Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tekrar Merhaba

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Selam arkadaşlar.

3-4 yıl önce kısa bir (6 ay kadar) scooter deneyimim olmuştu. o dönemler sürekli takip ediyordum siteyi.
    motoru bıraktıktan sonra pek siteye de uğramaz olmuştuk

son zamanlarda gene aklıma girmeye başladı şu motor işi.

Hyosung GT 250 R düşünüyorum.

Bakalım...

herkese tekrar merhabalar.
    Kararlı olan her şey, şartlara rağmen doğar...

Nietzsche

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

tekrardan hoş geldin..

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Niçe arkadaş

Bizim site motoru olanların ve ya alacak olanların değildir Sen işallah istediğine kavuşursun elbette ama siteyi takip etmeye devam et Bu arada, niçin yeniden motor ve ne tip bir motor tercihi
    Poturdak

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aramiza hos geldin ins diledigin motora kavusursun katilimci olman dilegiyle
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niçe arkadaş

Bizim site motoru olanların ve ya alacak olanların değildir Sen işallah istediğine kavuşursun elbette ama siteyi takip etmeye devam et Bu arada, niçin yeniden motor ve ne tip bir motor tercihi
    hyosung GT 250 R düşünüyorum.
    neden yeniden motosiklet zor soru gerçekten.
    daha önce kullandığım motor çin malı, yarı otomatik dandik bi scooter olmuştu.
    doğrusu pek zevk alarak bindiğimi söyleyemem.
    birkaç defa da kaza tehlikesi atlattıktan sonra bırakmıştım.

şimdi daha dengeli bir motor ile daha güvenli ve daha zevkli bir sürüşün hayalini kuruyorum.
    motoru sadece işe gidip gelmek için kullanacak olsam da gözüme gönlüme hitap eden birşey almayı düşünüyorum.

zaten bir arabamız var (eşim kullanıyor). 2 tane de dünya tatlısı kızım olduğundan hafta sonları motora dönüp bakabileceğimi pek sanmıyorum.

siteye bir süredir bakmamamın sebebi motoru bırakmak değil, bu arzudan kurtulabilmekti aslında. ama ne ben onu bırakabildim ne de o beni
    hem çok istiyorum hem de çok korkuyorum açıkçası.
    insanın hayatında çocuklar olunca, tehlikeli işler çok daha büyük korku veriyor sanırım.

Hyosung u fiyat ve performans olarak değerlendirdiğimde çok ideal geliyor gözüme.

ama içimden de güzel bir enduro geçmiyor dersem yalan olur

unutmadan "HOŞBULDUK ARKADAŞLAR"

Nietzsche

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    niçe arkadaş,

benzer durumdayız seninle. motoru günlük kullanamıyorum, zira ev-iş arası 50 km. ve tem'den gitmek durumundayım. istanbulda yağmur eksik olmadığı gibi, akşam iş dönüşü saatlerinde tem yolu tam bir facia oluyor. servis minibüsleri falan öyle sıkıştırıyorlar ki bırak motosikleti, arabayı satıp damperli kamyon almayı düşünmüyor değilim.

benim de 2 oğlum var. hafta sonları onları da gezdirmek gerekiyor. velhasıl 250'lik bir scooter aldım. büyük oğlum da motora alıştı. basket kursuna, ingilizce kursuna motorla gidip geliyoruz. hafta sonu hava güzel olursa, onlar arabayla ben motorla çıkıyoruz yola.

maalesef yollar magandalarla dolu; bir yerde trafik sıkışmaya görsün temiz giyimli, efendi görünümlü aile babaları trafik canavarına dönüşüyor. başlangıçta ben de korkuyordum trafiğe çıkmaya, zamanla alışıyorum. henüz e5'e çıkmıyorum, hava karardıktan sonra kullanmıyorum, zamanla olacak...

uzunca bir süre e5 gibi yollardan uzak durmanı tavsiye ederim. pazar günü erken saatlerde yollar boş oluyor; pratik yapmak ve motoruna alışmak için güzel bir fırsat.

kendim hâlâ acemiyim; buna rağmen naçizane bir tavsiyede bulunmak istiyorum. beğendiğin modeli ben de çok düşündüm ve araştırdım. bana göre, yeni başlayan biri için fazla güçlü ve hızlı bir motor. öne doğru yatmış, ayakları geriye atmış sürüş pozisyonu da cabası. bence cbf150 veya ybr125 alıp bir sezon kullanmak daha avantajlı olur.

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Tavsiyen için teşekkürler myagdi.
    o motorları düşünmedim değil doğrusu.
    geçen sene cbf 150 için anlaştım biryerle, tam alıyordum, 2-3 gün bekleyeyim acele etmeyeyim dedim.
    2. çocuğumuzun olacağı haberiyle askıya aldım

150 cc ile 250 cc arasında çok uçurum bir fark olmadığı söyleniyor.
    bir de honda eğitimlerine mutlaka gideceğim.
    gerçi kararımı o eğitimler belirleyecek.

aklıma yatan olayı buradaki tecrübeli arkadaşlara da danışacağım.
    bilmediğim konularda, bilenlerin tavsiyelerini hiçbir zaman gözardı etmek istemem tabi ki.

daha zaman var gerçi.
    yazın sonuna doğru önce ehliyet sonra da honda eğitimi falan derken önümüzdeki motoshow'u bulur herhalde

Nietzsche

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    hoşgeldiniz bu yaz hyodan geçilmeyecek
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler