Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Merhabalar

Motovento
    REKLAM ALANI
    modixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 1971 / MCT 250 2010 / Honda Shadow VT750 2006
    Selamlar MotoDostlar

Eşimle annemin arkamdan kurdukları komplo sonucu (ağızbirliği ile hatun "boşarım", anam "sütünü helal etmem" şeklindeki psikolojik savaş sonrası) gözüm gibi baktığım, uğruna depo kiraladığım 85 Harley Fat Boy (soft tail - bebek mavisi) makinamı ağlayarak satmıştım.

Yıllar sonra Alanya' ya tayin olunca Jawa' ya kafayı taktım.

Derken psikolojik savaş misillemesi sırası bana geldi : "hiç değilse bi tane klasik yapayım", "etmeyin tutmayın" şeklindeki yalvarmalarıma ve de evin önündeki tatlı yokuştan 3. viteste sallanmışken verdiği o doyumsuz tam tam sesine dikkatlerini çeke çeke hatunun ve de ziyaretimize gelen validenin gönlünü çeldim.

Valide Sultan "yılbaşı hediyem olsun" deyip bana gözüme kestirdiğim bir makine için istenen 250 lirayı verdi.

Gel gelelim makinanın şasi no. plaketi kayıp olduğu için alamadım. İsabet de oldu. Personelimden birinin komşusu, "3 tane bandrolü var, onları ödesin, ben para pul istemem" demiş. "Makineyi göreyim dedim" ben gidip bir samanlıkta filan göreceğimi sanırken bir telefon üzerine canavar gibi birşey tam tamm tamm diye saydırarak 15 dakika sonra çıktı geldi. Ağzım açık kaldı. Çocuğa şaka mı yaptığını sordum. "Yok abem" dedi.

Ben de kek gibi "yahu bunu ben olsam 1000 liradan aşağıya vermem bir pürüzü mü var" dedim. "Yok abem" dedi. Çocuk o kadar kısa ve net ki sorularıma ya "yok abem" ya da "var abem" diye Alanya çevresine has o tatlı şiveyle cevap verdi hep.

Netice makineyi aldım. Daha gelir gelmez derhal dağıtmaya başladım. Bu işten çok iyi anlayan 3 personelim ve iş yeri doktorumuzla birlikte son vidasına kadar sökmemiz sanırım 45 dakika ila 1 saat sürdü.

Hasıl-ı kelam motor sıfırlandı, komple boyandı, tüm parçaları elden geçti veya sıfırlandı. Şu anda son toplamada.

Ruhsata sağ olsun memur arkadaş "kırmızı" yazıp geçmiş. Eh kırmızı kırmızıdır; ben de çaktım metalik Ferrari Rosso' yu :D

Sanırım cuma ya da cumartesi gibi ağzımın tadına göre bitirmiş ve de burada fotolarını yayınlamış olurum nasipse.

"Efsane" , "gelin ALanya' da görün" filan diye iddialı olacak değilim, hele "2. viteste 220 basıyorum" hiç demeyeceğim. Ben o eşsiz tam tam sesini dinleyecek şekilde 60' ı aşmadan sakin sakin gezeceğim Alanya' nın ve Gazipaşa' nın eşsiz doğasına karşı. Hem unutmayın, ben Harley' ciyim; zaten hızla fazla işim yok. Derdim günüm egzos sesi...

Aranıza katılmama izin verdiğiniz için teşekkürler, sevgi ve saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    aramıza hoşgeldiniz.şu tam tamın resmini merakla bekliyorum.alanya'da nerdesiniz ve ne iş yapıyorsunuz merak ettim..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

alemdar2442 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Aramıza hoşgeldiniz Yav bende merak ettim şimdi nası bişey ...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Sabreden derviş motoruna ermiş...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    ...................ben Harley' ciyim; zaten hızla fazla işim yok. Derdim günüm egzos sesi...

Sende benim kafadansın ama jawa ne alaka harleyden sonra anlamadım dogrusu ..
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    bir gün harleyden sonra sende jawa ya binersen anlarsın

en azından maliyeti kendisini sarsmayacak bi klasik ile mutlu olmuş arkadaş, egzost sesinle motorunla sana keyifli sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    hayırlı olsun, kazasız ve bol keyifle kullanın.

o tam tam sesine hasta olanlardan birisi de benım, zahmet olmazsa fotolarla birlikte tam tam sesini güzelce alabileceğimiz bir video yollarsanız sevinirim.

Motosikleti
    pıoneer 200cc
    hoşgeldi abi

Motosikleti

Hoş bulduk

Sağ olsun var olun, öncelikle hoş bulduk.

Sırasıyla cevap vermeye çalışayım:

1- Alanya' ya (daha doğrusu Gazipaşa' ya) tayin oldum. Havaalanının GM Yrd' sıyım.

2- Harley' den sonra istersen Jawa alma... 250 Liraya alıp toplama, devir vs 1000 TL' ye mal etmek nerede, 25-30000 dolar vermek nerede Ayrıca hep chopper tarzı kullandım, bir sefer de cruiser kullanayım... Ayrıca Jawa' nın bir başka tadı var. Ne bileyim, çocuklukta Cüneyt Arkın' ın o Dünyayı Kurtaran Adam filminde Star Wars fonu önünde taktığı kaskla telgraf getiren postacının altındaki Jawa' ya hep hayranlıkla bakardım. Çift egzostan attığı o mavimsi beyaz leş kokulu duman filan

3- Motor ve mekanik toparlandı. Kaporta aksamı astarlandı, yarın komple boya-vernik oluyor. Kromajlı parçalar alındı, alüminyum parçalar polisajdan geçirildi. (Elcağızımla; 404 All Metal ve Dremel keçe uçlarla parlatılıp ayrıca da Meguiars Liquid Crystal ile son kat parlatıldı.)

Sehpa iptal edilip Harley tipi yan devirme ayak kondu. (bel fıtığı yüzünden sehpaya kaldırmam sakıncalı da...) :(

Sanırım Perşembe günü toplanıp bitmiş, saat gibi sayıyor olur.

4- Video söz, gönderirim. Hatta özel ses kaydı alırım rölantiden gaz verip bırakma sesi...

1966 Jawa yarışçısının sesini veriyorum, şimdilik onunla idare edin artık. 4-3-2 yaparken o arada 3 tane hızlı tam tam vurmuyor mu, o ses beni deli ediyor işte...

http://www.vintagebike.co.uk/Sounds/1966%20Jawa.mp3

Gerçi çoğunuz biliyorsunuzdur bu siteyi ama ben günde en az 2 kez dinliyorum...

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    aramıza hoş geldiniz, kalıcı ve katılımcı olmanız dileğiyle.

Motosikleti

Sözümün bir kısmını tutayım hemen

Sağ ol kardeşim, dilerim dediğin gibi olsun...

Demin söz verdim resim ve videoya; bari sözümün bir kısmını tutayım forum kirletmeden...

Bu, bebeğimin bana ilk geldiği andaki hali.

[IMG][/IMG]

Bu, yıkanıp paklanıp gözden geçirilirkenki hali. (Arkadaki o inşaat demirinden yapılmış zımbırtıyı getirip taktılar işe yarar diyerek ama derhal gerisin geri söktürdüm... Bir de borudan korkuluk taktılar ama onu da istemedim. Tabii bunları deneme amaçlı koydular. Eskaza beğensem yenilerini getireceklerdi.)

[IMG][/IMG]

Bu, geldikten 1 saat sonraki hali.

[IMG][/IMG]

Bu, bugünkü hali.

[IMG][/IMG]

Yarın birkaç tane daha eklerim...

java motorları bilirim abii bizim malahhede yaşlı bi amcada var gününn motorlarına taş çıkartıyoo walla bnm yanımdan bi geçişi var sanki dalga geçiyo adam bizleee :D güzel motorr resimlerde hoş allah kaza bela vermesin

Motosikleti

En son resimler

Eveeettt... görüş ve emirlerinize hazırdır dostlarımmm !!!

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Deponun kromajı üstündeki renk aldatmasın, o maske kağıdı...

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R

resimler içimi ısıttı yaa şunlara bakk maşallahhhhh

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:48 ----------

cbr link ölü kardeş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:49 ----------

bu motorun en son haliniii çok merakk ediyorumm açıkkçasııı

Motosikleti
    A be Tekirdaasından arkadaşım, sağ olasın beyaa

Sabahın 5' inde kalktım, takım taklavatı hazırlıyorum. Airbrush ile altın yaldız şeritleri için bant, boya, maske filan gibi malzemeyi toparlıyorum ki sanayiye götüreyim.

İşte benim maketçilik becerilerimin konuşacağı an geldi çattı. 1-2.5 mm meme ile çiftli şerit atmak düşüncesindeyim. Biraz zorlu bir iş olacağa benziyor; malum airbrush metalik boyayı pek sevmez.

Bakarsın kafama eser ayak üstü deponun tepesine bi manita resmi filan da boyarız

Atti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR-125 R
    hocam senın OCC kurucusu paul sr.ile tanışmışlığın falan var mı?
    Tanrı İradesini Hakim Kılmak İçin Yeryüzündeki İyi İnsanları Kullanır.Yeryüzündeki Kötü İnsanlar ise Kendi İradelerini Hakim kılmak İçin Tanrıyı Kullanırlar..

Motosikleti
    Alıntı Atti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam senın OCC kurucusu paul sr.ile tanışmışlığın falan var mı?

Paul Teutl Sr.' ı soruyorsan evet, tanıştım... Niye hayırdır ?

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Airbrush jawa ya biraz değişik kaçmazmı ben boyadıgınz depo rengı cok hos bence o daha iyi olur gibi
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Motosikleti
    Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Airbrush jawa ya biraz değişik kaçmazmı ben boyadıgınz depo rengı cok hos bence o daha iyi olur gibi
    Tam anlamadım. Ama airbrushla Jawa' ya has şeritleri atmayı düşünüyordum...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler