Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Performans sürekli düşüyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kanuni hussar
    Kanuni hussar sahibiyim. Aldığımdan beri sürekli çekiş performans düşüyor. Saten 125cc demeye utanıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    egzost ne durumda orjinalmi artı yağ düzenli değişiyormu ön arka varyatör bagalar yada kayış en son ne zaman değişti karbüratör en son ne zaman temizlendi

Motosikleti
    kanuni hussar
    Hocam ustaya eletiyorum, gittiği yere kadar gitsin diyo. Allah belasını versin birgün yolda kalırsam. Yakıt arttı çekiş düştü. Yağını değiştirdim biraz daha çekişi düştü sanırım. Ama sesi daha az çıkmaya başladı. Hava filtresini kirlenmese bile değiştiriyorum. Etrafını bile yıkarım. Eksoz ne gibi sorun yaratabilir ki? Orjinal eksoz 6700kmde normal sessiz bi eksoz. Kalburatör temizletsem mi ki acaba ne kadar para alırlar bu dediklerinize?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Kayış içinse şunu dediler bilmiyorum artık uğraşmanak için midir. Ayak marşıyla çalışıyorsa kayış sağlamdır

Motosikleti
    KYMCO SUPER 8
    Seninkine benzer bir sorunu bende yaşamıştım. Bujiyi degistirince düzeldi. Egzos kokusundan anlamistik.

Motosikleti
    kanuni hussar
    Yaklaşık 2.500 km önce değişti tekrar değişmesine gerek var midir?

Motosikleti
    KYMCO SUPER 8
    ben uzun süre hussar kullandım. kronik olarak verdiği sorunlardan biri ateşleme tertibatıyla ilgiliydi. motor buji yakıyordu. kablolar filan değişmişti o dönemde. epey oldu yapılan işlemi tam hatırlamıyorum. ama bujiyi söküp bi baktırabilirsin ne durumda olduğunu anlamak için.

Motosikleti
    kanuni hussar
    Tamam o zaman. Ama benim ateşleme sorunum yok hatta mükemmel. Tek marşta rahat alıyor. Kışın 2 marşta almıştı sadece. Ama söküp ustaya göstereyim bi.

Motosikleti
    KYMCO SUPER 8
    uzun yıllar hussar kullandım. sizi biraz üzmüş sanırım. umarım sorununuz en kısa zamanda hallolur.

Motosikleti
    kanuni hussar
    Allaha şükür beni yarı yolda koymadi. Çok ıssız yerlere gidiyorum. Benim sorunum çekişin düşmesi. Aldığımda 70le çıktığım yeri şu an 60 la zor. Önceden Yaylaya 2 kişi çıkardık kartal şahin sollardim. Şu an tek kişi zorlanıyor.

Motosikleti
    kanuni hussar
    Bujiyi ustaya götürdüm. Sağlam dedi. Başka bi sebep var. 6800km daha.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    kusura bakma geç cevap yazdım ama kayış ayak marşıyla çalışıyorsa sağlam gibi duruyordur ama aşındıysa istediğin kadar ayakla çalıştır performansı düşer yeni ve orjinal ölçülerinde bir kayış alman lazım artı olarak ön arka varyatörüde değiştirmen çekişini etkiliyecektir arada karbüratöürde temizlemen iyi olur yeğı değiştirirkende filtresini de değiştir

Motosikleti
    kanuni hussar
    Hocam bu söylediğiniz şeyler ne kadara çıkar? Çok pahalı midir? Bide şıkır şıkır bazen sesler geliyor.

şıkır şıkır ses subaplardan geliyor olabilir. subap ayarını kontrol ettirin

Motosikleti
    kanuni hussar
    Bujiyi taktım geriye çıkardığım gibi, nerde hata yaptım bilmiyorum. Motor çalışmıyor. Ne sorumlu motorum varmış. Bide ben buna güvenip günde 100-200 km yol yapıyorum ya. İn cin olmayan dağ yollarına giriyorum. Ah ah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)