Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor ile ilgili bilmem gerekenler

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam dostlar... Yoğun trafik ve hergün trafikte geçen boşuna zamandan kurtulmak için aracımı emekli ediyorum ve motor almaya karar verdim... Ancak daha önce poz vermek için bile olsa motora binmiş değilim... 2 gündür araştırıyor forumları dolaşıyor ve ufak ufak fikir sahibi olmaya başladım... Kafamdaki motor honda cbr250... Ancak boyum ve kiloma uygun mudur bilemiyorum sırıtsın istemiyorum...1.83 boy ve 75 kiloyum... Bazen çevremde motora sığmayan yada ufak kalanları görüyorum ve komik oluyor... Bende bu hataya düşmek istemiyorum... Valla aklıma geldikçe kaamdakilere yazmaya çalışıyorum... Heee birde sıfır almaya daha yakınım ama 2 el almak ne derece sağlıklı olur riski ve avantajı nedir bilemiyorum... Yaş 30 ancak şimdi böyle bir hobi aklıma geldi buda ihtiyaçtan umarım bu dünya eğlencelidir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar var mıdır önerebileceğiniz, tavsiye edeceğiniz, yönlendirebileceğiniz bilgi ve deneyimleriniz...

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Acele etmemeni tavsiye ederim. İkinci el bir cbf 150 ile başla dicem de, banada dediklerinde peeh o neymiş demiştim. Dinlemezsin biliyoruma ma 2.el bi cbf 150 alırsan düşüp kalktığında biraz düzeltir yine aşağı yukarı aynı paraya satabilirsin.

Burayada bir göz atarsan işine yarar. http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

erdem_cengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f 5i
    HASAN kardeşim cbr 250r son motorun olabilir kefeeee yi dinle bence
    cbr 250r çok güzel ve güvenlidir ama ilk motor olarak sana sıkıntı olabilir

Cbr250 almakta biraz kararlıyım bunun için önümüzdeki günlerde hondanın eğitimlerine katılmayı düşünüyorum... Ki hız yapmak adrenalim yaşamak için bakmıyorum... İşimden evine evimden işime gidebileyim yeterli olur en azından önümüzdeki 1-2 sene için bu yüzden almışken sıfır olsun yok şu sorun yok bu sorun olup yolda kalmak üstemiyorum... Ki bu modelde çok kaba bir model değil yani cbf150 den çok fazla irideğil gibi geldi bana...

erdem_cengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f 5i
    ss alıcan hız yapmıcam dicen kendini kandırma alıcam dediğin makine bende var ve 181 gidiyo max.
    farzedelim 160 km ile giderken düşsen ne alıcagın mont dizlik eldiven seni kollayamaz bence
    iyi düşün

Birde2011ve 12 cbr 250 modeller ile 2013 modeller arasında bir fark yok gibi... 2. El temiz motorlarda piyasada var ikinci el alıp en azından 3-4 bin lira daha az ödemek daha mantıklı geliyor bana sizce böylemi yapmalıyım... Yani sorunsuz bir 2. el 2011 veya 2012 model alsam dahamı iyi yapmış okurum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Gerçekten hız meraklısı olsam yeni focus aracım var daha 140 dan yukarı yapmış değilim... Dediğim gibi hız konusunda kendime güveniyorum... Kaldı ki istanbul gibi bir şehirde çok hız yapabileceğim bir yolda olmayacak hep trafiğin en yoğun olduğu saatlerde yani işe gidiş ve dönüş saatlerinde yolda olacağım... Motor almamdaki amaç bir yeni bir hobi hemde trafikte daha az vakit harcamak...

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    suzuki inazuma var 250cc sınıfında hergün trafikte kullanım ve oturuş bakımından cbr250r dan daha rahattır kullanımı kolaydır. Hondanın eğitimine giderek zaten pek çok şey öğreneceksiniz. umarım herkes sizin gibi bu trafikte araba kullanmanın yanlışlığını farkeder ve motosiklete yönelir. Sizin için hayırlı olsun

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer paran varsa sıfır almaya bak. kimin ne yaptığı belli olmayan 2. el motorlara para verilmez diyeceğim ama
    ağız dalaşına girmekten sıkıldığım için diyemiyorum. bu arada 250cc hem uzun yol hem şehir içi için idealdir
    ayrıca cbr250r ın parça fiyatları ucuzdur düşüp kalkarsan çok para gitmez
    benim fikrim bu şekilde

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    ben kullandım cbr 250r 1 ay once takasta verdim
    boyuna çok uygun ama ilk motor olmaz o allah göstermesin son motorun olur
    illaki vitesli bişey alcaksn cbf 150 falan al
    ama evden işe işten eve diyosun
    illaki bişeyler tasıman gerekcektir
    cbr 250r topcase taksan cok cirkin olur
    bence bi scooter al rahata bişey fiyat performans acısından sym joyride 200i yi öneririm bi bak incele
    çin malı değil gayet kaliteli 100.00 km kullananlar var

Arkadaşlar cbr250 için renk konusunda öneriniz var mıdır? Hangisi daha kullanışlı olur? Siyah mı? Yoksa çift renk olan beyaz mı?

nash_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 V-Strom
    Rengin kullanışlı olması ne demektir anlamadım doğrusu. Ben motorsiklette siyah severim, kırmızı severim. Zevk meselesi yani, göze nasıl hitap ediyorsa, senin hoşuna ne gidiyorsa onu almalısın.

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Tehlikelidir, seytan isidir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    İnnamuza cbr250'ye göre çift silindir , daha az titreşim , daha fazla beygir gücü , daha rahat oturuş pozisyonu.İnnamuza her yönden üstün.Tercih senin.

Arabadan motora geçişte dikkat edilmesi gerekli noktalardan biri;

oturuş, sürüş pozisyonu ve rahatlığı.

Super spor modeller göze güzel gözüküyor fakat denemeden, bir müddet sürmeden karar verme derim.

Sırt, bilekler, bel ağırmaya başlarsa o motorun gözünde bir değeri kalmayabilir.

Commuter tip motorları da düşün, en azından koltuğu biraz daha geniş olan spor touring leri...

Arabadan motora geçiyorsun, rahatlığı arayacaksın...

En fazla yarım saatlik bir yolculuk olacak sabah yarım akşam yarım buna rağmen bu dediğiniz sıkıntılar olurmu ki?

İnnazuma yı inceliyorum bu arada...

Bu arada ehliyet alana kadar istanbul trafiğibde trafiğin en yoğun oldupu iş gidiş ve dönüş saatlerinde trafik polisinin çevirmesine takılma olasılığım nedir?

Alıntı Hsynylmz3458 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada ehliyet alana kadar istanbul trafiğibde trafiğin en yoğun oldupu iş gidiş ve dönüş saatlerinde trafik polisinin çevirmesine takılma olasılığım nedir?
    Bende motorsiklet almaya karar verdim önce yaptığım ehliyet sürücü kursuna yazılmak oldu. sizde motor almadan önce ehliyet sonra sürüş eğitimi almaya çalışın. biliyor ve anlıyorum için içinizi yiyor fakat hangi şartlarda olursa olsun olası bir hatada bedelin büyüğünü ödeyicek olan taraf siz olursunuz...hakkınızda hayırlısı olsun...

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    hem araba hem motosiklet kullanan biriyim. benim gibi konfora onem veriyorsan inazuma al. ybr ya da cbf kurtarmaz. ama ilk motor olmasi da problem. isin zor kolay gelsin

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Kefeee nin de dediği gibi buradan başla bence de:

http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)