Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

tanışma

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar herkese,
    Adım Arda, 30 yaşındayım. İzmir Karşıyaka'da oturuyorum. Daha önce hiç ama hiç motor kullanmadım. Yakında ehliyet kursuna yazılmayı, sonra da eşimle kendimize uygun bir motor almayı düşünüyoruz. İzmir içinde, haftasonları da daha uzun mesafelerde kullanabileceğimiz bir motor bakacağız. şimdilik nasıl olur bilemiyorum, zaman gösterecek..selamlar saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    hoş geldin aramıza, umarım istediğiniz motoru alıp kazasız belasız kullanırsınız, ama eğitimi unutmayın, daha önce binmediyseniz işiniz biraz zor, üstelik küçük cclerden başlarsınız, ekipmanda önemli

NECOCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Tigrina Cup 100
    hoş geldin kardeşim

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Hoşgeldin Arda,
    Bende yeniyim. Geçen pazar günü ilk defa motosiklet kullandım. Kursun dersleri geç başlayacağı için hemen bir hoca buldum. Önümüzdeki pazar tekrar derse giriyorum. Hoca bırakırsa 2 saat kullanırım valla 1 Martta sınava gireceğim inşallah!
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    hoşgeldiniz

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Hosgeldin ...ufak cc le basla eger kulanmayi bilmiyorsan tabii

kurs, ekipman, pratik hapsi tabi sırasıyla olucak. motorla ilgili biraz araştırma yaptım, 250cc başlangıç için uygun olabileceği yönünde fikir edindim, daha yüksek hacimlileri şimdilik sanırım kullanamam. honda cbr 250r uygun gibi geldi bana

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Honda 250

yalnız iki kişi için nasıldır, oturma şekli, konfor açısından..agrasiwe yeni aldın sanırım 250r

arkada oturan için rahatsız olduğunu düşünüyorum motorun, tecrübesi olan yazabilir mi. bir de arka koltuğun arkasına ve yanlara çanta takılabiliyor mu. ismini bilemiyorum hardcase, portbag midir acaba.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    mt ailesine hoş geldiniz.

dream4life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks150
    eşinizle birlikte binmek inanılmaz olacak. kendimden biliyorum. hiç bir şey için acele etmeyin ama.

yarın veya diğer gün inazuma ile cbr250yi görmeye gitçem, inazuma'nın konfor olarak daha iyi olduğu söylenmiş

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    hoşgeldiniz, eşinizle doğru kararı vermişsiniz uygun motor düzgün eğitimler ve doğru yolda giderseniz sonucu çok iyi olacaktır eminim. Motor alemine ve Mt ye hoşgeldiniz. İzmir mt yi takip etmenizi tavsiye ederim

yarın veya diğer gün inazuma ile cbr250yi görmeye gitçem, inazuma'nın konfor olarak daha iyi olduğu söylenmiş
    artçınız olmasından dolayı inazuma çok daha mantıklı olacaktır. Scooter da düşünebilirsiniz. Artçı içinde rahat oluyor
    ArdaT. bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı ArdaT. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz. Madem inazuma dediniz bende şöyle bir model atiyim ortaya. SYM WOLF 250.
    Gerek yakıt, gerek hız olarak inazumadan bir tık yukarıdadır. Motor ile ayrıntılı bilgi için facebook sayfasında aşağı doğru ininiz ve yorumları okuyunuz. Kullanıcı yorumları sizi ikna edecektir
    https://www.facebook.com/groups/symwolfsb250turkiye/
    ArdaT. bunu beğendi.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    hoşgeldiniz.
    ArdaT. bunu beğendi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Merhabalar.

Herkes farklı yorumlarda bulunmuş tabiki hepside dogru Fakat bende farklı açıdan yaklaşayım.

Şimdi daha genç ve çok daha hevesli arkadaşlarımıza hız tutkunu ve çabuk gaza geldikleri için ilk ufak cc öneriyoruz normalde . Bende 125cc ile başlamıştım.

Fakat daha olgun düşünebilen sinirlendigi zaman bile bilegine yansıtmayan biri için daha yüksek ccler olabilir.

Eşinizle 250cc bir motor daha büyük rahatsızlık verebilir.

Ben 250cc'de artçımla arkamda aşırı yük oldugunu hisseder derecede problem oluyordu frenlerde dahi hissizlik yaratıyordu ( yükten dolayı ) motorun torkunda düşüş yaşanıyordu ve yükten dolayıda dengesizlik.

600cc bir motorda bu saydıklarım çok daha az hissedilir seviyede olur.

Artçı daha rahat eder artçının binip binmedigi bazen farketmezsiniz bile hatta motorun torkunun düştügünü bile anlamazsınız.

İlk önce çabuk alınan ve kolay satılan bir ybr125 ile 5-6 ay 15bin km tek başınıza kullananızı daha sonra onu satıp suzuki bandit gibi bir modele geçmenizi öneriyorum. ( hız tutkunu degilseniz )
    ArdaT. bunu beğendi.

izmir'de ehliyet kursu için önerdiğiniz yer var mı? işini adam akıllı yapan yerler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)