Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merter'de trafik kazası

Motovento
    REKLAM ALANI
    bluecollarma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün e-5 de incirli civarında kaza olduğunu söyledi arkadaşım. 1 kişi yerde üzeri örtülü şekilde yatıyormuş, motosiklet de Haberine de şimdi rastladım. Bariyerlere sıkışmış sanırım. Sürücünün Doğan Dervişoğlu olduğu yazıyor. Allah rahmet eylesin.

http://www.milliyet.com.tr/merter-de...haber-2107349/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Hergün geçtiğim yol, bazı anlar gerçekten Allaha emanet gidiyoruz. Sıfır geçenler, makasa girenler.. Umarım sıkıştıran ve kaçan araç bulunur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    şahıs ölmeseydi ve videosu olsaydı muhtemelen çoğu kişi burada haketmiş hatalı oydu falan diyecekti. Ama işte sonuç motosiklette ceza ölüm oluyor. Dün o ayna kıran elemanda bariyere çarpsa ölecek ve burada haber olacaktı ve onu hatalı bulanların çoğu aynen böyle rahmet edip sürücülere kızacaktı...
    EmirE bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Ben de bu konuyu açmaya girdim. DAHA KAÇ KARDEŞİMİZ BARİYERLERDE ÖLECEK. Vücudunu görenler halinin çok kötü olduğunu söylüyor. 2 jiletinin arasında ulaşım sağlanır mı ? Çok mu zor düşeni jilet gibi doğramayan bir bariyer sistemi. Allah rahmet eylesin.

http://www.hurriyet.com.tr/d-100de-b...urucu-40489875

https://twitter.com/dogiyyy

Creep3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Gerçekten zor değil.
    Ya gerçekten.

Bu ülke 1000 odalı saray yapabiliyor.
    Bu ülke 1000'lerce makam aracı Mercedes alabiliyor.
    Bu ülke tüm iş adamlarına vergi kolaylığı sağlayabiliyor.
    Bu ülke milletvekillerine deli maaşlar ödüyor.

Bu ülke büyük ve güçlü bir ülke(!)

Bu kadar zor değil şu bariyerlerden kurtulmak. Nalet olsun.
    MotoRR ve Shrieker bunu beğendiler.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin.
    Haliçten Mertere kadar olan kısımdan ne zaman geçsem "burası tehlikeli yahu" diyordum.
    Acaip hızlı akan bir trafik var.
    son 1 ayda 2 ölümlü kaza oldu.
    çok üzücü..

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son 7 senedir her gün bir fiil yağmur çamur gider gelirim o yolu. Akşamları önümden çok arkama bakarım makas ata ata gelen arabalardan kaçmak için.

Aklıma takılan tek soru şu tam tamına 120 mt sürüklenmiş ve ön teker kopmuş.

Tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak. O motosikletin 120 mt sürüklenmesi için saatte kaç km hızla gitmesi gerekiyor?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ya haberlerde 120 mt sürüklendi diyor da doğru mu yalan mı? 30 metre sürüklense 100 metre derler. Egzos sesi çok dye 80 le gitse 200 yapıyordu derler.

Çok dikkat edeceğiz işte. Motorcular olarak da hızlı gidiliyor. Ben emniyet şeridinden 50-60 ile gidiyorum, bakıyorum yanımdan 80-90 motorlar geçiyor. Olum ya adamın biri pat diye yola atlasa? Haklı ve ölü olmak kötü birşey. Ne yapıp edip hayatta kalacağız.

Bir de motor kullanmak rutin olunca "ben bu mesafeyi motorla 30 dakkada gidiyordum. Şimdi 45 dakika oldu halen daha yol bitmedi" yerine, "nasıl olsa ne olursa olsun, bir arabadan yine de daha hızlı gideceğim. Arabayla 2 saatlik yolu motorla 1 saatte gitsem yine karlıyım" demek lazım.

Sapak giriş ve çıkışlarda mümkün mertebe sol şeritlere geçmek lazım. "Şeridimde yavaş yavaş gidiyordum, sıkıştırdılar" mentalitesinden uzaklaşmak lazım. Trafikte bir miktar hızlı olmalıyız. Arabanın yanından aynı hızda sürüş, bir konumda 30 saniyeden fazla bulunmak bunlar hep risk.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 300
    Tehlikeli yollar/bariyerler.. Allah rahmet eylesin, umarım buna bir çözüm bulunur.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Allah rahmet eylesin..

İstanbul içinde E5 trafigi için yazıyorum,yol boş gibi görünse de gaz açmayın ve takip mesafenizi koruyun.

E5 otoyol hissi veriyor ama şehiricindeyiz , bir anda akan trafik durabiliyor ve arkadan duran araçlara çarpıyor motorlar.

90-100 u asmayın arkadaşlar.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Dün haber merkezlerine yansıyan tam 4 motosiklet kazası gördüm ve sadece 1 tanesinde yaralı kurtulma var. Diğer 3 tanesi ölümle sonuçlanmış.
    Yaralı kurtulanlar Bursalı bir karı koca.
    50 yaşın üstündeler ve turing motosikletleri haberlere yarış motoru! diye geçmiş.
    Bu kazadaki motor da hız motoru diye geçiyor.
    Kamuoyu algısı böyle bişey.

Motor kaç metre sürüklenir sorusunun sabit bir cevabı yok.
    Yaklaşık 35 yıl önce mobiletle 2 kişi son hızla düşüp yuvarlanmıştık.
    Mobiletin son hızından ne olacak en fazla 50 olsun.
    Motor 50 metreden fazla sürüklendi.
    15 yıl kadar önce 230 km/h hızla pistte düştüm.
    Motor en fazla 50 metre ilerimdeydi.
    Yani motor kayma ortamı bulursa nereye gideceği belli olmuyor.
    Bu nedenle bu kazada da mesafe doğru olabileceği gibi haberci abartması da mümkün.

Gerçi motorun kaç metre kaydığının rahmetlinin umrunda olacağını sanmıyorum.
    Ama sizin umrunuzda olsun.
    Aklınızı başınıza devşirin.
    tlgknbs bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Allah rahmet eylesin
    geçen sene kaldığı yerden devam ediyor MT-07 kazaları ve ölümleri
    özellikle MT-07 kullanan arkadaşlar lütfen daha çok dikkat edin acı haberleri evlerinize ulaştırmayın
    mgora bunu beğendi.

Alıntı comolokko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şahıs ölmeseydi ve videosu olsaydı muhtemelen çoğu kişi burada haketmiş hatalı oydu falan diyecekti. Ama işte sonuç motosiklette ceza ölüm oluyor. Dün o ayna kıran elemanda bariyere çarpsa ölecek ve burada haber olacaktı ve onu hatalı bulanların çoğu aynen böyle rahmet edip sürücülere kızacaktı...
    arkadaş kusura bakma ama sıkıntılısın sanırım, ne yazmışsın böyle...
    videosu olsaydı yazardık yorum, ama yok. Hatalıysada hatalı derdik, sıkıntı yok, dün aynaya vuran eleman ölseydi videosu olacaktı, olayıda gördük zaten, evet hatalı bulacaktık videosu vardı çünki, değişen birşey olmayacaktı, ölseydi aman iyi olmuş haketmişmi derdik, ne diyorsun sen... sürücüyede kızmadık çünki hatalı değildi....

saçma sapan düşünce tarzını kendine sakla, hata varsa vardır, adam sonuçta ölüyorsa haketmiş denirmi, ölmesinimi istiyoruz yani, kimse ölmesin, sapla samanı karıştıracağına ne yazıyorum ben diye önce bir düşün sonra yaz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)