Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhaba arkadaşlar - sonunda alıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Adım Batuhan, geçen seneden beri motor hevesim var ancak geçen sene bu vakitlerde elime bilişim sektöründen ilk defa yüklü miktarda para geçtiğinden tutmayı beceremedim, rahatlıkla cbr250 alınabilecek parayı yedim farkında bile olmadım. Daha sonra işlerim battı ve 8 ay süründüm. 1 - 1 buçuk ay önce yeniden kendimi toparladım ve ilk önce bir telefon aldım, 4 gün sonrada elimde istediğim motoru alacağım para olacak ve hayalimi gerçekleştireceğim. Motor motor diye kendimi yedim bitirdim, geçen seneden beri ne kadar motovlog varsa izledim. Heyecanımı atamıyorum bir türlü üstümden. Bi aracımın olması gerçekten benim için heyecan verici birşey. Motorcuların arasına kaynaşayım diye foruma üye olmaya gelmiştim, baktımki zaten geçen sene açmışım üyeliği ışık hızıyla tanışma bölümüne girdim. En başta ybr125 düşünüyordum ama zaten ilk motorumun başına pek iyi şeyler geleceğini düşünmüyorum o yüzden mondial vulture'a karar verdim. Biraz daha beklesem ybryide cbryide rahatlıkla alırım ama hem güzelim japonları harcamaya lüzum yok hemde bekleyecek tahammülüm pek kalmadı. Tavsiyelerinizi önerilerinizi ve yapmamam gereken şeyleri, üç beş temel taktiği buraya yazarsanız çok memnun olurum.
    Ayrıca merak ettiğim bir durum var; ilk motorunuzu aldığınızda ulaşım yönünden hayatınız kolaylaştı elbette. Nasıl hissettiniz? Nelerle karşılaştınız? Bi hayat hikayemi yazmadığım kaldı daha fazla uzatmayayım iyi geceler tekeriniz düz bassın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ehliyetiniz yoksa ilk önce düzgün eğitim veren bir sürücü kursuna yazılın.
    Ekipman yoksa ekipmanları almaya başlayın. Ekipman + motorun sigorta masrafları + iyi bir zincir kilit 5bin lirayı buluyor.

Ehliyeti aldıktan sonra da İstanbul trafiğine hemen çıkmayın, önce bir güvenli sürüş kursu alın öyle trafiğe çıkın.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Öncelikle hoşgeldin Batuhan kardeşim. Güzel düşünceler içindesin. Lakin Mondial yerine YBR ya da CBF alman daha iyi olacaktır kanaatindeyim. Çinli bir motordansa nispeten daha Japon motor iyi olacaktır.

Ben cbf aldım dün motoru düşürdüm yan ayaklığı açılmamış ben açıldı sandım bıraktığımda üstüne doğru devrildi. Arka tarafta çizik oldu. Üzüldüm mü evet daha sıfır almışım falan. Umrumda mı? Tabi ki hayır. Ben bu motoru kendim ölmemek motoru öldürmek için almışım. O yüzden dert değil.

Ulaşım yönünden benim için çok iyi oldu. Otobüs parası vermek yerine motorla gidiyorum daha az yakıyorum :D hem trafiği de beklemiyorum.

Ankara'da bilenler bilir. İş saatlerinde Altınpark önü Konya yolu gibi büyük ana arterler tıkalı olur ve orayı geçmek için en kötü 20 30 dakika araba içinde beklersiniz. Ben o yollardan arabaların arasından 5 dakikada geçiyorum. Millet bana öfkeli bakıyor. Çünkü onlar trefikte cebelleşirken ben evime gelmiş oluyorum.

Hasılı kelam YBR CBF önerimdir. Şahsi fikrim YBR için o kadar yüksek para verilmez CBF ile aynı özelliklerde ve 7bin üstünde bir fiyatı var.

Tabi bu arada ehliyet ve ekipman ilk öncelik olmalı motordan ziyade

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim, mayısın 10unda ehliyet kursum başlıyor ve kurs bitene kadarda ekipmanları tamamlarım. Dediğim gibi ybr veya cbryi şuan almak istemiyorum çünkü bunu daha hızlı alacağım, ayrıca vulture kötü bir modelde değil gayet hoş.

Motosikleti
    R25
    Alıntı Baybat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim, mayısın 10unda ehliyet kursum başlıyor ve kurs bitene kadarda ekipmanları tamamlarım. Dediğim gibi ybr veya cbryi şuan almak istemiyorum çünkü bunu daha hızlı alacağım, ayrıca vulture kötü bir modelde değil gayet hoş.
    Evet vulture kötü değil mondialin hepsi kötü, sen bildiğini oku ilerde anlarsın yukardaki yorumu yapan arkadaşın ne demek istediğini..

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet vulture kötü değil mondialin hepsi kötü, sen bildiğini oku ilerde anlarsın yukardaki yorumu yapan arkadaşın ne demek istediğini..
    Aga atar yapmanın sebebi ne ki öğrenene kadar daha ucuz bişeyle idare edeyim bi kaç ay sonra değiştirir japona geçerim diyorum. Kötü bir fikir mi?

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    İki kere masraf yapmaktansa bir sefer alıp güzelce binmek her zaman iyidir. Motordan bile soğutur. Arızası olduğunda parçasını kolay bulabilecek misin. Aksesuar seçenekleri neler. Bunların hepsi önemli şeyler.

siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mondial'in vb Çinli motosikletlerin ikinci eli düşüktür, zarar edersin. 0 alacağım diyorsan bajaj 150 ns öneririm ybrden biraz iyidir yani.

Alıntı siptar23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial'in vb Çinli motosikletlerin ikinci eli düşüktür, zarar edersin. 0 alacağım diyorsan bajaj 150 ns öneririm ybrden biraz iyidir yani.
    2. el alacağım 2000-2500 arasına

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)