Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yayaya çarptım :( Davalık olacaz muhtemelen

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar merhaba,

5 martta motorla dolapdere caddesinde giderken hafif bir biraj var orda. Hızım 50-60 km civarında. Yolun kötü va asfaltta kum olmasından dolayı motorun arka tekeri kaydı ve virajı biraz geç aldı motor ama böyle oluncada yan tarafta arkası bana dönük olarak yürüyen yayaya carptım. Motor düzelti ben hiç düşmedim ve motoru hemen kenara cekip ambulans cagırdım. Motoru orda bırakıp hastaneye onla birlikte gittim. Adamın kası parcalandı boynunda ve sol baldırında ezik oldu. 24 mart a kadar rapor aldı. sonrasında evine gittim 2 defa ziyarete kendisine bi miktar para yardmında bulundum. Sonrasında tekrar para yardımında bulunmak istedim ama o esnada avukatı aradı ve dava acacaklarını söyledi. avukatın bana söyledigi dava 1,5 yıl sürer ortalama 15-20 bin lira tazminat kazanırız dedi. Bende okadar tazminat kazanamayacagını sende biliyosun bende bende biliyorum dedim. Benden nekadar para talebiniz var dedim 15 bin lira dedi. Hemen davanı ac ozaman dedim. Sonra anlasalım siz nekadar verebilirsiniz felan dedi ve sonrasında tc kimlik numaramı istedi vermedim kapattım teli. böyle bir olay daha önce basına gelen varmı arkadaslar nasıl bir yol izlemeliyim, dava sonucu ne olur gibi konularda bana yardım edebilecek. ayrıca polis rapor tutmadı o esnada sadece ifademi aldı benim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    adamlar ılk paranın kokusunu almıs koparmaya calısıyor gıbı hem trafık sıgortası ne gune duruyor siz acın oyle bırsey yoksa dolandırıcılıktan
    wolrath ve akira2012 bunu beğendiler.

yayaya carptıgında trafik sigortası saglık masraflarını karsılıyormu acaba, olurki derlerse yuzumun estetigi bozuldu estetik ameliyat felan derlerse onu karsılarmıki, öyle bir durum yok ama. İnsanlara iyi niyetle yaklasıp yardımcı olmaya calıstıkca sonu böyle oluyor işte, para herseyi degiştiriyor.

Motosikleti
    Mondial 125 Mg Classic | T.A. Tuning farkıyla
    Ben böyle bir dava durumunda senin ambulans çağırmaktaki iyi niyetinin de göz önünde bulunduracağını düşünüyorum çünkü sonuçta hastane girişini sen yapmşsın ve bunun hastanede kaydı vardır , ayrıca kaza yaptığın noktada bir yaya geçidi ve ya kırmızı ışık yoksa yani herhengi bir kural hatasından dolayı oluşmamışsa kaza , tazminat davası açsalar bile en fazla hastane masraflarını karşılarsın , sen kesinlikle dava açmayın diye kimseye elden para verme
    [COLOR="#0000FF"][B][I][U]4 TekerLek [COLOR="#000000"]bedenini[/COLOR] , 2 tekerLek [COLOR="#FF0000"]ruhunu[/COLOR] hareketLendirir...[/U][/I][/B][/COLOR]:bounce::bounce::bounce:

Motosikleti
    Sattıklarından sonra şu an yok
    Ben böyle bir kazayı araba ile yaptım bu davalarda önemli olan yolun yaya trafiğine olan durumu örnek olarak yol araç trafiğine kapalıysa citti anlamda şansınız hiç yok ama öyle hemen kapanmıyordava benim 5 sene sürdü ilk olarak tavsiyem hastane harcamaları siz yaptıysanız makbuzlarını saklayın ,para yardımı yapmakla zaten süreci onların eline koz olarak siz vermişsiniz bundan sonra para verirseniz yazılı kağıt imzalatın para aldığına dair ve sizi arayanların sesin Kaydedin ve siz ağızlarından lafı almaya çalışın sizi sıkıştırdıkları belli olsun mahkemede hakimin bana söylediği buydu ve mutlaka avukatınız varsa davaya o girsin avukatlar bizim bilmediğimiz küçücük kelime oyunlarıyla sizi köşeye sıkıştırabiliyorlar çünkü onlarda bu işten para kazanıyor adamların işi bu kısaca mahkamelerde alışmış bu tür yancı adamlara yaralamalı ezikli vs davaları pek öyle cittiye almiyor benim davamda bacak vs kırılmıştı ameliyat ve tedavi süreci uzun sürmüştü en önemli şey ses kaydı sesi kaydedip sizi savcılığa şikayet edicem deyin ve o anlık tepkisi çok önemli hakim bunu dikkate alıyor çünkü kayıdı dinlermeden hakime bana tel açıp para istediler bende şikayet edeceğimi söyleyince verdik leri tepkiyi hakim onlara sorunca hepsi inkar edip sizi yalancı duruma düşürmeye çalışıyor ve siz akabinde yalan söylüyor kaydı burda beni mağdur edip para almaya çalışıyorlar deyip ispat edince zaten hakimin bakışı değişiyor ama imzalı kağıt mutlaka en büyük delil benim yaşadıklarımla tecrübem bunlar tekrar geçmiş olsun

Motosikleti
    Alıntı ateserol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben böyle bir kazayı araba ile yaptım bu davalarda önemli olan yolun yaya trafiğine olan durumu örnek olarak yol araç trafiğine kapalıysa citti anlamda şansınız hiç yok ama öyle hemen kapanmıyordava benim 5 sene sürdü ilk olarak tavsiyem hastane harcamaları siz yaptıysanız makbuzlarını saklayın ,para yardımı yapmakla zaten süreci onların eline koz olarak siz vermişsiniz bundan sonra para verirseniz yazılı kağıt imzalatın para aldığına dair ve sizi arayanların sesin Kaydedin ve siz ağızlarından lafı almaya çalışın sizi sıkıştırdıkları belli olsun mahkemede hakimin bana söylediği buydu ve mutlaka avukatınız varsa davaya o girsin avukatlar bizim bilmediğimiz küçücük kelime oyunlarıyla sizi köşeye sıkıştırabiliyorlar çünkü onlarda bu işten para kazanıyor adamların işi bu kısaca mahkamelerde alışmış bu tür yancı adamlara yaralamalı ezikli vs davaları pek öyle cittiye almiyor benim davamda bacak vs kırılmıştı ameliyat ve tedavi süreci uzun sürmüştü en önemli şey ses kaydı sesi kaydedip sizi savcılığa şikayet edicem deyin ve o anlık tepkisi çok önemli hakim bunu dikkate alıyor çünkü kayıdı dinlermeden hakime bana tel açıp para istediler bende şikayet edeceğimi söyleyince verdik leri tepkiyi hakim onlara sorunca hepsi inkar edip sizi yalancı duruma düşürmeye çalışıyor ve siz akabinde yalan söylüyor kaydı burda beni mağdur edip para almaya çalışıyorlar deyip ispat edince zaten hakimin bakışı değişiyor ama imzalı kağıt mutlaka en büyük delil benim yaşadıklarımla tecrübem bunlar tekrar geçmiş olsun
    bu cevabın arkadaşa yardımcı olacağını düşünüyorum
    [COLOR="#0000FF"][B][I][U]4 TekerLek [COLOR="#000000"]bedenini[/COLOR] , 2 tekerLek [COLOR="#FF0000"]ruhunu[/COLOR] hareketLendirir...[/U][/I][/B][/COLOR]:bounce::bounce::bounce:

Hocam abileri felan aradı beni. sordular bana sen düştünmü diye bende düşmedim dedim. Abisi yakınlarda bir yerin kamera kaydını almıs ve düşmedigimi görmüş. sonra bana dedi düştüm deseydin konusmları kaydediyodum dedi. Bende dedim bu yaptıgınız terbiyesizlik ben size karsı gayet dürüst davranıyorum ama bu yaptıgınız hos olmadı. sonra saka yaptım felan dedide kaydetmiştir kesin.

---------- Post added at 13:08 ---------- Previous post was at 13:06 ----------

Polislere sordum bişey olmaz dediler en fazla bi maas para ödersin dedi. bişey olmaz dediler. ayrıca doktor bu adama yat kalkma dedi ama bu arkadas kalkıp işyerine felan gitmiş ve bende bunların kaydını aldım. Rahatsızlıgının hemen iyileşmemesinin sebebi bu diye.

Motosikleti
    en ince ayrıntıya kadar dikkat et kardeş her aramalarını kaydet

Motosikleti
    Çalındı almayı düşünmüyor
    Amaçlari senden para koparmak dedikleri gibi sakın verme parayı dırek sen dava aç ve yola bak yaya geçidi varmi yoksa rahatsın parayıda verme sen yapacagını yapmıssın daha ne yapacan

Motosikleti
    Avukatınız yoksa mahkeme size barodan tayin etsin size soruyolar avukat istermisin diye isteyin o avukatta mecburen davaya geldiği ve para amadığı için hemen davayı sonlandırmaya çalışıyor ve mahkeme süreci olursa tarihleri atlamayın elinize celp gelmezsede muhtara sorun ve telinizi bırakın durumu anlatın yoksa hakkınızda yakalama kararı çıkıyor ben tam 3 kere yçevirmede alındım savcı sizi çağırıyo haberiniz hok tak yakalama emri geliyor ve sizi nerde olursanız olun alıp nezarete atıyolar bikeresinde cumartesi gece 3 te çevirmeden aldılar pazartesi sabahına kadar nezarette kaldım ve işin tuhafı kimse sizi trafik kazasından alındığınızı bilmiyor çünkü sadece yakalama emri var bu ülkenin adalet kurumuda üm mercileri gibi berbat malum bunları sizi korkutmak için anlatmıyorum ben yaşadığım süreci size söylüyorum ama mahkemede hep siz yardımı olmaya çalıştığınızı ve iyiniyetli olduğunuzu belli edin ve asla para versenizde onlar davadan vaz geçtik desede ellerinden imzalı kağıt almadan bırakmayın bana öyle yaptılar bende parayı verdim salya sümk ağlayıp allah razı olsunlar ellerimi öpmeler vs abi kazadır olur demeler parayı alıp gidince hemen karakolda şikayetçi olmuş ve kolluk güçlerinde çalışan bir memurdu benim 5 senemi yedi ve hakimin son söylediği çok enterasandı çünkü adam hiç bir davaya gelmedi istanbuldan tayini çıkmış gittiği yerde giriyodu davaya , ben işim gereği çok fazla üst düzey insanla beraberim bak olum dedi hakim bu herifte şansın yok trafiğe kapalı alanda kazan var 3 ayrı dava şeklinde davan görülüyor 5 sene 8 ay yatarın var bunla uzlaş adam 10 sene önce 2500 tl para istedi ver parayı sen haklısın ve masumsun ama bu dava çok enteresan senşn kaçarın yok dedi ve etrafında kimse yokmu elinden kağıdı alınca duman et şu herifi dedi vardır illaki birileri dedi ve ben kağıdı tayin olduğu yerde emniyet müdürünü araya tanıdıklar bulup kolluk gücü olan şahsa imzalattım ve imzaladığını öğrenince telefon açıp şimdi belledim ana....... dedim yapma abi etme abi dedi enson Kütahyadan patnosa tayini çıkmıştı zatımuhteremin sonrada eşim yeter uğraşma dedi ve şu an nedir akıbeti bilemiyorum kısaca ben ilk para verdiğimde parayı verdiğime dair kağıdı ve davacı olmadığına dair imzayı alsaydım o hala istanbulda memur ben ise 5 sene 8 ay ceza yememiş biri olucaktım cezayı yine yemedim ama her hakim böyle olmaz imza ve ses kaydı aklınızdan hatta butür tüm kazalarda aklınızdan çıkmasın!!!!

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    geçmiş olsun , bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olmuşlar , hayırlısıyla zararsız atlatırsınız inşallah
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Yaşınız kaç ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Eyer daha yaşınız genç ve biraz heyecanlı biriyseniz aile büyüklerinden daha kararlı ve dikkatli konuşan biri çıksın telefona yok öyle şaka yaptım emeleri vs bunlar işin para kısmında belli bence kayıtla betaber gidin karakola anlatın durumu siz şikayetçi olun yaptıklarına dayanarak

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Geçmiş olsun. Sizi arayanın avukat olduğu ne malum. 15-20 bin tazminat kazanacağını bilen biri. Açar davasını alır 15-20 bini. Anlaşmak için 15 bin istiyor o zaman anlaşmaya ne gerek var. Bence ortada avukat falan yok yerse yapıyorlar.

yakuza_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    Alıntı mctsnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam abileri felan aradı beni. sordular bana sen düştünmü diye bende düşmedim dedim. Abisi yakınlarda bir yerin kamera kaydını almıs ve düşmedigimi görmüş. sonra bana dedi düştüm deseydin konusmları kaydediyodum dedi. Bende dedim bu yaptıgınız terbiyesizlik ben size karsı gayet dürüst davranıyorum ama bu yaptıgınız hos olmadı. sonra saka yaptım felan dedide kaydetmiştir kesin.

---------- Post added at 13:08 ---------- Previous post was at 13:06 ----------

Polislere sordum bişey olmaz dediler en fazla bi maas para ödersin dedi. bişey olmaz dediler. ayrıca doktor bu adama yat kalkma dedi ama bu arkadas kalkıp işyerine felan gitmiş ve bende bunların kaydını aldım. Rahatsızlıgının hemen iyileşmemesinin sebebi bu diye.
    oncelıkle gecmıs olsun kardesım arkadasların dedıgı gıbı yaya serıdı dısında yada kaldırımda carpmadıysan yanı tasıt yolunda carptıysan sen suclu degılsın aynısı bızım basımıza geldı yaya kusurlu cıktı .ayrıca ses kaydına almıs olması onun bılgısız oldugunu gosterır mahkeme karaı dısında hıcbır dınleme yada goruntu den hak ıdda edemez aksına suclu bulunur. bır kuruş bıle verme.eger kaza raporu duzenlenmedıyse de keyfıne bak
    Ercument bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    umarım ehliyetin, aracın evrakları tamdır.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Kaza tutanağında ne yazıyor ?Sen anlat bakalım kim hatalı?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bu ne bicim rezil bir millet olmusuz,yaziklar olsun, boyle millete hersey mustahaktir ...
    Volkan Serezli ve wolrath bunu beğendiler.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Siz gayet iyi niyetlisiniz bu göz önünde bulundurulacaktır.Aç gözlü insanlar çok.Umarım isteğiniz doğrultusunda sonuçlanır.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Resmen rezalet, kaza her an olabilir, ama bu fırsatçılıktır, adiliktir. Nasıl insanlık bu ? Adamı tutup hastaneye götürüyorsun, para yardımı yapıyorsun. Eyvallahını alacağına daha sömürmeye çalışıyor, nasıl kişiliktir nasıl insanlıktır bu. Anaları babaları bunlara hiç terbiye,kişilik,insanlık öğretmiyor mu. "Besle kargayı oysun gözünü" ve "Yüz verme yetime, kalkar koyar ..." sözlerinin birebir gerçekleşmesi olmuş resmen bu. Allah yardımcınız olsun, yumuşak davranmayın, polisle de iş halledilmiş. Alttan almayın emin olun yüz vermeyin.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    eğer araç trafiğine kapalı bir alanda olduysa geçmiş olsun, suçlu sizsiniz.
    eğer yol trafiğe açık ve yaya kaldırımdan yürüyorsa talihsiz bir kaza, tazminat filan sanmıyorum öyle birşey olacağını.
    yol trafiğe açık ve yaya yoldan yürüyorsa suçlu odur, hiç uğraşmayın.
    Acil112 bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)