Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Selam Arkadaslar Hyosung Gt 250 R yardımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ninja 250R
    Selam Arkadaslar

Siteye az önce üye oldum öncelikle hepinize merhaba.. son 1 haftadır siteye sık sık gelip yazıları ve yapılan yorumları okuyorum da güzel bir site oldukca yararlı bilgileri birbirinizle paylaştıgınızı gördüm ve Bende Ailenize katılmaya karar verdim ( tabii kabul ederseniz:D )

Motor benim tek hayalim oldugu için Tüm ailemin B sınıfı ehliyet al ısrarlarını göz ardı ettim yıllarca .. Babamın arabası vardı kullanmadım araba istemiyorum ve en sonunda motor alabilecek kadar ekonomik özgürlügümü elime aldım.. Gecen hafta Ehliyet kursuna yazıldım 18 Nisanda sınav var ve çalışıp inşallah kazanacagım..

Hyosung Gt 250 R hakkında kullanıcı arkadasların ve bu motoru almak isteyen arkadasların yazılarını gördüm okudum. ben bu motoru almak istiyorum sizden ricam bu motoru sıfır en uygun nerelerden alabilirim ? bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim ?

Hayatımda hiç motor kullanmadım ama bu işin ne kadar önemli oldugunun farkındayım ve dikkatli olacagıma eminim ama bana yardımcı olabılecek arkadaslar var mı ? ilk nasıl başlamalıyım ? motoru yatırmak da istemem alır almaz Allah korusun gerçi olmaz olmaz demeyeceksin bunu cok okudum yazılarınızdan..

Kocaeliden cok arkadaslar var Bana yardımcı olabılırsenız Sevinirim Gebzede ikamet ediyorum ama Görüşebiliriz inşallah zamanla.. Hepinize Kazasız belasız sürüşler arkadaslar .. Dikkatli olun Allah korusun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    roadstar 250 (cok guzel ya)
    dostum ilk önce sectigin yazı rengi okunaklı degil degiştirmeni tavseye ederim.. aramıza hoşgeldin. ilk öncegiliigin bence yatırdıgında yada hurdaya cıkardıgında yada istedigin heryerini sokup dagıttıgında içinin yanmayacagı yani hurdaya cıkardıgından üzülmeyecegin bi motor secmen tarzına uygun dandik bir motoru alıp istedigin gibi tecrube edip dagıtıp toplayıp kafana göre en olmadık tecrubeleri edinebilecegin dandik birmotor secmen bence yararına olur.. sonra için cız etmelisin hem istedigin tecrubeyi eldinebilirsin yoksa hem maddi hem manevi olarak sıkıntı yasıyabilirsin...
    [COLOR="Red"][B]
    Önce Topraktım Simdi Agaç OLdum.
    Derya DenizLer Gibi DaLgaLandım Simdi DuruLdum.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Ninja 250R
    slm amorphis hoşbulduk

ekonomık olmuyormus her zaman motor modeli değiştirmek ve 2. el motor almak biraz da piyango gibi... Cok dandik motorlarda hurdalarda dolaşıyor bence piyasada ve ben bu şansla emin ol gider o motoru bulur alırım :D

benim amacım bu motoru almak ama dikkatli dikkatli kullanmak boş alanda yavas yavas ogrenmek .. başlangıç motoru olarak tavsiye edilen bi motor aslında yani Race motorlar arasında 125 lık motora 9000 lıra gömmek kimseye akıl karı gelmiyor genel kanı bu hyosung Gt 250 R ..

İşin uzmanları ne diyecek bakalım .. tavsiyelerinizle hareket edecegim teşekkürler yorumun için saol arkadasım

Kazasız belasız Sürüşler görüşmek üzere hoşçakal

Motosikleti
    GT250R
    valla kafaya koyduysan kimse seni tutamaz zaten önce kendinden emin ol, sonra 0 almak istiyorsan git al. sürmeyi öğrenmek kolay. sadece dikkat et çünkü makina ağır
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    en uygun fiyata osmaniyeden latif abiden alırsın
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Ninja 250R
    Sado selam senin motoru alana kadar yazılarını da biliyorum nasıl ögrendigini bile adım adım hepsini okudum :D

Bakalım kısmetse görüşürüz .. tavsiyelerin neler sende acemiydin ? aldıgında yavaş yavaş ögrendin yalan mı :D
    [B][I][COLOR="DarkGreen"]Benim için kör, ölmeden de badem gözlüdür eğer gerçekten sevdiğim biriyse ...[/COLOR][/I][/B]::music2::::music2::

Motosikleti
    Alıntı Trevenian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm amorphis hoşbulduk

ekonomık olmuyormus her zaman motor modeli değiştirmek ve 2. el motor almak biraz da piyango gibi... Cok dandik motorlarda hurdalarda dolaşıyor bence piyasada ve ben bu şansla emin ol gider o motoru bulur alırım :D

benim amacım bu motoru almak ama dikkatli dikkatli kullanmak boş alanda yavas yavas ogrenmek .. başlangıç motoru olarak tavsiye edilen bi motor aslında yani Race motorlar arasında 125 lık motora 9000 lıra gömmek kimseye akıl karı gelmiyor genel kanı bu hyosung Gt 250 R ..

İşin uzmanları ne diyecek bakalım .. tavsiyelerinizle hareket edecegim teşekkürler yorumun için saol arkadasım

Kazasız belasız Sürüşler görüşmek üzere hoşçakal

sona sole diyim benim istedigim ilk motor 250 virago idi ve onun cinli kopyasını aldım ama daha once motor tecrubem yoktu ve bu motor cok iyi bir motordu yani amacıma ulasmıstım hem performans hemde estetik olarak beni tatmin eden bir motorum olmustu ama ben acemiligimden dolayı motorun canına okdum eger sende istedigin motoru elde edersen ona acemiliginden dolayı zarar vermek (gerek rodaj gerek kullanım ve kaza gibi sebepler) inan cok kotu içine oturur .. hem ilk basta ucuz (istedigin motoru bende arastırıyorum temiz ikinci eli 5 milyar ve 5 milyar benim için iyi para) bir motorda edinicegin tecrubeler sana daha yararlı olur he istersen ilk motorun olarak alabilirsin o motoru unutmamak lazımki ilk motoru olarak hayabusayı tercih eden insanlar tanıyorum... benim ilk motorum vitesli ucuz bir motor olsaydı, trafik motor mekanigi gibi konularda o motordan tecrube edinmiş olsaydım şimdiki motoruma daha iyi bakabilmiş olcaktım ki istedigin motor hyosung Gt 250 R ve 30 beygir güc heleki racing tarzda bence tehlikeli ani bir gaz vermenle ondeki arabanın bagazından içeri girersin (allah korusun) ama yinede sen bilirsin
    [COLOR="Red"][B]

Motosikleti
    Ninja 250R
    Saol Amorphis cekinceni anlayabiliyorum aslında ama iyice ögrenene kadar önümde bi arac bile olacagını sanmıyorum işte sorun burda:D yani alcam gerekirse 2 ay trafige cıkmam ama bu aleti alıp ögrensem ve yıllarca kullansam daha iyi olmaz mi? sıradan bi motor alıp carpa düşüre ögrenmektense sıfır alıp gönül rahatlıgı ile uzun süre binmek istiyorum yani amacım 2 ay sonra hadi ögrendim tamam oldum piştim 600 cc 1000cc alayım değil
    [B][I][COLOR="DarkGreen"]Benim için kör, ölmeden de badem gözlüdür eğer gerçekten sevdiğim biriyse ...[/COLOR][/I][/B]::music2::::music2::

Motosikleti
    dostum o iş yalan ben dedimki alir pazar alanında 2 -3 ay surmeyi ögrenir mahalle arasında dolanır işi kaparım diyordum ama motorcu olmak yani bu karaktere sahip olmak ölüme meydan okumak gibi aldıgım ilk gun kendimi trafige vurdum dayanamıyosun olmuyor motor kana karısan zehir gibi yollara vurası geliyor insanın kendini. istedigin motor cok güzel bir motoru fiyat performas olarak dogru tercih ve denedigim için solüyorum gorundugu gibi degil hızlandıkca kullanması kolaylasıyor okadar agır degil boyutu 600 luk motorlar gibi ama kıvraklıgı ters orantıda sahibinden.com da cok iyi fiyatlara bulabilirsin umarım gönlündeki motora sahip olursun kazasız belasızz yollar senin olsun
    [COLOR="Red"][B]

Motosikleti
    Ninja 250R
    Teşekkürler dostum cok yardımcı oldun bakalım allah sonumuzu hayır etsin :D bende inanmıyorum alıp 2 ay trafige cıkmayacagıma falan ama :D:D ne bileyim ya 2. el almak akıllıca gelmıyor arada 3-4 bin lira var ve modelleri 1-2 yıl eski garantisi yok cogunun olanıda var elbet ama onlarda nasıl kullandı bilemiyosun ayrıca peşin almayacagım yani taksitle alacagım o bakımdan sıfır avantajlı gözüktü .. Alıp hemen satmayacagım kullanacagım yani bu da önemli bence 2-3 sene kullanırsam sıfır motor yani .. Çok sagol ya herkes motorla gezme de herhalde senden başka pek ilgilenen olmadı :DTeşekkürler

Trevenian selamlar önce.Daha sonrada belirteyim ki motosiklet kullanmada acemi olan binici 0 km motorun çok kısa sürede canına okur.Harnekadar modern de olsa binmeyi ögrenmek için kullanılan hız limiti motoru hararete sürükler.birde rodajdaki motor olursa ısı zaten tavandadır.1.000 ytl ye alıp suyunu cıkaracagın bir motor seni diger motorunda enaz çeyrek ömründe başını agrıtacak motor-rektefe ücretinden kurtarır(yıllarca bincenm satmycam diyoson tabiki,yoksa ögrennince sat masraftan kurtul.)30-40-60-80.000- ...... km relerde saat gibi sayan bir motor heves edilmiyecek gibi degil bence.birde daha 10.000 km de şıkır şıkır tıkırrrrrt mıkırt garttt gibi iç gıcıklayıcı durumlar insanı bu hobiden-zevk ten sogutur.trafikte akmayı,sarsıntısız kalmayı-durmayı ögrenmek bile motorculukta önemli adımlardır.Şevkin kırılmasın sakın bunlar bizlerin başına geldi seni de uyarmamış olmak bize yakışmaz.Adam gibi binilen-limitleri zorlanmayan orta kalite bir motor(özel-ticari degil)ortalama 5 yıl 50-100 bin km de sahibini pek üzmez.için rahat olsun(ilk bindigim motor 30.000 km de yagın yarısından fazlasını degişim aralıgında yakıyordu.şu an 5-6 ncı motorum ve 130.000 deyim.Yag yakma-eksiltme yok.)Kolay gelsin.

Hoşgeldin. . .Sen de benim gibi hyosung aşkına kapıldın desene Benim de motor toplanma aşamasında heyecanla bekliyorum. . İlk motor olarak tavsiye edilir mi bilemicem ama gerçekten ağır alet çok dikkatli kullanman lazım alışana kadar. . Kolay gelsin : )
    [COLOR="Red"]ultrAslan[/COLOR] :bounce:

Motosikleti
    Ninja 250R
    Teşekkürler Arkadaşlar ama bu yazı 1000 lıralık tırı vırı motorla gecırmek ıstemıyorum bıraz da :D motorun anasını aglatsamda bu motoru alcam olmadı alır satarım 1-2 yıl sonra onu pek dert etmiyorum da dediğiniz kadar güçlü mü bu motor ya yani 600cc lik 1000 cc lik değil hayabusa ıle baslamıyoruz ya :D ben baslangıc ıcın 125 bılemedın en fazla 250 cc ye ıyı dersınız diye düşünmüştüm siz daha iyi bilirsiniz elbette hiç bilmeyen biri için zorlukları olacaktır da bakalım alınca ertesi gün yazarım motordan düştüm diye belki de :D herşeyin hayırlısı allah kazadan beladan korusun hepinizi teşekkürler yardımınız için .. böyle bilgilerini paylaşmak deneyimlerini anlatmak birgün inşallah bize de nasip olur

Motosikleti
    Alıntı piranha4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trevenian selamlar önce.Daha sonrada belirteyim ki motosiklet kullanmada acemi olan binici 0 km motorun çok kısa sürede canına okur.Harnekadar modern de olsa binmeyi ögrenmek için kullanılan hız limiti motoru hararete sürükler.birde rodajdaki motor olursa ısı zaten tavandadır.1.000 ytl ye alıp suyunu cıkaracagın bir motor seni diger motorunda enaz çeyrek ömründe başını agrıtacak motor-rektefe ücretinden kurtarır(yıllarca bincenm satmycam diyoson tabiki,yoksa ögrennince sat masraftan kurtul.)30-40-60-80.000- ...... km relerde saat gibi sayan bir motor heves edilmiyecek gibi degil bence.birde daha 10.000 km de şıkır şıkır tıkırrrrrt mıkırt garttt gibi iç gıcıklayıcı durumlar insanı bu hobiden-zevk ten sogutur.trafikte akmayı,sarsıntısız kalmayı-durmayı ögrenmek bile motorculukta önemli adımlardır.Şevkin kırılmasın sakın bunlar bizlerin başına geldi seni de uyarmamış olmak bize yakışmaz.Adam gibi binilen-limitleri zorlanmayan orta kalite bir motor(özel-ticari degil)ortalama 5 yıl 50-100 bin km de sahibini pek üzmez.için rahat olsun(ilk bindigim motor 30.000 km de yagın yarısından fazlasını degişim aralıgında yakıyordu.şu an 5-6 ncı motorum ve 130.000 deyim.Yag yakma-eksiltme yok.)Kolay gelsin.
    benim anlatmak istedigim konuya arkadasda deginmiş mevzu bu ilk motor olması yani sevdigin bir motorun ilk motorun olmaması iyi bişiy aslında ..
    [COLOR="Red"][B]

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı Trevenian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sado selam senin motoru alana kadar yazılarını da biliyorum nasıl ögrendigini bile adım adım hepsini okudum :D

Bakalım kısmetse görüşürüz .. tavsiyelerin neler sende acemiydin ? aldıgında yavaş yavaş ögrendin yalan mı :D
    aynen öyle adım adım gidecen zate.
    ben bi abime rica ettim evden iş yerime getirdi motoru, orda otoparkta dur kalk yaptım 2saat hem elim debriyaja alıştı hemde gaz koluna. sonra 2.vitese atıp hızlanıp frenlemeye çalıştım 2saat.
    ertesi gün kısa dönüşleri falan çalıştım
    ertesi gün çıktım öğlen trafigine biraz heyecandan istop ettirsemde sorun olmadı biraz gezdim. sonra trafiğe çıka çıka motoru şimdi çocuk oyuncağı gibi oynatıyorum dizlerimin arasında.

senin boy sorunun olmazsa ağırlıgı çok önemli değil taşıyabilirsin
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş al bi scooter bin öğren alış.ne kaybetcen 800 ile 1500 arası istemediğin kadar sco var temizi de var.bence direk gt ile başlama ole 250 lik diye düşünüp kolay sanma .hiç sürmediysen bide araba tecrubende yoksa.zor olur vitesi freni.düşmesini bile ayarlaman lazım.sonra parcalarıda ucuz değil bir aynası 100 tl.bende var sürüyorum motordan memnun kalırsın al bin ama bana sorarsan bu yazı scooterle atlat kısın gt 250r alırsın kafanda rahat olur

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neden ilk motora başlayacak olanlara scooter al dersiniz hala çözemedim.. Çözemeyeceğimde..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden ilk motora başlayacak olanlara scooter al dersiniz hala çözemedim.. Çözemeyeceğimde..
    vitessiz hafif.kullanımı kaolay kontrolu kolay parcası ucuz sürüsü rahat vesaire vesaire

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vitessiz motosiklet kullandıktan sonra vitesli motora geçerken yine aynı sıkıntıyı çekmeyecek mi?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

evet ama den ge fren nasıl ve nereden gideceğini dururken kalkarken nasıl davranmasını öğrenmiş olacak daha ağır ve hızlı makinede daha az zorlanacak tabi bu benim acizane düşüncem yok hızlı yaşayıp genç ölmek için r1 le felan da başlayabilinir tabiiki 250 ye çıkıp nasıl durucağını bilmezsen fazla sorunda kalmamış olur zaten

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler