Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yasasin motosiklet kullanmayı öğreniyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    emrenergiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    evvvet nihayet surucu kursunun motosikleti ile calısmalara basladım 5 temmuzda yazılı sonra direksiyon
    motosiklete ilk defa bindim ve ilk farkettiğim şeyleri benim gibi bu işe yeni başlayan arkadaşlara anlatmak istedim:

Başlamadan soyliyim, ne kadar iyi olursanız olun herseye, ucan kusa bile dikkat etmek gerekiyor.

İlk olarak farkettim ki herkesin "ooooovv cok tehlikeli" dediği kadar yok, gerekli ekipman ve bilgi ile riski en aza indirmek mumkun.
    kenardan 40-50 km hızla giderek uzerinizden acemiliği atarken (ve tabi pür dikkat arkadan önden gelenleri kontrol ederek) basınıza gelebilecek en kotu sey benzinin bitmesi. (tecrubeyle sabit).
    yuksek hızlarda risk artıyo dogru evet ama bilgi ve tecrube ile epey guvenli olur, gerisi taktiri ilahi....

1 Vitesli motosiklet olayını anlamak için aynı zamanda iyi bir bisikletçi ve düz vites araba kullanıyor olmak gerekli.

2 Vites değiştirme işini çok kafaya takıyordum ama bi kere alışınca cok kolay benimseniyor.

3 daha once dusundugumun aksine motorun ilk hareketini vermek cok zor, yani alışana kadar debriyaj ve gaz ayarını ayarlamak zor fakat yine dusundugumun tersine hareketlendikten sonra hersey cok kolay.

4 Frenleme esnasında durmaya yakın debriyajı sıkmak gerek

5 Yokusta durus ve kalkıslar ilk basta cok goz korkotuyor fakat motora ve frenlere alıştıkca cozuluyor.

6 En buyuk unsur tedirginliği ve paniği üzerinizden atmak, soguk kanlı olmak işleri kolaylaştırıyor

7 motosikletin kendisi cok agır bir bisiklet gibi ve dusuk hızlarda manevra yaparken dikkat etmek gerekiyor.

8 Ne olursa olsun cok keyifli, alttaki motosiklette bile.

insan "bu motosiklette boyle ise kimbilir daha iyi motosikletlerde nasıldır" demeden edemiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    hayırlı olsun, Allah kazasız belasız kullanmayı profesyonel bir sürücü olmayı nasip etsin.

Motosikleti
    Prince giantco Cruiser
    güzel deneyimler ama bi lafına katılmıyorum. Dikkat etmez isen gerçekten çok tehlikeli istediğin kadar ekipmanlı ol motorcu olucaksan dikkatli olman şart özellikle şehir içinde

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Alıntı CrazyDream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel deneyimler ama bi lafına katılmıyorum. Dikkat etmez isen gerçekten çok tehlikeli istediğin kadar ekipmanlı ol motorcu olucaksan dikkatli olman şart özellikle şehir içinde
    Dikkat en onemli konu!
    bunu belirttim sanıyodum ekleyelim kusur kalmasın

Motosikleti
    Prince giantco Cruiser
    trafiğe çıktığında anlarsın abi =) ne kadar dikkatli olursan ol sakın arabalara yakın gitme. birimi gelicek bırak geçsin. yaya mı geçicek dur geçsin hele bide yaşlılar varki önüne atlıyolar insanın

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı CrazyDream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafiğe çıktığında anlarsın abi =) ne kadar dikkatli olursan ol sakın arabalara yakın gitme. birimi gelicek bırak geçsin. yaya mı geçicek dur geçsin hele bide yaşlılar varki önüne atlıyolar insanın
    Hak veriyorumKesinlikle trafiğe çıktığında herşey değişiyor.Hele hele E-5'e ilk çıktığında görüyorsun sen asıl olayı Bu arada arabalara kesinlikle yakın durma, takip mesafesine çok dikkat et.Daha dün bu dikkatsizliğim yüzünden büyük bir kaza riski yaşadım.Aynı hataya kimsenin düşmesini istemem

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    evet bazen seylerin farkında olman güzel.. gerekli ekipman ve bilgi riski en aza indirmek mumkundedin... gerekli ekipmanda ustunde resimde gorunuyo aferin en önemli önemini almıssın :p
    HER GÜNÜN SON GÜNÜN OLACAKMIŞ GİBİ YAŞA ÇÜNKÜ BU GÜNLERDEN BİRİSİ SON OLACAKTIR... :bounce:

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Yeni başlayacak arkadaşlar için güzel bir paylaşım olmuş emrenerniz,umarım istediğin motosiklete kavuşursun eğitimlerden sonra ..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Motosikleti
    ybr125
    bende 5 temmuzda sınava giricem açıkçası çok faydalı ve moral düzeltici bilgiler olmuş benimde tedirgin olduğum şeyler vardı özellikle bayan olarak. paylaşımın için yeşekkürler hayırlısı olsun
    [B]SeBLa[/B]

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    hadi hayırlı olsun allah kaza bela vermesin
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

uwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf-150
    Allah kaza bela vermesin. Sürüş zevkin kaza hüznüne dönüşmesin.
    Aramıza Hoşgeldin
    Asla Birilerinin Umudunu Kırma,
    Belki Sahip Olduğu Tek Şey O'dur

Motosikleti
    KTM Duke 200
    NOT: Fotograf trafige kapalı alanda, kask, eldiven, mont ve dizlikleri henüz takmadan cekildi, yaz sıcagında bodrum da biraz terletiyo fotografa sefil cıkmama amacı guderek , binmeden az once cekildi.)
    Koruyucu ekipman sart!

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    İnsanın nasıL mutlu olduğunu biliyorum bu durumda Tebrikler
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    hoşgeldin emre güzel deneyimler aktarmışsın yeni arkadaşlara faydası olur daha yolun başındasın çoook şeyler öğreneceksin trafikte,sana kolay gelsin en kısa zamanda ehliyet ve motoruna kavuşman dileğiyle

buyastan sonra biraz zor ama prof olmayı nasıp etsın allah ben 13 yasında ögrendim:)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)