Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bilirkişi SARP EREM'i Kusurlu Buldu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Haber...

BEŞİKTAŞ'ta, trafik kazasında yaşamını yitiren motosiklet sürücüsü Sarp Erem ile, çarpıp kaçan taksi sürücüsü kazada birinci derecede kusurlu bulundu.

Emekli Trafik Başkomiseri Süreyya İğdil tarafından hazırlanan bilirkişi raporunda, 120 promil alkollü olan ve motosikletiyle sağ şeridin sağ kenarından seyretmesi gerekirken yolun ortasından seyretmesi nedeniyle Sarp Erem'i birinci derecede asli kusurlu buldu.

Raporda Sarp Erem'e ilk çarpan aracın kimliği belirlenemeyen sürücüsünün de Erem'e arkadan çarpması, yere düşerek yaralanmasına neden olduğu ve kazadan sonra gerekli tedbirleri almayarak arkadan gelen sanığın kullandığı aracın ezmesine neden olduğu gerekçeleriyle kaza oluşumunda maktulle aynı oranda asli kusurlu olduğu vurgulandı.

Ayrıca tutuklu sanık Mustafa Keyf'in de olayı zabıta ve sağlık kuruluşlarına bildirmediği, kaza yerinde usulüne uygun ilkyardım tedbirlerini almaması nedeniyle Karayolları Trafik Kanunu'na göre ikinci derecede kusurlu bulunduğu ifade edildi.

Erem ailesinin avukatı Yağız Ali Dağlı raporun taraflı ve faraziyelere dayandığını belirterek yeniden bilirkişi raporu alınmasını istedi. Mahkeme dosyayı Adli Tıp Kurumu'na yolladı. Duruşmayı izlemek için gelen 50 motorcu adına konuşan İbrahim Aktaş ise artan motosiklet kazalarına dikkat çekmek amacında olduklarını belirtti.

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, Sarp Erem yere düştükten sonra üzerinden geçerek ölümüne neden olmakla suçlanan ikinci taksi sürücüsü, tutuklu sanık Mustafa Keyf getirildi. Sarp Erem'in annesi Ünaç Erem de duruşmada hazır bulundu. Mustafa Keyf'in aracıyla maktule çarptığını gören Hafize Başak, "Önümüzde bir taksi vardı. Bu taksi bir cisme çarptı, siyah poşet gibi bir şeydi. Taksi duraklar gibi oldu, sonra ilerledi. Sağ şeritte de çapraz şekilde duran bir taksi bulunuyordu" dedi.

Kaçan taksiyi takip edip plakasını tespit ettiklerini ifade eden Hafize Başak, geri döndüklerinde kaza yerinde bekleyen taksinin olay yerinde olmadığını gördüklerini söyledi. Tanık Kamber Koç da maktulün yerde yuvarlandığını, önlerindeki aracın da maktulun üstünden geçip çiğneyerek geçtiğini belirtti. Sanık avukatı Fahri Kumkumoğlu, müvekkillerinin 140 gündür tutuklu bulunduğunu, olayda herhangi bir kusuru bulunmadığını ileri sürerek tahliyesini talep etti.

Ölen Sarp Erem'in annesi Ünaç Erem ise "Doyamadığım oğlum kazaya kurban gitti. Olay birinci araç, ikinci araç olayı değildir. Tek gerçek, sevgili oğlumun ölmüş olmasıdır. Oğlum sinek gibi ezilerek ölmüştür. Kültürlü ve vatanını seven bir genç yetiştirdik. Ben ve eşim gece gündüz çalışarak Sarp'a iyi bir gelecek hazırlamak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık. Artık hiç bir şeyimiz yok. Sanık sadece oğlumu değil, beni ve eşimi de öldürdü. Elinizi vicdanınıza koyun, öyle karar verin. Takdiri mahkemenize bırakıyorum" diye konuştu.

Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, dosyanın Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi'ne gönderilerek kusur durumunun değerlendirilmesi için rapor hazırlanması ve tanık dinlenmesi için duruşmayı erteledi. Duruşma sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sarp Erem'in annesi Ünaç Erem, "Çok üzgünüm. Hiç olmazsa birazcık cezasını çeksin. Allah ona vicdan azabı çektirsin" diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8366419.asp?top=1
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    söylenecek çok şey varda işte neyse....

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bişey demiyorum abi bunun öbür tarafıda var...
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    kelimenin bittiği an sanırım
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    derdimi içimdeki fırtınayı bi döksem varyaa.. ama değmez bunlara..

hepsini tükürükle boğarım..

ama susuyorum bişey demiyorum suskunluğum en güzel cevap olacaktır anlayana..

hayatımHepyek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250 - CBF250 - yok
    çarpıp kaçan medeniyet düşmanlarına söylenecek hiçbirşey yok. yakalanamama ihtimaline güvenmiş belliki, peki hiç mi vicdanın yoktu. alkolün olaya tesiri nedir bilemiyorum ama yanlış burada başlamış sanırım.
    Allah rahmet etsin...

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Motosikletlerin sağ şeridin sağ kenarından gitme zorunluluğumu var?

İlk defa burada duyuyorum...

Mekanı cennet olsun...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Raporda Sarp Erem'e ilk çarpan aracın kimliği belirlenemeyen sürücüsünün de Erem'e arkadan çarpması,

]

Bazı arkadaşlar detayları bilmiyor olabilirler...SARP kardeşimize çarpan arac kayıp firarda...vicdanıyla başbaşa...tutuklanan arkadan gelen 2.arac şoförü...

Asıl kişi Allaha hesap verecek..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    2. taksicinin avukatı nasıl taksicinin hiç bir suçu olmadığını savunabiliyor. hem ölümcül darbeyi yapmış hemde "KAÇMIŞ" suçu yoksa neden kaçmış acaba. aynı zamanda eğer yavaş giden bir motosiklet sağ kenarın sağından kullanılırsa diğer araçların emniyet şeridinden git taciz ve sıkıştırmalarına daha fazla maruz kalır.
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletlerin sağ şeridin sağ kenarından gitme zorunluluğumu var?

İlk defa burada duyuyorum...

Mekanı cennet olsun...

Bilirkişi raporuna böyle bir ibare eklenebiliyorsa,bizleri bilerek ezenler bile suçsuz olabilir.Ben araç değilmiyimki yolun en pis ve bozuk tarafından gitmek zorundayım?Oradan giderken kayıp arabanın önüne düşsem,düşmeseymişmi diycekler?Ayrıca alkol tespit edilmesi,hepten kusuru Sarp EREM'in üzerinde bulunmasına gerekçemidir?
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birini öldürmenin en kolay yolu trafiktir arkadaşlar... Sarp Erem'i de öyle veya böyle öldürdüler. Yok sağ şeritten gitmiyormuş yok alkollüymüş bunlar bahane olamaz. Sonuçta Sarp Erem kimseye çarpmadı...İnsanlar dikkatsizliklerini, tecrübesizliklerini ölen kişinin üzerine atarak suçluluklarından kurtulmaya çalışıyorlar. Olayın baş sorumlusu olan bu taksicileri Allah bildiği gibi yapsın...

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Ben bu tür olaylarda yorum yapmıyorum,kazanın ne şekilde olduğunu görmediğim için yaptığım yorumla ne sarp eremin nede tutuklu bulunan kişinin günahını almak istemem fakat o çarpıpta kaçan kişi için ,Sana insan diyeninnnnnn ... diyorumm başkada bişey demiyorumm
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

istburak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arakadaşalr o bilirkişiyi ilk önce kınıyorum ne zamandır olaylar akılyürütmeyle oluylo anlamadım evet içki içmesi suç olurdu ama ölmesi değil bi hayat karardı bu hak etmemişti ama
    Drift Religion
    fatih şubesi

airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/644.html
    KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU
    Kanun Numarası: 2918
    Kabul Tarihi: 13/10/1983
    Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 18/10/1983
    Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı: 18195

TRAFİK KAZALARINDA SÜRÜCÜ KUSURLARININ TESPİTİ VE ASLİ KUSUR SAYILAN HALLER:

Madde 84 - Araç sürücüleri trafik kazalarında;

a) Kırmızı ışıklı trafik işaretinde veya yetkili memurun dur işaretinde geçme,

b) Taşıt giremez trafik işareti bulunan karayoluna veya bölünmüş karayolunda karşı yönden gelen trafiğin kullandığı şerit, rampa ve bağlantı yollarına girme,

c) İkiden fazla şeritli taşıt yollarında, karşı yönden gelen trafiğin kullandığı şerit veya yol bölümüne girme,

d) Arkadan çarpma,

e) Geçme yasağı olan yerlerde geçme,

f) Doğrultu değiştirme manevralarını yanlış yapma,

g) Şeride tecavüz etme,

h) Kavşaklarda geçiş önceliğine uymama,

i) Kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymama,

j) Manevraları düzenleyen genel şartlara uymama,

k) Yerleşim birimleri dışındaki karayolunun taşıt yolu üzerinde, zorunlu haller dışında park etme veya duraklama ve her durumda gerekli tedbirleri almama,

l) Park için ayrılmış yerlerde veya taşıt yolu dışında kurallara uygun olarak park edilmiş araçlara çarpma,

Hallerinde asli kusurlu sayılırlar.

Ancak, kazada bu hareketlerden herhangi biri, kazaya karışan araç sürücülerinden birden fazlası tarafından yapılmış veya kaza bu hareketler dışında kurallarla, yasaklamalara, kısıtlamalara ve talimatlara uyulmaması nedenlerinden doğmuşsa, karayolunu kullananlar için kusur oranı yönetmelikte belirtilen esaslara göre tespit edilir.

Bilirkişi neye göre sag şeridin sağından gitmesi gerekir diye rapor yazmış hala cevabını bulamadım. Böyle bir kural varsa bilelim de gerine gerine sag şeridin ortasından gitmeyelim.

olan ölene oluyor.
    THICKHEADED MAN DOESN'T WEAR HELMET

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    yazıklar olsun bir insan yolun ortasında can verirken hiçmi kimse görmedi.hele o ezip geçen ikinci insan müsvettesinden bahsetmeye dilim varmıyor.kanunların yetki verdiği ölçüde en ağır şekilde cezalandırılmalı hatta mümkünse 2. kez üzerinden geçen şahıs cinayete teşebbüsten yargılanmalıdır.eğer bu olay bir avrupa ülkesinde olmuş olsaydı o vicdansız müebbet hapsi alırdı.biz kiim avrupalı olmak kim yanlarından bile geçemeyiz.bu katillerde 6 ay-1 sene yatıp çıkarlar!!!

istburak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet arkadaşlar işte bizim kanunumuz böyle işliyo hani hepiniz bilirsizniz heykelin elindeki tartıyı nedense işte ooo tartı hep adeletin istediği yere ağırlık veriyooo aman arkadaşlar ölim demeyin inanın insan pisi pisi ne gidiyo yazıklar olsun bu adaletede bu kanunlarada
    Drift Religion
    fatih şubesi

Motosikleti
    sym mio
    En sağdan En sağ şeritten En sağ taraftan demek...
    Demek bu kadar uğraşlar sonunda ne bir saygı ne de gerçeklik
    görülmüyor...Denilecek malsef pek bir şey yok!!!
    Aslında söylenecek bin kere tekrar edilecek tel şey dikkatli olmamız
    onun dışında yapılacak bir şey yok...
    Bu saatten sonra insanların kafasını değiştiremiyoruz malesef...
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    dediğim gibi arkadaşlar söylenecek çok şey varda işte çık çık kansız herifler !!!

nur içinde yatsın...

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hadi kanunlardan da geçtim, insan olmanın gereklerinden yoksun malesef bazı insanlar, benim bunu kafam almıyor..

Hangi zihniyet yaralı bir insanı o şekilde bırakıp kaçabilir, kendi yakınlarından birinin başına gelse ne hisseder acaba? Etme bulma dünyası..

Ya da bu vicdan azabıyla nasıl yaşayabilir bir insan???

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Arkadaşlar atladığınız bir nokta var: 120 promil alkol ve motosiklet
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)