Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Avustralya'dan da selamlar:) biraz öneriye ihtiyacım var!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Hadi hayırlısı olsun kardeş güle güle kullan Motorunda çok güzelmiş maşallah. Allah kazasız belasız kullanmayı nasib etsin. hepimize.
    OokareenoO bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OokareenoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi hayırlısı olsun kardeş güle güle kullan Motorunda çok güzelmiş maşallah. Allah kazasız belasız kullanmayı nasib etsin. hepimize.
    Çok teşekkür ederim âmin Allah kaza bela vermesin cümlemize inşallah..

dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı OokareenoO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelişmeler çok ama fırsatım yoktu bu aralar.
    Salı günü parasını ödedik şehir dışına çıktık. İşlemleri halledeceklerdi. Bugün bekliyorduk ama sanırım yarın teslim edecekler, vizesi sanırım :D tercümesinden emin değilim halledememişler yarın bekliyoruz )
    şehir dışındaydık gene iyi oldu bir bakıma melbourne'dan baktık ekipmanlara seçenek daha çoktu kaliteli ürün daha fazlaydı , ve sağolsun ilglenen arkadaş ne nasıl olmalı çok yardımcı oldu, birkaç ekipman aldık( kask, mont, eldivende bot) , extra çıkan ödemeler nedeniyle geri kalan parayı önümüzdeki haftalarda yatırınca gönderecekler artık. Pantalon olmadı onu burdan müsait bir zamanda bakıcaz
    Bu Pazartesi kursa katılıyorum sabah 8 akşam 5, sanırım geçebilirsem sertifika veriyorlar ve ehliyetimi çıkartabiliyorum. bu eğitimden önce özel ders vermeyi kabul etmemişler. Motorum da evimize gelicek pist yerine
    Arabanın direksiyon sınavını şehir dışında olduğumuz için kaçırdım , eşim erteletmeyi unutmuş defalarca hatırlatmama rağmen! Daha sonra yeniden randevu alacağız artık. ( bu Arada üç kere değilmiş sanırım hakkımız istediğin kadar dene dedi eşim, yalan söylemiş ben geçeyim diye galiba :D)

Senin kask yoktu baktığımız yerde ama pantolon için gittiğimde burdan bakıcam ama shoei marka kasklar indirime girmiş yarı fiyatına 700 800 dolar olan kasklar 400 500 civarındaydı. Ama benim kafama oturmadı ya büyük geldi ya küçük çok istemiştim fiyat uygun olunca sevinmiştim nasip değilmiş. !!!

Başka gelişme yok sanırım :D
    Selamlarrrr Güzel bir Antalya turundaydım, daha doğrusu geçen hafta Çarşamba günü mesai bitiminden sonra izine ayrılarak ve Pazartesi, Salı günü de Antalya seyahatini tamamlayarak bugün tekrar iş başı yaptım ve ancak vakit ayırabildim foruma Dün aslında bakacaktım da o kadar vaktim olmadı yolculuk esnasında ( arabayı kullandığım için )
    Duygu gelmiş motosikletin, harika gözüküyor gerçekten. Bembeyaz ve tertemiz, Allah hep böyle temiz kalmasını nasip etsin, kazasız belasız, sağlıklı ve mutlu bir şekilde kullanasın, tekerin hep yere düz bassın inşallah Sabah sabah ne dua ettim be öyle, güne güzel başlamak bu olsa gerek
    Iyi bare ya motosikletin ücretini ödeyip şehir dışına çıkmak en güzel zaman geçirmenin şansıdır Gerçi sen şehir dışından dönmüşsün ve motosikletin artık hayırlısıyla sana teslim edilmiş ve ilk fotoğrafları da çekilip yayınlanmış bile, daha ne istenir ki bu saatten sonra dimi ama Ekipmanları gerçekten çok sağlam almışsın, tebrik ediyorum. Pantolonu da ilerleyen zamanlarda alman kafi bence çünkü dizlik vs. almışsın zaten, nakit yetersizliğinden daha sonra teslim edilmesi de bence çok problem değil çünkü henüz ehliyet almadığın için ve kullanamayacağın için bir acelen olduğunu düşünmüyorum Sen şimdi kursa başladın ve umarım kursun iyi geçiyordur sorunsuz bir şekilde, yorgun argın eve geliyorsun ve üstüne üstelik birde evde uğraşıyorsun Gerçi çok yormaz seni mutlulukla alıyorsundur eğitimi, maşallah bu kadar motosiklete hevesli olman çok güzel gerçekten
    Benim bildiğim özel ders Türkiye 'de de öyle ehliyetini aldıktan sonra sadece pratik yapmak için özel ders alırsın ama trafiğe çıkacağın için de ehliyetin olması şart. Gerçi Türkiye 'de bu kurala pek riayet edilmiyor ama olsun eden eğitim kursları da mevcut, zaten ehliyet almadan eğitime çıkan ( yani kurs hocaları ile eğitime çıkan ) öğrenciler zaten kurs tarafından yanlış hatırlamıyorsam öğrenci ( yurt dışında ki L ehliyet ) ehliyetine sahip olarak çıkıyorlar, tabii ne kadar bundan öğrencilerimizin haberi de olmasa Ehliyet sınavının 3 kere ile sınırlı olmaması mutlu etti açıkçası beni çünkü sürekli sürekli paralar harcanmasına karşıyım bende, en başta harcayacağın kadar harcıyorsun zaten parayı kurs için ne gerek var bir daha bir daha harcamaya...

Ha bu arada kasklara bakmışsın, teşekkür ederim hemde Shoei harika bir marka ve fiyatları muhteşem uygunmuş Az buçuk eşimin boyunda ve kilosunda olduğunu düşünerek muhtemelen kaskının bedeninin XS olduğunu söyleyebilirim, çünkü oda 50Kg, 164Boy 'a sahip gerçi insanların kafa yapıları farklılık gösterir ( yuvarlak , düz gibi ) ama genelde bayanlarımızın kaskları XS yani en düşük beden oluyor. Kask zaten denenmeden alınmaz yani en azından kafa bedenini ölçebileceğin ölçme yöntemleri var ki kursta zaten muhtemelen öğreneceksin bunu eğer bilmeyenler var ise ben yine de aşağıda link paylaşıyor olacağım...

Kurs eğitimleri nasıl gidiyor, onlardan da bahset bakalım biraz

Link : http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-ogrenin.html
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Alıntı dmRhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlarrrr Güzel bir Antalya turundaydım, daha doğrusu geçen hafta Çarşamba günü mesai bitiminden sonra izine ayrılarak ve Pazartesi, Salı günü de Antalya seyahatini tamamlayarak bugün tekrar iş başı yaptım ve ancak vakit ayırabildim foruma Dün aslında bakacaktım da o kadar vaktim olmadı yolculuk esnasında ( arabayı kullandığım için )
    Duygu gelmiş motosikletin, harika gözüküyor gerçekten. Bembeyaz ve tertemiz, Allah hep böyle temiz kalmasını nasip etsin, kazasız belasız, sağlıklı ve mutlu bir şekilde kullanasın, tekerin hep yere düz bassın inşallah Sabah sabah ne dua ettim be öyle, güne güzel başlamak bu olsa gerek
    Iyi bare ya motosikletin ücretini ödeyip şehir dışına çıkmak en güzel zaman geçirmenin şansıdır Gerçi sen şehir dışından dönmüşsün ve motosikletin artık hayırlısıyla sana teslim edilmiş ve ilk fotoğrafları da çekilip yayınlanmış bile, daha ne istenir ki bu saatten sonra dimi ama Ekipmanları gerçekten çok sağlam almışsın, tebrik ediyorum. Pantolonu da ilerleyen zamanlarda alman kafi bence çünkü dizlik vs. almışsın zaten, nakit yetersizliğinden daha sonra teslim edilmesi de bence çok problem değil çünkü henüz ehliyet almadığın için ve kullanamayacağın için bir acelen olduğunu düşünmüyorum Sen şimdi kursa başladın ve umarım kursun iyi geçiyordur sorunsuz bir şekilde, yorgun argın eve geliyorsun ve üstüne üstelik birde evde uğraşıyorsun Gerçi çok yormaz seni mutlulukla alıyorsundur eğitimi, maşallah bu kadar motosiklete hevesli olman çok güzel gerçekten
    Benim bildiğim özel ders Türkiye 'de de öyle ehliyetini aldıktan sonra sadece pratik yapmak için özel ders alırsın ama trafiğe çıkacağın için de ehliyetin olması şart. Gerçi Türkiye 'de bu kurala pek riayet edilmiyor ama olsun eden eğitim kursları da mevcut, zaten ehliyet almadan eğitime çıkan ( yani kurs hocaları ile eğitime çıkan ) öğrenciler zaten kurs tarafından yanlış hatırlamıyorsam öğrenci ( yurt dışında ki L ehliyet ) ehliyetine sahip olarak çıkıyorlar, tabii ne kadar bundan öğrencilerimizin haberi de olmasa Ehliyet sınavının 3 kere ile sınırlı olmaması mutlu etti açıkçası beni çünkü sürekli sürekli paralar harcanmasına karşıyım bende, en başta harcayacağın kadar harcıyorsun zaten parayı kurs için ne gerek var bir daha bir daha harcamaya...

Ha bu arada kasklara bakmışsın, teşekkür ederim hemde Shoei harika bir marka ve fiyatları muhteşem uygunmuş Az buçuk eşimin boyunda ve kilosunda olduğunu düşünerek muhtemelen kaskının bedeninin XS olduğunu söyleyebilirim, çünkü oda 50Kg, 164Boy 'a sahip gerçi insanların kafa yapıları farklılık gösterir ( yuvarlak , düz gibi ) ama genelde bayanlarımızın kaskları XS yani en düşük beden oluyor. Kask zaten denenmeden alınmaz yani en azından kafa bedenini ölçebileceğin ölçme yöntemleri var ki kursta zaten muhtemelen öğreneceksin bunu eğer bilmeyenler var ise ben yine de aşağıda link paylaşıyor olacağım...

Kurs eğitimleri nasıl gidiyor, onlardan da bahset bakalım biraz

Link : http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-ogrenin.html
    Oh bahar üstü ne güzel gelmiştir tatil, şimdi daha zor gelir çalışmak.
    Merak ettim yahu Allah korusun kazası belası var diye.:( çok sevindim tatile çıkmana.

evet geldi motorum, hatta dün bozduk bile eşime gaz verirken sonunda hayatında ilk kez bindi geçen gün motora çok sevdi dün binine vitesleri çok kurcalamış sanırım, sürüştü atıp da ettirince çalışmadı motor. ben internetten araştırdım indim kurcaladım biraz , Aküsü bitmiş işten dönünce şarj ettik çalıştı .
    Kurs konusunda karışıklık olmuş ben de Pazartesi başlayacağım sanıyordum ama evrakları götürdük , sınav tarihi verdiler bu Cumartesi denerim diye düşünmüştüm bugün gidip izledim sınavı , bizimki gibi değil baya korktum ben önümüzdeki perşembeye ertelettik. Garajda çalışıcam o zamana kadar sonra eğitimler varmış anlamadım bende onları sınavdan sonra öğreniriz

Kask kafaya denemeden alınmaz kesinlikle . Gerçekten çok zor. Shoei s büyük xs de tepesinden acıtıyodu yoksa o fiyata çok iyiydi nasip değilmiş. Alacaklar varsa çok karlı şuan Yuvarlakmış kafam arai oldu artık . Dizlik almadık, dizlikle kevlar pantolon denk gelmedi. Almadık o yüzden bir eksik o kaldı zaten.

Havalar buz kesiyor yalnız bu aralar donucam

Mengelli üretimi durdurmuş bir süre umarım sizin için sorun olmaz!!
    Bu arada gittiğimiz yerde de ls2 yoksa bakmamı istediğin başka marka ve fiyat varsa aklımda olsun !!!

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Oh bahar üstü ne güzel gelmiştir tatil, şimdi daha zor gelir çalışmak.
    Merak ettim yahu Allah korusun kazası belası var diye.:( çok sevindim tatile çıkmana.

evet geldi motorum, hatta dün bozduk bile eşime gaz verirken sonunda hayatında ilk kez bindi geçen gün motora çok sevdi dün binine vitesleri çok kurcalamış sanırım, sürüştü atıp da ettirince çalışmadı motor. ben internetten araştırdım indim kurcaladım biraz , Aküsü bitmiş işten dönünce şarj ettik çalıştı .
    Kurs konusunda karışıklık olmuş ben de Pazartesi başlayacağım sanıyordum ama evrakları götürdük , sınav tarihi verdiler bu Cumartesi denerim diye düşünmüştüm bugün gidip izledim sınavı , bizimki gibi değil baya korktum ben önümüzdeki perşembeye ertelettik. Garajda çalışıcam o zamana kadar sonra eğitimler varmış anlamadım bende onları sınavdan sonra öğreniriz

Kask kafaya denemeden alınmaz kesinlikle . Gerçekten çok zor. Shoei s büyük xs de tepesinden acıtıyodu yoksa o fiyata çok iyiydi nasip değilmiş. Alacaklar varsa çok karlı şuan Yuvarlakmış kafam arai oldu artık . Dizlik almadık, dizlikle kevlar pantolon denk gelmedi. Almadık o yüzden bir eksik o kaldı zaten.

Havalar buz kesiyor yalnız bu aralar donucam

Mengelli üretimi durdurmuş bir süre umarım sizin için sorun olmaz!!
    Bu arada gittiğimiz yerde de ls2 yoksa bakmamı istediğin başka marka ve fiyat varsa aklımda olsun !!!
    Yok ya tatil değil aslında benim ki, yani Perşembe günü Türkiye 'de 1 Mayıs nedeni ile resmi tatildi bende Cuma günü içinde izin alınca 4 günlük güzel bir dinlenme yaşadım Fakat Pazartesi ve Salı günü Antalya 'ya bir yolculuk yaptım iş icabı zaten havalarda kötüydü Antalya 'da :(
    Sağol merakın için ya yok yok şükür bir kaza bela yok, sadece yanıma laptop almadığımdan dolayı internete girecek pek fırsatım olmadı, cep telefonundan bakim dedim bir ara fırsat bulursam o da sürekli araç kullandığım için pek fırsat bulamadım
    Yalnız gerçekten maşallah İlk binişinde bu makineyi bozmak muhteşem büyük bir başarıdır, tebrik ediyorum eşini Ama seni de tebrik etmek gerekiyor ki çünkü sorunun ne olduğunu internetten araştırarak çözmüş olman harika, bende merak ediyorum aslında şu aküyü şarjlamayı başımıza gelirse ne yapacağımı bilemem edemem Merak ettiğim bir konu şu şarjlama işlemi
    Süpermiş, sen kurs için gidiyorsun eline sınav kağıdını veriyorlar Süpermiş gerçekten Nasıl peki sınavlar bu kadar korkutacak kadar zor mu gerçekten Sen garajda çalış bende aynı şekilde ilk sürüşlerimi garajda yapma şansı bulmuştum 2 kere garajda sürdüm, 3'üncü kez gidip 300km uzaktan motosiklet sürerek geldim biliyorsun ki garaj candır ya can herşeyi orada güzel güzel öğrenebiliyorsun Benim aklıma takılan sınava girdikten sonra mı eğitim alıyormuşsun Eğitim almadan sınavı nasıl kazanacakmışsın ki, o nasıl bir sistemmiş
    Kask konusunda Shoei harika ama Arai 'nin ondan kalır yanı yok zaten her ikisi de kesinlikle tavsiye edilen kasklar arasında, bende ebay 'den teklif usulü eğer düşürebilirsem birtane AGV kask almaya çalışıyorum eğer ucuzdan alabilirsem alırım bakalım yoksa Türkiye 'den alıcam artık. Eğer buradan alırsam zaten taksitle iyi birşeyler alırım. LS2 almıştım eşime onunki iyi bir kask, sıra kendimde kendi kaskımı da sağlamlaştırabilirsem çok mutlu olucam gerçekten Ya eğer pantolon alacaksan dizlik almaya gerek kalır mı bilmiyorum, çünkü benim bildiğim kadarıyla pantolonda da dizlik var yani diz koruması ( yalnız pantolonda ki sadece diz kısmını korur, dizlik ise bilekten diz de dahil olmak üzere o bölgeyi koruyor ) gerçi yine sana kalmış bir durum...
    Havalar Türkiye 'de de bir türlü kayışı tutturamadı, bende biran önce düzelse diye bakıyorum açıkcası daha doğrusu 4 gözle bekliyorum ki artık aktif bir şekilde motosikletimi kullanabilmek için öbür türlü sadece hafta sonları güzel olursa hava eşimle çıkıp iki turlayıp geri dönüyoruz

Sorma ya evet Megelli üretimi durdurdu, yani yeni motosiklet üretmiyor. Yalnız şansımıza yedek parça teminini kesmiyor, yani Megelli 'nin üretimini yapan firma anladığım kadarıyla yedek parça teminine devam ediyor. İlerleyen zamanlarda göreceğiz, gerçi aynı ürünleri kullanan başka bir marka da var. Motor aksamında yani teknik anlamada sıkıntı çıkartmadıkça zannetmiyorum bir problem yaşayacağımızı diğer parçalarını zaten her motosiklet firmasında bulabilirsin basit şeyler...

LS2 bahsettiğimiz markalar kategorisine yakın bir kategori ama tabii onların yanında çerez kalır ki fiyat konusunda onlardan daha uygun olacağından eminim sadece O yüzden LS2 demiştim ama bu kadar bilgi aktarmış olman bile bana yeterli

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Alıntı dmRhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ya tatil değil aslında benim ki, yani Perşembe günü Türkiye 'de 1 Mayıs nedeni ile resmi tatildi bende Cuma günü içinde izin alınca 4 günlük güzel bir dinlenme yaşadım Fakat Pazartesi ve Salı günü Antalya 'ya bir yolculuk yaptım iş icabı zaten havalarda kötüydü Antalya 'da :(
    Sağol merakın için ya yok yok şükür bir kaza bela yok, sadece yanıma laptop almadığımdan dolayı internete girecek pek fırsatım olmadı, cep telefonundan bakim dedim bir ara fırsat bulursam o da sürekli araç kullandığım için pek fırsat bulamadım
    Yalnız gerçekten maşallah İlk binişinde bu makineyi bozmak muhteşem büyük bir başarıdır, tebrik ediyorum eşini Ama seni de tebrik etmek gerekiyor ki çünkü sorunun ne olduğunu internetten araştırarak çözmüş olman harika, bende merak ediyorum aslında şu aküyü şarjlamayı başımıza gelirse ne yapacağımı bilemem edemem Merak ettiğim bir konu şu şarjlama işlemi
    Süpermiş, sen kurs için gidiyorsun eline sınav kağıdını veriyorlar Süpermiş gerçekten Nasıl peki sınavlar bu kadar korkutacak kadar zor mu gerçekten Sen garajda çalış bende aynı şekilde ilk sürüşlerimi garajda yapma şansı bulmuştum 2 kere garajda sürdüm, 3'üncü kez gidip 300km uzaktan motosiklet sürerek geldim biliyorsun ki garaj candır ya can herşeyi orada güzel güzel öğrenebiliyorsun Benim aklıma takılan sınava girdikten sonra mı eğitim alıyormuşsun Eğitim almadan sınavı nasıl kazanacakmışsın ki, o nasıl bir sistemmiş
    Kask konusunda Shoei harika ama Arai 'nin ondan kalır yanı yok zaten her ikisi de kesinlikle tavsiye edilen kasklar arasında, bende ebay 'den teklif usulü eğer düşürebilirsem birtane AGV kask almaya çalışıyorum eğer ucuzdan alabilirsem alırım bakalım yoksa Türkiye 'den alıcam artık. Eğer buradan alırsam zaten taksitle iyi birşeyler alırım. LS2 almıştım eşime onunki iyi bir kask, sıra kendimde kendi kaskımı da sağlamlaştırabilirsem çok mutlu olucam gerçekten Ya eğer pantolon alacaksan dizlik almaya gerek kalır mı bilmiyorum, çünkü benim bildiğim kadarıyla pantolonda da dizlik var yani diz koruması ( yalnız pantolonda ki sadece diz kısmını korur, dizlik ise bilekten diz de dahil olmak üzere o bölgeyi koruyor ) gerçi yine sana kalmış bir durum...
    Havalar Türkiye 'de de bir türlü kayışı tutturamadı, bende biran önce düzelse diye bakıyorum açıkcası daha doğrusu 4 gözle bekliyorum ki artık aktif bir şekilde motosikletimi kullanabilmek için öbür türlü sadece hafta sonları güzel olursa hava eşimle çıkıp iki turlayıp geri dönüyoruz

Sorma ya evet Megelli üretimi durdurdu, yani yeni motosiklet üretmiyor. Yalnız şansımıza yedek parça teminini kesmiyor, yani Megelli 'nin üretimini yapan firma anladığım kadarıyla yedek parça teminine devam ediyor. İlerleyen zamanlarda göreceğiz, gerçi aynı ürünleri kullanan başka bir marka da var. Motor aksamında yani teknik anlamada sıkıntı çıkartmadıkça zannetmiyorum bir problem yaşayacağımızı diğer parçalarını zaten her motosiklet firmasında bulabilirsin basit şeyler...

LS2 bahsettiğimiz markalar kategorisine yakın bir kategori ama tabii onların yanında çerez kalır ki fiyat konusunda onlardan daha uygun olacağından eminim sadece O yüzden LS2 demiştim ama bu kadar bilgi aktarmış olman bile bana yeterli

4 gün 4 gündür ! Tatilin bir gün fazlası bile makbuldur yeter ki tatil olsun
    Birinci gün iyiydi olay ikinci gn oldu :D Aslında bozmadı da ( karışmış yukarda mesajım biraz) stop ettirdi bir kaç kere üst üste o arada da vitesi bir aşağı bir yukarı oynadı boşa gelmedi baya
    yükseltmiş sanırım, marş basmadı . Tabi bizde defalarca denedik üst üste marş almayınca , o arada aküyü bitirdik sanırım biraz kurcalayınca ben boş vitesi buldum sonra marş bastı ama çalışması için yeterli gelmedi , lambaları da sönük yanınca akü olduğu ortaya çıktı . Benim ki biraz şans ama tabi havamı da attım ben düzelttim diye
    Iş çıkışı eşim ( ne olduğunu bilmiyorum) elektrotları olan aletten getirdi , sürücü koltuğunun altını açtık , bağladı . Beklemedik bile saniyesinde marşa bastı çalıştı ben daha uzun süre bekleriz sanıyordum çabuk oldu yani zor birşeyi yok , pozitif negatif bağla sonra çalıştır motoru tabi akünün eski olması farkeder mi bilmiyorum. Oturakları kapatana kadar çalıştı motor sonra ben biraz tur attım kapattık eve çıktık , sonra ben bir daha indim dönerken direkle burun buruna geldik motoru durdurdum yan yattı yere yatsın istemedim ( birde napcamı da bilemedim tabi o arada garaja araba girmişti ) sol ayağımda kaldım baya zorladım belime yakın bir yeri incittim sanırım acıdı baya iyi ki daha ağır motor almamışız gaza gelip de dedim !!!!

Valla kursu bende anlamadım, ehliyetim olduğu için sanırım , kadında o kadar cok konuştu ki car car :D eşim işimiz bitsin de gidelim diye daha fazla soru sormadı. Aslında zor değildir de dubalar bana korkunç geliyor :D yarım saat aynı yerde dubalardan geçip dönüş yaptılar sonra dur kalk yaptılar 6 7 kişi vardı sürekli başa sardılar. Slalom felan yaptırdı daha sonra !!! Hadi o iyiydi de diğer adam vardı bir tane daha küçücük çizgi çekmişler teker burda duracak diyor daracık mesafeden döndükten sonra tabi her yer gene duba. Valla benim göZüm korktu. Benim o kadar özelliğim yok henüz :D

Pantolona gelince diZlikleri yok o bölge daha kalın evet ama sadece sürtünmeye karşı korumalıymış kevlar pantalon. Darbede bir etkisi yok içine dizlik takınca dizlikler dizime kadar çıkamadı

Resimlerini paylaşayım aldıklarımın

Fiyat aralıklarını bilmiyorum ama agv daha sağlıklı kaliteli gibi sanki !! Inşallah hem uygun hem kaliteli bir ürün bulursun.

Megelli konusunu okumuştum üzüldüm ya. Böyle olmaması gerekirdi ama takip edeceklerse sorun olacağını sanmam. Umarım Çin'den farklı bir yer bulurlar bu sefer de insanların motora bakış açısı değişir !!!

Havalar yağışlıymış hakikaten burda yağış olmasada hava buz kesti:/ yağışlı havalarda bunaltıyor adamı ben soğuktan gezemezken siz baharın ve yazın güzel havalarında aralıksız motor bineceksiniz ohh
    Kask konusunda burda acayip Bell marka var her dükkanda sanki !! Tabi fiyatlarını bilemiyorum :( ama sharpdan 5 yıldız almış tüm kaskları! Bu sharp yıldızları yüzünden korkuya düştüm nerdeyse değiştirip Bell alıcaktım bir kaç gün önce
    Çok uzun oldu yaff :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

Eldiven de siyah bu arada :D ayrıyetten ceketin sırtlığını da değiştirdik başka sırtlık koyduk

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Alpinestar bana sponsor olmuş gibi oldu
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    4 gün 4 gündür ! Tatilin bir gün fazlası bile makbuldur yeter ki tatil olsun
    Birinci gün iyiydi olay ikinci gn oldu :D Aslında bozmadı da ( karışmış yukarda mesajım biraz) stop ettirdi bir kaç kere üst üste o arada da vitesi bir aşağı bir yukarı oynadı boşa gelmedi baya
    yükseltmiş sanırım, marş basmadı . Tabi bizde defalarca denedik üst üste marş almayınca , o arada aküyü bitirdik sanırım biraz kurcalayınca ben boş vitesi buldum sonra marş bastı ama çalışması için yeterli gelmedi , lambaları da sönük yanınca akü olduğu ortaya çıktı . Benim ki biraz şans ama tabi havamı da attım ben düzelttim diye
    Iş çıkışı eşim ( ne olduğunu bilmiyorum) elektrotları olan aletten getirdi , sürücü koltuğunun altını açtık , bağladı . Beklemedik bile saniyesinde marşa bastı çalıştı ben daha uzun süre bekleriz sanıyordum çabuk oldu yani zor birşeyi yok , pozitif negatif bağla sonra çalıştır motoru tabi akünün eski olması farkeder mi bilmiyorum. Oturakları kapatana kadar çalıştı motor sonra ben biraz tur attım kapattık eve çıktık , sonra ben bir daha indim dönerken direkle burun buruna geldik motoru durdurdum yan yattı yere yatsın istemedim ( birde napcamı da bilemedim tabi o arada garaja araba girmişti ) sol ayağımda kaldım baya zorladım belime yakın bir yeri incittim sanırım acıdı baya iyi ki daha ağır motor almamışız gaza gelip de dedim !!!!

Valla kursu bende anlamadım, ehliyetim olduğu için sanırım , kadında o kadar cok konuştu ki car car :D eşim işimiz bitsin de gidelim diye daha fazla soru sormadı. Aslında zor değildir de dubalar bana korkunç geliyor :D yarım saat aynı yerde dubalardan geçip dönüş yaptılar sonra dur kalk yaptılar 6 7 kişi vardı sürekli başa sardılar. Slalom felan yaptırdı daha sonra !!! Hadi o iyiydi de diğer adam vardı bir tane daha küçücük çizgi çekmişler teker burda duracak diyor daracık mesafeden döndükten sonra tabi her yer gene duba. Valla benim göZüm korktu. Benim o kadar özelliğim yok henüz :D

Pantolona gelince diZlikleri yok o bölge daha kalın evet ama sadece sürtünmeye karşı korumalıymış kevlar pantalon. Darbede bir etkisi yok içine dizlik takınca dizlikler dizime kadar çıkamadı

Resimlerini paylaşayım aldıklarımın

Fiyat aralıklarını bilmiyorum ama agv daha sağlıklı kaliteli gibi sanki !! Inşallah hem uygun hem kaliteli bir ürün bulursun.

Megelli konusunu okumuştum üzüldüm ya. Böyle olmaması gerekirdi ama takip edeceklerse sorun olacağını sanmam. Umarım Çin'den farklı bir yer bulurlar bu sefer de insanların motora bakış açısı değişir !!!

Havalar yağışlıymış hakikaten burda yağış olmasada hava buz kesti:/ yağışlı havalarda bunaltıyor adamı ben soğuktan gezemezken siz baharın ve yazın güzel havalarında aralıksız motor bineceksiniz ohh
    Kask konusunda burda acayip Bell marka var her dükkanda sanki !! Tabi fiyatlarını bilemiyorum :( ama sharpdan 5 yıldız almış tüm kaskları! Bu sharp yıldızları yüzünden korkuya düştüm nerdeyse değiştirip Bell alıcaktım bir kaç gün önce
    Çok uzun oldu yaff :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

http://i.hizliresim.com/nPja4V.jpg
    http://i.hizliresim.com/vzXl3z.jpg
    http://i.hizliresim.com/1PV3Rj.jpg
    http://i.hizliresim.com/LPZXjo.jpg
    Eldiven de siyah bu arada :D ayrıyetten ceketin sırtlığını da değiştirdik başka sırtlık koyduk

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Alpinestar bana sponsor olmuş gibi oldu
    4 gün 4 gündür diyorsun da şimdi Mayıs ayının 9-20 arasında bir tatil yapacağım ki değmeyin keyfime ( Bugün ki mesaim bitince tatilim başlıyor ve salı günü iş başı yapıyorum yani 20 mayıs'ta çünkü 19 mayıs resmi tatil o da şansıma )
    Ha evet genelde motosikletlerin vites olayları biraz karışık olduğu için ki bende çok karıştırmıştım o yüzden alışana kadar akü bitirmesi normaldir yani Sonuç itibari ile halledebilmişsiniz ya o önemliydi, şu direk ile burun buruna gelme olayı biraz can sıkıcı olmuş ama en kötü olayın bu olsun diye dileyim öncelikle ama yaptığın şey aslında yapabileceğinin en iyisi olup bundan daha iyisini inan ki yapamazdın. Ha bana birşey olmasında motosiklete ne oluyorsa olsun diyecek bir yapıda olsaydın ( ben bunu tavsiye ederim, can her zaman maldan daha değerlidir ) sol bacağını açabildiğin kadar açacaktın motosiklet sola yatacaktı ki sen durduğun yerde yatıracağın için pek bir sıkıntı olmazdı belki en fazla sol far ufak bir zarar görürdü eğer yerde taş yada çakıl tarzı taşlarda yoktuysa grenaja birşeycik olmazdı.
    Yalnız senin seçtiğin yöntemle sen kendine zarar vermişsin ki bunu bir daha yapmanı tavsiye etmem, yani senin kendine vereceğin zararla hastaneye gittiğinde göreceğin tedavinin ücreti inan bana motosiklete vereceğin masraftan daha fazla tutacaktır bu yüzden bırak motosiklete gelsin gelen. Sana değil.
    Umarım biraz daha iyisindir, olabildiğince sıcak tutmaya çalış incittiğin bölgeyi çok iyi gelecektir. Bu arada hep demişimdir, 10 metre gideceksen bile üstüne ekipmanlarını muhakkak giyin neyin nereden çıkacağı belli olmaz ( ama senin ekipmanlar daha gelmemişti dimi ) Birde maşallah şimdi dikkatimi çekti tekrar da eşime ben hava attım felan yani tebrikler aslında teknik konularda her zaman biraz mantık yürütürsen neyin nereden kaynaklandığını hemen anlarsın ki motosiklet dediğimiz bu alet atla deve değil bir motor birde ufak tefek aksamlardan oluşuyor yani araba gidi karmaşık bir sistemi yok...
    Ehliyet sınavı sanırım Türkiye 'de ki gibi aynı, önce dubalardan slalom yapıyorsun sonra düz bir çizginin üzerinden geçiyorsun, ondan sonra en sonda birtane daha duba var onunda etrafından dönüyorsun ( U çeker gibi ) sonra geri döndüğünde adamın ayak ucunun olduğu noktada duruyorsun. Ondan sonra seni arabayla arkadan takip ediyorlar trafiğe çıkartıyorlar trafikte sürüyorsun sonra geri başladığın noktaya dönüyorsun ( trafiğe çıkacağın yeri hocalar belirliyor tabii ki ) ve yarım saatin dolana kadar motosikletin üstünden inmiyorsun, kıyafetini felanda çıkartmıyorsun yani sizinkinden tek farkı siz yarım saati doldurana kadar sürüyorsunuz, biz ise parkuru bitirene kadar kullanıyoruz sonra yarım saati bitirene kadar motosikletten inmiyoruz

Aldığın kıyafetleri giyindikten sonra ÖN - SAĞ - ARKA - SOL 'dan resimlerini çek ve Alpinestar 'a gönder "Para istiyorum, size sponsor oldum kıyafetlerinizi giyiniyorum uleyn" de bakalım ne cevap alacaksın yalnız ekipmanlar gerçekten sağlammış Ha pantolonda ki dizlik kısmı ben biraz daha sert birşey diye biliyordum aslında dünde motosiklet mağazasına uğradım zincir yağı almak için keşke baksaydım, yalnız eğer dediğin gibi ise kesinlikle bencede dizlik şart. Kask olarak AGV evet gerçekten çok sağlam, işte takip ediyorum 25 saat kaldı tekliflerin bitmesine şuanda en yüksek teklif bende eğer bende kalırsa ihale çok mutlu olucam ama yok bende kalmazsa üzülürüm :(

Yani evet Megelli konusu biraz karışık o yüzden bende açıkçası şuanda beklemedeyim ama dediğim gibi yedek parça konusunda devam ediliyor tedariklere o yüzden sıkıntı yok Tasarım güzel, makine güzel, herşeyi bana kalırsa muazzam fakat işte bu kadar kısa tutmayacaklardı

Kaskın konusunda bence Bell evet çok iyi fakat Arai küçümseme gerçekten onlarında kaskları harika ve kaliteli malzemeler ile üretiliyor bu yüzden gönlünü ferah tut derim bende, değiştirmene felan gerek yok Bak Türkiye 'de de halen havalar berbat yağmurdan geçilmiyor bir türlü düzelmedi şu havalar zaten ki şansıma benim önümüzde ki hafta havalar güzel Yani tam motosikletlik bir zaman, zaten planlarımı ona göre ayarlıyorum motosikletle çıkıp gezecez

Bu arada ekipmanları da güle güle kullanmanı dilerim Hayırlı uğurlu olsun, inşallah en kısa zamanda kavuşursun

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Iyi tatiller , iyi eğlenceler :D oh rahatlayın yılın stresini atın tabi :D Allah nasip ederse bizde iki aya Türkiye'ye tatile gelmeyi planlıyoruz )

Benim ekipmanlar gelmedi henüz . Bugün bekliyorduk aradık , ne zaman gelecek diye!!! Adresi bulamamışlar geri göndermişler !!!!! Ne arayan var ne soran nerde adresiniz diye :/ eşimde kızdı iptal ettik :@ parasını bir iki güne yatıracaklarmış.( Bugüne erteletmiştik sınavımı onun için yetişsin istemiştik. ) Pazartesi buradaki mağazaya gidicez. ( kürkçü dükkanına döndü bizim iş :D ) neyse bu sefer bedenimi biliyoruz alpinestar ceket vardı zaten orda. Bot bilmiyorum marka var mı. Ama kask için bizde olmasada aksama getiririz demişler. Fişimiz elimizde aynı beden sipariş ederiz en kötü ihtimal. Umarım bu kez sorun çıkmaz.

Sınavdan kaldım bugün bu arada :D herseyi yaptım en sonda slalom beceremedim topun üstünden gectım, direk kaldım. Oranın öksüzü gibiydim zaten bir ben bilmiyorum İngilizce.( Herkesin ehliyeti var önceden yükseltmek için girmişler ) çat pat anlaştık, hatayı yapınca gruptakilerden "aaaa" sesi geldi , herkes üzüldü kaldığıma. Baya komiktim çünkü, tecrübesizliğim belliydi ilk iki tur attım denemek için( herkes yaptı ben değil sadece ) kukaları geçemedim, zar zor durdum, motoru yatırıyordum :D falan milletin yüreği ağzına geldi :D

Ama sıkıntı yok önümüzdeki hafta öğrenci kursuna gidicem bir gün sadece bitince öğrenci olarak ehliyet çıkartıp kullanabiliyorum sonra. Sadece 3 Ay L bir yıl P ehliyetiyle kullanmam gerekiyor. Farkları ne bilmiyorum ;) sonuçta ehliyetim olucak :D

Kaskın ne oldu ? Umarım alabilmişsindir
    Kendim için de shark bakıcam sanırım olursa daha hoşuma gitti kalite olarak .
    Iyi tatiller yeniden.
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Iyi tatiller , iyi eğlenceler :D oh rahatlayın yılın stresini atın tabi :D Allah nasip ederse bizde iki aya Türkiye'ye tatile gelmeyi planlıyoruz )

Benim ekipmanlar gelmedi henüz . Bugün bekliyorduk aradık , ne zaman gelecek diye!!! Adresi bulamamışlar geri göndermişler !!!!! Ne arayan var ne soran nerde adresiniz diye :/ eşimde kızdı iptal ettik :@ parasını bir iki güne yatıracaklarmış.( Bugüne erteletmiştik sınavımı onun için yetişsin istemiştik. ) Pazartesi buradaki mağazaya gidicez. ( kürkçü dükkanına döndü bizim iş :D ) neyse bu sefer bedenimi biliyoruz alpinestar ceket vardı zaten orda. Bot bilmiyorum marka var mı. Ama kask için bizde olmasada aksama getiririz demişler. Fişimiz elimizde aynı beden sipariş ederiz en kötü ihtimal. Umarım bu kez sorun çıkmaz.

Sınavdan kaldım bugün bu arada :D herseyi yaptım en sonda slalom beceremedim topun üstünden gectım, direk kaldım. Oranın öksüzü gibiydim zaten bir ben bilmiyorum İngilizce.( Herkesin ehliyeti var önceden yükseltmek için girmişler ) çat pat anlaştık, hatayı yapınca gruptakilerden "aaaa" sesi geldi , herkes üzüldü kaldığıma. Baya komiktim çünkü, tecrübesizliğim belliydi ilk iki tur attım denemek için( herkes yaptı ben değil sadece ) kukaları geçemedim, zar zor durdum, motoru yatırıyordum :D falan milletin yüreği ağzına geldi :D

Ama sıkıntı yok önümüzdeki hafta öğrenci kursuna gidicem bir gün sadece bitince öğrenci olarak ehliyet çıkartıp kullanabiliyorum sonra. Sadece 3 Ay L bir yıl P ehliyetiyle kullanmam gerekiyor. Farkları ne bilmiyorum ;) sonuçta ehliyetim olucak :D

Iyi tatiller yeniden.

Iyi tatiller yeniden.
    Vuuhhuuuu baya yoğun bir tatil geçirdim yalnız Teşekkür ederim Rahatlamak bizim işimiz ( Çocuklar duymasın, Hüseyin'in lafı ), sizde rahatlayın inşallah be Rahatlamak sizinde hakkınız hele ki bir de memlekete geliyorsanız kesinlikle hakkınızdır. Bence oradan atlayın CBR125R 'a eşini arkana al, yavaş yavaş Türkiye yolunu tutun Artık ne kadar zamanda gelirsiniz bilemiyorum
    Ben valla tatil boyunca ortalama 950Km yol yaptım Megelli ile eşimi de arkaya aldım, gezdim durdum Istanbul -> Izmit -> Kandıra ( 1 Gece durduk ) -> Sapanca -> Kandıra ( 1 Gece durduk ) -> Izmit -> Istanbul ( 1 Gece durduk, evim evim güzel evim ) -> Tekirdağ ( Tek gittim bir iş için ) -> Istanbul derken ortalama hepsi içerilerde gez dolaş derken 950Km bulduk valla

Bu arada kargo gelmemiş üzüldüm gerçekten :( Artık taksi bile navigasyon dediğimiz yön bulma aletini kullanırken, ürün getiren kurye yada kargo her ne olursa olsun nasıl olur da adresinizi bulamaz ki bulamadığını var sayarsak telefon numarası muhakkak bırakılmıştır bir telefon edip bilgi almaktan bu kadar mı aciz olabilirler ?
    Her zaman sana yakın olan yerden alışveriş yapman daha mantıklı çünkü en azından bir sorun olduğunda gidip adamın gırtlağına yapışabilirsin sana yakın olduğundan dolayı, ama eğer uzakta olursa vay senin haline Iptal etmesi iyi olmuş boşver bir iki gün daha beklersin ama değer bu bekleyişine emin olabilirsin. Bedenleri bilmen yeterli olur zaten senin için ya, ona göre hepsinin siparişini sadece farklı bir mağazadan vermiş olacaksın başka birşey olmayacak

Aferin sınavdan kaldın demek hı, zaten bence o sınavda en zor olanı o kukaların etrafından slalom çizmek gerçekten çünkü sen kollarını kastığın için manevra yapamıyorsun, ki ben bunu halen yaşıyorum yani bir viraja girerken düşerim korkusu ile kolları bir kitliyorum kalas gibi sanki birşey olacakmış gibi halbuki kendimi rahat bıraksam kolları o kadar rahat dönüyorum ki ( denedim oradan biliyorum yavaş yavaş alıştırmaya çalışıyorum kendimi kasmamak için ). Deneme turları atman yine bence şans gerçekten yurtdışında o kadar şansa mahal vermiyorlar çünkü ingilizce çat pat anlaman gerekmiyormuş ki kaybettiğini anlamak için, orada ki koro şeklinde duran insanlar " aaaaAAAAaaaa " diye seslenince zaten sen anlamışsın neyin ne olduğunu olsun olsun moral bozmaya gerek yok moral bozmaya gerek yok Kazanırsın kazanırsın Öğrenci kursu ile nasılsa ehliyet alabiliyormuşsun L ve P ehliyeti ile biraz araştırma yaptım da araba için geçerli olan maddeler sanırım bunlar motosiklet için geçerli kuralları nedir bilmiyorum bir oku istersen

L ehliyeti 16 yaşında alınıyor. Sınav sadece şıklı sorulardan oluşuyor ve %75'i geçmek lazım (yanlış hatırlamıyorsam). Bu sorular yoldaki kuralları soruyor. "Şu tabela nedir?","Şöyle bir durumda ne yaparsın" gibi. Sorulara internetten veya kitapçıktan çalışabiliyorsunuz.
    L ehliyet sahipleri, yanında Full ehliyeti olan birisi olmadan araba kullanamaz. Ve L ehliyet sahipleri P ehliyetine geçiş yapmak için 120 saat (20'si gece olmak üzere) yolculuk yapıp, bunu verilen kitapçığa not etmek zorundalar. L ehliyeti'nin süresi 6 ay ve 2yıl olarak değişiyor. L ehliyetini 17 yaşında alan biri 1 yıl, 16 yaşında alanlar 2 yıl, 23 + yaşında alanlar 6 ay(yanlış hatırlamıyorsam) süresince L ehliyeti kullanmalılar. L ehliyeti kullananlar arabanın ön ve arka camına sarı üzerine siyah harfle L harfi olan bi şey yapıştırmalılardır.

P ehliyeti kendi içinde 2ye ayrılır. Kırmızı ve Yeşil P. L'den sonra ilk kırmızı P alınır. Kırmızı P ehliyetinin süresi 1 yıl. Yeşil P'nin ise 3 yıl veya 2 yıldı hatırlamıyorum. Kırmızı P için bir simulasyon sınavı, ve bir de direksiyon sınavı yapılır. Sürüş sınavında kullanılan araba otomatikse eğer, sınavı geçen kişi yalnızca otomatik vitesli araba kullanabilir. Düz vites ise, ikisini de kullanabilir. Kırmızı P'de artık yanınızda full ehliyeti olan birine gerek yok. Ama kısıtlamalar var. Kırmızı P'liler 16-22 yaşları arasında akrabaları haricinde 1 kişiden fazla kişiyi arabada bulunduramazlar. Zira arkadaşlar sürücüyü gaza getirerek yanlış işler yapmasını sağlayabilir. Bu yüzden böyle bir kural var. Ayrıca Kırmızı P ehliyeti olanlar turbolu, supercharged, V8 gibi kuvvetli arabaları kullanamazlar. En fazla 6 silindirli araba kullanabilirler, ki bunda da kısıtlama vardır. 350z, NSX 6 silindirli olsa da yasaktır.
    Yeşil P ise Kırmızı P'nin aşağı yukarı aynısı. Sadece 16-22 yaş arasında 1 kişiden fazla yolcu taşıyabilirsiniz. Diğer kurallar bunda da geçerli.
    Kaskı alamadım daha, gezi esnasında sağolsun eşim elinden benim kaskımı düşürünce ön vizör ( cam ) gitti Bantla yapıştırdım en son öyle kullanıyorum şimdilik sıkıntı yok yani ama muhakkak kaskı değiştirmem lazım çünkü büyük olması zaten iyi değil ( 1 beden büyük benim S takmam gerekirken kaskım M ) ve birde büyük beden kask olunca doğal olarak kaskta ağırlaşıyor ve büyük olduğu için hem boynumu ağrıtıyor hemde kafamı döndürmekte zorluk çekiyorum bu da iyi değil gerçekten trafikte sürüş esnasında etrafına bakman gerekebiliyor şerit değiştirirken ve baya baya zorluyor. Sen alabiliyorsan Shark al yoksa Bell 'de kalitelidir...

Tatil dönüşü çok dolmuşum yine döktürdüm uzuncana

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Merhabalar hoşgeldin :D sevindim ,hayat, iş hersey stres yapıyor insanda. Arada kafayı boşaltmak gerek ;)
    Uzun zaman girmedim , sıkıcı biraz forum çok yavaş ve hiç yeni birsey yok :D bu Perşembe kursum var L ehliyeti için o yüzden bugün gidip kıyafetlerimizi aldık. Kask ve Bot getirdik diğerlerini de sipariş ettik . Ne yazık ki her modelden tek beden var çünkü ellerinde. O kadar kısıtlı alışveriş. Pek seçim şansım olmadı bu sefer desenlerde özellikle.
    Sadece tek sorun kası getirdik denedim orda da ama yanaklarıma aşırı baskı yapıyor. Arai daha rahattı sanırım ama özellik olarak shark istemiştim daha çok onu aldım . Umarım pişman olmam :(
    Slalom derken ; 20-25 km hızla düz gelip tek tenis topunun etrafından slalom yapılacaktı. Dubaları ani freni her şeyi yapmıştım. Nasip değilmiş. Hem kendimi motor üzerinde geliştirmek için fırsatım olur tüm gün . Kendi motorum değil ama sorun değil. ( daha rahat kullanması :D )

Bugün ls2 gördüm , ama eşim sağolsun höyt höyt etti daha önce uzun uzun yaptık herşeyi diye . Terslendi durdu bende soramadım birsey :( ama bildiğim kadarıyla sen teklif vermiştin bir kaska o ne oldu ? En kısa zamanda değiştirirsin umarım kaskını!! Daha sağlıklı olur ! Nasıl kullandın büyük kaskı :D
    Türkiye sınavında herkese verdikleri kask vardı . Taktım kafama bağlamadım ( ilk kez görüyoruz. Kask :D ) dönerken motoru deviriyordum :D kask da tepemden düşüyor bir yandan var gücümle motor yatmasın diye uğraşırken diğer yandan kaskı kafamda tutmaya çalışıyordum :D hiç haz etmiyorum büyük kask artık :D

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Merhabalar hoşgeldin :D sevindim ,hayat, iş hersey stres yapıyor insanda. Arada kafayı boşaltmak gerek ;)
    Uzun zaman girmedim , sıkıcı biraz forum çok yavaş ve hiç yeni birsey yok :D bu Perşembe kursum var L ehliyeti için o yüzden bugün gidip kıyafetlerimizi aldık. Kask ve Bot getirdik diğerlerini de sipariş ettik . Ne yazık ki her modelden tek beden var çünkü ellerinde. O kadar kısıtlı alışveriş. Pek seçim şansım olmadı bu sefer desenlerde özellikle.
    Sadece tek sorun kası getirdik denedim orda da ama yanaklarıma aşırı baskı yapıyor. Arai daha rahattı sanırım ama özellik olarak shark istemiştim daha çok onu aldım . Umarım pişman olmam :(
    Slalom derken ; 20-25 km hızla düz gelip tek tenis topunun etrafından slalom yapılacaktı. Dubaları ani freni her şeyi yapmıştım. Nasip değilmiş. Hem kendimi motor üzerinde geliştirmek için fırsatım olur tüm gün . Kendi motorum değil ama sorun değil. ( daha rahat kullanması :D )

Bugün ls2 gördüm , ama eşim sağolsun höyt höyt etti daha önce uzun uzun yaptık herşeyi diye . Terslendi durdu bende soramadım birsey :( ama bildiğim kadarıyla sen teklif vermiştin bir kaska o ne oldu ? En kısa zamanda değiştirirsin umarım kaskını!! Daha sağlıklı olur ! Nasıl kullandın büyük kaskı :D
    Türkiye sınavında herkese verdikleri kask vardı . Taktım kafama bağlamadım ( ilk kez görüyoruz. Kask :D ) dönerken motoru deviriyordum :D kask da tepemden düşüyor bir yandan var gücümle motor yatmasın diye uğraşırken diğer yandan kaskı kafamda tutmaya çalışıyordum :D hiç haz etmiyorum büyük kask artık :D
    Selamlarrr Uzun zaman oldu girmedin evet doğru, bende o gün profiline bakmıştım en son ne zaman girdin aceba diye de Bazen sıkıcı olduğunu bende kabul ediyorum hep aynı şeyler dönüp dolaşıyor, aynı sohbetler vs. ki en son zaten birisi ile sanırım ufak bir tartışmaya girmişsin sonra konu kapanmış gitmiş
    Bugün senin birde kursun var dimi, L ehliyeti için umarım sıkıntı yaşamadan ehliyeti alırsın da gönül rahatlığı ile binersin gerçekten de. Herhangi bir ehliyet olsun da harflere takılma A2, B, L vs. vs. Kıyafetlerin bir kısmı gelmiş bu güzel haber de Arai 'den neden bu kadar memnunsuzmuş gibi davranıyorsun ki, bence gayet kaliteli bir ürün Arai yani Türkiye 'de bir çok motosiklet kullanıcısının tercih ettiği bir markadır özellikle kalite konusunda...
    Karışıkmış be o ne öyle belli hızlarda, tuhaf tuhaf slalomlar geçeceksin böyle şeyleri :D Rahat rahat L al sen bakma gerisine sonuç itibari ile uzun bir süre 125CC bir motosiklet kullanacağın için ehliyet yükseltmesine de ihtiyaç duyacağını düşünmüyorum
    Eşine hak veriyorum be, o kadar masraftan sonra halen bakman gerçekten bir erkek olarak düşünüyorum da benide baya sinirlendirirdi Teklif verdiğim kaskın hemen al fiyatı 299$ benim verdiğim teklif 100$ tabii ki 100 'ün üzerinde başkası da teklif verince doğal olarak gidiyor kask benden olsun ya zaten belli bir rakamın üzerine çıkarsa şimdi gümrüğe tabii olacak o yüzden Türkiye 'de ki fiyatlar ile hemen hemen aynı olacak bu yüzden buradan alırım diye düşünüyorum ama kaskın önemi bence gerçekten büyük Bunun sebebini sana özel mesaj olarak yazarım birazdan...
    Bakalım sınavın nasıl geçmiş bir yazı ver müsait olduğunda BOL ŞANSLAR...

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Çok meşgulum bu aralar çok :D okulda sınavlar evde hazırlıklar ;)
    Çok şükür sertifikamı aldım , (L ) bir ay içinde sertifikayı ehliyet yerine kullanabiliyormuşuz,( anladığım bu )bir aydan sonra ehliyeti çıkartmak gerekiyormuş mutlaka. Tabi biz nasip olursa önümüzdeki hafta çıkartıcaz.
    Sabah 8 sen aksam üstü 4 e kadar kurstaydık. Havada buz gibiydi , ama hallettik 9 kişilik erkek grubunun içinde tek bayan olmak zor :D millet te bir boy var fidan gibi. :D motoru ayaklarla ittirirken baya komik benim için zor zamanlar yaşadım olmayan ingilizcemle hocaların dediklerini anlamasamda gördüklerimi yaptım, gayretime acıyıp verdiler herhalde :D
    Daha rahat olmayı öğrendim biraz , katkısı olduğunu hissediyorum ama trafiğe çıkmaya cesaretim yok hala. Burda kavşaklar küçük genelde ( cadde aralarında) viraj nasıl dönülür bilmediğim için risk almak istemiyorum. Birde arkada araba görünce panikleyip hız limitinde kullanıyorum , motorda yaparsam tehlikeli olur benim için :D
    Özel ders almak istiyorum geliştirmek için kendimi bakalım
    3 ay sonra provisional kurs olacak ona katılıcam . Tabi Türkiye'den dönmüş olacağım o zamana kadar Türkiye'de de şöyle anlaya anlaya ( ne yaptığımı neden yaptığımı bilerek ) eğitim alıp kendimi geliştirmek istiyorum. Araştırıyorum şimdilik.

Tartışma demeyelim , arkadaş kendince şaka yapmış !! Her neyse.

Kask bilmiyorum neden aynı fiyata shark daha kaliteli yapıya sahip diye düşündüm , birde güneş gözlüğü felan daha iyi dedim. Arainin (aldığım modelde) shark testi sonuçları kötü olunca Sharktan yana kullanmak istedim tercihimi. Herşeyini sevdim ama yanakları çok aşırı baskı yapıyor. Bütün gün takınca baya acıdı , ona çare arıyorum şimdi :/
    Kasklarda gerçekten fiyat farkı yok bende baktım ama 50en fazla 100 lira oynuyor o da pahalı kasklarda. Gözün göre göre , dokuna koklaya al bencede ben sevmiyorum internetten alışveriş, hiç gerçekçi gelmiyor :D

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Çok meşgulum bu aralar çok :D okulda sınavlar evde hazırlıklar ;)
    Çok şükür sertifikamı aldım , (L ) bir ay içinde sertifikayı ehliyet yerine kullanabiliyormuşuz,( anladığım bu )bir aydan sonra ehliyeti çıkartmak gerekiyormuş mutlaka. Tabi biz nasip olursa önümüzdeki hafta çıkartıcaz.
    Sabah 8 sen aksam üstü 4 e kadar kurstaydık. Havada buz gibiydi , ama hallettik 9 kişilik erkek grubunun içinde tek bayan olmak zor :D millet te bir boy var fidan gibi. :D motoru ayaklarla ittirirken baya komik benim için zor zamanlar yaşadım olmayan ingilizcemle hocaların dediklerini anlamasamda gördüklerimi yaptım, gayretime acıyıp verdiler herhalde :D
    Daha rahat olmayı öğrendim biraz , katkısı olduğunu hissediyorum ama trafiğe çıkmaya cesaretim yok hala. Burda kavşaklar küçük genelde ( cadde aralarında) viraj nasıl dönülür bilmediğim için risk almak istemiyorum. Birde arkada araba görünce panikleyip hız limitinde kullanıyorum , motorda yaparsam tehlikeli olur benim için :D
    Özel ders almak istiyorum geliştirmek için kendimi bakalım
    3 ay sonra provisional kurs olacak ona katılıcam . Tabi Türkiye'den dönmüş olacağım o zamana kadar Türkiye'de de şöyle anlaya anlaya ( ne yaptığımı neden yaptığımı bilerek ) eğitim alıp kendimi geliştirmek istiyorum. Araştırıyorum şimdilik.

Tartışma demeyelim , arkadaş kendince şaka yapmış !! Her neyse.

Kask bilmiyorum neden aynı fiyata shark daha kaliteli yapıya sahip diye düşündüm , birde güneş gözlüğü felan daha iyi dedim. Arainin (aldığım modelde) shark testi sonuçları kötü olunca Sharktan yana kullanmak istedim tercihimi. Herşeyini sevdim ama yanakları çok aşırı baskı yapıyor. Bütün gün takınca baya acıdı , ona çare arıyorum şimdi :/
    Kasklarda gerçekten fiyat farkı yok bende baktım ama 50en fazla 100 lira oynuyor o da pahalı kasklarda. Gözün göre göre , dokuna koklaya al bencede ben sevmiyorum internetten alışveriş, hiç gerçekçi gelmiyor :D
    Sorma sorma bende bende çok yoğunum hemde çok Bitmiyor bu hazırlıklar
    Şükür şükür sertifika da olsa almışsın ya sonunda o bile yeterli Ehliyete çevirdikten sonra tamamdır işte bildiğin ehliyetli olarak kullanıyor oluyorsun motosikletini O da yeterli zaten.
    Yalnız o kadar elemanın içerisinde tek bayan olarak onların yaptığını yapmaya kalkmak yine büyük beceri helal olsun, adamlar parmak uçları ile ileri geri rahat rahat oynatırlarken senin o motosikleti parmak uçlarında itmeye çalışırken ki halin merak uyandırdı kafamda Şahsen acımaktan ziyade gösterdiğin gayret ve kaybetsen de istikrarlı bir şekilde tekrar gelip sınava girmenden ötürü vermişlerdir ( yani seni kapıdan da kovsalar bacadan gireceğini bildikleri için normaldir vermeleri )
    Viraj konusunda evet ben bile dönerken kendimi çok kastığım için viraj almakta zorlanıyorum, yalnız geçtiğimiz hafta sonu eşimi araba sürmeye götürdüğümde ( ki sonunda ikna edebildim onu da şu arabayı öğrenmesi için, sana anlattığım durumdan dolayı öğrenmeye heveslendi arabayı. Neymiş 1 nusubet 1000 nasihatten iyidir ) motosikletli birisinin boş bir alanda kendi kendine döndüğünü ve kendince viraj çalışmaları yaptığını gördüm aklıma yattı benimde, en kısa zamanda o arkadaşın yaptığını yapmaya karar verdim bende. Sana da tavsiye ediyorum kesinlikle, şu arkadan araba geldiğinde ki panik olayı herhalde bayanlarda genel bir sorun bizim hanımda araba kullanırken arkadan gelen arabayı görünce panik yapıyor Harbiden sinir bozucu bir durum bu, oda başka bir arabanın arkasında halbuki " sen önünde ki arabaya dikkat et, arkanda ki araba sana dikkat eder " diyip sakinleştiriyorum
    Motosiklette özel ders nasıl olacak merak ettim, araba da yanına oturuyorlar da motosiklette öğretici kişi motosikletin üzerinde olamayacağı için ayakta durup seni yönlendirecek yada sana sözlü anlatımlar yapacaktır herhalde Onada şaşırıyorum ya neeeyysseee " Korku yok raki korku yok, ekşın var " derdi bizim büyüklerimiz Özel eğitim için Türkiye 'de araştırdığın konu başlığını gördüm, mantıklı bir seçim olmuş umarım mantıklı olanı bulursun. Honda bu konuda gerçekten çok iyi sadece onu biliyorum...
    Kask olarak aynı fiyat olupta daha kaliteli olanı varsa elbette onu tercih etmen mantıklı, arada ufak tefek farklar olabiliyor işte o yüzden fiyatlar çok fazla birşey ifade etmiyor. Kask üzerinde ki etkiler yani eklentiler nedir işte intercom giriş yerinin olması, güneş vizörlüğünün olması, ses yalıtımı için geliştirilen eklentiler gibi gibi ....
    Bende kaskı dün sipariş ettim yine internetten tabii ki ben severim internetten alışveriş yapmayı tabii ki pahalı olanları Türkiye 'den ucuz olanları ve acelesi olmayanları yurtdışından sipariş veriyorum " LS2 Kask - FF351 Atmos Beyaz Kapalı Kask (Sharp 4*) " ( http://www.motosikletaksesuarlari.co...-4-_11330.html ) Bugün teslim almış olurum kaskımı Zincir felanda aldım bakalım artık evimin önüne çekerim motosikletimi gönül rahatlığı ile Tercihini Shark'tan yana kullanmış olman güzel olmuş, evet yanaklardan biraz baskı yapsın zaten bütün gün takmayacaksın ama ( sadece şuanda eğitim amaçlı mecburen tüm gün takıyorsun yoksa okuldan okula ) bende M beden vardı büyük geliyordu ve büyük bir boyun ağrısına sebep oluyordu, sırf bu yüzden değiştirdim ve S beden aldım eşiminkini takmıştım XS idi o baya ufak gelmişti ama rahattı en azından boyun ağrısı yapmadı o yüzden bakma biraz sıkar ama daha da güvenlidir, en azından birşey olduğunda ALLAH GÖSTERMESİN DE kafadan fırlamaz kaskın.
    Bazen kaskın alttaki emniyeti takmayı unutabiliyorsun...

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Merabalar ben atlattım sıra sende demek ki kolay gelsin. :D:D
    Istanbul da da araba kullanılmaz ki arkadaş :( yazık eşine vallahi :/ ama öğrenmesi en güzeli tabi orası ayrı mesele .!
    Bende istiyorum kendimi denemek garaj kısıtlı olmuyor, garajdan cıkıncada direk trafik zaten birde iki tarafta da kavşak var dönmemem diye korkuyorum. Garajın giriş ve çıkışı eğimli kontrolum tam olmadığı için cesaret edemedim daha. Pazar günü sabahtan trafikte eğitime katılıcam , hocalar önde öğrenciler arkada eğitim varmış trafikte gösteriyrlarmış bakıcaz artık nasıl olucak .
    Hayırlı uğurlu olsun , Allah kaza bela göstermesin inşallah güle güle kullan. Sen aldın ben rahat ettim :D
    Gittik adama acıtıyor dedik , 15 16 saatten sonra açılır dedi kaska . Olmazsa elle ovuşturarak biraz yumuşatabilirsin dedi. Buralarda yağışlı pazar günü de yağışlı olacakmış, zaten bilmiyoruz birde hem yagmur hem soğuk nasıl yapcaz bakalım :D

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Merhabalar
    ( dmrhn) senden başka da kimse okumuyor ya neyse
    Bugün manager mi menangent mi adı bilmiyorum :D kursum vardı . Dünden motoru kursa götürmüştü tırcı ( uzak biraz, süremem diye ) bugün gittik bir kaç tur dubaların arasından slalom , frenleme, U dönüşü yaptıktan sonra atıldık yola , hemen konuya giriyorum. En arkadan ben takip ediyordum. Inişli çıkışlı virajlı yoldan sonra T şeklinde yoldan sola dönecektik. Sarı yandı , aslında durmam lazımdı ama arkamdaki jip sürekli yakın takip ettiği için gergindim , birde hoca nasıl gideceğimizi anlattı ama ben anlamadığım için kaybolmamak için hızımı kesmedim,( büyük hata !!!) kırmızıda geçmeye çalıştım, çalıştım diyorum çünkü beceremedim :D dönerken gittim kaldırıma yanlamasına yapıştım tekerlere çarptığı için zarar görmedik bende ayağımı kaldırıma koyup dik pozisyonda tuttum motoru , Allah'tan birde devirmedim neyse ilk kazamı yapmış bulundum böylece . Vites sıkıştı ne aşağı ne yukarı oynamıyor. Bir türlü hareket etmeyi beceremedim olduğum yerden. Baya uğraşımdan sonra beni kaybedince hocayla kawasaki 300ü olan adam geri dönüp geldiler beni almak için. Biraz uğraştıktan sonra vitesi bire takabildiler :D ben hocayı takip ettim kawisi olanda beni her ihtimale karşı
    Grup durmuş az ilerde bende gelince hoca birseyler daha anlattı, bir daha yola çıktık . Bu sefer ben en önde hocayı takip ettim :D
    Bu arada motor rodajda sözde , rodaj modaj hak getire yokuş yukarı aşağı dayadık motoru :(
    Tepeyi çıkarkende motoru boğdum sanırım gaz yemiyordu en son viteste 50 yaptı garibim. Vites kontrolum baya kötüydü stop etti gene motorcağızım yokuşun orta yerinde. Allah'tan kawili arkadaş beni takip ediyordu! vites gene takılı kaldı , ayarlayıverdi sağolsun. Grubun arkasından bir daha gittik . Dolaştık dağ tepelerinde. Yollar güzeldi ama son iki gündür sürekli yağmur yağmıştı heryer ıslaktı, birde rüzgar vardı baya arada salladı motoru .
    Böyle turlaya turlaya bitirdik günü. Başka aksilik yaşamadım , allahım çok şükür gün sonunda omzumdaki dayanılmaz ağrıyla eve döndüm . Kursta bıraktım motorumu gene.
    Son viteste rüzgara karşı 85 felan yaptı, bunu söylüyorum çünkü hız sınırı 100 dü. Arkamda çok araba sıraladım yani gidemediğim için :D
    Motorun rodajına etmiş bulunmakla birlikte eğlendim biraz , çok pratik yapmam gerek , daha yiyeceğim çok fırın ekmek var :D
    Tavsiyen ( tavsiyeleriniz) olursa dinlemekten, sonra uygulamaya çalışmaktan zevk alırım

Bütün motorcu arkadaşlara selamlar

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Merabalar ben atlattım sıra sende demek ki kolay gelsin. :D:D
    Istanbul da da araba kullanılmaz ki arkadaş :( yazık eşine vallahi :/ ama öğrenmesi en güzeli tabi orası ayrı mesele .!
    Bende istiyorum kendimi denemek garaj kısıtlı olmuyor, garajdan cıkıncada direk trafik zaten birde iki tarafta da kavşak var dönmemem diye korkuyorum. Garajın giriş ve çıkışı eğimli kontrolum tam olmadığı için cesaret edemedim daha. Pazar günü sabahtan trafikte eğitime katılıcam , hocalar önde öğrenciler arkada eğitim varmış trafikte gösteriyrlarmış bakıcaz artık nasıl olucak .
    Hayırlı uğurlu olsun , Allah kaza bela göstermesin inşallah güle güle kullan. Sen aldın ben rahat ettim :D
    Gittik adama acıtıyor dedik , 15 16 saatten sonra açılır dedi kaska . Olmazsa elle ovuşturarak biraz yumuşatabilirsin dedi. Buralarda yağışlı pazar günü de yağışlı olacakmış, zaten bilmiyoruz birde hem yagmur hem soğuk nasıl yapcaz bakalım :D

Aynen bakalım bu hafta sonu nasıl geçecek görürüz Senede kaç gün uğraşıyoruz ( Sevgililer günü, evlilik yıl dönümü, doğum günü ) bitmiyor
    Harbiden " istanbul gibi bir yerde araba kullanmak mı, kalsın. " demeyi çok isterdim fakat zorunluluklar bunu gerektirdiği için sinir, stres ile kullanmak zorundayız. Öğrenin öğrenin araba kullanmasını, motosiklet kullanmasını öğrenin. Herşeyden bilginiz olsun muhakkak, gün geldiğinde ihtiyaç duyduğunuzda zorlanmayın hiçbirşey için.
    Motosiklet ile başlangıçta herşeyi ufakta olsa garak içerisinde denemeye çalış, sonra gerekiyorsa yavaş yavaş çıkıp boş bir alana götür motosikletini okul bahçesi gibi bir yerde olur orada kendi kendini geliştirmeye başla derim ben. Yalnız eğitimini muhakkak almanda fayda var, daha bilgili oluyorsun.
    Sağol ya evet aldım aldım Güzel bir kask iş görüyor, en azından full face olması beni çok rahatlatacak. Çene açılır kaskları pek sevmiyorum. Biraz durumumu toparladıktan sonra bu kaskımı da değiştirip daha sağlam birşeyler alırım diye düşünüyorum Bende demiştim ya kaskın için açılır diye ama işte kullanım sıklığına göre değişir, el ile açılabilirmiş baksana işte akşamları al kaskı eline tv felan izlerken biraz hamur yoğurur gibi kaskın içinde yoğur içlikleri

Merhabalar
    ( dmrhn) senden başka da kimse okumuyor ya neyse
    Bugün manager mi menangent mi adı bilmiyorum :D kursum vardı . Dünden motoru kursa götürmüştü tırcı ( uzak biraz, süremem diye ) bugün gittik bir kaç tur dubaların arasından slalom , frenleme, U dönüşü yaptıktan sonra atıldık yola , hemen konuya giriyorum. En arkadan ben takip ediyordum. Inişli çıkışlı virajlı yoldan sonra T şeklinde yoldan sola dönecektik. Sarı yandı , aslında durmam lazımdı ama arkamdaki jip sürekli yakın takip ettiği için gergindim , birde hoca nasıl gideceğimizi anlattı ama ben anlamadığım için kaybolmamak için hızımı kesmedim,( büyük hata !!!) kırmızıda geçmeye çalıştım, çalıştım diyorum çünkü beceremedim :D dönerken gittim kaldırıma yanlamasına yapıştım tekerlere çarptığı için zarar görmedik bende ayağımı kaldırıma koyup dik pozisyonda tuttum motoru , Allah'tan birde devirmedim neyse ilk kazamı yapmış bulundum böylece . Vites sıkıştı ne aşağı ne yukarı oynamıyor. Bir türlü hareket etmeyi beceremedim olduğum yerden. Baya uğraşımdan sonra beni kaybedince hocayla kawasaki 300ü olan adam geri dönüp geldiler beni almak için. Biraz uğraştıktan sonra vitesi bire takabildiler :D ben hocayı takip ettim kawisi olanda beni her ihtimale karşı
    Grup durmuş az ilerde bende gelince hoca birseyler daha anlattı, bir daha yola çıktık . Bu sefer ben en önde hocayı takip ettim :D
    Bu arada motor rodajda sözde , rodaj modaj hak getire yokuş yukarı aşağı dayadık motoru :(
    Tepeyi çıkarkende motoru boğdum sanırım gaz yemiyordu en son viteste 50 yaptı garibim. Vites kontrolum baya kötüydü stop etti gene motorcağızım yokuşun orta yerinde. Allah'tan kawili arkadaş beni takip ediyordu! vites gene takılı kaldı , ayarlayıverdi sağolsun. Grubun arkasından bir daha gittik . Dolaştık dağ tepelerinde. Yollar güzeldi ama son iki gündür sürekli yağmur yağmıştı heryer ıslaktı, birde rüzgar vardı baya arada salladı motoru .
    Böyle turlaya turlaya bitirdik günü. Başka aksilik yaşamadım , allahım çok şükür gün sonunda omzumdaki dayanılmaz ağrıyla eve döndüm . Kursta bıraktım motorumu gene.
    Son viteste rüzgara karşı 85 felan yaptı, bunu söylüyorum çünkü hız sınırı 100 dü. Arkamda çok araba sıraladım yani gidemediğim için :D
    Motorun rodajına etmiş bulunmakla birlikte eğlendim biraz , çok pratik yapmam gerek , daha yiyeceğim çok fırın ekmek var :D
    Tavsiyen ( tavsiyeleriniz) olursa dinlemekten, sonra uygulamaya çalışmaktan zevk alırım

Bütün motorcu arkadaşlara selamlar
    Duygu, boşver ya okumasına gerek yok kimsenin Burada hem bizim yazdıklarımızı belki birinin zamanı gelince arama motorları aracılığı ile arayıp erişmesi sonucu birşeyler okuyup öğrenebilecek durumu gelişir, o zaman işe yaramış olur işte bu yazılanların hepsi. Bundan dolayı okuyacak kişiler okur okumayacak kişiler ise okumaz zaten Okumamalarının nedeni ise uzun yazılar olması, bu da insanı sıkıyor okurken
    Şu bahsettiğin kurs " management trainee " olmasın sakın

Ey maşallahhhhhh, ne günmüş beeee. Okudum da güzel motosikletin rodajını hızlı bitirmişsin Aman aman sana birşey olmasın da motosikletin başına gelebilecek herşey hak getire olur sıkıntı yok yani o konuda, yani motosikletin her türlü sorunu giderilebilir ama sana birşey olursa Allah göstermesin geride kalanlar üzülür sadece ( geri kalanlar derken, tövbe tövbe tövbe yani düşüp bir yerini kırar edersen şeklinde söylüyorum onu ) İyi bir gruba denk gelmişsin valla önden arkadan takip ediliyorsun, öğrencinin üzerine titriyorlar, iyiymiş gerçekten
    Motosikletin vitesi yapılabilir birşey, bende vites çubuğunu kırmıştım basit bir şekilde yenisini sipariş ettim sonra gittim bir motosiklet bayisine hop 2-3 dakika içerisinde eskisini çıkartıp yenisini taktılar ki bence daha iyi olmuş çünkü vites değiştirmede muhteşem bir farklılık oldu gerçekten
    Tavsiye olarak açıkcası verebilecek benimde çok büyük bir tavsiyem yok çünkü bende toy durumdayım daha Tek verebileceğim tavsiye motosiklet üzerinde kollarını olabildiğince rahat bırak gerçekten, sonra izlemle bak nasıl rahat dönüyor o gidon yani bir viraja felan girdiğinde yada U dönüşü bile yapacak olsan yada bir yerden dönecek bile olsan ne kadar rahat oluyor
    Hadi bakalım yeni maceralarını muhakkak bekliyorum tamam mı muhakkak ama Allah göstermesin kaza bela gelmeden başına şu motora bir alışaydın iyiydi gerçekten Dikkat et kendine

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Pazar günü sabahtan trafikte eğitime katılıcam , hocalar önde öğrenciler arkada eğitim varmış trafikte
    En arkadan ben takip ediyordum.
    Hayatımda böyle saçma eğitim duymadım! Öncü ve artçının (en öndeki motor ve en arkadaki motor) hoca olması lazım. Hocalar önde öğrenciler arkada diye bir sistem olamaz. Arkadan gelen araçlara, hıza yetişemeyip kaybolmaya karşı güvenliğinizi almak zorundalar. Yaptığın kazanın sorumluluğu kursa ait.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Sildim hepsini yanlışlıkla iyimi :/ birdaha yaz bakalım :s
    Geçen gece çıktık bir kere, saat 8 gibi. Karanlıktı birde iş dönüş yoğunluğu bitsin istedik. Tenhalaşıyor her yer belli saatten sonra. Neyse eşimin arkasından takip ettim. L lerim takılı olmasına rağmen taksicinin biri dibime kadar girdi bizim sokağa dönecekken !!! Genellikle hintli oluyor bunlar :/ beklemesi gerekirdi, eşimde hazır olmadığımı gördü haliyle. Yolda sürekli sinyalimi açık unutuyorum :( çaresi yokmu bu sinyal mevzunun !!!
    Evim tam merkezde , garajın çıkış kapısıda işlek bir cadde tarafında . Kendi başıma çıkmaya çekiniyorum zaten . Boş alan bulmak zor , ilk trafikle boğuşmam gerek zaten :(
    Bir yer bulduk 10 _15 km mesafe var evden, alışveriş mağazasının önü park yeri baya büyük yeter aslında ama oraya gitmek sorun :D
    Özel ders alacaktım aslında, önümüzdeki haftalara vermişler , bir saat 100 dolar !!! Üç haftaya Türkiye'ye geliyoruz zaten Honda eğitime gitmek daha mantıklı hem anlarım hem denerim . Bir Yada iki gün sanırım kursları . O yüzden sanırım ben geri gelene kadar motor pek dışarı çıkamıycak gene :( gider ayak sorun çıkartmıım şimdi

Ağzına sağlık aynen o dediğin kurs :D

@capozzz
    Ben iki hoca biliyordum ama tek hocamız vardı, grup 5 kişilik her duruşta yer değiştirerek hocayı izleme imkanı oldu. Haklısın belki, ama kağıt imzaladık ne olduğunu bilmiyorum , skendi orumluluğum bana aittir diye genel birsey. Kaybolmak sıkıntı olmazdı çünkü kısa mesafelerde durup toplandık zaten , eksik oluncada kenarda bekledik benim ki değişik bir durum oldu. Allah'tan büyük bir kaza değildi, ne bana ne motora birşey olmadı. Buna şükür

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Sildim hepsini yanlışlıkla iyimi :/ birdaha yaz bakalım :s
    Geçen gece çıktık bir kere, saat 8 gibi. Karanlıktı birde iş dönüş yoğunluğu bitsin istedik. Tenhalaşıyor her yer belli saatten sonra. Neyse eşimin arkasından takip ettim. L lerim takılı olmasına rağmen taksicinin biri dibime kadar girdi bizim sokağa dönecekken !!! Genellikle hintli oluyor bunlar :/ beklemesi gerekirdi, eşimde hazır olmadığımı gördü haliyle. Yolda sürekli sinyalimi açık unutuyorum :( çaresi yokmu bu sinyal mevzunun !!!
    Evim tam merkezde , garajın çıkış kapısıda işlek bir cadde tarafında . Kendi başıma çıkmaya çekiniyorum zaten . Boş alan bulmak zor , ilk trafikle boğuşmam gerek zaten :(
    Bir yer bulduk 10 _15 km mesafe var evden, alışveriş mağazasının önü park yeri baya büyük yeter aslında ama oraya gitmek sorun :D
    Özel ders alacaktım aslında, önümüzdeki haftalara vermişler , bir saat 100 dolar !!! Üç haftaya Türkiye'ye geliyoruz zaten Honda eğitime gitmek daha mantıklı hem anlarım hem denerim . Bir Yada iki gün sanırım kursları . O yüzden sanırım ben geri gelene kadar motor pek dışarı çıkamıycak gene :( gider ayak sorun çıkartmıım şimdi

Ağzına sağlık aynen o dediğin kurs :D

@capozzz
    Ben iki hoca biliyordum ama tek hocamız vardı, grup 5 kişilik her duruşta yer değiştirerek hocayı izleme imkanı oldu. Haklısın belki, ama kağıt imzaladık ne olduğunu bilmiyorum , skendi orumluluğum bana aittir diye genel birsey. Kaybolmak sıkıntı olmazdı çünkü kısa mesafelerde durup toplandık zaten , eksik oluncada kenarda bekledik benim ki değişik bir durum oldu. Allah'tan büyük bir kaza değildi, ne bana ne motora birşey olmadı. Buna şükür
    Kuvvetle muhtemel olmak üzere sanırım şu aralar Türkiye topraklarına ayak basmış bulunuyorsun Hadi bakalım iyice eğlen ve tadını çıkart derim, böyle bir tatil daha zor en azından 1 sene içerisinde Şu gece eğitime eşinle çıktığınızda yaşadığın taksici sorunu Türkiye 'de fazlası ile yaşanmakta ne yazık ki, anladığım kadarı ile taksicilerin düşünce yapıları nerede olursa olsun değişmiyor Çok fazla aldırış etme. Başına bir sorun gelmemiş ya buna şükür.
    Sinyal olayı bende de oluyor fakat bana kalırsa açık kalmasında hiiiççç bir sakınca yok tam tersine daha iyi en azından arkadan gelecek olan sana dikkat eder (dikkatini çekmiş olursun) ve bir çok ülkede bilinen bir kuraldır ki ( bu yalnız ya en sağ yada en sol şeritte geçerlidir ) örn; eğer en sağ şeritte duruyorsan ve sağ sinyalini yakıyor isen bu demek oluyor ki " Arkada ki araca beni geçebilirsin, önüm açık ve karşıdan araç gelmiyor. Senin geçişinde de bir sorun yok. " Yani " Beni solla git laynnnn " diyorsun
    Hadi ama Duygu 10-15Km gidemeyecek değilsin herhalde be, o kadarını başarırsın. Az özgüven az özgüven, bak ben sana bahsettiğim konudan dolayı korkular yaşıyorum ama bırakmakta istemiyorum motosikleti bu yüzden korkumun üstüne üstüne gitmeye devam ediyorum, Ramazandan dolayı motosiklet kullanmıyorum fakat biter bitmez üstündeyim yine motosikletimin
    Türkiye 'de fiyatlar daha ucuz oluyor bence de, hem o ne be saati 100 $ YUH ! çıldırmış bunlar Sen geldin madem Türkiye 'ye ki Honda 'nın eğitimleri gerçekten kaliteli, Honda ile çalışan bir firmada çalışıyorum çok sık bir şekilde de Honda Türkiye 'yi ziyaret ediyorum ve eğitim alanlarını biliyor, gidince de izliyorum. Gayet kaliteli ve ilgili davranıyorlar...
    Sen şimdi onu bunu bırakta biraz eğlencene bak IYI TATILLER Bu arada geç yazdım kusura bakma, yoğunluklar vs. vs.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)