Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bütün hevesim kursağımda kaldı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    fyalcın kardeşim kaç yaşındasın bilmiyorumda ben 19 yaşındayım motor kullanmadım bende daha önce şuan senin 2. 3. evren deyim 1.5 ay önce günde 2 taneye düşürdüm sigarayı 2 aydır ordan burdan kısıyorum 600 lira birikti bile biraz babamdanda yardım alarak bende bu tutkumu gerçekleştireceğim.Umarım sende benim gibi yaparsın önce ekipmanları tamamla kursa yazıl 125 likle başla zaten alırsam 125 likden yukarı almam hız fazla sevmem sadece tutkuluyum
    fyalcin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    Alıntı fyalcin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi kötü yorumlarınız için teşekkürler bu arada sigaramada taktınız :D neyse tabi aranızda kendini benimsemiş insanlar var insan gibi yaklaşıyor fakat "alınma gücenme yok bende" derken bu kendini bilmezliği yapmaya hiç hakkınız yok haklı olsanız bile birilerini ezme ihtiyacı size hiçbirşey kazandırmaz hiç polemiğe girmek istemiyorum benden büyük insanlara böyle şeyler demem benim açımdan terbiyesizliktir ki bu arada "akıl yaşta değil baştadır" diye bir laf vardır şimdi diyeceksiniz madem aklın başında niye kask dizlik vs. takmıyorsun öğrenene kadar elbette ki takacağım ama hız tutkunu olan bir insan değilim o anı yavaş yavaş yaşamak varken ıssız bir yolda ağır ağır ilerlemek varken bu beni sıkar açıkcası kimseye hava atma çabam yok bu arada gösteriş filan bunlar aciz insanların düştüğü yanlışlardır o yüzden lütfen yorum yapmadan önce durun bir düşünün lütfen ben sizi siz beni tanımıyorken bunların hiç gereği yok teşekkürler.
    İlk olarak imla kılavuzu al. Sonra ehliyet, korumalar ve motor al. Sıralama böyle olmalı.
    undefined

Motosikleti
    FZS 1000
    Degerli Arkadasim,
    konu üzerinde söylenecek pek fazla birsey kalmamis lakin tavsiyeden de geri kalmak istemedim.
    Kask kullanmak motosiklet sürücüleri icin yasal bir zorunluluktur. Bu yasal zorunlulugu bir tarafa birakin
    10-15 km hizla dahi giderken önünüze bir engel ciktigini ve düstügünüzü varsayalim, bu düsük hizlarda
    dahi basinizi darbelerden sakinmaniz ve herhangi bir yere vurmamaniz cok düsük bir ihtimal.

Renk secimi tabii ki sizin tercihiniz lakin uzman ve tecrübeli kisiler tarafindan
    renkli ve parlak korumalar tavsiye edilmektedir.

Bu sebeple hersey kendi emniyet ve güvenliginiz icin.
    Motor sürüsünü ciddiye almanizi öneririm zira sakasi yok...

Alıntı eren1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk olarak imla kılavuzu al. Sonra ehliyet, korumalar ve motor al. Sıralama böyle olmalı.
    Türkçe öğretmenimisiniz siz ? bu sıralama yapma hakkını kim veriyor size ? ayrı yazmışım bitişik yazmışım önemli olan bundan çıkardığınz anlamdırKİ siz HİÇBİRŞEY ÇIKARAMAMIŞSINIZ kusura bakmayın.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    kimse tartışmasın kimse birbirini kırmasın hepimiz kardeşiz

Alıntı sicilyali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Degerli Arkadasim,
    konu üzerinde söylenecek pek fazla birsey kalmamis lakin tavsiyeden de geri kalmak istemedim.
    Kask kullanmak motosiklet sürücüleri icin yasal bir zorunluluktur. Bu yasal zorunlulugu bir tarafa birakin
    10-15 km hizla dahi giderken önünüze bir engel ciktigini ve düstügünüzü varsayalim, bu düsük hizlarda
    dahi basinizi darbelerden sakinmaniz ve herhangi bir yere vurmamaniz cok düsük bir ihtimal.

Renk secimi tabii ki sizin tercihiniz lakin uzman ve tecrübeli kisiler tarafindan
    renkli ve parlak korumalar tavsiye edilmektedir.

Bu sebeple hersey kendi emniyet ve güvenliginiz icin.
    Motor sürüsünü ciddiye almanizi öneririm zira sakasi yok...

Teşekkür ederim tavsiye edildiğini biliyorum yanlız işte tercih meselesi bahsettiğiniz gibi bu hızlardan veya bu renklerden hayatımı kaybetme korkum yok açıkcası olucağı varsa olur kısmet işidir gerçi Tedbirini Al Takdirini Allaha Bırak diye bi laf daha vardır ama hayalini içine sine sine yapmak varken bu şekilde bana göre değil ciddiye almaya çalışıyorum tekrar teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Alıntı just4techno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fyalcın kardeşim kaç yaşındasın bilmiyorumda ben 19 yaşındayım motor kullanmadım bende daha önce şuan senin 2. 3. evren deyim 1.5 ay önce günde 2 taneye düşürdüm sigarayı 2 aydır ordan burdan kısıyorum 600 lira birikti bile biraz babamdanda yardım alarak bende bu tutkumu gerçekleştireceğim.Umarım sende benim gibi yaparsın önce ekipmanları tamamla kursa yazıl 125 likle başla zaten alırsam 125 likden yukarı almam hız fazla sevmem sadece tutkuluyum
    18 yaşındayım baya kararlısın belli ki inşallah halledersin gönlünce olsun herşey (:

Motosikleti
    Honda cb125e
    Bu yaslarda demek ki boyle oluyor insan baskaları senden daha cok önem veriyor tecrubeleri sayesinde sana koruma kullan diyor sen hala ben özgürüm diyorsun net ac google kaza fotoları yazsana bakmayı için kaldırırsa korumasız bin ....

Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yaslarda demek ki boyle oluyor insan baskaları senden daha cok önem veriyor tecrubeleri sayesinde sana koruma kullan diyor sen hala ben özgürüm diyorsun net ac google kaza fotoları yazsana bakmayı için kaldırırsa korumasız bin ....
    O kadar okumuşsun ama anlayabilme kapasiten bu kadarmış demekki yaşı öne sürmüşsün! o kaza fotoğrafları 20-25 km hızlarda olmuş ki sen baya eminsin bu konuda sana özgür olup olmadığımı kanıtlıcakda değilim iyi geceler.

barex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öğrenene kadar elbette ki takacağım ama hız tutkunu olan bir insan değilim o anı yavaş yavaş yaşamak varken ıssız bir yolda ağır ağır ilerlemek varken bu beni sıkar açıkcası kimseye hava atma çabam yok bu arada gösteriş filan bunlar aciz insanların düştüğü yanlışlardır
    korumalıkların gösteriş, ıssız bir yolda korumalık takmanın ise gereksiz olduğunu mu düşünüyorsun? Eğer düşüncelerin bu şekildeyse yaşam kronolojine not düşüyorum, pişman olacaksın.
    Buradaki bir çok insan, gördüğü ve yaşadığı kaza tecrübelerinden dolayı sana bir şeyler anlatmaya çalışıyor, kızma.
    İnan bana, beyni asfalta akmış, kasksız bir motosiklet sürücüsü ve ardından ağlayan bir annenin acısına şahit olsaydın yazılanlara hak verirdin.
    Kimse seni yargılamıyor, olabilecekleri söylüyor.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bak kardesim bir videoda gosteri yapan birisi (profesyonel birisi) Max 20 km hizla motordan dusup kafasini yere vurup olmustu. Bu durumda olacagi varsa olur demek Allaha teslimiyet degil aptallik olur. Gozune cop kacsa kor olursun hic yoktan.
    Sem tavsiye isteyip sonra klasik ergen tavirlariyla dikbasliklik yapiyorsun. Bu sana birsey kazandirmaz.
    Sen kaskini onune koyup bastan birdaha oku yazdiklarini.
    Emin ol sen bile senin gibi birine yardimci olmak istemezsin.

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    her şey sabırla ilk önce ehliyet sonra kıyafet sonra motor sabret kardeş
    MT-İSTANBUL Dikkatli sür, insanın yedek parçası yoktur....ÖNCE GÜVENLİK

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    savaşmayın sevişin kardeş ilk önce ehliyetini al (almazsan 1 motor parası kadar cezası olduğunu unutma) sonra kaskını (kaskıda ucuz bişe bakma kafan ne kadar değerliyse onun değerinde kask al) dizliğini (kesinlikle ve kesinlike yaz kış alışkanlık haline getirmelisin, ben öyleyim şahsen) montunu al (buda çok önemli olmazsa olmazlardan) sonra geri kalan paranlada motor al alırkende konu açarsan yardımcı oluruz sana sigarayıda biraz azalt toprağım benim
    bu kawasaki bir başka dostummm

bak kardeşim sen benim yarı yaşımdasın yaş farkı kimseyi kimseden üstün yapmaz ama müsadenle birazcık fark olsun...
    şimdi kendi söylediklerini oturup bi düşün....kask istemez dizliği boşver vs vs bunlar sana nasıl mantıklı geliyo anlıyamadım..
    örn:kıyıda köşe binerken düşünce insanda daha az bi hasar mı olur...yapma allahaşkına...git de en adisinden al bari
    yoksa sen dımdızlak çıkacan yollara...dikkatini çekerim git önce ehliyetini al vs vs demiyorum..sonuçta o yasal bi mevzu..
    ama korumalar katagorisi farklı...canına yazık kardeşim...

Motosikleti
    mondial 150 mc
    kardeşim bende 1 ay önce ehliyet ve motorumu aldım çok şükür kavuştum benim yaşadığım ilçede çok ve çok motorsiklet var ben motorsiklet kazası hiç geçirmedim bundan önce arkadaşların motorlarından hiç inmiyordum ama hiç kaza geçirmedim tecrübeli değilim ama ben montum yok şuan deri montsuz ve kasksız asla ve asla çıkmyorum çok motorsiklet var dedim kimse kask mont takmıyor ben takıyorum 75000 nufüs ilk önce bana şöyle bi bakıyor sonra gözlerinden akıllı çocuk manasını alıyorum motorumu bi yere bırakıyorum oradaki esnaf helal olsun sana diyor hayırdır dayıcım ne olduki diyorum o insanlarıda tanımıyorum teçhizatlı giyiniyorsun o yüzden akıllısın canının kıymetini biliyorsun cahil değilsin diyorlar
    sana diyeceğim şu Allah korusun kaza yaptın kask yok eldiven dizlik mont yok o vucudunun tam eski haline glmesi için en az 6 ay eğitmen gerek sakat kalmadıysan tabi ve ölmediysen her tarafın alçıda yüzünde leke kalmış yani ne gerek var ki kime zarar gelmişte sana zarar gelecek ille sen hata yapacan diye bi şey yok sana arkadan çarparlar senin yokken yani kardeşim seni çok iyi anlıyorum ama etme ucu sana dokunacak kendine dikkat et kal sağlıcakla

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    iyi kötü yorumlarınız için teşekkürler bu arada sigaramada taktınız :D neyse tabi aranızda kendini benimsemiş insanlar var insan gibi yaklaşıyor fakat "alınma gücenme yok bende" derken bu kendini bilmezliği yapmaya hiç hakkınız yok haklı olsanız bile birilerini ezme ihtiyacı size hiçbirşey kazandırmaz hiç polemiğe girmek istemiyorum benden büyük insanlara böyle şeyler demem benim açımdan terbiyesizliktir ki bu arada "akıl yaşta değil baştadır" diye bir laf vardır şimdi diyeceksiniz madem aklın başında niye kask dizlik vs. takmıyorsun öğrenene kadar elbette ki takacağım ama hız tutkunu olan bir insan değilim o anı yavaş yavaş yaşamak varken ıssız bir yolda ağır ağır ilerlemek varken bu beni sıkar açıkcası kimseye hava atma çabam yok bu arada gösteriş filan bunlar aciz insanların düştüğü yanlışlardır o yüzden lütfen yorum yapmadan önce durun bir düşünün lütfen ben sizi siz beni tanımıyorken bunların hiç gereği yok teşekkürler.
    fırat kardeş iyi kötü yorumlar almışsın dinleyip dinlememek senin tercihin, burada herkes kendi şahsi fikrini söyler birinini elma dediğine biri armut der ama sonuçta anlatmak istedikleri bir meyvedir. yani herkes direk yada dolaylı yoldan doğruyu anlatmaya çalışır.
    kimse kimseye korumasız kasksız SS'e bin gazı sonuna kadar aç makas ata ata git bir duvara gir demez.
    ayrıca demişsin ki bende ilk başlarda öyle hız meraklısı değilim yavaş yavaş giderim motor şeytan icadı zaten diyordum (ki hala öyle düşünüyorum) ama yolu boş hava ve yol şartlarını uygun gördüğümde devir saatini redline'a km saatini de çıkabildiği yere kadar çıkartırım ki bunu bu forumda ki çoğu üye yapar yada yapmıştır.
    bu doğru bişey mi? tabi ki hayır ama bi yerden sonra sen istesende istemesen de sağ kolun rahat durmayacak. (işte şeytan icadı oluşu burda devreye giriyo!)
    işte bu yüzden sen sen ol burda biri bişey diyorsa dinle bazen benim de yaptığım gibi boş konuşan olsa da yanlış bişey söyleyen yoktur burda...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    " niye kask dizlik vs. takmıyorsun öğrenene kadar elbette ki takacağım ama hız tutkunu olan bir insan değilim o anı yavaş yavaş yaşamak varken ıssız bir yolda ağır ağır ilerlemek varken bu beni sıkar açıkcası"

Bu cümlendeki hatayı farkedene kadar ne olursun motosiklet alma.
    Sadece bu site bile,

"Kısacık yol bir şey olmaz dedim"
    "Yavaş gideceğim kaska gerek yok diye düşündüm"

Diye başlayan ve hastanede sonuçlanan mesajlarla dolu.
    Motosiklete her bindiğinde, ne için biniyorsan bin, kaskın ve korumaların mutlaka üzerinde olmalı.

sen eğer kask ve korumanın belirli koşullarda takılıp belirli koşullarda takılmayabilen şeyler olduğunu düşünüyorsan.
    Üzülerek söylemek zorundayım.
    "Sen de bir apaçi olma yolunda ilerliyorsun"
    ozan_bursa bunu beğendi.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

İnanın ağzımı açmıcam teşekkürler sizde bu boşboğazlılığa devam edin tatmin edin biraz kendinizi.

Motosikleti
    Honda cb125e
    O kadar okumuşsun ama anlayabilme kapasiten bu kadarmış demekki yaşı öne sürmüşsün! o kaza fotoğrafları 20-25 km hızlarda olmuş ki sen baya eminsin bu konuda sana özgür olup olmadığımı kanıtlıcakda değilim iyi geceler.
    Öncelikle karsındakine saygılı konus! 20 25 km gerek yok soylıyım sana egıtımde ogrenmeye calısan genc durdugu yerde bır an dalgınlıkla gaz actı ve debrıyajı bıraktı sonramı ne oldu? Motor 10metre kadar ılerı fırladı sonra panık yapan surucuyu ustunden attı kafasını yere vurdu neysekı kask vardı bunların hepsı 2 sn ıcınde oldu. Bu konuya daha bırsey yazmıcam ne soylersen soyle senın hakettıgın ne bılıyormusn ne yaparsan yap geberırsen sankı cok umrumda sızın gıbılere ıyılık yaramaz...
    ozan_bursa bunu beğendi.

Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle karsındakine saygılı konus! 20 25 km gerek yok soylıyım sana egıtımde ogrenmeye calısan genc durdugu yerde bır an dalgınlıkla gaz actı ve debrıyajı bıraktı sonramı ne oldu? Motor 10metre kadar ılerı fırladı sonra panık yapan surucuyu ustunden attı kafasını yere vurdu neysekı kask vardı bunların hepsı 2 sn ıcınde oldu. Bu konuya daha bırsey yazmıcam ne soylersen soyle senın hakettıgın ne bılıyormusn ne yaparsan yap geberırsen sankı cok umrumda sızın gıbılere ıyılık yaramaz...
    "sızın gıbılere ıyılık yaramaz" en sonunda bunu der gidersiniz işte teşekkürler.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    LS2 kaskım ve eldivenim vardı motorumu aldığımda. şimdi bellik, mont, pro. eldiven, pant, çok daha kaliteli bir kask, v.s. v.s. aklına gelen bütün ekipmanlarım var. o eski günler aklıma geldikçe "ne salakmışım, kendimi ne kadar riske atmışım, ayrıca boşuna vücudum rüzgar yedi ve yollarda kendime eziyet etmişim bu konfordan mahrum bırakmışım" diyorum. hevesin tutkuya dönüşünce, hepsi birer birer alınıyor merak etme

Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    " niye kask dizlik vs. takmıyorsun öğrenene kadar elbette ki takacağım ama hız tutkunu olan bir insan değilim o anı yavaş yavaş yaşamak varken ıssız bir yolda ağır ağır ilerlemek varken bu beni sıkar açıkcası"

Bu cümlendeki hatayı farkedene kadar ne olursun motosiklet alma.
    Sadece bu site bile,

"Kısacık yol bir şey olmaz dedim"
    "Yavaş gideceğim kaska gerek yok diye düşündüm"

Diye başlayan ve hastanede sonuçlanan mesajlarla dolu.
    Motosiklete her bindiğinde, ne için biniyorsan bin, kaskın ve korumaların mutlaka üzerinde olmalı.

sen eğer kask ve korumanın belirli koşullarda takılıp belirli koşullarda takılmayabilen şeyler olduğunu düşünüyorsan.
    Üzülerek söylemek zorundayım.
    "Sen de bir apaçi olma yolunda ilerliyorsun"
    katılıyorum abi
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)