Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Boy sorunu için yardım :(((

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    selam arkadaşlar benim bi sorum olcak boyum 1.60-1.63 falan bu boyla yamaha yzf r125 kullanabılırmıyım acaba?? bugün ehliyete yazıldım 3 ay kadar sonrada bi yamaha almayı düşünüyorum başlangıç olarak görüşlerinizi almak istedim yaylardan indirme falan olmuyomu bunlarda araba gibi kısacası bu boy yeterlimi ayrıca daha onceden deneyımım yok kurstan ogrenmeyı umut edıyorum boyu ona gore degerlendırırsenız sewınırım şimdiden cevaplar için teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    boy sıkıntısı çekeceğini sanmıyorum

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yzf-125 in selesi yeni başlayanlar için biraz yüksek. cbr 125 ler daha alçak sele ve kolay bir sürüş pozisyonuna sahip. Daha fazla sıkıntı olur yamahada

Kullanmassın diye bişey yok. Ama başta sıkıntı çekersin.

İndirme olayı yapılabilir illa yamaha diyosan

Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    yamaha çok hoşuma gidiyo kesinlikle yamahaa cvplar için tşk artık bakalım oldu oldu olmadı indirmeye çalışıcaz inş olcak

Gökhan kardeşim biraz da imlaya dikkat edersen muhteşem olacak. Mesaj fazla yazıyorsun heralde sevgiline. cvplar,tşk,inş. .Bu arada hoşgeldin forumumuza.Öteki konuya ulaşamadım.Yzf 125 güzel seçim.İstersen cbr 125 incele.Kararını öyle ver.2 motosikletin üzerine de otur.Pozisyonunu kontrol et.Bu arada bende 1.67 civarıyım.Kilomda 52-53.R6'nın üzerine oturdum. Kesinlikle muhteşem bir oyuncak. Tavsiye ederim oturmanı.Çok yüksek değiller.Fakat biz biraz kısayız.Jokey stili...Yolda giderken gayet rahat olursun ama durmalarda sorun yaşanabilir bir ihtimalde olsa.

Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    aslında mesaj yazmayı hiç sevmem bukadarmı belli oluyo benimde kafama takılan durmak zaten alır almaz azda olsa indirmeyi düşünüyorum bu yaştan sonrada uzamam artık yaş olmuş 25

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    bu soruna cevabı ancak deneyerek alabilirsin ümraniyede yıldız ticaret var oradan ben yamahamı aldım sanada yakın istersen beraber gidip bakabiliriz oturup denersin

Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    orayı aradım elınde kalmamış numaramıda bıraktım bakıma falan gelen olursa ararım gelirsin dedi bende gittin şirinevlerde baktım orda buldum oturdum ama ayaklar parmak ucu kadar değdi sordum ayarlanabilir dedi üzerinde ayarlanabilir amortisör warmış ama 3-4 cm iner dedi yani inmiş şeklini deneyemedim motorda benzin yoktu sesini bile duyamadım ya o bi şekilde halledilir heralde yani kısacası almadan kafamdaki sorunu çözemice bu boy olayı ne kötü bişey yaa yinede teşekkürler şenol abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

benimle aynı boyda olup motor kullanan kimse yokmu forumda

Motosikleti
    Naked :)
    Cruiser lar genelde diğerlerine göre çok alçak sele yüksekliğine sahip. O tarz motorları daha rahat kullanırsınız.

Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    ben bikaç ay sonra bi yamaha yzf125 alıcam o kesin başka modellerle ilgilenmiyorm hani insanın görünce içi gider budur der ya takılır kalır ya taktım ona yani onu alıcam ama benim sorum boy yetermi yetmezmi başlangıç için iyi olduğunu düşünüyorum şu boy sorunuda olmasa offf offf

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    boy 1.63. cbf 150 yi rahat kullanıyorum
    sele yüksekliği 78 cm.tabanlarım komple
    basmıyor ama

Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    yakalaşık 3cm daha yüksek demekki 78cm düşürdüğümde sorun çıkmıcak artık bi yolunu bulucam umarım olur

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    ayak tabanına sigara kağıdı koy şaka bir yana 1.60 - 1.63 boy ile 75 cm e kadar sele yüksekliği olan her modeli taşıyabilirsin... Yzf R-125 81 cm sele yüksekliği var amortisorlerden 3 cm,seleden 2 cm kurtarsan olur gibi...sele olmadı diyelim çünkü meşakatli iş o zaman duruşlarda totoyu yanlara taşırıp tek ayakla dengeleme yapacak bir oturuş pozisyonu geliştirebilirsin...bide şöyle bir avantajın var depo dolu iken ağırlığı 138 kg olan bir motor yani hafif fazla yük binmeyecektir bacaklara hele bide iyice alıştıktan sonra tamamdır bu iş.

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    bu siteye bir bak
    81 cm sele yüksekliği 163 boyla ayaklarının
    ucu yere deyiyor bence zor tehlikeli

http://cycle-ergo.com/

feliçita - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 500**2006**
    faruk abi bu tabloyu nasıl kullanacağız??
    apachi'ler ve kendini apachi hissedenler beni yasaklı listesine ekleyin...

Motosikleti
    Naked :)
    Alıntı gkhn5027 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bikaç ay sonra bi yamaha yzf125 alıcam o kesin başka modellerle ilgilenmiyorm hani insanın görünce içi gider budur der ya takılır kalır ya taktım ona yani onu alıcam ama benim sorum boy yetermi yetmezmi başlangıç için iyi olduğunu düşünüyorum şu boy sorunuda olmasa offf offf
    Sizi anlıyorum. Fakat ayaklarınızın yere yeterince basabilmesi insana daha fazla güven verir. Trafik içinde çok daha rahat olursunuz. Kontrolünüz kolaylaşır. Ben 186 boyundayım ama endurolardan kaçıyorum. Üstelik ayağım tam olarak yere basıyor (bacakları kırmadan) Ss lerde çok daha rahatım, oyuncak gibi oynuyorum motorla. Yere tam olarak değen bacaklar= güven duygusu + kolay kontrol.

İlk motorum hyosung 250 cc motorumu benden çok daha eski cruiser tarzı motoru olan bir arkadaşıma denemesi için vermiştim. Boyu sizin kadardı hemen hemen. Güvendim çünkü tecrübeliydi ve bunu dile getiriyordu Motora binmesiyle düşmesi 3sn sürdü. Sebep boy problemiydi. Ayakları tam olarak basabilse böyle bir durum yaşamayacaktı. Bu arada gitti tabi benim yepyeni motorumun grenajı

apranax77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    kardeş bugün ehliyete yazıldım derken sınavlar şubatta deilmi?

Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    aynen sınawlar şubatta ya ben artık motoru aldıgımda bıraz oynama yapıcam yoksa yetmez gibime gelıyo boy ındiririz yere biraz olur )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)