Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Küba 150-25

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Arkadaşlar Merhaba
    Bende yaklaşık 3 aydır Kuba KB150-25 motorsiklet kullanıyorum. Devir Göstersinde herkesin bahsettiği problem vardı. Garantiden yeni gösterge getirttirdim ama düzelmedi. Gösterge panelini söküp içerisindeki sayıcı kartı kendim yapacaktımki şans eseri buna gerek kalmadı. Devir göstergesine 3 adet kablo geliyor. Bunlar Yeşil (-12V), Siyah(+12V) ve SarıSiyah(Count). Göstergenin altındaki iki adet somun vidayı söküp devir göstergesini kaldırın. Altındaki bahsettiğim kabloları ve gösterge panelini ayırmak için bulunan konnektörleri göreceksininiz. Sanırım bu konnektörler fabrikada biraz gevşek takılıyorki belli bir devirden sonra sarsıntı ile birlikte tam temas etmiyor, ve gösterge panelinin içerisindeki sayısı enteğre gelen pasl ları kaçırıyor. Dolayısıyla belli bir devirden sonra ibre zıplamaya başlıyor. Ben bu konnektörler sökülmesin diye lehimledim. Şimdi bir problem kalmadı gibi. 10000, 11000 devire kadar çıkıyor.
    Benzer sorunu yaşayanların denemelerini tavsiye ediyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Sorunun çözüldüğünü düşünmüştüm ama bu sabah baktığımda yine aynı sorun devam ediyor. Devir göstergesi bağlantı konnektörlerinde bir problem var kesinlikle. Kendim Devir okumak için bir sistem oturtturacağım

4 aydır kullanıyorum hiç bir sıkıntı cikarmadi cok sağlam yakit az ısınma yok motor kismi japon mali sadece hiz motoru değil titreşim cok az balansor var 2012 model fiyatına gore mükemmel

Mesh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APAHCE ---KUBA KH150 12D
    bende kuba kullaıcısıyım resimlerime bakabılırsın 2011 model var 12 binde hiç tamir servis görmedi kardesım

bu motorun yağ filtresi/süzgeci nerede bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Motosikleti
    Kuba Kb150
    Konuyu hortlatcam sanırım :D

KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı ErhanUsta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatcam sanırım :D
    Kahpe bizanslı Trollükyus
    'Saygı göster, saygı gör.'

ŞUBAT 2016 DA SIFIR ALDIM.
    İLK 3.000 KM DE SADECE BİRKAÇ DEFA YAN AYAKLIKLA İLGİLİ SORUN YAŞADIM
    YÜKSEK DEVİRDE TİTREŞİMİ AZALTMAK İÇİN MOTTOR TARAFINDAKİ ZİNCİR DİŞLİSİNİ 15 DİŞTEN , 17 DİŞE BÜYÜLTTÜM.
    BAŞKA BİR SORUN YAŞAMADIM.
    KUBA 150-25
    KADIRGA KOYU / ASOS / AYVACIK / ÇANAKKALE

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

KUBA 150-25
    GEYİKLİ SAHİLLERİNDEN BOZCAADAYA BAKIŞ

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

KUBA 150-25
    EZİNE / ÇANAKKALE

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:35 ----------

KUBA 150-25
    TAVAKLI İSKELESİ / EZİNE

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

KÖMÜR LİMANI / GELİBOLU
    ilker_41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)