der nede bu yolda gitmem der, Allah kaza bela vermesin...
    APALA bunu beğendi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    O hangi üni sanki pamukkale üninin girişine benziyo ama prof .dr mine turgut kampüsümü ne yazıyor
    APALA bunu beğendi.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Apache nin en Güzel rengini almissiniz bende de ayni kasa ve renk var gule Gule kullanin
    APALA bunu beğendi.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    roman okur gibi daldık gittik ispanyolu özletti kendini ben bile özledim burdan hiç tanışmamıza rağmen,
    yeni motorunuzda hayırlı olsun bir yastıkta kocayın,
    APALA bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Hayırlı Uğurlu olsun, güle güle, kazasız belasız kullan.. Anlatım için de ayrıca Teşekkürler... Keyfle okudum..
    APALA bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Motorün hayırlı olsun Allah Utandırmasın. derbi gpr kurtulduğuna sevindim. Anlatım süper keyifle okuduk ailecek.
    APALA bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin...
    APALA bunu beğendi.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürürşler..
    APALA bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    40 kuruş 8 litremi yapıyor yoksa benmi yaşlandım
    APALA bunu beğendi.

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    en merak ettigim konu motoru nasi eve cikariyosunuz ? bende alinca kisin eve cikarmak isterim malum kayserinin kışı ağırdır ev apartman 5. kat asansor var ama totom kadar ?
    APALA bunu beğendi.
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 kuruş 8 litremi yapıyor yoksa benmi yaşlandım
    2 zamanlılar öyledir. Aynı hacimdeki 4 zamanlılardan 2 kat fazla yakar ama 2 kat fazla güç üretir, yarı yarıya da hafiftir. Artık gösteri motorları ve pocketbike lar haricinde 2 zamanlı motor kalmadı gibi.
    APALA bunu beğendi.

dftuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kentkart
    üslubun çok iyi bi kere dostum. guzel anlatmıssın sankı bız yasadık armadillo ve ispanyolu. iyi forumlar...
    APALA bunu beğendi.

Motosikleti
    ARMadillo
    hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim öncelikle

çoklu alıntı yapmayı bi öğrenemedim, onun için tek tek cevaplıyorum

Üni gaziosmanpaşa üniversitesi. Mümtaz topbaş kampüsü
    evet hocam aşırı yakıyordu, 2 zamanlı işte
    evim öğrenci evi ve zemin kat. 4 merdiven binaya çıkıp, 12 merdiven aşağı iniyoruz 4 kişi tutuyorduk

velhasıl böyle. bugün de, plaka işlemlerini hallettim. toplamda 297 tl tuttu
    Artık tek işim plakayı armadillo ya monte etmek
    motorcu48 ve Panter38 bunu beğendiler.

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Hayırlı uğurlu olsun benimde vitesliye geçişteki motorum apache olucak inş.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)