Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yardımmmm

Motovento
    REKLAM ALANI

Ben bir bayan olarak ilk motorumu alıcam ne olmalı yardım edin ne almalıyım sizce....özellikle bayan motorcular cevap verirse sevinirim.........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı ezgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir bayan olarak ilk motorumu alıcam ne olmalı yardım edin ne almalıyım sizce....özellikle bayan motorcular cevap verirse sevinirim.........

Ablacım ehliyetin var diye düşünüyorum o zaman eğitimde almışsındır ,e eğitim aldığın kişi yada kurum bence seni yönlendirmeli çünkü bu iş elbise almaya benzemiyor....(umarım yanlış anlamamışsındır...kardeşim )

http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

umarım yardımcı olur...allah kaza bela vermesin....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    öncelikle hoşgeldin

bayan motorculardan yorum beklersen çok beklersin

yorumlarıyla bayan birileri cevap versin istersen ben yardımcı olayım

daha önce tecrüben yoksa scooterla başlayabilirsin en idealide bu olur. vitessiz ve hafif motor başlangıç için iyi olur.

marka model istersinde kesin işte çok çeşit var. o konuda öneride bulunmayacağım ama dediğim gibi vitessiz scooter en ideali

Motosikleti
    tay çiftyüzlük
    yarın ankara mt motorcuları tandoğanda bir yerde toplanıcak..

haliyle bi çok marka,model ve motosiklet tarzıda orda olucak..

hem motorları inceleme şansı bulursun.. hemde tavsiye alırsın..

bu linkten takip edebilirsin: http://www.motosiklet.net/forum/mt-i...let-grubu.html
    ::coool::[B][I][U][COLOR="DarkRed"]KA[COLOR="RoyalBlue"]RA[COLOR="DarkRed"]DE[COLOR="RoyalBlue"]NİZ:flower:[COLOR="DarkRed"]FIR[COLOR="RoyalBlue"]TI[COLOR="DarkRed"]NA[COLOR="RoyalBlue"]SI[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/U][/I][/B]::coool::

MotoRizeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Hoş geldin öncelikle. Ehliyet alırken vitesli motorla sınava sokuyorlar sınavı geçtiğine göre vitesli motordakı ilk acemiliği kırmışsındır. bayanlar için en ideali scooter olarak duruyor eğer ilerleyen zamanlarda Büyük cc bir motor düşünüyorsan scooter dan inip vitesli motora alışmak seni zorlayacaktır. Son zamanlarda yollarda çok bayan kullanıcı görüyorum.. Hadı hayırlısı..

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı MotoRizeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldin öncelikle. Ehliyet alırken vitesli motorla sınava sokuyorlar sınavı geçtiğine göre vitesli motordakı ilk acemiliği kırmışsındır. bayanlar için en ideali scooter olarak duruyor eğer ilerleyen zamanlarda Büyük cc bir motor düşünüyorsan scooter dan inip vitesli motora alışmak seni zorlayacaktır. Son zamanlarda yollarda çok bayan kullanıcı görüyorum.. Hadı hayırlısı..
    Yanlış bilgi vermeyelim hemşerim Sınava vitesli motorla sokmuyorlar,istediğin motorla girebiliyorsun.Ben ehliyetimi Honda Today ile aldım kolaylık olsun diye.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilgi vermeyelim hemşerim Sınava vitesli motorla sokmuyorlar,istediğin motorla girebiliyorsun.Ben ehliyetimi Honda Today ile aldım kolaylık olsun diye.
    yeni sistem böyle mi bilmiyorum ama ben geçen senelerde ehliyet aldığımda vitesli motorla sınava tabii olduk..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni sistem böyle mi bilmiyorum ama ben geçen senelerde ehliyet aldığımda vitesli motorla sınava tabii olduk..
    ,

Bu sene değiştimi bilmiyorum ama sınavda benim girdiğim yerde vitesliyle giren sadece 2 kişi vardı herkes kendi scooterıyla gelmişti.

Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Valla Ben kendi motorumla sınava girebilirmiyim dediğimde Vitesli ve debriajlı motorsa girebilirsin otomatik motorlarla giremezsin demişlerdi. Ben Scutoor la sinava giren hiç görmedim şimdi kurallar değiştiryse bilemem. Kimseye yanlış bilgi vermek amacında değilim.

Motosikleti
    Sl 150
    Öncelikle artık bir çok yerde sınav sisteminin değiştiğini (özellikle istanbul) artık vitesli motorlar ile sınava tabi tutulduğunu belirteyim. Eskiden sadece scooterdı ama artık değil.

Ve aslında konuyu daha fazla saptırmaya gerek de yok, ezgi adlı kullanıcı başlangıç motor tavsiyesi isterken ehliyet kursu ve uygulama tartışması yapmak yersiz en azından bu topicte.

Benim diyebileceğim zevkine ne hitap ediyorsa onu al. Scooter seviyorsn scooter, cruiser ise cruiser zevk sana kalmış. Ama tabi ki düşük cc li olmalı ve de cinsiyetini değil ama boy ve kilonu da hesaba katarak kendi zevk ve ölçülerine uygun ( tercihen az bütçeli bir motor alman malum ilk motoru çok hırpalayacaksın)

Ne kadarlık bir bütçe ayırdın ?
    Ne mutlu [B]insanım[/B] diyene!

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı rockandbeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle artık bir çok yerde sınav sisteminin değiştiğini (özellikle istanbul) artık vitesli motorlar ile sınava tabi tutulduğunu belirteyim. Eskiden sadece scooterdı ama artık değil.

Ve aslında konuyu daha fazla saptırmaya gerek de yok, ezgi adlı kullanıcı başlangıç motor tavsiyesi isterken ehliyet kursu ve uygulama tartışması yapmak yersiz en azından bu topicte.

Benim diyebileceğim zevkine ne hitap ediyorsa onu al. Scooter seviyorsn scooter, cruiser ise cruiser zevk sana kalmış. Ama tabi ki düşük cc li olmalı ve de cinsiyetini değil ama boy ve kilonu da hesaba katarak kendi zevk ve ölçülerine uygun ( tercihen az bütçeli bir motor alman malum ilk motoru çok hırpalayacaksın)

Ne kadarlık bir bütçe ayırdın ?
    Temmuzda girdim scooterla aldım ehliyeti ?

Motosikleti
    Sl 150
    Öncelikle artık bir çok yerde sınav sisteminin değiştiğini ... belirteyim
    ??????????

yazdıklarınızı okudum. vitessizle aldığınızı biliyorum zaten. artık sistem değişiyor bir çok yerde vitesli ile sınava tabi tutuluyor insanlar dedim. nesini anlayamadınız ?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    ??????????

yazdıklarınızı okudum. vitessizle aldığınızı biliyorum zaten. artık sistem değişiyor bir çok yerde vitesli ile sınava tabi tutuluyor insanlar dedim. nesini anlayamadınız ?
    Özellikle İstanbul demişsin,Benle beraber İstanbul da birçok arkadaşım farklı yerlerde scooterla girdi ve aldı.Sen bunun nesini anlayamadın ? Ben şimdi başka bir ile gidince vitesli ile mi girmek zorundayım ?
    ''Eskiden scooterdı artık ama değil demişsin.Yanlış bilgi işte.Bak girdim scooterla aldım birçok farklı kişinin aldığı gibi Yanlış yönlendirmeyin insanları.Değişirse sistem toptan değişir.Eğer dediğin gibiyse devlet yine yapmış yapacağını.Ben urfaya gidiyim sadece vitesliyle,izmirde scooterla,konyada vitesliyle,istanbulda scooterla alabiliyim ehliyeti Çok komik.Bana izah etmeye çalışıyosun anlamamış gibi ama kendinle çelişen sensin bi mesajında sistem değişti bi mesajında değişiyo diyosun Demekki değişmemiş sistem.Olmadı böyle

Motosikleti
    Sl 150
    Tamam arkadaşım sen doğrusunu biliyorsun. Kralsın. Paşasın.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    ilk defa duydum scooter ile sinava girildigini bn kendi motorumla bile giremedim (vitesli) kaldi ki scooter :/

ablacim senin soruna gelirse cevaben tavsiye edebilecegim vitesli istiyorsaniz honda cbf150 yamaha ybr 125 tavsiye ederim scooter tarzi uygu. birsey dusunursende kymco nun hosuna giden modeli olabilir sym ve piaggo bunlar saglamdir yardimci olabildiysem ne mutlu bna saygilar...

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    honda todayla başlamanızı öneririm tam bayanlara göre
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Polemiğe girmeye gerek yok scooterla alınabiliyor işte kabul edin.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    2.el honda today
    sym mio
    sym nınety
    kymco aglıty 50
    asya as125t
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Zippo kardeşim özellikle bu konu için a2 ehliyetmimi aldığım Sürücü kursunu aradım özellikle bu konuyu sordum scooter ile sınava girilmiyor Türkiyenin her tarafında bu kanun böyle. sürücü kursunun vitesli motoru ile sınava giriliyor. Sen sctoorla nasıl aldın orasını bilemem. Temmuzda girdim scooterla aldım ehliyeti ? demişsin Hangi temmuz bu 1995 lerin temmuzumu ?

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Konu için konu içeriğyle alakalı bir başlık kullanarak açabilir, istediğiniz bilgiye daha kolay ulaşabilir ve konunun oradan oraya budaklanmasını engelleyebilirsiniz!
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)