Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Texas'tan herkese selamlar!

Motovento
    REKLAM ALANI
    iamros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rr
    bu amerikaya gidenlerin ünlem işaretiyle problemleri oluyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşgeldin.

Bu arada ülkemizin gözünü seveyim ya. Videolarına baktım da, yok polis var, yok bunlar çakal arkadan gelirler vs. diye korkarak dolaşmak çok kötü aga.

Bizim burada ki polisin samimiyeti bile farklı.

Bu hep gördüğümüz Amerikada ki polislerin sertliğinden mi kaynaklanıyor ? Vururlar mururlar ulan uğraşmayalım diye mi ? Yoksa cezalar çok mu caydırıcı ?

Bu arada abone ol'a çöktüm. Yürür burası. İlerde hatırlatırım.
    IboSaves bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 Kawasaki Ninja 650 ABS
    Alıntı iamros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu amerikaya gidenlerin ünlem işaretiyle problemleri oluyor
    Tam olarak neyi kastettiginizi anlamadim ama unlem isaretini bende cok fazla kullanirim. Onceki mesajlarimdami cok kullandim onumu kastettiniz anlamadim ama dediginiz gibi Amerikaya tasindiktan sonra bulasti o huyda bana. Burda cunku cok fazla kullaniliyor banada bulasti yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:17 ----------

Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin.

Bu arada ülkemizin gözünü seveyim ya. Videolarına baktım da, yok polis var, yok bunlar çakal arkadan gelirler vs. diye korkarak dolaşmak çok kötü aga.

Bizim burada ki polisin samimiyeti bile farklı.

Bu hep gördüğümüz Amerikada ki polislerin sertliğinden mi kaynaklanıyor ? Vururlar mururlar ulan uğraşmayalım diye mi ? Yoksa cezalar çok mu caydırıcı ?

Bu arada abone ol'a çöktüm. Yürür burası. İlerde hatırlatırım.
    Oncelikle guzel yorumun icin cok tesekkurler Bunun bi kac sebebi var birinci olarak Turkiyede trafik ve normal polisler var Amerika gibi degil yani Amerikada sadece polis var kendi iclerinde ayrilmislar ama ornegin hiz yaparken alakasiz bi bolumden polis gorse bile durdurup ceza yazabiliyor. Benim kisisel olarak cekinmemin iki sebebi var birincisi cezalar malum ogrenciyim maddi acidan bi zorluktayiz hep Ikinciside sigortama etki edicek olmasi egerki ben hizdan dolayi bir ceza alirsam sigorta sirketine gore degisir ama yaklasik olarak 3 yil sistemde kaliyor ve sigorta fiyatlari cok fazla artiyor. Bu arada vurma konusuna filan gelirsek bana gore oyle bisey cok nadir olur. Suana kadar en az 10 kere cevrilmisimdir ama sadece 1 kere ceza aldim. Karsidaki insane saygi duyarsaniz onlarda size saygi duyacaktir yani bi cok insan icin boyle tabiki kotu polislerde var ama ben sauna kadar hic sorun yasamadim.
    Mitoqondri bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/channel/UCnrKj0XcA3BC75KpP_J772w

Alıntı IboSaves adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam olarak neyi kastettiginizi anlamadim ama unlem isaretini bende cok fazla kullanirim. Onceki mesajlarimdami cok kullandim onumu kastettiniz anlamadim ama dediginiz gibi Amerikaya tasindiktan sonra bulasti o huyda bana. Burda cunku cok fazla kullaniliyor banada bulasti yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:17 ----------

Oncelikle guzel yorumun icin cok tesekkurler Bunun bi kac sebebi var birinci olarak Turkiyede trafik ve normal polisler var Amerika gibi degil yani Amerikada sadece polis var kendi iclerinde ayrilmislar ama ornegin hiz yaparken alakasiz bi bolumden polis gorse bile durdurup ceza yazabiliyor. Benim kisisel olarak cekinmemin iki sebebi var birincisi cezalar malum ogrenciyim maddi acidan bi zorluktayiz hep Ikinciside sigortama etki edicek olmasi egerki ben hizdan dolayi bir ceza alirsam sigorta sirketine gore degisir ama yaklasik olarak 3 yil sistemde kaliyor ve sigorta fiyatlari cok fazla artiyor. Bu arada vurma konusuna filan gelirsek bana gore oyle bisey cok nadir olur. Suana kadar en az 10 kere cevrilmisimdir ama sadece 1 kere ceza aldim. Karsidaki insane saygi duyarsaniz onlarda size saygi duyacaktir yani bi cok insan icin boyle tabiki kotu polislerde var ama ben sauna kadar hic sorun yasamadim.
    Eyvallah hocam cevap için. Şimdi daha iyi anladım.

Yediğin hız cezasının sigortana etki etmesi durumu kötü.

Neyse cezasız, kazasız belasız sürersin inşallah.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oraya gitsem kullanacağım tek makina

Mitoqondri, sheriff87 ve hasmet bunu beğendiler.

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oraya gitsem kullanacağım tek makina

http://carswithmuscles.com/wp-conten...allenger_6.jpg
    Orada da çok yakar mı acaba ?
    hasmet bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Amerikadaki her Türk gibi polisle trafikte yeterli sayıda ilişkim oldu. Bir kere bile kabalık veya saygısızlık yasamadim. Kesinlikle üzere çıkma, güç gösterisi vs. en ufak bir imasını bile tecrübe etmedim, ki on küsür sendedir buradayım. Hep saygılı davrandılar. Çok ceza verdim, ama haksızlık yaşamadım hiç, ama iyi davranışları çok oldu. Ufak bi kazadan sonra arabayı kontrol ettiler güvenli mi diye, yola çıkmadan önce trafiği durdurdular vs. Bence bizim yerli medyaya oldukça yanlış yansıyor.

Bundan sonrası gerçekle karışık şaka. Amerikaya gelen Türkün trafikte geçirdiği aşamalar:

İlk cezadan sonra: yaaa bi tane polis durduk yere ceza yazdı... Vs.. Vs.

İkinci üçüncü cezadan sonra: yaaaaa bu polislerin hepsi... Vs.. Vs.

Zannedersiniz ki zamanla alışıp ortama uyum sağlayacak değil mi? Değil.

Yeterince cezadan sonra: Hocam bi şurada var, çıkışta iki tane genelde, bi de kavşaktan iki mil önce bekliyo, oralarda dikkat...

Öküz gibi kullanmaya devam...
    Mitoqondri bunu beğendi.

iamros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rr
    evet evet tanıdıklarımda hep ünlem işareti kullanıyorlar açıkcası bende ünlem işaretini pek sevmiyorum öyle takılayım dedim yoksa kişisel problemimiz yok

Alıntı IboSaves adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Orada da çok yakar mı acaba ?
    100 km de bizim parayla 35 lira civarı yakması lazım. kendiside olsa olsa 2000 dolardır
    Mitoqondri bunu beğendi.

100 km de bizim parayla 35 lira civarı yakması lazım. kendiside olsa olsa 2000 dolardır
    Litre bazında 100/20-25 lt yakar gibime geliyor. Amerika'da benzin litre fiyatını öğrenmek lazım.

Litre bazında 100/20-25 lt yakar gibime geliyor. Amerika'da benzin litre fiyatını öğrenmek lazım.
    ona bile zam gelmiş 5000 dolar olmuş son zamanlarda fazla göç aldığı için herhalde 20-25 litre yakar diyorum bende.. haşmet ağabey 4 litresi 2.20 dolar gibi bişey deyip zamlı hali demişti sanki.. kendisinde camaro, pontiac, corvette gibi bişey vardır zaten sormak lazım
    Mitoqondri bunu beğendi.

ona bile zam gelmiş 5000 dolar olmuş son zamanlarda fazla göç aldığı için herhalde 20-25 litre yakar diyorum bende.. haşmet ağabey 4 litresi 2.20 dolar gibi bişey deyip zamlı hali demişti sanki.. kendisinde camaro, pontiac, corvette gibi bişey vardır zaten sormak lazım
    Yaklaşık 10 dolara 100 km yol gidiyor.
    1.4 tsi Passat şehir içi 10 litre yakıyor.
    10 lt X 4.50 tl = 45 tl hesap ortada.
    Adam köpek gibi gaz basıp keyif yapıyor Çelincırla bizden 15 lt fazla yakıp, daha az ödüyor.
    Sam amcaya selam olsun. Macera dolu Amerika.

Motosikleti
    SD 1290R
    Vasat ornekleri $1500-$2000 anca diye tahmin ediyorum... Ama resimdeki gibi ornekler belli ki restore edilmis, calisilmis. Ucuz olmaz.

Bizde iki tane 4 silindirli Honda var. Temelli yok olmadan once bi V8 sahibi olma niyetim vardi ama olmayacak galiba... Nasip.

Amerikanlar kotu, Almanlar sorunlu, Italyanlar dokuluyor, Fransiz iyi ki yok, Japonlar konservatif. Kotunun iyisi Japonlar yine... Belki ilerde bi IS-F nasip olur...

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Alıntı levent3410 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuya look ın nereden where geldi.İstermisiniz ırkçılık falan aman diyim.Artı Amerka Türkiyeden kötü diyenlere bir çift sözüm var.Amerika insanına vatandaşına bakıyor.Hakkını da veriyor.Ele güne muhtaç etmiyooooooooooor.Yeterli mi?
    Etmiyor cümlesinde kullandığın "o" lar az kalmış. Videoda Amerika insanına çok güzel baktığının göstergesinden sadece biri var.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etmiyor cümlesinde kullandığın "o" lar az kalmış. Videoda Amerika insanına çok güzel baktığının göstergesinden sadece biri var.

[video]https://youtu.be/sJP8YFNPaiY[/url]
    Ulke ismi soyle, o ulkeyi kotuleyecek bir youtube video'su bulayim sana. Bir de buradan yak bakalim:

Rastgelirsen Amerika'da en az bir sene yasamis herhangi birine sor: Basina ambulans ve itfaye ihtiyaci doguracak bir trafik kazasi gelecek olsa, Turkiye'de mi olmak istersin, Amerika'da mi?

Motosikleti
    2016 Kawasaki Ninja 650 ABS
    Amerikadaki polislerle alakali bi video atilmis yeni gordum. Her ulkede ve her meslekte oldugu gibi burdada gorevini dogru yapmayan insanlar vardir. Ben Amerikayi savunmuyorum ama televizyonlarda gosterildigi gibi degil cogu sey. Her polis size boyle davranmiyo, Hasmet abi farkli bi eyalette yasiyor ben farkli bi eyalette suana kadar kendiside hic bi sorun yasamamis bende hic bi sorun yasamadim. Hatta hiz sinirini cok asmama ragmen cogu kez ceza almadim sadece adamlara saygi duyup onlarla iyi konustugum icin.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Texas diyince Adana sandım ben yalnız

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana olmasın bu tarif ettiğin yer ?
    Aşk olsunn!!

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)