Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Selamün aleykum yaş 13

Motovento
    REKLAM ALANI
    umutumut123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam ben umut 13 yaşındayım ama uzun boylu 1.70 boyu olan bir çocuğum kilom ise 64 moped,pejo mobilet lere çok ilgim var bu sene yeni bir bisiklet aldım yoksa moped alcaktım ama 2 sene sonra falan %100 bir moped kullanıcısı olacam ama şimdiden heycanlanıyorum bir java gördüğümde adama gidiyor her yerini inceliyorum motorları çokk seviyoruma ama moped lere hem ucuz hemde küçük kapasiteli ve as masraflı olduğu için çok seviyorum ama burda tanıştık bir tanede sorum olcak ben diyelim 13 yaşında moped aldım polis durdurdu alacağım moped alırsam şöle bişey olcak: http://www.itusozluk.com/img.php/990...020628/mobilet

yani o kasa türünden alcam çok küçük hacimli ve 49cc motor polisler çok sorun çıkarırmı alırsam? ve burda şanlıurfada temiz mopedler enfazla 100 evet burda çok ucuz burda 200 ile bir temiz moped alırsın, 100 ile modifiye eder javaları ağlatırısn ama ben o türden küçük motorlu bişey istiyorum sorularıma cevap yazarsanız çok sevinirim motorcu abileirme selamlar....

Not: asla çok bilmişlik taslamıyorum tabikide verdiğim bilgileri motorcu abilerim yanlışsa düzeltecektir umarım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yeni motor alıcak :)
    Bak kardeşim o verdiğin linkteki motorun glardonisini 100 liraya alamazsın yaa alt motorunu 100 liraya alamassın o linkteki motor en aşağı 450-500 Tl arasındadır ben zamanında arkadaşlarla çokuraştım moped toplama konusunda sen o motorun iskeletine 100 lira wericeksin + alt motor karbüratör fln hadi onada bi 120 de etti 220 ki linkteki motorun nikelaj kapakları fln war onlara gitse 50 etti 270 ki urfada bu tip motorları yarış için yapıyorlar yani o motora bir kaç hile lazım debriaja vida gibi fln oanda gitse 100 fln glardoni fln derken sana cok pahalıya patlar

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    adaşım polisi falan boşver
    bu işe erken yaşta başlaman güzel ama kesinlikle trafiğe çıkma çünki önce senin sağlığın
    korumanı al araziye çık alana çık a dan z ye öğrenmeye bak
    inan pişman olmassın
    hiçbir zaman unutma bu işte kalbinden çok aklını dinlemelisin
    hoşgeldin
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

GTim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150-T1 & ..... Efsane
    öncelikle hoşgeldin umut.motorlara olan ilgin ve tutkun hoş iyi ama yaşın dolayısıyla bence ehliyetini alana kadar en azından araştırmalarda bulun ve tutkunu kontrol et.ufak ufak kendini geliştirebilirsin ,abilerin arkadaşların vasıtasıyla.ama tabi trafiğe çıkman senin için kesinlikle iyi olmaz.en azından ehliyetini alana kadar b,rçok konuda hem bilgi sahibi olursun hemde pratikte olmasada teoride bir birikimin olmuş olur bence buda çok önemli ;)
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Lastiği Yak Ruhunu Değil...!

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    motosikletle bisiklet farklı seylerdir denge dısında alakası yoktur bunu bılerek ve kaskını alarak bılen bırınden egıtım alarak baslarsan ılerde profesyonel bır surucu olursun ama gereklı egıtımlerı adım adım alır gereken yerde gerektıgı gıbı davranırsan...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Alıntı ersel_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak kardeşim o verdiğin linkteki motorun glardonisini 100 liraya alamazsın yaa alt motorunu 100 liraya alamassın o linkteki motor en aşağı 450-500 Tl arasındadır ben zamanında arkadaşlarla çokuraştım moped toplama konusunda sen o motorun iskeletine 100 lira wericeksin + alt motor karbüratör fln hadi onada bi 120 de etti 220 ki linkteki motorun nikelaj kapakları fln war onlara gitse 50 etti 270 ki urfada bu tip motorları yarış için yapıyorlar yani o motora bir kaç hile lazım debriaja vida gibi fln oanda gitse 100 fln glardoni fln derken sana cok pahalıya patlar

Benden büyüksün motorcu abim diyim

Ben orda gösterdiğim yani kasası o türden demişti kargo parasını sen ver ben sana a100 ytl ye motor bulurum ama imkanım yok gelitt urfaya mezat diye bir yer var motor mezarlığı gibi en az 10.000 2. el motor satılıyor orda yanına en fazla120 lira al normal 80-90 km arası gören gösterdiğim tipdden bir moped bulabilirsin... ama çoğu sanayi malıdır toplamadır o ayrı mesele... ama urfaya yakınsan sana yada akraban varsa meraklıysan oraya bir gönder %100 her türlü moped var...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:09 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:04 PM ----------

Alıntı GTim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hoşgeldin umut.motorlara olan ilgin ve tutkun hoş iyi ama yaşın dolayısıyla bence ehliyetini alana kadar en azından araştırmalarda bulun ve tutkunu kontrol et.ufak ufak kendini geliştirebilirsin ,abilerin arkadaşların vasıtasıyla.ama tabi trafiğe çıkman senin için kesinlikle iyi olmaz.en azından ehliyetini alana kadar b,rçok konuda hem bilgi sahibi olursun hemde pratikte olmasada teoride bir birikimin olmuş olur bence buda çok önemli ;)
    katılıyorum aten alma durumum olursa asla trafiiğe çıkmak içindeil bizim orda kullanılmayan yada çok seyrek çevre yolları var arazıler var oralarda hobimi yaparım saten 13 yaşındayım ve otomobilde kullanıyorum tabikide boş yollarda ve arazilerde ve herşeyin bilinçli kullanılmasından yöneyim bir otomibilde bile en fazla 45 gördüm çünkü babam bana diyorki önemli olan hız değil iyice hakim olmak onun için ikidebir ani fren tur dur kalk yaptırıyor ve ben şimdiden 35 yaşında arba süren bir insanın kadar araba sürebiliyorum ama asla hız yapmıyorum en fazla 45 çünkü Sürmek bir zevktirr... Hız ise azraile gitmektir..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:14 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:09 PM ----------

bu arada moped kullananlar resimlerini eklerse sevinirim koleksiyon yapıomda :D

Motosikleti
    Runner St 200
    hiç sevmem mobiletleri . orayı bilmem ama burda mobiletçileri affetmiyor Polisler

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    Alıntı umutumut123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum aten alma durumum olursa asla trafiiğe çıkmak içindeil bizim orda kullanılmayan yada çok seyrek çevre yolları var arazıler var oralarda hobimi yaparım saten 13 yaşındayım ve otomobilde kullanıyorum tabikide boş yollarda ve arazilerde ve herşeyin bilinçli kullanılmasından yöneyim bir otomibilde bile en fazla 45 gördüm çünkü babam bana diyorki önemli olan hız değil iyice hakim olmak onun için ikidebir ani fren tur dur kalk yaptırıyor ve ben şimdiden 35 yaşında arba süren bir insanın kadar araba sürebiliyorum ama asla hız yapmıyorum en fazla 45 çünkü Sürmek bir zevktirr... Hız ise azraile gitmektir..
    aleyküm selam güzel kardeşim 13 yaşında motosiklet veya otomobil sürmeyi öğrenmek çok güzel birşey. A2 almak üzere ehliyet kursuna gittiğinde büyük ihtimelle pek birşey göstermeyecekleri için erken yaşta öğrenmenin faydasını görürsün. fakat delikanlılık yaşları olduğu için bazen duygular aklın önüne geçebiliyor. insan sakin gitmeyi çok sıkıcı bulup gazı daha çok açabiliyor. o yüzden bu yaşlarda sadece trafiğe açık alanda değil, arazide de motosikleti/otomobili "kendini kaptıracak" kadar kullanmaya kalkmaman senin adına nahoş sonuçların önüne geçecektir. zaten iyi motorcu motoru ne kadar hızlı kullanabildiğiyle değil, ne kadar yavaş kullanabildiğiyle ölçülür. o yüzden aman arazide de dikkat ewt oldu mu? ilerde inşallah yaşın geldiğinde Allah sana gönlünce güzel bi motosiklet nasip eder. sağlıkla kal.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

Alıntı perishte adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aleyküm selam güzel kardeşim 13 yaşında motosiklet veya otomobil sürmeyi öğrenmek çok güzel birşey. A2 almak üzere ehliyet kursuna gittiğinde büyük ihtimelle pek birşey göstermeyecekleri için erken yaşta öğrenmenin faydasını görürsün. fakat delikanlılık yaşları olduğu için bazen duygular aklın önüne geçebiliyor. insan sakin gitmeyi çok sıkıcı bulup gazı daha çok açabiliyor. o yüzden bu yaşlarda sadece trafiğe açık alanda değil, arazide de motosikleti/otomobili "kendini kaptıracak" kadar kullanmaya kalkmaman senin adına nahoş sonuçların önüne geçecektir. zaten iyi motorcu motoru ne kadar hızlı kullanabildiğiyle değil, ne kadar yavaş kullanabildiğiyle ölçülür. o yüzden aman arazide de dikkat ewt oldu mu? ilerde inşallah yaşın geldiğinde Allah sana gönlünce güzel bi motosiklet nasip eder. sağlıkla kal.
    İnşaalah nasip eder yorumun için sağol...

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Sanırım sen Yarış mobileti istiyosun ama bence bu sevdayı bu yaşta bırak bu siteden öğreniceğin daha çok şey car dişini sık 17 yaşına gelince A2 ehliyetini al ondan sonra git adam akıllı bir motosiklet al bırak bu mobilet sevdasını ben sana o mobileti alınca olucakları anlatim.

İlk olarak motoru alıcaksın sonra çevreden görüceksin amortisörleri kesik motorlar özeniceksin sende yapıcaksın sonra görüceksin otobanda üstüne yatıp motor kullananları özeniceksin sende yapıcaksın sonuç ne olucak bir kaç yarış sonra ufak bir taşa çarpıp o güzelim kafanı patlatıp rahmetli olucaksın sence bunlara değermi ??

Yoksa bu sevdayı bırakıp kaskını montunu giyip daha temiz bir motoramı binmelisin??
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Alıntı SaXoFoN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım sen Yarış mobileti istiyosun ama bence bu sevdayı bu yaşta bırak bu siteden öğreniceğin daha çok şey car dişini sık 17 yaşına gelince A2 ehliyetini al ondan sonra git adam akıllı bir motosiklet al bırak bu mobilet sevdasını ben sana o mobileti alınca olucakları anlatim.

İlk olarak motoru alıcaksın sonra çevreden görüceksin amortisörleri kesik motorlar özeniceksin sende yapıcaksın sonra görüceksin otobanda üstüne yatıp motor kullananları özeniceksin sende yapıcaksın sonuç ne olucak bir kaç yarış sonra ufak bir taşa çarpıp o güzelim kafanı patlatıp rahmetli olucaksın sence bunlara değermi ??

Yoksa bu sevdayı bırakıp kaskını montunu giyip daha temiz bir motoramı binmelisin??
    Hayır amacım asla hız modifiye deil önceki mesajlarımı okumanı tavsiye ederim 60 görse benim için yeter ben zevk için sürmek istiyorum....
    4 Teker Bedeni, 2 Teker RUHU Taşır

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Alıntı umutumut123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır amacım asla hız modifiye deil önceki mesajlarımı okumanı tavsiye ederim 60 görse benim için yeter ben zevk için sürmek istiyorum....
    Sen kendine inanıyormusun peki insan oğlu maymun iştahlıdır hep daha fazlasını ister şu anda elinde yok diye 60 km hız yeter diyosun ama motoru alınca daha hızlı gitsin diceksin sonra daha hızlı bu böyle sürer gider
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    Alıntı SaXoFoN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen kendine inanıyormusun peki insan oğlu maymun iştahlıdır hep daha fazlasını ister şu anda elinde yok diye 60 km hız yeter diyosun ama motoru alınca daha hızlı gitsin diceksin sonra daha hızlı bu böyle sürer gider
    bence SaXoFoN çok haklı ilk 2 ay sana 60 yetecek diyiceksin 80 yapsın bişey olmaz sonra giyiceksin 90 100 bu böyle gidecek...
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

her zmn daha yuksek hız ıstersın moped tarzında ztn ole kesımlerde yarışı cok olur. bendede çift kafa wardı bende yaptım bazı seyler bılıorum..

glardoni 100 tl den asagı olmas bunun karbüratörü memesi platin ayarı ws ws uzayıp gıder. kı motorun fıyatından daha yuksek fıyata patlar.zamanla tek silindir yetmez cift silindir yaparsın hırs yapıp yaşın ılerledıkce. şimdilik orginal silindirle abilerinin gözetiminden cıkmadan kullan, belli 1 yaşa geldiğinde ztn ordaki ortamdan dolayı çift kafa silindirlere cıkcaksın...

+ farklı silindirde motor kazıklar ne zmn olcagı belli olmaz..
    + arka dişliler kitlenir
    + frenlar patlar
    +mopedlerde koruma kullanılmadıgından kask ws,kazalar 150 km/h genelinde yapılır hep sonucları buyuk olur..

dıcem şimdilik belli bi seviyeye kdr orginal silindirle takıl,motoru dagıtıp toplamayı ogren,arzaları gıdermeyı ogren, ileride ztn çift kafayla yollara cıkcan.ama burdakı buyuklerınden fikir al 1 sey yaparken.. dikkat et kendine abilerinin haberi olmadan 1 sey yapma

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:18 PM ----------

arkadaş öle kesimlerde yarış yapan moped tarzı makina kullananların hıc birinde ehliyet yoktur bunu belirteyim + alıp satma konusunda ruhsatta yoktur,parayı verir motoru alır evine gidersin.. bazı yerlerde bu ölüm makınalarının meyveden farkı yoktur."alım satım olarak ".. beni yanlış anlamayın bu arada bende gorduklerımı soledım..

bızım burdaki arkadaslara belli bir yere kadar yardım edebiliriz..
    esas yol gösterenler,cevrelerindeki abileri olmalıdır,onlarda ne kadar umursar bilinmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    aleyküm selam, hoş geldin...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    kardeşim hoş geldın biz ne desek sen bıldiğini okuyacaksın fakat bana yaşın pek 13 müş gibi gelmedi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler