Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Bu yazı otomobil sürücülerinin tümüne gelsin, motosiklet sürücülerinin hepsine gitsin

Motovento
    REKLAM ALANI

Başarılı bir yazı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Atsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başarılı bir yazı
    Kendi orjinal üyeliğiniz ile girip güncel yazmanız yeterliydi sanırım.
    Yeni bir fake üyelik almanıza gerek yoktu bunun için.
    selsa ve LynXMaSTeR bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    YBR125 ESD 15
    Kaldırım mevzusu hariç çoğu yazdıklarınıza katılıyorum.

Kaldırım mevzusuna gelince , kaldırımlar yayalar için yapılmıştır.Kısacası İNSANLAR için.Kaldırımı trafikten kurtulmak için kullanmak bence yayalara yani İNSANLARA hakarettir benim açımdan.Çüünkü onların ne motoru ne de arabası var.Yani heryeri işgal etmiş makinalardan kurtulmak için o alanı kullanıyorlar.ONLARA BUNU DA MI FAZLA GÖRDÜK YOKSA ? Sana ayrılmış yoldan ne halt ediyorsan et. Ama kaldırıma kimsenin çıkmaya hakkı yok.

Trafikte şikayetçi olduğun,tuğralı doblodan ,makas atan polodan farkın yok.
    Bunların motosiklet süren versiyonusun.
    Azalarak bitin bir an evvel.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Daalın beyler. Lütfen kalabalık yapmayın...

esetabu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    hem evet hem hayir. kaldirima %95 cikmam. bazen park etmek icin girmem gerekebiliyor ama cokta hosuma gitmiyor. bazen ama cok nadir, trafikte ciktigim oldu. toplasan 5 kere falandir.

arabalari falan gecin. sen eger kendi turunden bile korkuyorsan orda o iste sikinti var demektir. ben motor gorunce tedirgin oluyorsam gerisi yalan. araba da neymis.

uzaaklardann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverley 250 s + Honda Rebel Bobber + BMW R1200R
    Alıntı Mukaddime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldırım mevzusu hariç çoğu yazdıklarınıza katılıyorum.

Kaldırım mevzusuna gelince , kaldırımlar yayalar için yapılmıştır.Kısacası İNSANLAR için.Kaldırımı trafikten kurtulmak için kullanmak bence yayalara yani İNSANLARA hakarettir benim açımdan.Çüünkü onların ne motoru ne de arabası var.Yani heryeri işgal etmiş makinalardan kurtulmak için o alanı kullanıyorlar.ONLARA BUNU DA MI FAZLA GÖRDÜK YOKSA ? Sana ayrılmış yoldan ne halt ediyorsan et. Ama kaldırıma kimsenin çıkmaya hakkı yok.
    Alıntı HeinzBrausewetter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte şikayetçi olduğun,tuğralı doblodan ,makas atan polodan farkın yok.
    Bunların motosiklet süren versiyonusun.
    Azalarak bitin bir an evvel.
    Alıntı esetabu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem evet hem hayir. kaldirima %95 cikmam. bazen park etmek icin girmem gerekebiliyor ama cokta hosuma gitmiyor. bazen ama cok nadir, trafikte ciktigim oldu. toplasan 5 kere falandir.

arabalari falan gecin. sen eger kendi turunden bile korkuyorsan orda o iste sikinti var demektir. ben motor gorunce tedirgin oluyorsam gerisi yalan. araba da neymis.

Bıktım şu düşünce biçiminden ya... Mükemmel dünyanın sanal insanlarısınız. Neye itiraz ettiğinizin farkına bir varsanız için yanmayacak, lakin kafasını kuma gömmüş devekuşu gibisiniz maalesef. Gerçekler değil kapınızı tıklamak, gelip suratınıza yumruk atsa, farketmemekte bu kadar ısrarcı olmak değişik bir kafa olsa gerek.

Yazdığım yazının ruhunu kavramamakta neden bu kadar ısrarcısınız? Sanki "Kaldırımda gördüğüm çor çocuk, yaşlı genç alayının üzerinden geçerim, şeyimde bile olmaz" demişim gibi, saçma sapan cevaplar yazmışsınız.

Sabahları yayınlanan evlilik programlarındaki tipler gibi olmayın burada.

He canlarım he. O trafikteki Doblo'culardan farkım yok zira bende boş vakitlerimde Doblo kullanıyorum. Hobi olarak ta yaya falan sıkıştırıp ezerim ara sıra. Hele birde kaldırımda yakalarsam o yayayı, tadından yenmez.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Açılın rambo geliyor

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi orjinal üyeliğiniz ile girip güncel yazmanız yeterliydi sanırım.
    Yeni bir fake üyelik almanıza gerek yoktu bunun için.
    bak bu yazı daha başarılı
    Lucas bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125 ESD 15
    Alıntı uzaaklardann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bıktım şu düşünce biçiminden ya... Mükemmel dünyanın sanal insanlarısınız. Neye itiraz ettiğinizin farkına bir varsanız için yanmayacak, lakin kafasını kuma gömmüş devekuşu gibisiniz maalesef. Gerçekler değil kapınızı tıklamak, gelip suratınıza yumruk atsa, farketmemekte bu kadar ısrarcı olmak değişik bir kafa olsa gerek.

Yazdığım yazının ruhunu kavramamakta neden bu kadar ısrarcısınız? Sanki "Kaldırımda gördüğüm çor çocuk, yaşlı genç alayının üzerinden geçerim, şeyimde bile olmaz" demişim gibi, saçma sapan cevaplar yazmışsınız.

Sabahları yayınlanan evlilik programlarındaki tipler gibi olmayın burada.

He canlarım he. O trafikteki Doblo'culardan farkım yok zira bende boş vakitlerimde Doblo kullanıyorum. Hobi olarak ta yaya falan sıkıştırıp ezerim ara sıra. Hele birde kaldırımda yakalarsam o yayayı, tadından yenmez.
    Hacım sen benim yazımı okudun mu? Ben senin dediklerinin çoğuna zaten katıldığımı belirtmişim.

Ama kalırım mevzusu öyle basit bir şey değil benim görüşümce. Yani boş oldu mu yine girmeyeceksin arkadaşım! Bırakalım bari insanlar kendilerine tahsis edilmiş yaya yolunda rahatlıkla yürüsünler. Bari oraları mekanik araçlardan arındıralım. Zaten her yer mekanik aletlerle dolmuş.

Ayrıca ben sana insanların üstüne mi sürüyorsun dedim? Zaten motorcu(Ben de dahil) her bulduğu deliğe girmeye çalışıyor. Ama kaldırama çıkmayın arkadaş ya. Yasak olduğu için değil ordaki insanlara saygı duyulması gerektiği için söylüyorum.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gardaşım iyi hoş güzel yazmışın...çoğunu bende yapıyorum...tek katılmadığım konu kaldırım meselesi...
    Mete bey kesinlikle sizinle aynı fikirdeyim yazı çok güzel ama kaldırım meselesi yanlış bence hakkın değil imkanın olan bir şey diye yapabilirsin demek değildir. Onun dışında İstanbul trafiğinde hepsi mubah ve bu sadece kendi can güvenliğin için gerekli ne yazık ki :(
    baba bilgisiyle adam olunmaz bekar hayatı yaşa.

Alıntı uzaaklardann adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosiklet sürücüsü kimsenin kendini görmeyeceğini, kimsenin kendisine saygı göstermeyeceğini, herkesin üzerine sürüp onu sıkıştıracağını hesap ederek, trafiğe girmelidir. Bir motorcunun başına gelen herhangi bir olay, (bakın herhangi diyorum) motorcunun hatasıdır. Hesaplayamamıştır, öngörememiştir, maruz kalmıştır.

Dağılın!
    Sadece burasını okusanız yeterli.

Motosikleti
    honda nc 700x
    Yazına puanım dohuz kanka.

Bütün insanlar doğruyu söyler. Ama bu arkadaş gerçeklerimizi söylemiş teprik ediyorum cesaretinden dolayı.
    Ben bütün kurallara uymaya çalışıyorum elimden geldiğince, her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır.

Motosikleti
    Yazı halen gunceldir arkadaşlar lakin tamamını okumadan yorum yapılınca sıkıntı oluyor
    Lutfen hepsini okumadan yorum yazmayın gozunuzu seveyim

yasinkeleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    işte araba sürücülerine anlatmak istenen

FOK BALIKLARI YALNIZLAR

Bu yazdıklarınızın çoğunu yapmayan motosiklet sürücüsü yoktur sanırım. Ben de şöyle iyi sürerim böyle yapmam demiycem ama ancak ihtiyaç halinde yapıyorum. Benim işe gidiş gelişimde bu yazılanlara her daim ihtiyaç olmuyor çünkü.

Ve çok net söyleyeyim kaldırım olayına hiç girmiyorum, çünkü kaldırımda yürürken bir motorcu görürsem tepem atıyor. Son 2,5 yıldır hiç kaldırıma çıkmadım gönül rahatlığıyla söyleyebilirim, ondan öncesinde de 12 yıl içinde bir ya da iki kez yapmışımdır o da yayaların olmadığı bir kaldırımda.

Bu arada diğer yaptıklarınızı da o kadar sıklıkla ve o kadar hunharca yapmadığımı itiraf edeyim. Ama yazdıklarınız genel olarak doğru, motosiklette bütün trafik kurallarına uyarak sürecem deyince hele hele İstanbul gibi bir kaos şehirde bu merete binmenin hiç bir avantajı kalmıyor. Ve açıkçası ben de bu tip şeyler şayet gerçekten ihtiyaç duyuyorsam yapıyorum. Ama açık bir yolda emniyet şeridini hiç kullanmıyorum, ortalama süratle akan bir yolda hiç saçma sapan riskler alıp aralardan filtreleme yapmıyorum, ancak gerçekten çok çabuk gitmem gereken bir iş varsa yapıyorum bunu.

Ben de özellikle İstanbul'da bu alet çoğunlukla bu şekilde kullanılmaya mahkum olduğu için, almak için soran kimseye motosiklet al ya da alma demiyorum, karar senin ben tavsiye etmem riski çok diyorum.

Ama yine de bu yazılanları sürekli yaparak sürülecek diye bir şey yok, yani motosikletin mutlak gerçeği bu demek doğru değil.
    Benim işe git gelde kullandığım Samandıra Beşiktaş arasında en azından TEM kısmında neredeyse hiç yapmıyorum dediklerinizi, çünkü işe gidiş ve dönüş saatimde genellikle trafik olmuyor(normal mesai yapmadığım anlaşılmıştır sanırım). İş dışında kullanıyorsam da keyfi kullandığım için trafik tamamen bitik halde ise yapıyorum yoksa yine normal bir sürüş sergiliyorum.

Yani bu yazdıklarınızda haklılık payınız var ama bu tarzı sürekli bir alışkanlık haline getirmek, açık, sıkıntısız bir yolda bile gereksiz risk almak demektir. En azından öyle yollarda bunlara başvurmamak lazım.

Motosikleti
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani bu yazdıklarınızda haklılık payınız var ama bu tarzı sürekli bir alışkanlık haline getirmek, açık, sıkıntısız bir yolda bile gereksiz risk almak demektir. En azından öyle yollarda bunlara başvurmamak lazım.
    Uzun süre sonra tekrar okuyunca yazıyı bayaa agresif bir dille kaleme aldığımı farkettim. Elbette kastettiğim bunları süreklilik haline getirmek değildi. Haklısınız.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)