Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R25'imle Aranıza Katıldım, Merhabalar :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Doohan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Öncelikle herkese selamlar,

İsmim Burak, 21 yaşımdayım, Atılım Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği 2.Sınıf öğrencisiyim. Ankarada yaşıyorum. Bir anda heves ettiğim motosiklet konusunda nisan ayından beri yaptığım uzun araştırmalar, bütçe hazırlığı vs. sonucunda ilk motorumu, Yamaha YZF-R25 Race Blue'mu, Cuma günü Ankara Yamaha Baydar'dan teslim aldım. İlk aldığım kaskın 2012'de üretildiğini öğrenip iade ettim. Mont ve eldiven edindim ancak henüz Kask konusunda bir karara varamadım. Bu haftaiçi fırsat bulduğum bir vakit kask bakmaya gideceğim. Max 1500 TL'ye kadar kask önerilerinizi dinlemek isterim, Full Face tercih ediyorum. Şu günlerde sürücü kursundan eğitim alıyorum ancak eğitimi yetersiz buldum, mutlaka bir eğitim alacağım. Ayrıca motosiklet botu/ayakkabısı da olması gerektiğini öğrendim, önerileriniz nelerdir. Bir vosvosum ve karavanım var gezileri çok seviyorum, fırsat buldukça etkinliklere ve gezilere katılıyorum motosiklet ekibi de var mıdır acaba Ankarada gezi düzenleyen ? Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum, herkese iyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    hoşgeldin burak,
    yeni motorun hayırlı olsun. ilk önce eğitim almanı tavsiye ederim. ankarda bilmiyorum ama ben istanbulki(kocaeli sinirinda) honda eğitimini aldım çok memnun kaldım. kesinlikle eğitimlere katıl. kask için bütçen oldukça iyi. okadar para vermişken dış kabugunun karbonfiber oldugundan emin ol. fullfaceten şaşma. mont pantalon eldiveni aldın çoktan herhalde. bot için ise korumadan ödün vermek istemiyosan yds marka uzun botlar var motosiklet için onları gönül rahatlığı ile alabilirsin. tekrardan hayırlı olsun. kazasız sürüşler.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı motorcu adam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin burak,
    yeni motorun hayırlı olsun. ilk önce eğitim almanı tavsiye ederim. ankarda bilmiyorum ama ben istanbulki(kocaeli sinirinda) honda eğitimini aldım çok memnun kaldım. kesinlikle eğitimlere katıl. kask için bütçen oldukça iyi. okadar para vermişken dış kabugunun karbonfiber oldugundan emin ol. fullfaceten şaşma. mont pantalon eldiveni aldın çoktan herhalde. bot için ise korumadan ödün vermek istemiyosan yds marka uzun botlar var motosiklet için onları gönül rahatlığı ile alabilirsin. tekrardan hayırlı olsun. kazasız sürüşler.
    Teşekkür ederim Hoşbuldum Motor ehliyetimi aralık sonunda alacağım kısmetse, şu an kurstayım ancak dediğim gibi eğitimi yeterli görmedim ve motorcu bir kaç tanıdığımın önerdiği bir hoca buldum profesyonel, eğitim alacağım o hocadan. Mont ve eldiveni aldım ancak pantolon alamadım. Nedendir bilmiyorum motorumu almadan önceden de bir yamaha fanatikliğim vardı zaten R25le tekrar aşık oldum yamahaya, yamaha'nın kotlarından almak istedim ancak bedenime uygun yoktu, ocak ayına kadar gelecekmiş geldiğinde haber verecekler, kot için onu bekliyorum. Kask konusunda da Shoei XR-1100 düşünüyorum, ya da Arai bakacağım. Alıp iade ettiğim kask da XR-1100 dü ve çok beğenmiştim. İnternette uygun fiyatlara var ancak genelde üretim yılı eski çıkıyor, yeniler biraz bütçemi zorlayabilir belki Agv K3 de tercih edebilirim bu yüzden

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    agv k3 thermoplastik kabukludur. verdiğin paraya degmez.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Bunu bilmiyordum, teşekkür ederim ben dediğiniz gibi karbonfiber olanlara yöneleyim o zaman, var mı önereceğiniz bir marka model?

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    nolanın n86 veya üstü herhangibi modeli olur, arai lerin hepsi olur, hatta ben çok para vermek istemiyorum ama saglam kask istiyorum dersen mt revenge bile olur.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Hayırlı olsun dostum kazasız belasız . dikkat et aman . Nolan N86 - AGV K-5 - Marushin full carbon modeline bak shark da var o fiyata güzel alınabilecek kasklar bu markalara bak

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Doohan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu bilmiyordum, teşekkür ederim ben dediğiniz gibi karbonfiber olanlara yöneleyim o zaman, var mı önereceğiniz bir marka model?
    AGV K5 gayet iyidir. 1000 TL civarına alabileceğin en iyi kasklardan. Shoei ve Araiyi saymıyorum bile harika kasklar.

Bütçen yüksekmiş o yüzden başka markaları saymadım

Tek diyeceğim kaskı denemeden alma, kafa yapına en uygun kaskı deneyerek al.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    agv k3 thermoplastik kabukludur. verdiğin paraya degmez.
    nolanın n86 veya üstü herhangibi modeli olur

N86 Thermoplastic değil mi ? ilk yoruma bak bir de ikincisine bak.. Allahım ya.
    MUHAMMED82 bunu beğendi.

İsmim Burak, 21 yaşımdayım, Atılım Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği 2.Sınıf öğrencisiyim. Ankarada yaşıyorum. Bir anda heves ettiğim motosiklet konusunda nisan ayından beri yaptığım uzun araştırmalar, bütçe hazırlığı vs. sonucunda ilk motorumu, Yamaha YZF-R25 Race Blue'mu, Cuma günü Ankara Yamaha Baydar'dan teslim aldım. İlk aldığım kaskın 2012'de üretildiğini öğrenip iade ettim. Mont ve eldiven edindim ancak henüz Kask konusunda bir karara varamadım. Bu haftaiçi fırsat bulduğum bir vakit kask bakmaya gideceğim. Max 1500 TL'ye kadar kask önerilerinizi dinlemek isterim, Full Face tercih ediyorum. Şu günlerde sürücü kursundan eğitim alıyorum ancak eğitimi yetersiz buldum, mutlaka bir eğitim alacağım. Ayrıca motosiklet botu/ayakkabısı da olması gerektiğini öğrendim, önerileriniz nelerdir. Bir vosvosum ve karavanım var gezileri çok seviyorum, fırsat buldukça etkinliklere ve gezilere katılıyorum motosiklet ekibi de var mıdır acaba Ankarada gezi düzenleyen ? Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum, herkese iyi forumlar
    Hayırlı olsun kardeşim.. İlk motorun olduğundan dolayı kış aylarında özellikle yagmur ve karlı havalarda kullanmamanı öneririm.. Zaten eğitim alıyormuşsun.. Motosikletle ilgili bazı reflexleri tecrübe etmedikce de yavaş kullanmanı tavsiye ederim..

ismail kozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arai yi tek gecerim kask da

DoLPHiN2306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-R6-ktmrc200-ktmduke390
    Hayırlı olsun. Bende Yeni R6 aldım alışmaya çalışıyorum. Gölbaşı yolunun kenarındaki boş alanda panik fren felan çalışıyorum. Orayı tavsiye ederim. Yavaştan motorunu tanı. Şu ara güneş tepedeyken kullanmanı tavsiye ederim

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Bell Vortex veya Star Carbon alabilrsin bütçene göre. Vortex Snell M2010. Star Carbon ise Snell M2015 homogole. Vortex 700 civarı, Star Carbon ise 1500. Üst seviye bir kasktır. Bütçene uyacağını düşünüyorum yazdığın üzere. (Bell kasklar genelde Intermediate Oval oluyor. Diğer kasklar gibi yuvarlak değil)

Bunun haricinde uygun fiyatlı MT Revenge (Sharp 5*) veya MT Carbon'da bakabilirsin.

Motosikletin hayırlı olsun. Ben de çok uzun süren araştırmalar sonucu karar verdim motosiklete senin gibi. Öncelikle Yamaha Riding Academy'den eğitim aldım. Ardından profesyonel bir eğitmenden özel ders aldım senin gibi. Bu şekilde devam etmen dileğiyle.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    kaskın 2012 üretimi olması sorun değil halbuse. mt kask alma o bütçeyle sağlam ama rahatsız. hjc , schubert de bak.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Herkese çok teşekkür ederim önerileriniz için. Bugün kaskı almışken yazmak istedim, Shoei NXR Kenan modelini aldım. Madem defalarca bayrağımızı podyuma taşımış bir şampiyonumuz var, ben de gururla onun modelini taşımak istedim Sonunda bedenimde oldu, önceki kaskı bu oldu oldu diyip large vermişlerdi halbuki ölçtüğümüzde bedenimin Medium olduğunu gördüm ve gerçekten M kaskla çok daha güvende hissettim kendimi. Kaskımı gölbaşındaki ulusan motordan aldım, R6 alan dostum senin dediğin yerden geçtim gördüm orayı da Ulusan motorun gerçekten müşterisiyle çok ilgili olduğunu ve pazarlıkta da beni kırmadıklarını söyleyebilirim. Kaskın yanında fiyat olarak çok daha büyük olan motorumu dahi alırken bayii benle bu kadar ilgili olmamıştı, kask bölümündeki Birkan Bey'e de burdan tekrar teşekkür ederim. Kaskı da hallettim bir tek şu an pantolonu bekliyorum, henüz bedeni yoktu gelmesini bekliyorum. Eğitimlere devam ediyorum ehliyeti aralık sonunda alacağımdan trafiğe çıkmadım henüz çıkmayı da düşünmüyorum. Kask büyük bir sıkıntı gerginlikti benim için, halletmiş olduğum için daha mutluyum, herkese tekrar teşekkür ederim önerileriniz için

Motosikleti
    Yamaha R25
    Hoşgelmişsin Allah kaza bela vermesin, bana da kışlık eldiven tavsiyesi veren olur mu max bütçem 90 lira

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Hosgeldiniz kazasiz belasiz surusler dilerim..

Kask konusunda bir cok seceneginiz var butce ilen gidip deneyin kafaniza en iyi uyan hangisi ise onu alin derim.. thermoplastik konusuna da takilmayin onemli olan kaskin saglamligidir.. agv nin cogu kaski polycarbon bazli ama guzel koruyorlar gene.. arkadaslar marka vermis zaten.. onemli olan kafaniza olmasi..

Eyer kafaniz daha yuvarlak ise hjc nin yuvarlak modelleri var.. intermediate oval ise cogu kask olur zaten

Kaskini almissin zaten gormemisim nxr cok guzel bir secim.. benim kafama olsaydi bende onu alirdim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R

Öncelikle hayırlı olsun..
    Hava alanı yolunda YDS fabrika satış magazası var orda motorsiklet için olan bot varmıdır bilmiyorum ama yolun düşerse bakabilirisin..Ülkerin fabrikasının oralarda hava alanına giderken sağda.

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Öncelikle herkese selamlar
    Kardeşim aramıza hos geldin kazasız belasız sürüsler dilerim hayırlı uğurlu olsun bende kolej deyim yolun düserse beklerim :-)

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı ak.emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim aramıza hos geldin kazasız belasız sürüsler dilerim hayırlı uğurlu olsun bende kolej deyim yolun düserse beklerim :-)
    Kolej derken dostum Aklıma ilk ted koleji geldi orası mı acaba ?

Teşekkür ederim yorumlarınız için Ayakkabı olarak hem bana hem bütçeme en uygun yds'nin diablo modelini buldum, inşallah yakın zamanda alacağım. Kotun da hala bedeninin gelmesini bekliyorum. Bu süre içerisinde de trafiğe çıkacağım günleri iple çekiyorum tabi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)