Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhaba , (A2 ehliyet masrafı)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    fizy 125 , Forza 250
    Merhaba ,

Ben Hakan yarın ehliyet sınavına girip B ehliyetime A2 ekletip aranıza katılacam inşallah :D

Boş bir tanışma başlığı olsun istemedim o yüzden süreci ve masrafları sizlere anlatarak merhaba diyeyim , hem ehliyeti olmayan arkadaşlara yol gösterir.

Önce kurs kayıt :250 TL
    Sonra doktor raporu : 30 TL (pek çok forumda bedava sağlık ocağından alınabilir deniyor ama alamıyorsunuz , İstanbul/sancaktepe için konuşuyorum. Ben kursla anlaştım oradan aldım)
    Sonra sınav ücreti : 60 TL (isterseniz devlet bankalarına kendinizde yatırabilirsiniz . Biz kursa verdik onlar bizim adımıza yatırdılar .)
    Sonra direksiyon sınav ücreti : 50 TL

Bunları ödedikten sonra yarın yazılı sınava gireceğim . Başarılı olduktan sonra 27 Temmuz günü direksiyon sınavına gireceğim . Ordan sonra aşağıdaki ücretler ödenerek ehliyete kavuşacağım inşallah ama bu ücretler ağustos ayında ödense oluyormuş ;

Trafik tescil : 110,80 TL
    Kart bedeli emniyete : 101 TL

Toplamda 601,80 TL 'ye mal oluyor bu B ehliyete A2 ekletmek . Yani devlet baba sizin motor kullanıp kullanamadığınızı anlamak için 600 küsür TL istiyor :D

Bu noktadan sonrada CBR 250 yada CRF 250 motorumu ağustos ayı içerisinde alıcam inşallah .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dur kardesim, daha direksiyon sinavi var saka bir yana 20 soruya cevap vermek icin 2 aydir bekliyorum. 1 ay da bes tane kukayla slalom yapacam diye bekleyecegim. Senin Kocaelinde isin kolay. İstanbul da emniyetten e randevu almak basli basina bir sinav. Azim, sabir uykusuzluk ve avcilik sinavi. Kardesime randevu alirken 36 saat bilgisayar basindan ayrilmadik. 2 bilgisayar sayfayi sirf reload yaptik. Sabaha karsi 3:01 de 52. Saniyede sistem kapaliydi, 8 saniye sonra, 3:02 00 de kontenjan acildi ama yarisindan cogu dolmustu. 3:03 de denemek icin bir daha girdik randevular dolmustu.

Edit: Kocaeli nereden cikti ya? Sende istanbuldaymisin beyin bitti hafta sonunda kusura bakma.

suatt22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya siz kursa ne kadar az para verişsiniz ya ben 450 tl kursa verdim
    artı sınavı kaybedersek sürekli gircez sınava ama bizden sonra girenler direk direksiyon sınavıyla alacaklar ehliyetlerini

Motosikleti
    fizy 125 , Forza 250
    Alıntı suatt22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya siz kursa ne kadar az para verişsiniz ya ben 450 tl kursa verdim
    artı sınavı kaybedersek sürekli gircez sınava ama bizden sonra girenler direk direksiyon sınavıyla alacaklar ehliyetlerini
    ama onlar stajyer mi ne öle bi şey olcaklar mış

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Stajyerlik daha cikmadi. Yok oyle bir sey. o ben b sinifi ehliyetimi alirken de soylenirdi (2002). Bende kursa 450 verdim. Ama 250 liraya egitim vermeden veren kurslarda varmis. Keske demiyorum cunku demek bir seyi degistirmiyor.
    Bugun yazili sinava motoruyla gelen bir suru kisi vardi. Polisde gordu bir sey demedi. Keriz gibi toplu tasima cilesi cektim.
    Sinav motor bilgisi degil tamamen sabir sinaviydi. 10 soruyu 5 dk da kontrol ederek cevapladim. Kalan 55 dakika da iceride oturduk. Yok boyle bir sey!

ahmttbb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Su anda kayit yaptirsaniz direksiyon sinavina giriyosunuz. Yazili sinav kalkti.

Motosikleti
    fizy 125 , Forza 250
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stajyerlik daha cikmadi. Yok oyle bir sey. o ben b sinifi ehliyetimi alirken de soylenirdi (2002). Bende kursa 450 verdim. Ama 250 liraya egitim vermeden veren kurslarda varmis. Keske demiyorum cunku demek bir seyi degistirmiyor.
    Bugun yazili sinava motoruyla gelen bir suru kisi vardi. Polisde gordu bir sey demedi. Keriz gibi toplu tasima cilesi cektim.
    Sinav motor bilgisi degil tamamen sabir sinaviydi. 10 soruyu 5 dk da kontrol ederek cevapladim. Kalan 55 dakika da iceride oturduk. Yok boyle bir sey!
    aynen hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:59 ----------

Alıntı ahmttbb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su anda kayit yaptirsaniz direksiyon sinavina giriyosunuz. Yazili sinav kalkti.
    Hocam bu ne ya biz boşu boşuna mı masraf ettik bilen biri açıklasın .

Motosikleti
    Xmax 250
    Foruma hoş geldin bende bugün yazılı sınava girdim ve direksiyon sınavını bekliyorum artık. Raporu sağlık ocağından ücretsiz aldım ben. Ayrıca yazılı sınav için 50 tl yatırdım bankaya. Kurs 10 tl yi fazladan almış. Direksiyon için de 50 tl istediler ama ben yine bankaya yatıracağım.
    bingabiloglu bunu beğendi.

Motosikleti
    fizy 125 , Forza 250
    Bu yukarıdaki masraflara ek olarak sürücüler odasından bir belge almamızı istediler ikamet ettiğim ilçede olmadığı için kurs biz veririz dedi ve 30 TL aldı

Bu kadar brökrasi olan bir ülkede bu kadar avanta olması çok normal .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)