Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Küba 150-25

Motovento
    REKLAM ALANI
    kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    Arkadaşlar selamlar aranıza yeni katıldım seger marka cup' um var. Küba 150-25 modelini almak istiyorum, forumda aradım bulamadım böyle bir konu varsa linkini yoksa da motor hakkında bilgisi olan arkadaşlar artılarını eksilerini anlatabilirlermi acaba. teşekkür ederim şimdiden...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    daparadoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Jet 14
    Dediğin motor Kuba CG 150 mi? CG 150 başlığı sitede mevcut http://www.motosiklet.net/forum/moto...lasimlari.html

Diğer Kuba modelleri için burdan

Yukarıdaki menüden moto bilgiler altında motosiklet modelleri bölümündne istediğin marka/modelin kullanıcı bilgi paylaşım başlıklarına ulaşabilirsin. Hoşgeldin iyi forumlar
    Derbi Gpr 125 -> Sym Joymax -> Honda Forza 300 ABS -> Yamaha X-Max 400 ABS

Motosikleti
    BAJAJ F250
    hoşbuldum teşekkürler cg değil sölemiş olduğum motor, cruiser tarzı bişey neyse artık yaşayarak öğrenicez

daparadoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Jet 14
    Kuba KB 150-25miş. Malesef başlık yok bu motorla ilgili fakat benim düşüncem fazla detaylı bilgiye gerek yok motoru gidip görmek lazım kuba kullanan insanlardan kuba motorun nasıl servise kaliteye sahip olduğuna dair genel fikir edinip almak lazım. İnsanlara sorun kimisi beğeniyor kimisi beğenmiyor. Göreceli şeyler bunlar sonuçta.
    Derbi Gpr 125 -> Sym Joymax -> Honda Forza 300 ABS -> Yamaha X-Max 400 ABS

Motosikleti
    BAJAJ F250
    c tesi bayiye gittim biraz sağlamımsı geldi motor adam bayağı ballandırdı malını dediğiniz gibi artık trafikde sürenleri çevirip sormak lazım öle yapıcam ama taktım kafaya alıcam )))))))))

Al, pişman olmazsın.

Ben bu yeni nesil motorlara gidip bayilerinde sıfır olarak baktım.Hem mondial'in yeni mh'lerine hem de bu kuba 150-25 kd'ye.

Daha önce japon, alman ve çinli olmak üzere çeşitli motorlara bindim.Halen ybr kullanıyorum.Kuba'nın şirket politikası milleti kazıklayıp kısa sürede çok para kazanmak değil.Bu Gaziantepli firma gerçekten kaliteli motorları uygun fiyata satıyor.Bu yıl içinde mondial'i tokatlayacağını düşünüyorum. Mondial'de milleti aptal yerine koymanın cezasını çekecek.

Kuba iyi motor, özellikle başlık konusu 150 cc commuter'i.Hem cg 150 hem de 150-25 kd modeli balansörlü. Şu anda motor alacak olsam param olsa bile gidip ybr almazdım.Ybr'ye verilen 4300 liraya da yazık olduğunu, ve o parayı hak etmediğini düşünüyorum.

Motosikleti
    BAJAJ F250
    peki saygıdeğer kardeşlerim abilerim, satıcı ısrarla japon olduğunu söylüyor parçalarının aslını nasıl araştırabiliriz bunun

Alıntı kyagmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki saygıdeğer kardeşlerim abilerim, satıcı ısrarla japon olduğunu söylüyor parçalarının aslını nasıl araştırabiliriz bunun
    Evet motor bloğu üzerinde sağ tarafta japon olduğu yazıyor. Çinlilerin taklit mallarında bir ülkenin ismini yazdıklarını bugüne kadar görmedim, duymadım. Markaların harflerini değiştirip katakulli yapıyorlar ama direkt japon diye yazabileceklerini sanmıyorum.Karbüratör üzerinde de yanlış hatırlamıyorsam japon malı olduğu yazıyordu. Şahsen ne kanuni'ye ne mondial'e bu konularda güvenmiyorum ama kuba firmasının ciddiyetine ve samimiyetine şu ana kadar gördüklerimden ve okuduklarımdan bir güven oluştu.Adamları tanımam etmem, bir çıkarım da yok. O motor japon malı diyorlarsa japon malıdır.Dediğim gibi ben yakından inceledim. İşçilik ve malzeme kalitesi beni ikna etti.

Motosikleti
    BAJAJ F250
    inş allah nasip eder de alırım martda yüzde bilmem kaç zam gelicekmiş zaten hayırlısı ilgiline çok teşekkür ederim sağ olun

Motosikleti
    KUBA 150-25

kuba 150-25 km ve devir saati

Mrb arkadaşlar bende kuba 150-25 var beklentilerimi karşılıyor ancak bir honda gibi olamaz tabiki benim şikayetim devir ve km saati dengesiz çalışması devir saati yolda giderken fırıldak gibi dönüyor km saati dengesiz 4. Viteste giderken 110 km kadar çıkıyor ama 5.vitese atınca 80km düşüyor neden anlamıyorum devir saati 2 defa değişti şimdi 3.sü takılacak fabrikayla görüştüm çalışmalarımız var yenisi hakkında diyorlar 1 ile 2 vites arası takılma yapıyor birde virajlarda yalpa atma olayı var güzel motor ama inşallah ileride honda alacağım..

lazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba 165-25
    kubanın 150 25 modelini kullanıyorum şu an 1800 km oldu arkadaşın belirttiği gibi devir saati ve km saati dışında bir problem yaşamadım kışın en soğukta bile 2- 3 hafta yattıktan sonra 2 . bilemedi 3. marşta çalışıyor fiyatına göre gayet başarılı. sıfır alıpta ybr ile sorun yaşayan bir sürü ,insan var onuda göz ardı etmemek lazım.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ........................
    112ciyiz

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VZ 800 MARADUER
    Merhaba arkadaşlar,10 gün önce Dalaman'dan ikinci el(2011 model,1800 Km.de) bir kuba 150-25 aldım.Bindim ve Balıkesir'e geldim.500 Km yol yaptım.İzlenimlerim şöyle:
    -Dış görünüş:10 numara
    -Yol tutuş:8
    -Motor:8 Motor daha rodajda kesin konuşmayacağım.İleride ne olur bilinmez.
    -Titreşim:Minimum seviyede,
    -Egzozt:Zırıltı yok ses güzel,
    -Göstergeler:80 Km'ye kadar herşey güzel,daha sonra zıvanadan çıkıyor.
    Yakıt:80 TL yakıtla 580 km.
    Benim düşüncem:Ben sevdim,şehir içinde süper kullanımı olan makina.
    Dahada güzel olacak inanıyorum.
    İzlenimlerimi ve fotolarımı aktarmaya devam edeceğim.
    Kazasız sürüşler.
    Sağlıcakla kalın.
    BOZKURT
    KUBA 150-25

Alıntı bozkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt:80 TL yakıtla 580 km.
    Yeni motor hayırlı olsun, kazasız belasız keyifli yolculuklar dilerim.

Bir hesap yaptım 100 km deki yakıt sarfiyatı 3,2 litre gibi görünüyor. İlk başta çok gibi geldi ama düşününce ybr de uzun yolda 80 üzeri gidildiğinde 3 litre falan yakıyor.Bu motor 150 cc olduğuna göre normaldir. İzlenim ve fotoları merakla bekliyorum.

Motosikleti
    SUZUKİ VZ 800 MARADUER
    Bu topic'le bu''http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/74404-kuba-cg-150-paylasimlari.html '' bu topic'i birleştirelimmi,çünki ikiside aynı,ne dersiniz.
    Kazasız sürüşler.
    Sağlıcakla kalın.
    BOZKURT
    KUBA 150-25

Attalos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    selam. yaklaşık 4 ay önce sıfır kilometre bir Kuba 150-25 aldım. daha öncede bir çok marka küçük cc'li motor ve çok benzeri olan Kanuni Seyhan 150 kullanmıştım. Seyhan'dan da memnundum, Kuba'dan da memnunum.
    görüntüsü güzel, malzeme kalitesi idare eder. yol tutuşu ve hızlanması iyi. yanlız aldığım zaman 1000 km rodajına kadar ve sonrasında yüksek devirlerde düşük km yapıyordu. yani 5. viteste 6000 devirde sadece 60 km sürat yapıyordu. 1000 km den sonra ön dişliyi 2 numara büyüttüm. şimdi 5. viteste 6000 devirde yolun durumuna göre 80-85 yapıyor, buda benim için yeterli. zaten bu kapasitedeki motor için daha fazlası riskli..

dişliyi büyütünce titreşimde baya azaldı ama halen var. biliyorsunuz bu motoru satarken titreşim önleyici balansörlü diye satıyorlar ancak balansör Kuba'da hikaye, sanırım pek işe yaramıyor. göstergelere gelince 6.000 devirden sonra devir saati 6000 le 9000 devir arasında dalgalanıyor. göstergelerde 5000 devirden sonra bir miktar zırıltı mevcut. Kanuni Seyhan'da da aynı göstergelerden var. Seyhan'ı 4 sene posası çıkana kadar kullandım, göstergelerden hiç sorun yaşamadım. Paramla Seyhan göstergesi alıp değiştiricem..

motor seyir halindeyken sistematik olarak ön frenden tak tak tak diye ses geliyor. yavaş giderken ön frene aniden çok hafif basarsan yine tak diye balatalar diske vuruyor. 2000 km de geçmemiş olursa onlarıda değiştiricem..

şu anda 1750 km de. eşimle beraber her pazar Antalya'dan Olimpos'a yada Çıralı'ya iniyoruz. olimpos ve çıralı rampalarını bilenler bilir bazı yerlerdearaba ve motorlar 1. vitese kadar düşüyor. hava soğutmalı olmasına rağmen üzerinde hanımla ben toplam 155 kiloyla şişmeden tek seferde Antalya'ya geliyorum. karışık kullanımda ortalama 0,125 - ,0130 yakıyor.

sonuç itibariyle sıfır kilometresi herşey dahil 2.500 tl olan bir motor için iyi ve güzel..

İlker41 bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKİ VZ 800 MARADUER
    Benim KUBA'nın son resimleri.

İnşallah daha güzel ilaveler yapıcaz.
    Kazasız sürüşler.
    Sağlıcakla kalın.
    BOZKURT
    KUBA 150-25

arkadaşlar, ben de bu modellerde bir motorsiklet araştırması yapıyorum.foruma yeni katıldım.ilk motorsikletim olacak.bu görünümde ve titreşimi en az olan modelleri araştırıyorken Kuba 150-25 i gördüm.Fakat : titreşimi için "yok denecek kadar az" diyen de var; Attalos arkadaşımız gibi "titreşim balansörü hikaye" diyen de var.ama aynı motorsiklet için nasıl farklı sonuçlar olabilir ? motorsikletleri tanımadağımdan alıp pişman olmaktan korkuyorum.ben bu tarzda bu fiyatlarda bu güçte ve mutlaka titreşimi en az olan bir motorsiklet istiyorum.ne düşünürsünüz bu konuda ?

Attalos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    dediğim gibi üst devirlerde titreşim var ama çok rahatsız edecek düzeyde değil. ben kullanıyorum ve memnunum..

Motosikleti
    SUZUKİ VZ 800 MARADUER
    KUBA'mın en son hali:

Kazasız sürüşler.
    Sağlıcakla kalın.
    DEDE DERYA bunu beğendi.
    BOZKURT
    KUBA 150-25

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)