Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tam Bi Acemi Geldi, Yardıma İhtiyacı Var.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    henüz yok
    Selam arkadaşlar.
    1 yıl kadar önce heveslenip motosiklet ehliyeti aldım. Fakat henüz bir motor alamadım. Bu aralarsa artık bir motor alayım diyorum. Chopper tarzı olmasını istiyorum. Ne önerirsiniz?

* MODEL
    * SIFIR / 2. EL ("ilk zamanlar çok hasar verirsin, o nedenle 2. el ve ucuz al" gibi, ya da "motor bir kez alınır, iyi ve sağlam olsun" gibi.)
    * TİP ("Vitesli / Vitessiz", "Büyük / Küçük" gibi) (Trafik deneyimim yok.)

Teşekkür ederim.

Kahraman

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ee madem yeni başlıcan o zaman yamaha ybr 125,honda cbf 150 ya da racer tipi honda cbr 125 önerirm.bu üç motor da vitesli.sanırım ybr 125 yarı otomatik vites.chopper değiller ama yeni başlayanşar için ideal oldukları söyleniyo.şimdiden hayıtlı olsun

Racer tipi honda cbr 125 İlk başlayan için yorar adamı Ybr ya da Titan al ...
    [B]Don't Talk To Strangers ...[/B]

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    Alıntı onur_1000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee madem yeni başlıcan o zaman yamaha ybr 125,honda cbf 150 ya da racer tipi honda cbr 125 önerirm.bu üç motor da vitesli.sanırım ybr 125 yarı otomatik vites.chopper değiller ama yeni başlayanşar için ideal oldukları söyleniyo.şimdiden hayıtlı olsun
    ybr 125 yarı otomatik falan değil. bunu nerden çıkardın?
    bildiğin normal vitesli..

ben de bu üç motoru tavsiye ederim. bütçe olarak hangisi uygunsa, hangisi gözüne güzel gelirse alabilirsin.
    yamaha ybr 125 ile honda cbf 150 arasında çok bir fark yok.
    honda cbr 125 in görüntüsü daha güzel. racing sınıfında. güç olarak biraz daha fazlası var ama çok da fazla değil.
    dediğim gibi, hangisi bütçene uyarsa onu al.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    Lespaul e katılıyorum cunku bende ıkı ay oldu motoru alalı hos bende senin gibi choperr diyordum ve en yakın japon olarak SUZUKİ Gn 125 aldım ama su anda performansı yetmıyor.
    Ama illa choperr diyorsan cin malı 250 lik cok tatli seyler var ama onun haricinde
    yamaha ybr 125, honda cbf 150,honda cbr 125 hepsi guzel makina
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

Abi cbf 150 yormaz mı ya ne kadar dik durabilecek ki daha ilk kullanışı değil mi ? Beli ağrır yaw

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alışırsın cbf 150 en ideali....
    KIRMIZI BOĞA..

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    Alıntı KLePToMaNiaC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi cbf 150 yormaz mı ya ne kadar dik durabilecek ki daha ilk kullanışı değil mi ? Beli ağrır yaw
    arkadaşım senin motosiklet tecrüben yok sanırım?....
    en az yoran motosiklet dik oturulandır.
    en çok yoran supersport tur. cbr 125 racing diye geçiyor ama onda da dik oturuyorsun.
    cbr 125, cbf 150, ybr 125 hepsi başlangıç moturudur.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    keeway superlight la ilgili bi başlık var sitede bi göz atabilirsin

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Benim ilk motorum ve hala bindiğim motorum Kanuni Tiger 250 çok memnunum... Hem gücü, hem kullanışı, hem de servis ve yedek parça olayı çok uygun. Gösterişi de yerinde... Ama kendi kategorisindekilere göre biraz daha pahalı... Sen kafandaki fiyatı belirle sonrası kolay... Ben de senin gibi başladım, çok araştırdım ve son kararımı verdim... 13.000 km oldu, "tık" demedi, her yere gittim, dağ taş, artçılı yüklü... Arslanlar gibi gezdik... Hadi kolay gelsin...
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

Alıntı LesPaul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım senin motosiklet tecrüben yok sanırım?....
    en az yoran motosiklet dik oturulandır.
    en çok yoran supersport tur. cbr 125 racing diye geçiyor ama onda da dik oturuyorsun.
    cbr 125, cbf 150, ybr 125 hepsi başlangıç moturudur.

Bende diyorum ya ne kadar dik durabilecek diye biliyorum supert sportların beli ağrıttığını bu yüzden dedim cbf 150 de çok dik durulmuyor .

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı onur_1000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bilmiyorsak yorum yapmayalım lütfen
    Alıntı KLePToMaNiaC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende diyorum ya ne kadar dik durabilecek diye biliyorum supert sportların beli ağrıttığını bu yüzden dedim cbf 150 de çok dik durulmuyor .
    gideceğin yere kadar dik duracaksın sonra yatarsın cbf 150 de bu sorunu yaşadıysan senin kullanabileceğin motor sayısı çok azdır
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Aramıza hoşgeldiniz...İsterseniz birede Regal Raptor'u inceleyin derim tabi chopper düşünüyorsanız...
    Saygılarımla...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    baboli boy ölçünü bilmiyorum ama 1,60cm civarındaysan regal raptor derim ben, ne istiyorsan onu al, aralarında pek bir güç farkı yok ama 250cc den aşşağı alma. regalin en büyük + sı sıvı soğutmalı oluşu. 2. EL TEMİSİNİZ 2,800-3200 arasında bulabilrsin. en kötüsü MCT 250 al mondialin.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    hoşgeldin, nikin güzelmiş
    chopper-cruiser ilgi duyduğum bir tür değil ama bikaç tanesini fikir verecek kadar kullandım.
    regal raptor çinliler içinde en çok tutulan model. 250 cc su soğutmalı gücü fena değil. şanzuman problemi çok çıkıyor gördüğüm kadarıyla.
    zealsun zs 125 vardı arkadaşta, epey kullandım, titreşimi olmasa başlangıç için fena değil.
    mondial mct250, kanuni tiger çok titreşimli geldi bana.
    çinlilerin hepsinde titreşim var gördüğüm kadarıyla. bu uzun seyahatlerde çok rahatsız edici olabilir.

bunların yanında 2 tane daha motor var çinli değil:
    hyosung gv 250(kore) ve kymco venox (tayvan). kaliteli ve güçlü makinalar, titreşim çok makul düzeyde. hernekadar chopper cruiser tarzında başlangıç için büyük kabul edilmeselerde cüsseli ve bir acemi için fazla atak olabiliyorlar.
    tarz dan önce sana motosiklet tecrübesi lazım. bu da arkadaşların dediği gibi ybr125, cbf 150 gibi motorları ön plana çıkarır senin için. önce kendini pişir sonra tarzına karar verirsin.

Motosikleti
    TEABANWAEY m1000r
    sıtede choperlarla ılgılı bır cok baslık var en yukarda aram var ordan motor kıyaslamaları ve anketlerden arastır sıtede de motor almadan baya bı takılmanı tavsıye ederım cunku en ıyı bılgı satıcıdan degıl kullanıcıdan alınır arkadaslar sağolsun dayanısma falan cok ıyı aklına gelen her turlu soruyu sorabılırsın uygun baslık altında tabı...
    sıtede encok adı gecenler:
    keeway
    regal raptor namı dıger ---R&R--- hondayla karıstırma aman
    zealsun
    kanunı tıger
    HYOSUNG

arkadaslar aslangıc için cok güzel modeller onermıs zaten ama onların tarzı farklı
    bence ılk etapta buyuk cc den kacın.... işi ıyıce kavramak gerekıyo
    MÖTÖRÜM MÖTÖRÜM MÖTÖRÜMÜ VAR GALİ YÜCE YARABBİM:queen:

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    Kardes chopper tipi İstiyorsan
    4000ytl gözden cıkardıysan Kanuni tiger250
    3250 ytl ye Mondial mct250 var
    Bide fiyatını bilmediğim ama süper chooperlerden bitanesı Regal Raptor var seçim senın
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM
    ::tutkuy::

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    öncelikle hoşşgeldin bana kalırsa düşük cc bi vitesli motor alabilirsin :9 en iisi
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Hoşgeldin
    tecrüben varsa 250cc almanı tavsiye ederim yoksa yüksek cc den kaçınsan daha iyi olur.
    trafik deneyimi için scooter ideal, vitesli tecrübe için 2.el bir cg veya cbr125 derim.

Motosikleti
    Boeing 737-800
    250 cc. regal raptor.
    2. elini temizini 3000-3500 arasında bulabilirsin.başlangıç için en idealidir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler