Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

RACE Sınıfında motor eksikliği varmıdır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    amacım acaba siz de benim gibi hissediyormusunuz ve madem hepimiz böyle hissediyoruz üreticiler neden bu talebi karşılamıyorlar sorusunun cevabını bulmak.
    eğer 600 cc nin altındaki motorlar race sayılmaz diyorsanız bu sorunun cevabı sizin için hayır olacaktır. zira günümüzde epeyce bir 600cc seçeneği var önümüzde.

fakat ben geçmişte üretilmiş olup bugün üretimden kaldırılmış düşük cc li olsada race denmeyi hakeden motorlardan bahsetmek istiyorum. zira 600 cc altında bu sınıfta büyük boşluk olduğunu düşünüyorum.
    günümüzde 250 cc için önümüzde tek seçenek var hyosung gt 250r, iyi bir motor olsada tam anlamıyla race diyemeyiz.

bu boşluğun sebebi nedir?
    race sınıfında en büyük eksik japonların 250 cc race piyasasından çekilmeleri ile oluşmuştur sanırım. zamanında bizim ihtiyaçlarımızı karşılayacak motorlar da üretmiştiler ama nedense(bilen varsa söylesin) 90 lı yılların sonunda üretimden kaldırıldılar.
    yamaha fzr 250 r
    honda cbr 250 rr
    kawasaki zxr250
    hatta suzuki bandit 250 bile vardı.
    en önemli özellikleri 4 silindir olmaları ve yüksek devir üretmeleriydi. sesleri de 4 silindir 600 lükler gibidir neredeyse.
    ki bunların 400 cc olanları da vardı bunu da belirteyim, düşük cc motor kullanıpta büyütmek isteyenler için 400c mükemmel bir geçiş noktasıdır bence, hatta adam olana yeter dedirtecek bir sınıftır.

bu 250 cc lik canavarlardan birini tanıtayım; 10,000 liraya yenisi satılsa kesinlikle alacağım bir motor(ama maalesef yok, 99 da üretimden kaldırıldı), kawasaki zxr250 :

250 cc, 4 silindir, 4 zamanlı, 45 bg @16000 rpm, turbolu, 18.000 devir üreten küçük cc li ama marifeti çok büyük bir alet.
    siz böyle bir motor almak istemezmiydiniz.

sonuç olarak
    yamaha ybr 250 yi üretti, suzuki gsr 400 ü piyasaya çıkardı, bu gidişle japonlar bu boşluğu ilerde tekrar doldurmaya başlayacaklar. eğer onlar yapmazlarsa çinliler gümbür gümbür geliyor, şuan iyi motorlar yapamasalar da birkaç yıl içinde hatırı sayılır aletler üretmeye başlayacaklarını düşünüyorum. ozaman düşük cc sport motor ihtiyacına yönelik istekler karşılanacaktır diye tahmin ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Honda_CBR250

1996'da üretimden kalkmasa bugün en çok satan race motorlardan biri olabilirdi.

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Gerçekten 250 cc. 4zamanlı 4 silindir bir CBR 250 R çok iyi satış yapardı. Hyo GT250 R kadar satacağı kesin... Müthiş olurdu...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    ilginc, gsr 400 e hic rastlamadim var mi resimleri
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bencede 250 cc honda veya yamaha çıkarmalı.çoook satar..başta ben alırım

Motosikleti
    movistar
    doğrudur
    müzdaripiz...

Motosikleti
    Ducati 797
    400 cc race ler olmaz mı
    yine aynı tarihlerde üretimleri durdurulmuş

mesela honda 400rr 1998 den sonra üretilmedi

400 cc, 4 silindir, 4 zamanlı, 53 hp

mesela kawasaki zxr 400 (yine sınıfın kralını kawa yapmış) - 2002 den sonra üretilmedi

400 cc, 4 silindir, 4 zamanlı, 64 hp

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bencede çıkalırmalı çok satar buna eminim
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Virajda peg sürten, viraj çıkışı ön kaldıran yurdum insanına yetmiyor tabi
    Bu motosikletlerin kalıpları 600 lük abileriyle aynı

Motorları da aynı, (sadece silindir çapları küçük) yani üretim maliyetleri, dolayısıyla satış fiyatları hemen hemen aynı.

Eğer ülkemizde bulunsa zzr400 benim için ideal motordur

[COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    keşke gelse ama işte
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

sezginmax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125
    şimdi yokmu 10.000ytl ye bu tür motorlar ??bildiğim kadarıyla hyosunglar var.Honda nın kawasakinin yokmu??

Motosikleti
    ne istersen var :P
    sıfır yok
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Valla guzel bir noktaya deyinmissin
    Ertuğrul_Öz
    Motorları da aynı, (sadece silindir çapları küçük) yani üretim maliyetleri, dolayısıyla satış fiyatları hemen hemen aynı.
    burdan cıkartılabilincek bir nokta solim yurdum insanı 600 cc mi 250 cc mi der ve 600 cc yi alir haliyle 2. elini piyasasi baya bir duser.
    Bunlarin disinda zaten motosiklet firmalari cikarttiklari bir cok modeli Turkiyeye surmuyolar. Ornek olarak Honda'yi gosterebiliriz. NSF100 ve RC51 gibi bircok modeli Turkiyede yok yani Su anda ciksa yurt disinda buraya gelmesi nerden baksaniz 5 seneyi bulur...Ulkemiz Japon yanin satis hedefledigi bir ulde degil China nin satis hedefledigi ulkedir. Bilmem demek istediklerimi anlayabildiniz mi ? ...

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    400 lükler iyi olrudu aslında ama fiyatta 600 lükle çok fark etmezdi tahminimce.
    Tatlı su motorcusu. Yamura çamura gelmez.

Motosikleti
    Ducati 797
    4 silindir motorlarda maliyet artıyor diyelim, 2 silindirli motorları ele alalım:
    şu an kawasaki, ninja 250r adı altında eskiden zzr 250 dediğimiz sport touring motoru kendi sitesinde 3.000$ dan satıyor. motor gücü 35 bg yani oldukça agresif bir alet sınıfına göre. aynı motoru race tarzında bir gövde tasarımı içinde kullanarak üretim yapsa satış fiyatı taş patlasın 4.000$ olur. şimdi gelelim işin alengirli noktasına. bu motor Türkiyeye gelse kaça satılır: ötv + kdv + distribütör karı + bayi karı dedik hepsi hepsi olsun 7000$ bu da yaklaşık: 10.500 lira gibi bir satış rakamına denk geliyor, hatta bu 10.000 lira civarına çekilebilir.
    bu durumda 8,500 liraya 250 cc 30 bg 5 vites hyosung mu, 10,000 liraya 250 cc 35 bg daha yüksek devirli 6 vites kawasaki mi alınır. ben kawasakiyi alırım.

Motosikleti
    HONDA 600RR
    kawasaki zx serisi modelinden bi 250 lik race tipi motor yapsa fena tutulur bana gore

aynı olay suzuki ve honda içinde gecerli adamların simdi yaptıkları 250 lik motor sınıfında bana gore fazla estetik bi yanı olan motorlar yoq mesela

ninja 250 r benim hiç hoşuma gitmedi

super sport ta da en düşüğü zx 6 r

insanlar birde race tipi motor alırken cogunlukla tipine gore alıorlar tabi bunun yanında motor gucude cok onemli dusuk cclerde motor alırken,

tabi buyuk cclerde ya 100 hp olmus yada120 beygir olmus aslında bunlar o kadarda farketmes cunku sehiriçinde binerken ışıklarda drag yapacakmıs gibi kalkmıosun tabi motor yarışlarında onemli de

su anda fiyatına gore en estetik duran motor hyosung bence ama tabe motor gucu biras daha yüksek olsaydı daha iii olurdu
    [CENTER][B][COLOR="Red"]*** THE WEBMASTER[/COLOR] BY_KANUNSUZ[COLOR="Red"] ***[/COLOR][/B]
    ::evil::[/CENTER]

Cyberm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı esattuncer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawasaki zx serisi modelinden bi 250 lik race tipi motor yapsa fena tutulur bana gore

aynı olay suzuki ve honda içinde gecerli adamların simdi yaptıkları 250 lik motor sınıfında bana gore fazla estetik bi yanı olan motorlar yoq mesela

ninja 250 r benim hiç hoşuma gitmedi

super sport ta da en düşüğü zx 6 r

insanlar birde race tipi motor alırken cogunlukla tipine gore alıorlar tabi bunun yanında motor gucude cok onemli dusuk cclerde motor alırken,

tabi buyuk cclerde ya 100 hp olmus yada120 beygir olmus aslında bunlar o kadarda farketmes cunku sehiriçinde binerken ışıklarda drag yapacakmıs gibi kalkmıosun tabi motor yarışlarında onemli de

su anda fiyatına gore en estetik duran motor hyosung bence ama tabe motor gucu biras daha yüksek olsaydı daha iii olurdu
    +10000000000
    Her Lafa Verecek Cevabım Var, Ama Bir Lafa Bakarım Lafmı Diye, Birde Lafı Söyleyene Bakarım ADAM'mı Diye...

eskişehir(okul dolayısıyla) aslen iskenderunluyumdur
    Motosikleti
    benzin 2 tl olana kadar ss yok
    arkadaşalar bence firmaların 250 ve 400 lük 4 silindirli motorların üretimini durdurmalarının bi sebebide yüksek hacimli motorların satışlarının düşürmeleri olabilir en basit örneklerden biri 600 f in üretiminin durması kesinlikle 600 rr ın satışlarını yükseltmştir..

Motosikleti
    Ducati 797
    cyberm konularımı neden hortlatıyorsun, ne ayak

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 silindir motorlarda maliyet artıyor diyelim, 2 silindirli motorları ele alalım:
    şu an kawasaki, ninja 250r adı altında eskiden zzr 250 dediğimiz sport touring motoru kendi sitesinde 3.000$ dan satıyor. motor gücü 35 bg yani oldukça agresif bir alet sınıfına göre. aynı motoru race tarzında bir gövde tasarımı içinde kullanarak üretim yapsa satış fiyatı taş patlasın 4.000$ olur. şimdi gelelim işin alengirli noktasına. bu motor Türkiyeye gelse kaça satılır: ötv + kdv + distribütör karı + bayi karı dedik hepsi hepsi olsun 7000$ bu da yaklaşık: 10.500 lira gibi bir satış rakamına denk geliyor, hatta bu 10.000 lira civarına çekilebilir.
    bu durumda 8,500 liraya 250 cc 30 bg 5 vites hyosung mu, 10,000 liraya 250 cc 35 bg daha yüksek devirli 6 vites kawasaki mi alınır. ben kawasakiyi alırım.
    müneccimmiyim neyim be

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Evet bende bundan istiyorummmm

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler