Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

merhabalar gelir gelmez sorum var

Motovento
    REKLAM ALANI

öncelikle merhaba.ben mert.19 yaşındayım.üniversite öğrencisiyim.motora merakım büyük fakat ailem tarafından sürekli araba konusunda ısrar edildim.b sınıfı ehliyetimi yani araba ehliyetimi 1 ay içinde alıyorum fakat motora da çok merakım var.bir yandan da bu sadece merak yani nerde gaz nerde fren nasıl kullanılır nasıl vites atılır nasıl olur hiçbifikrim yok.merak derken scooter tarzından bahsetmiyorum yani hayran olduğum kesinlikle kullanmalıyım dediğim modeller suzuki hayabusa tarzı bu işin en son noktasındaki motorlar.aktif olarak motor kullanan bi abime sordum benimde adeta alay etti bi anda kullanman imkansız git arabanla gez boşver motoru zor iş dedi hevesim kırıldı biraz ama hala heycanla takip ediyorum nedir ne değildir.nasıl olur öğrenebilirmiyim bi anda böyle yüksek bi motor almam doğru olur mu ? fikirlerinizi görüşlerinizi bekliyorum.

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ic-motoru.html

Üniversite öğrencisiysen soru sormadan önce araştırma yapmayı öğrenmelisin, binlerce konu açılmış bununla ilgili forumda.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hoşgeldin uzun uzun yazmıcam nasıl olsa yazacaklar başlangıç olarak hayabusa

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Öncelikle hoş geldin ve sonra aktıf olarak kullanan abine abi ben haya busa istiom yada 600cc yarış motoruna bincem nasıl olurmu ama hiç binmedim gibisinden konuştuysan tabiki cevap bu olur.bu arada hayabusa 400km/h yakın hız hatta daha fazla yaptığı bile var sen gidip desenki ben bugatti alcam basıl olur yada ferrari alcam nasıl olur gibisinden bir soru buda şimdi sen bütçeni ve ne tür motor istediğini yani racemi endruomu coopermi cross mu nedir yani onuda bi yaz biz sana yardımcı oluruz bu arada şu videoyu izlemeni tavsiye ederim.
    http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0
    Slowfood bunu beğendi.
    [I][U][B]Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....[/B][/U][/I]

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Hızlı yaşa geç öl felsefesini benimseyen biri isen bu iş olur!

Hızlı dediğim, ilk gaz açışında
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    Al canım kardeşim, al.. Hayabusa al hatta ona NOS da taktır.. cHok Shekil bishey oLur sUPPeeeeeeeeeer!!!!

O abin var ya hani senle dalga geçen... Git elini öp hayatını kurtardığı için.. Cidden bak.. Şu sayfada bir kişi bile sana kalkıp da 'Evet sen 600'lük makineyle bir başla, 3 ay sonra da binliğe geçersin' demez.. Derse insanlık suçu işlemiş olur.. Ha ama haklısın, büyük makineler adamın aklını alır, yalnız dikkat et de canını almasın..

Mutlu, sağlıklı bir ömür diliyorum sana.. Okulunda da başarılar..

Slowfood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 150, Yamaha X City
    Merhaba;

Bugün çocuğumun ustadaki ilk montaj ve vida sıkma ayarlama faslında aynı modelden sahip bir başkasıyla geçen muhabbet gibi olmuş bu konu;

"Diğer Motor Sahibi: Bu külüstürü kim aldı. Keşke almadan gelseydi bana. Yürümüyor bu motor. Hız mız yok. Ben bastım bastım bununla 80 ' in üstünü görmedi. Hız yapmayacaksam bunu ne yapayım.
    Usta: Abi sen neden bu modeli seçtin bu motoru aldın?
    Ben: Ben yavaş yavaş başlayıp yolun önce tadını çıkarmak istiyorum. Uzun zaman sonra ilk motorum sayılır.
    Usta: Bak abi neden aldığını biliyor."

Söz konusu marka ve model Kuba Superlight 150.

Saygılar.
    Herkes araba al dedi. Ben hala Birlikte gezebileceğim ağır abiyi arıyorum. (Buldum. O artık benimle...)

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı mertkaya39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle merhaba.ben mert.19 yaşındayım.üniversite öğrencisiyim.motora merakım büyük fakat ailem tarafından sürekli araba konusunda ısrar edildim.b sınıfı ehliyetimi yani araba ehliyetimi 1 ay içinde alıyorum fakat motora da çok merakım var.bir yandan da bu sadece merak yani nerde gaz nerde fren nasıl kullanılır nasıl vites atılır nasıl olur hiçbifikrim yok.merak derken scooter tarzından bahsetmiyorum yani hayran olduğum kesinlikle kullanmalıyım dediğim modeller suzuki hayabusa tarzı bu işin en son noktasındaki motorlar.aktif olarak motor kullanan bi abime sordum benimde adeta alay etti bi anda kullanman imkansız git arabanla gez boşver motoru zor iş dedi hevesim kırıldı biraz ama hala heycanla takip ediyorum nedir ne değildir.nasıl olur öğrenebilirmiyim bi anda böyle yüksek bi motor almam doğru olur mu ? fikirlerinizi görüşlerinizi bekliyorum.

Hevesiniz kirilmasin ama o tarz bir motor ile baslamayi dusunmeyin bile . Sizler bizler gibi bir suru uyemiz (neredeyse her gun 5 ben goruyorum)bu asanadan gyuzde google yaziniz "motora baslarken" , "baslangic motoru" ve cikan yuzlerce sayfayi okuyun .... Ben sizin icin ozetleyeyim motosiklete dusuk hacimli hatta scooter gibi vitesli bile olmayan. Motorlar ile baslanir. İtimat edin iki uc gun usenmeyin okuyun gercekten fikriniz degisecek. Makul mantikli ve yasamayi seviyorsaniz degisecek iyi gunler dilerm

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Bunları kim çoğaltıyor LAN!
    ....

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    hayabusa dünya ile cehennemin ortasındaki köprüdür arkadaşım
    çünkü intihar etmek dinen suç cezası da cehennem
    motorsiklet hiç sürmediysen scooter derim vites yok marşabas ver gazı yürü frenler elde sağ elcik gaz bisiklet binmek bile scooter den zordur
    amacın intihar ise hay a busa iyidir
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    ben dedemin cup motoruyla başladım işe 4 yıl onu kullandım şimdi kendi motorumu kullanıyorum o da 100cc ama debriyajlı )
    Sadece Koruyacak Beyni Olanlar Kask Takar !

Motosikleti
    kanuni race 200
    Hayabusa yla baslangic iyi fikir degil sen bir gokdelenin basmaklarini tek tek cikmak yerine direk tepesine cikmissin bile ordan cok tehlike sen gel asagidan basla ;-)

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    hayabusa bu işin son noktasıdır. bir firmada genel müdürlük gibidir son anlarda yapılır. bu işte profesyonelleşmemiş insanların 600 cc üstü ss motor sürmemesi gerekir diye düşünüyorum. Ben açıkcası sürmem motorum olsada sürdürmem (şuan için) scooterımla 34 bin km yaptım ve param olunca vitesli bir motora geçmeyi düşünüyorum. Öncelikle 250 cc sonra 600 sonrada düşük bir ihtimal 1000 cclik motorlar.

Altın elbiseli adamı arkadaşlar paylaşmış o video dışında 14 bölümlük programı var onuda youtube da bulabilirsin. Motorsiklet nedir nasıl gider ne modeller vardır, 2. elde neye bakılır üstünde nası hayatta kalınır vs bilgi edinebileceğin bu ülkede motorsiklet adına çekilmiş en yararlı ve hatta tek programdır.

öncelikle motor nedir öğrenmeni düzgün bir eğitim almanı sonra takım taklavatı düzmeni sonrada 125 - 250 cc arası bir motor alıp minimum 10000 km yapmanı tavsiye ederim.
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Olur bence
    Hatta bol bile gelir bazı yerlerinden,
    birkaç büzdürme yaptırdınmı terzide onlarda hallolur
    hayabusa tişörtün hayırlı olur giyer dolanırsın yahu ne var bunda.

Motosikleti
    honda nt700v deauville

tavsiye

Alıntı mertkaya39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öncelikle heyecenını anlıyorum.Ama o abin gerçekleri söylemiş motorsiklet tehlikeli bir hobidir.Heleki senin yaşlarında kanı kaynayan yerinde duramayan bir adam için çok daha tehlikelidir.Bu yüzden gelsen aileni dinle arabanı al gez toz yaşı şöyle 25 falan yap.Hayatın yükü binsin omuzlarına gaza basarken eşin çolugun çocuğun gelsin aklına o zaman tekrar düşün,motorsiklete binilirmi?
    enginar bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)