Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Balıkesir , özellikle edremit ve akçay da yaşayan dostlarım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Çeşitli sebeplerden dolayı eskişehir deki iş ve yaşam hayatıma son veriyorum . Akçay da bir aile dostumuzun mobılya atölyesi var orda çalışmaya başlayacağım . Ordakı yasayış ve ev kıraları hakkında bılgı verırmısınız .

Eskişehirdeki hayatı bırakıp buraya gelırsen çok sıkılırsın diyecek olursanız . Ben antisosyal ve monoton yaşayan bir adamdım yaptığım tek şey geceleri 10 - 15 km lik motosıklet turu , bir de çarşamba günleri olan Türk chopper klüp toplantısı
    tragedie bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Merhabalar Balıkesir/Merkez'den yazıyorum

Antisosyal birisi'misiniz ? Monoton bir hayat'mı yaşıyorsunuz ? Sizin için uygun memleket Balıkesir.

Öylesine sessiz, öylesine sıkıcı bir şehir burası.

10 - 15 km motosiklet turu zaten bütün Balıkesir merkez 10 - 15 km'den ibaret sürekli aynı sokaklarda dönüp durmaca.

Yaşam çok ucuz dışarıda yemek yemek evde yemek hazırlayıp yemekten daha ucuza geliyor, 250 lirayada ev var 750 lirayada ( max. limit 750 lira ) bütçeniz neye uygunsa o

Gelelim körfeze ( Edremit - Akçay )

Ortasından Çanakkale - Balıkesir'i bir birine bağlayan otobanımsı yolun geçtiği 2 ilçe, kışın Balıkesir/Merkez'den hiç bir farkları yok sessiz ve sakin lakin sezon açılmaya başladığında adım atacak yer kalmıyor bu ilçelerde mümkünatı yok yazları öyle kafa dinleyecek bir yer değil, sabahlara kadar açık dükkanlar - sabahlara kadar gezen dolaşan insanlar ile tam bir turizm şehri olup çıkıyor yazları. ( Son zamanlarda aldığım duyumlara göre otomobil - motosiklet hırsızlığı epey artmış bu körfez ilçelerde. )

Ev kiraları gene uygun ve enteresan 450 liraya dublex evde var 750 liraya derme çatma barakamsı evde var ( Sanırım yazları pansiyon işi yapıldığı için fiyatlar çok değişken. )

Size kesin söyleyeceğim tek şey Merkez'de Körfez'de kışları ölü şehir, Körfez ise yazları hareketlenir Merkez yine ölü kalır

Birde Körfez insanı iyidir cana yakındır genelde emekli olmuş yaşlı çiftlerin bulunduğu yerler. Merkez insanı hakkında ise yorum yapmayacağım..

Edremit - Akçay konum olarak çok güzel yerdeler, canınız sıkılır Ezine - Çanakkele'ye gidersiniz - canınız sıkılır Balıkesir merkeze - Susurluğa gidersiniz vb.

Merkez'de akşam 8'de dükkanlar kapanır tek tük 1 - 2 yer açık kalır

Kısacası Balıkesir tam bir memur kentidir, Merkez'de yaşarsınız paranız olur harcayamazsınız isteseniz'de harcayabileceğiniz miktar limitlidir
    mterayes26, kaan898, tiawern ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Balıkesir/Merkez'den yazıyorum

Antisosyal birisi'misiniz ? Monoton bir hayat'mı yaşıyorsunuz ? Sizin için uygun memleket Balıkesir.

Öylesine sessiz, öylesine sıkıcı bir şehir burası.

10 - 15 km motosiklet turu zaten bütün Balıkesir merkez 10 - 15 km'den ibaret sürekli aynı sokaklarda dönüp durmaca.

Yaşam çok ucuz dışarıda yemek yemek evde yemek hazırlayıp yemekten daha ucuza geliyor, 250 lirayada ev var 750 lirayada ( max. limit 750 lira ) bütçeniz neye uygunsa o

Gelelim körfeze ( Edremit - Akçay )

Ortasından Çanakkale - Balıkesir'i bir birine bağlayan otobanımsı yolun geçtiği 2 ilçe, kışın Balıkesir/Merkez'den hiç bir farkları yok sessiz ve sakin lakin sezon açılmaya başladığında adım atacak yer kalmıyor bu ilçelerde mümkünatı yok yazları öyle kafa dinleyecek bir yer değil, sabahlara kadar açık dükkanlar - sabahlara kadar gezen dolaşan insanlar ile tam bir turizm şehri olup çıkıyor yazları. ( Son zamanlarda aldığım duyumlara göre otomobil - motosiklet hırsızlığı epey artmış bu körfez ilçelerde. )

Ev kiraları gene uygun ve enteresan 450 liraya dublex evde var 750 liraya derme çatma barakamsı evde var ( Sanırım yazları pansiyon işi yapıldığı için fiyatlar çok değişken. )

Size kesin söyleyeceğim tek şey Merkez'de Körfez'de kışları ölü şehir, Körfez ise yazları hareketlenir Merkez yine ölü kalır

Birde Körfez insanı iyidir cana yakındır genelde emekli olmuş yaşlı çiftlerin bulunduğu yerler. Merkez insanı hakkında ise yorum yapmayacağım..

Edremit - Akçay konum olarak çok güzel yerdeler, canınız sıkılır Ezine - Çanakkele'ye gidersiniz - canınız sıkılır Balıkesir merkeze - Susurluğa gidersiniz vb.

Merkez'de akşam 8'de dükkanlar kapanır tek tük 1 - 2 yer açık kalır

Kısacası Balıkesir tam bir memur kentidir, Merkez'de yaşarsınız paranız olur harcayamazsınız isteseniz'de harcayabileceğiniz miktar limitlidir

Saygıdeğer dostum ; öncelikle teşekkür ediyorum . Vallahi gözlerim açıldı , eskişehir de öğrenci geldi şehir kendini dağıttı . Şehre 5-10 km uzak mahallelerde 350 tl merkezde rutubetlı metruk evler 350 , düzgünü 500 - 600 -700 tl , ben işyerımı kapatır ya gençlik spora idmana ya da arkadasın motosıklet tamırhanesıne geyik yapmaya giderdim . Çok barlar sokağına gideyim 2 bira atayım , öğrencı ortamına gırmeye calısayım , 222 gibi eglence klüplerine gideyim falan öyle bir lüksüm yoktur . Sanırım bahsettiğiniz yerler susurluk vs en cok 50 km lık yollar vn 800 ile keyfli olacak . 2008 yılında lanet caracal 200 ile gelmıstım oraya yazın çok hoşuma gitmişti . Güneş otelin bahçesinden yer kiralayıp çadır kurmuştum .

1000 - 1300 tl maaş alacağım , yazın Türk chopper balıkesir grubu ile eglencelı vakıtler gecer dıye dusunuyorum ve kesınlıkjle bır vantılatör sart orda . Kışın da bu akşam yapacagım gıbı , internetten film izleyip şarap yudumlayacağım birde deniz kıyısı ve boğaz mutlaka denizin soğuğu vuracak da kışın en düşük sıcaklık kaç derece oluyor orda .
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saygıdeğer dostum ; öncelikle teşekkür ediyorum . Vallahi gözlerim açıldı , eskişehir de öğrenci geldi şehir kendini dağıttı . Şehre 5-10 km uzak mahallelerde 350 tl merkezde rutubetlı metruk evler 350 , düzgünü 500 - 600 -700 tl , ben işyerımı kapatır ya gençlik spora idmana ya da arkadasın motosıklet tamırhanesıne geyik yapmaya giderdim . Çok barlar sokağına gideyim 2 bira atayım , öğrencı ortamına gırmeye calısayım , 222 gibi eglence klüplerine gideyim falan öyle bir lüksüm yoktur . Sanırım bahsettiğiniz yerler susurluk vs en cok 50 km lık yollar vn 800 ile keyfli olacak . 2008 yılında lanet caracal 200 ile gelmıstım oraya yazın çok hoşuma gitmişti . Güneş otelin bahçesinden yer kiralayıp çadır kurmuştum .

1000 - 1300 tl maaş alacağım , yazın Türk chopper balıkesir grubu ile eglencelı vakıtler gecer dıye dusunuyorum ve kesınlıkjle bır vantılatör sart orda . Kışın da bu akşam yapacagım gıbı , internetten film izleyip şarap yudumlayacağım birde deniz kıyısı ve boğaz mutlaka denizin soğuğu vuracak da kışın en düşük sıcaklık kaç derece oluyor orda .
    Ben teşekkür ederim, yazdıklarınızı baz alarak körfezin tam sizin yaşamak istediğiniz gibi bir yer olduğunu söyleyebilirim Körfezden Susurluk biraz uzak kalıyor ( Edremit'ten 165 km ) Merkez'den Susurluk daha yakın ( 45 km ). 4 - 5 yılda bir kar yağar körfeze kar harici zamanlar 0 derecenin altına pek kolay kolay inmez hava ılıman iklimdir. Gerek Türk Chopper Balıkesir gerekse 10Riders ile ( 10Riders merkez'de ancak devamlı sağa - sola geziler yapıyorlar ) eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Yazları motosiklet festivali oluyor bu sezon 5.si düzenlendi Balıkesir motosiklet festivalinin ve yaklaşık 2 - 3 bin kadar motosiklet katıldı, bu sene'ki susurlukta olmuştu farklı yerlerde'de olabiliyor Körfezde senenin her zamanı motosiklet sürülebilir öyle anormal bir soğuğu olmaz
    mterayes26 bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Dostum çok güzel bir yere gidiyorsun,
    Edremit ve Akçay bölgeleri, Dünyada Alp'lerden sonra en bol oksijenin olduğu yer, Kaz dağlarından dolayı mükemmel bi havası ve oksijeni vardır.

Ben sırf bu yüzden Akçay'dan yazlık aldım,
    Yaz sezonu dışında genelde sakin olur, trafik olmaz, gürültü patırtı yoktur,
    Görülmesi ve yaşanması gereken mükemmel doğal güzellikleri vardır,
    İnsanları sıcak kanlıdır, yanından geçerken sana selam verirler

Cografi konum olarakta merkezi sayılabilecek yerdedir,
    Gökçeada, Bozcaada, İzmir, Çanakkale gibi yerlere günü birlik olarak gitme imkanin vardir,
    Ben Akçay'a her gidişimde muhakkak biyerlere kaçarım mesela,
    Denk gelirsek beraber gideriz hatta.

Havasıda öyle aman aman bi soguk değildir yani,
    En soguk havası bile motor kullanılabilecek durumdadir.
    O yüzden havanın çok soguk olduğunu söyleyemem.

Ama ne kadar ilginçtir ki, Ağustos sıcagında bile denizin suyu oldukça soguktur (Kaz dağlarından gelen su devir daim yaptığı için)
    Ama 15 metre dibi görebileceğin kadar da berraktır..

Yaz sezonu Akçay boyut değiştiriyor resmen, sanki başka bir yere dönüşüyor.
    Kafa dinlemek için hafta sonları Akçay'a kaçıyorum, İstanbul trafigi beni orada buluyor, kafamı nereye çevirsem 34 plaka..

80 metrekarelik lüksün biraz altındaki dairelerin kiralarıda 250 tl civarıdır.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Akçay'a10 yıl önce gitmiştim yaz ayları çok eğlenceli geçer diye düşünüyorum kaz dağları motosikletle süper olur imkanım olsa istanbulda bir dakika durmam

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum çok güzel bir yere gidiyorsun,
    Edremit ve Akçay bölgeleri, Dünyada Alp'lerden sonra en bol oksijenin olduğu yer, Kaz dağlarından dolayı mükemmel bi havası ve oksijeni vardır.

Ben sırf bu yüzden Akçay'dan yazlık aldım,
    Yaz sezonu dışında genelde sakin olur, trafik olmaz, gürültü patırtı yoktur,
    Görülmesi ve yaşanması gereken mükemmel doğal güzellikleri vardır,
    İnsanları sıcak kanlıdır, yanından geçerken sana selam verirler

Cografi konum olarakta merkezi sayılabilecek yerdedir,
    Gökçeada, Bozcaada, İzmir, Çanakkale gibi yerlere günü birlik olarak gitme imkanin vardir,
    Ben Akçay'a her gidişimde muhakkak biyerlere kaçarım mesela,
    Denk gelirsek beraber gideriz hatta.

Havasıda öyle aman aman bi soguk değildir yani,
    En soguk havası bile motor kullanılabilecek durumdadir.
    O yüzden havanın çok soguk olduğunu söyleyemem.

Ama ne kadar ilginçtir ki, Ağustos sıcagında bile denizin suyu oldukça soguktur (Kaz dağlarından gelen su devir daim yaptığı için)
    Ama 15 metre dibi görebileceğin kadar da berraktır..

Yaz sezonu Akçay boyut değiştiriyor resmen, sanki başka bir yere dönüşüyor.
    Kafa dinlemek için hafta sonları Akçay'a kaçıyorum, İstanbul trafigi beni orada buluyor, kafamı nereye çevirsem 34 plaka..

80 metrekarelik lüksün biraz altındaki dairelerin kiralarıda 250 tl civarıdır.

Bu beni çok mutlu etti 1+1 apart bıle olur bana , denizin suyu boğaz oldugundan soguktur . Birde eskişehirden çok daha ucuzmuş . Sıcaklık 0 ın altına pek düşmezse ben orda her mevsım motora bınerım . Çok tesekkur ederım mutlu ettınız ve inşallah karsılasır bırlıkte turlarız

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akçay'a10 yıl önce gitmiştim yaz ayları çok eğlenceli geçer diye düşünüyorum kaz dağları motosikletle süper olur imkanım olsa istanbulda bir dakika durmam

Nasılsa bekar evi olacak dostum , kapım herzaman acıktır . Mutlaka beklerim
    Sinan Aksu ve Tsubasa bunu beğendiler.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Eyvallah bu yaz geliriz belki dün gece arkadaşlara zehiri verdim Çanakkale Akçay filan kısmet
    mterayes26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    oooh süper vallahi , beklerım
    Karalı bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    güncelllllll

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Bir de balıkesir de , gençlik spor il müdürlüğü nerde . Edremite kaç km bu konuda bilgisi olan

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba,balıkesir merkezle edremitin arası 90km civarinda,spor il müdürlüğü de merkezdedir..
    Bende akçaylıyım yazları genelde akçayda oluyorum..
    Yaşanilacak yerdir akçay,özelliklede yazlari tek başına çık dolaş,15er km aralikla burhaniye altinoluk,küçükkuyu,ören,asos,50km ayvalik..
    Akçay güre arasinda 350-400liraya triplex bulabilirsiniz..
    Arkadaşlar havasini suyunu denizini açiklamış zaten..
    Bir de mobilya atölyesi hangisi tuzker falanmi yoksa organizedeki dükkanlardanmi..
    mterayes26, Sinan Aksu ve Tsubasa bunu beğendiler.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    kirada sıkıntın varsa altnoluga gelme çünkü en pahalı kiralar ve yiyecek içecek burada. :( akçayda kiralar burayla yarı yarıya. fakat genç yeri değil buralar gençlere uygun deil daha doğrusu emekli memleketi.
    Sinan Aksu bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Antisosyal ve monoton biri olmak iyi bişey mi? Onun haricinde yaşadığınız eskişehirin de kaçacak bir yer olduğunu sanmıyorum. Biz istanbulda yaşayanların burayı terk etmek için çok geçerli sebepleri var. Oraları iyi bilen biri olarak yaşanabilir yerler olduğu konusunda hemfikiriz ancak sosyalliği arayabilirsin, çıkıp 2bira içecek mekan bulamazsın oralarda.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı CrosseR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,balıkesir merkezle edremitin arası 90km civarinda,spor il müdürlüğü de merkezdedir..
    Bende akçaylıyım yazları genelde akçayda oluyorum..
    Yaşanilacak yerdir akçay,özelliklede yazlari tek başına çık dolaş,15er km aralikla burhaniye altinoluk,küçükkuyu,ören,asos,50km ayvalik..
    Akçay güre arasinda 350-400liraya triplex bulabilirsiniz..
    Arkadaşlar havasini suyunu denizini açiklamış zaten..
    Bir de mobilya atölyesi hangisi tuzker falanmi yoksa organizedeki dükkanlardanmi..

Teşekkürler , burçin mobilya var akçay da orada çalışacağım . Bilgiler için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kirada sıkıntın varsa altnoluga gelme çünkü en pahalı kiralar ve yiyecek içecek burada. :( akçayda kiralar burayla yarı yarıya. fakat genç yeri değil buralar gençlere uygun deil daha doğrusu emekli memleketi.
    Akçay da teyzemin yazlığı var , iyi biliyorum orayı . Çok pahalı bir yer ömrümde ilk defa tost a 4 tl verdıgım yerdir . Gençsen , ailen para verecek sen yiyeceksin , ben emekli gibi yasıyorum zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antisosyal ve monoton biri olmak iyi bişey mi? Onun haricinde yaşadığınız eskişehirin de kaçacak bir yer olduğunu sanmıyorum. Biz istanbulda yaşayanların burayı terk etmek için çok geçerli sebepleri var. Oraları iyi bilen biri olarak yaşanabilir yerler olduğu konusunda hemfikiriz ancak sosyalliği arayabilirsin, çıkıp 2bira içecek mekan bulamazsın oralarda.
    Yaşam standartları onu gerektiriyorsa ne yapabılırsın , sabah 8 akşam 8 çalış izin diye birşey yok hergün çalış başka birşey yok ne kaçması . Eskişehir'i gözünüz de çok büyütüyorsunuz , eskişehir öğrencı şehri , baba para gönder yaa ben okuyom modundaysan güzel yoksa eskişehir'in senin istanbulundan farkı yok , bu şehirde bu şehrin çocuklarına EĞER AYLAK DEĞİLSE veya çok yakısıklı olup jigololuk yapmıyorsan işin zor . Çarşıya git gel ulan ne ara 50 tl gitti ben o paraya 2 gün çalışıyorum dersin . Kaçmıyorum arkadaş çalışmaya gidiyorum burdaki fabrıkalara ömür vermek istemiyorum . Ben eskişehir de de çıkıp nerde 2 bira içsem dıye dusunen birisi degılım zaten , alırım malzemeyi giderım eve yada motorumla çıkıp 100 m de bir ışık olan trafıkte dur kalk yapacagıma o benzınle her hafta sonu bir ilçeye giderım . Ayrıca türk chopper balıkesir grubu da orda , ondan ötesı ben yalnız yasamaya alıstım . Net basında fılm vs izleyerek geçiyor günlerim . Antisosyal , monoton olmayacaksan bu şehir de ya öğrencısın yada zengın otesı yok

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Balıkesir in en büyük özelliği bursa ya, izmir e, istanbul a (bandırmadan ido ile) 2 saat mesafede.
    Kısacası 3 büyük şehir de çok yakın. Ucuz, sakin. Tavsiye ederim. Sahili kışın sakin, yazın kalabalık. Adeta küçük istanbul oluyor yazın...
    Tsubasa bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balıkesir in en büyük özelliği bursa ya, izmir e, istanbul a (bandırmadan ido ile) 2 saat mesafede.
    Kısacası 3 büyük şehir de çok yakın. Ucuz, sakin. Tavsiye ederim. Sahili kışın sakin, yazın kalabalık. Adeta küçük istanbul oluyor yazın...
    Sırf bunun içi gidiyorum zaten , birde orda ekstra iş olarak bilgisayar teknik servis ve pastane işini de yurutebılırsek ne mutlu bıze

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bilgisayar ve pastane çok farklı iki alan

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    bende akçaydayım. yani ailem akçayda, bu kadar isyan etmeyin =) güzel yerdir
    bu kadar adamız bi türlü toplayamadım şu balıkesir grubunu.
    özgür yaza dogru toplanalım bi,
    haftaya filan bi ara görüşürüz müsait olursan
    mterayes26, ozgurakman ve C.Kaan bunu beğendiler.

restherock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700 GS
    Gel gel güzel yerdir buraları hocam hele kışları daha bir seversin körfezi. Körfez motosiklet kulüplerindeki arkadaşlarla tanışırsın. Güzel insanlardır. Merkezde de bizler varız. Takılırsın kafana göre zaman geçer gider.
    mterayes26 bunu beğendi.
    Bas Gitar tınılayan bir felsefedir dedi Yaşlı Kurt, Motosiklet ise homurdayan bir felsefedir dedi Yavru Kurt...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)