Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HERKESE SELAM -Bursa

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ARANIYOR :)
    Merhaba arkadaşlar ,adım Kadir , Bursa’da yaşıyorum ,27 yaşındayım ve makine Mühendisi olarak bir otomotiv tasarım firmasında tasarımcı olarak çalışmaktayım.

Arınıza yeni katılıyorum ve henüz motorumu almadım. Motor almaktan çok kendim toplamayı düşünüyorum. Hep eski makineler ilgimi çekmiştir. Motor arayışına girmeden önce 2003 e46 aracımı sattım. Onuda ilk aldığımda baya vasattı , şükür güzel bir şekilde toparladım. Maalesef arabanın masrafı oldukça yüksek oluyor. Motorsiklet hayalim hep vardı inşAllah sizlerdende destek alarak güzel şeyler yapmaya çalışıcam.

Hedefim eski bir chopper ı neredeyse tüm mekanik ,elektronik ve şaseyi komple elden geçirip temiz bir makine yapmak. 8.000 - 13.000TL aralığında Chopper önerisinde bulunabilirsiniz. Tabi bu rakamlara bulabilir miyim ? Aklımdaki marka ve modeller;

-Kawasaki en500
    -Honda Shadow VT 600
    -Yamaha Virago XV 535
    -Suzuki model bilgim yok.

Belirttiğim modelleri düşünmemin sebebi motor bloklarının sağlam oluşu ve eski model düşünmemin başlıca sebebi tamamen mekanik oluşu ve mekanik mantığını anlayabilmemdir. Sizlerinde düşüncelerini almak isterim. Bütçe olarak şu rakamlar diyemem fakat amacım komple kendim açıp toplamak olduğu için motor bloğu ikiye bölünmüş bir makine olmasa yeterli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    O bütçelere drift falan var hocam maalesef. Belki saydığınız makinelerin sadece 2-3 parçası o fiyatlara satlıyor. Bence ya bütçeyi yükseltin ya da başka tür motorlara bakın.

Motosikleti
    Bir süredir fiyat konusunda araştırma yapıyorum evet dediğiniz gibi bu fiyatlara temiz motor alınamaz. Arayışım orijinalliği bozulmamış yada sorunsuz makine şeklinde değil , motor bloğu sağlam olsa yeterli , yani piyano , conta, segman erimiş oluşu çok sorun değil. Alacağım motoru komple parçalayıp bir çok parçasını 0 alıp , yapabileceğim parçalarıda kendim modelleyip işletmek şeklinde olacak , belki mümkün olmayabilir bilmiyorum sizlerinde bu konuda tecrübe ve destekleri benim için faydalı olucaktır.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Mesela bu konudaki motor gibi eski rus makinalar ya da eski makinalarla başlayabilirsiniz. Plaka evrak olmadığı için ucuz olur hem. Mesela Youtube da Motomania Minsk 125 almıştı 500 tlye. Gene youtubedan Parçala behçet 400 tlye Gpz500 almıştı. Biraz kovalamanız gerekiyor kısacası.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...afe-racer.html

Motosikleti
    Gayet güzel yapmışlar , hemen hemen benimde düşüncem böyle bir uğraş. Dediğiniz gibi kovalamak gerekicek şuan biraderin motorunu dağıttık açıkçası onunla uğraştıkça hevesim artıyor , onada kazalı Yamaha xj6 diversion F almıştık şuanki halini gören xj6 demiyor tabi oldukça değiştirdik motoru görünüş olarak

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Öncesi sonrası şeklinde fotoğraf atarsanız güzel olur. Merak ettim.

Yanlışlıkla Gpz 500e 400 tl yazmışım 4000 tl olacak.

Motosikleti
    Koruma demiri yapıyoruz şuan bir kaç ufak işlemleri var tamamen toplayınca paylaşırım bir tur yapıldı kullandık bi kaç hafta , sonra tekrar dağıttık bazı yerlerine tekrar el attık , bittiğinde paylaşıcam
    BloodyBaron bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler