Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda 250 cbr geçmek ( Eğitim )

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni 100 lük
    Honda cbr 250 almdan önce siz arkadaşlarımın sözünü dinledim.Öğrenmek için küçük motordan başladım...İşte yeni motorum.Kısmetse 1 sene sonra Honda 250 cbr

Lütfen yardımlarınızı benden esirgemeyin.Teşekkür ederim
    nezih77, DALGIC_800 ve M.balibey bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hayırlı uğurlu olsun arkadaşım.
    Turkçavuç bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    keşke yarı otomatik değilde,debriyajlı bişey alsaydın. Cbr a geçince debriyaj konusunda yabancılık, acemilik çekmezdin.
    dftuzlu ve Turkçavuç bunu beğendiler.

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke yarı otomatik değilde,debriyajlı bişey alsaydın. Cbr a geçince debriyaj konusunda yabancılık, acemilik çekmezdin.
    Olsun olsun hiç yoktan frenleme viraj vs.. çalışır
    Turkçavuç bunu beğendi.
    Ne Adamlar gördüm Altında Motor Yok. Ne Motorlar Gördüm Üzerinde Adam Yok.....

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    seni her kim yonlendirmis ise hata yapmis. ben 250r ile basladim hic bir sorun yasamadim.
    Turkçavuç ve Volkan Serezli bunu beğendiler.

seni yönlendirenler bence hiç bir konuda doğru fikirleri yok. cbr 250 250 cc sınıfında en alt seviyede olan bir motordur. özellikle şu bir senedir takip ettiğim 5500 devirdeki şıkırtı ve mahkeme ile uğraşan kullanıcıların yorumlarını okuyarak.
    bir ikincisi motor 130 a kadar çıktıktan sonra yolun durumuna eğimine ve rüzgara karşı baya bir mücadele çekiyor.tek silindir olması vibrasyon ile sana geri dönüyor.
    hayasung yada ninja direk 160 a çıkıyor sonra yol ve hava şartları ile uğraşıyorlar.
    ikinci el piyasası ise cbr 125 kadar hızlı değil. hatta hayasung kadar bile hızlı değil. sahibinden comda hep aynı ilanlar duruyor.
    Turkçavuç bunu beğendi.

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Hayırlı Olsun Allah Kaza Bela Vermesin.
    Turkçavuç bunu beğendi.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    o zaman fazla beklemeye gerek yok. 3-5 ay sonra atla cbr ın sırtına, vur kırbacı vur kırbacı
    dreamkiller ve Turkçavuç bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kanuni 100 lük
    Benim amacım ilk önce motorsikletle nerde ne kadar basılır,nerde durulur hangi yönden gidilir kum yolda neler yaşarsın,ıslak yolda neler yaşarsın vs bunun gibi bir çok şeyi öğrenmek...Evet 250 cbr ilede cabık öğrene bilirdim.Fakat aila kararsız kalıyorum 600 ile 250 arasında gidip geliyorum.O yüzden paramı arcamadan önce çoğu şeyi öğrenmiş olurum...Şimdi neler öğrencem bu motorla ona göre yükseltcem...
    dovahhkin bunu beğendi.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı Turkçavuç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim amacım ilk önce motorsikletle nerde ne kadar basılır,nerde durulur hangi yönden gidilir kum yolda neler yaşarsın,ıslak yolda neler yaşarsın vs bunun gibi bir çok şeyi öğrenmek...Evet 250 cbr ilede cabık öğrene bilirdim.Fakat aila kararsız kalıyorum 600 ile 250 arasında gidip geliyorum.O yüzden paramı arcamadan önce çoğu şeyi öğrenmiş olurum...Şimdi neler öğrencem bu motorla ona göre yükseltcem...

Dostum böyle düşünmekle ne kadar kararlı ve aklı başında olduğun biri belli. Bazı arkadaşlar saçma sapan yorumlar yapmış bana göre,kimse alınmasın. Honda cbr (250) Kesinlikle küçümsenecek yada ilk başlayana önerilebilecek bir makina değildir. Hem SuperSport oluşu hemde Gidon kısalığı ve dönüş bakımından. Son derece dğru bir başlangıc dostum. Tekerin düz bassın İyi yolculuklar
    erimozel ve Turkçavuç bunu beğendiler.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    hayırlı olsun kardeşim diğer yorum yapan arkadaşlarında vardır kendisine göre düşünceleri fikirleri ama sen genede doğru bildiğinden şaşma hayırlı olsun allah kaza bela vermesin..
    Turkçavuç bunu beğendi.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    arkadaşlar yanlış manlış demişsiniz de, arkadaş cbr 250 rı bir düşürse yere ondan sonra olaylar olaylar. Arkadaş belliki cuzi bi miktara kendini idare edecek o sırada öğrenebileceği, yere düşse çarpsa bişey olsa içinin sızlamıyacağı bir motor almış, hayırlı olsun kardeş hep tekerin düz basar inşallah. cbrın fotolarınıda isteriz
    Turkçavuç bunu beğendi.
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Hayırlı olsun yerinde ve doğru bi karar
    Turkçavuç bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Kanuni 100 lük
    29 yaşındayım hayatımı bu işe adaycam.Ne bir ev ne bir taksi beni mutlu ediyor...Motor tutkusu banbaşka...Hacker'lar bile saldırı yapmadan önce güvenliğe önem veriyor.Evet 3 gündür motor kullanıyorum Ana yolda 50 yi gecmiyorum....Eğer motoru çok hızlı kullanıyor olsaydım bu 3 gün içinde ya ölmüştüm yada sakat kalmıştım...2 sefer kazadan ucuz kurtuldum.Türkiye'de ne kadar usta bir motorcuyum desende ille bir trafik canavarı cıkıyor.Manyak gibi motorsiklet kullanıyor gencler...(T) Şeklinde yolda 20 ile seyir ediyordum.Görüş acısı sıfır dar sokaklar adam ne kendi şeridinde gidiyor ne sağa sola bakıyor lap diye cıktı önüme bastım firenlere eğer ben 20 ile gidiyor olmasaydım o cocuğu 100 de 100 ikiye bölcektim...Bu 3 gün içinde yaşadığım ilk olay...Allah tüm Motorsiklet kullanan abilerime,kardeşlerime önce akıl versin sonra canlarını korusun.

nabukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CbR 125 R BlacK
    29 yaşındayım hayatımı bu işe adaycam.Ne bir ev ne bir taksi beni mutlu ediyor...Motor tutkusu banbaşka...Hacker'lar bile saldırı yapmadan önce güvenliğe önem veriyor.Evet 3 gündür motor kullanıyorum Ana yolda 50 yi gecmiyorum....Eğer motoru çok hızlı kullanıyor olsaydım bu 3 gün içinde ya ölmüştüm yada sakat kalmıştım...2 sefer kazadan ucuz kurtuldum.Türkiye'de ne kadar usta bir motorcuyum desende ille bir trafik canavarı cıkıyor.Manyak gibi motorsiklet kullanıyor gencler...(T) Şeklinde yolda 20 ile seyir ediyordum.Görüş acısı sıfır dar sokaklar adam ne kendi şeridinde gidiyor ne sağa sola bakıyor lap diye cıktı önüme bastım firenlere eğer ben 20 ile gidiyor olmasaydım o cocuğu 100 de 100 ikiye bölcektim...Bu 3 gün içinde yaşadığım ilk olay...Allah tüm Motorsiklet kullanan abilerime,kardeşlerime önce akıl versin sonra canlarını korusun.

Dostum öncelikle çok dogru bir karar almışssın.Bu arada türkiye yollarında gerçekten zor motorcu olmak.Dikkat et dikkatli git kardeşim.Allaha emanet ol.Seçim olarak Honda CbR 250R çok güzel.Bende alacagım emin ol pişman olmayacaksın
    Turkçavuç bunu beğendi.
    Ben sana ilk aşkımsın demedim.Sen benim Cennetimsin.

Motosikleti
    Honda cb125e
    ufak ccden baslamadan gercekten cok guzel bende senın gıbı yaptım ıkı aydır 125 cc kullanıyorum yaklasık 1200km oldu hala ogrenecegım o kadar cok sey varki dun aksam bır taksı onumden gıdıyordu musterı el ettı dıye 60km hızdan bır anda kazık fren yaptı nasıl frenledım de durdum bılmıyorum tamponuna 1 karıstan az kalmıs gırmeme kornaye abanıp yanına geldıgımde ozur dıleyen magdur taksıcıyı oynadı bastım devam ettım. Ama keske bır cup yerıne vıteslı motor alsaydın da tamamen kendını alıstırmıs olurdun.
    Turkçavuç bunu beğendi.
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

Motosikleti
    Kanuni 100 lük
    Hayırlısı artık cıktık bikere yola...Debrajlı motora gelince fazla zor değil damadın motorunda alıştırıyorum kendimi.Zor olan Türkiyede motor kullanmak.Yollar çok kötü,insanlar bilinçsizce motorlu taşıt kullanıyor vs bunlara alışmak asıl mahrefet...600 lükten vaz gectin benzin nedeniyle çok yakarmış.250 CBR Kesin kararım artık

Motosikleti
    Honda cb125e
    bırde ıstanbul trafıgınde kucuk motor kullanmak sıkıntı ınsanlar nasılsa kuryecı kıralım ustune gıtsın mantgında gucsuz olmak 80 90la gıtmek sıkıntı... Buyuk motoru gorup yol vrn zıhnıyet keske kucuk hacımede aynısını yapsa
    Turkçavuç bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    hayırlı uğurlu olsun..yukardaki acun arkadaşı dinlememeni tavsiye ederim..cbr250 topiğini eski sayfalardan itibaren okursan anlarsın...
    Turkçavuç ve avcagatay bunu beğendiler.

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    @Turkçavuç
    sen kendin için neyin uygun olduğunu düşünüyorsan en uygun odur. Ben aralıkta anes motorda cbr 250 ye ilk bindiğimde -ki sürmedim sadece bindim- hemen gidip bi mondial alayım dedim,bunu kesinlikle idare edemem diye düşündüm,çünkü hiç motor tecrübem yoktu. Sonraları benim için doğru olanın önce denemek sonra neyin uygun olup neyin olmadığına karar vermek olduğunu anladım. Honda güvenli sürüşe katıldım,ikinci gün sonunda cbr 250 yle iki tur attım ve cbf 150 den daha rahat bi kullanımı olduğunu gördüm, zaten ertesi gün siparişim üzerine cbr 250 im teslim edilmişti anes motordan (nisan 20) , geceleri sürmeye başladım , başta çok korktum satmayı bile düşündüm ama alışınca da üstünden inesin gelmiyor, misal bugün aynı benim durumumdaki bir arkadaşla gezdik, insan bütün stresini atıyor
    resimler burda
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-410.html

dediğim gibi sen sana neyin uygun olduğunu hissediyorsan en doğrusu odur, temkinli bir arkadaşsın, kazasız belasız sürüşler dilerim
    Turkçavuç bunu beğendi.
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)