Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZX6R ve R6 Türevleri Kasko Maliyeti Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, 31 yaşındayım ve 8-9 yıldır aktif olarak araba kullanıyorum ve kaskomu hiç bozdurmadım. Şu an en üst seviyeden hasarsızlık indirimim var.

Sıfır Zx6R veya R6 almayı düşünüyorum. Küçük bir ihtimalde olsa CBR650R da olabilir. Alacağım motor üstüme kayıtlı ilk motosiklet olacak.

Forumlarda araştırdığım zaman insanların çok absürt fiyatlar ile karşılaştıklarını okudum.

Bana kasko fiyat sizce yaklaşık ne kadar çıkar? Bir kaç yerden fiyat almaya çalıştım, "siz aracı almadan bir şey diyemeyiz" şeklinde yanıt aldım. O.o

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Umit1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650 F - 2017
    Motosiklet ehliyet yaşı da onemli diye biliyorum, bir de bana bir honda bayi sifirina niyetlendigim cb1000r a kasko sordugumda fiyat su an soyleyemeyiz ama bizden egitim alirsaniz o belge ile yuzde 50 ucuz cikar demisti. Ben 2015 mt 07 moto cage icin 2200tl oduyorum elit kasko ehliyet yilim 2007

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    5 yıldır kasko yaptırıyorum afrika ya 2 ay önce 2017 model yaptırdım 2200 tl full kasko kask ve topcase dahil 90000 tl teminat bedeli var

12.000-14.000 civarı çıkar büyük olasılıkla

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İlk defa yaptıracaksanız, Allianz ve Mapfre gibi kalburüstü sigorta şirketleri, motosiklet için TSB rayiç bedeli listesinde görünen tutarın yaklaşık %10'u kadar bir prim alırlar.

Motosikleti
    honda cb500f
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 yıldır kasko yaptırıyorum afrika ya 2 ay önce 2017 model yaptırdım 2200 tl full kasko kask ve topcase dahil 90000 tl teminat bedeli var
    Hangi şirketten yaptirdiniz paylasabilir misiniz.

Bide egitim seryifikasi sundunuz mu sigorta şirketine buna da indirim yapıyorlar.tesekkurler cevap ivin simdiden
    F54 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    Kazasız temiz ehliyet de motorda kaza yok kasko 17 bin TL çıktı alianz sonra 9 Bin TL çıkmıştı ilk nah veririm

Ben geçen yaz gsx250r için Anadolu sigorta ve Allianz ile görüştüm. Allianz 12 bin lira istedi. Anadolu sigorta 2600e yaptı. Hasar tam karşılanıyor, çalınma durumunda motorun bedelinin %75'i ödeniyor. Anadolu sigortaya bir sorun derim.

(Araba ehliyetim 10 senelik, motor ehliyetim iki aylıktı. İlk aracım.)

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi sigorta?
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cb500f
    Ben bir ara mrt sigortaya yaptirmistim bide sair sigorta uygun fiyat veriyordu bi fiyat sor derim. Diger arkadas yazmamis nerden yaptirdigini merak ettim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı tanermavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi sigorta?
    1 yıl anadolu 4 yıl allianz a yaptırdım %2 muafiyet vardı
    şimdi tekrar anadolu yaptırdım sadece çalınma da %25 muafiyet var
    hasar kaza doğal afet durumlarında %100 teminat var
    diğer şirketler bu kadar hasar ı karşılamıyor yani kaza ve çalınma her durumda %4 muafiyet uyguluyor anadolu sadece çalınma da muafiyet uyguluyor o yüzden ona yaptırdım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    r6ya 2 yıldır kasko yaptırıyorum. 5000 civarıydı 2 senedir. Martta yenileme var azalmayacağını aksine artacağını düşünüyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı numan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r6ya 2 yıldır kasko yaptırıyorum. 5000 civarıydı 2 senedir. Martta yenileme var azalmayacağını aksine artacağını düşünüyorum.
    Hiç belli olmuyor. 2018'de ikinci el CB500F aldım, üzerime ilk kayıtlı motordu (öncesinde iki motor kullandım ancak her ikisi de kardeşimin üzerine kayıtlıydı...), ilk senesinde Mapfre'de muafiyetsiz olarak TSB rayiç bedelin %10'u kadar prim aldılar (2600TL), ikinci sene hasarsızlık indirimine rağmen kur artışlarından dolayı gene TSB rayiç bedelin %10'una denk geldi (2900TL). Üçüncü sene hasarsız olarak Allianz'a geçtim, bu defa muafiyetsiz olarak rayiç bedelin altında bir prim ödedim (2300TL), sanırım %7'sine falan denk geldi. (Mapfre poliçesi ile aynı şartlar, farklı bir şey yok...)

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç belli olmuyor. 2018'de ikinci el CB500F aldım, üzerime ilk kayıtlı motordu (öncesinde iki motor kullandım ancak her ikisi de kardeşimin üzerine kayıtlıydı...), ilk senesinde Mapfre'de muafiyetsiz olarak TSB rayiç bedelin %10'u kadar prim aldılar (2600TL), ikinci sene hasarsızlık indirimine rağmen kur artışlarından dolayı gene TSB rayiç bedelin %10'una denk geldi (2900TL). Üçüncü sene hasarsız olarak Allianz'a geçtim, bu defa muafiyetsiz olarak rayiç bedelin altında bir prim ödedim (2300TL), sanırım %7'sine falan denk geldi. (Mapfre poliçesi ile aynı şartlar, farklı bir şey yok...)
    sanırım azalabilir ücret diye söyledin, o bu sene zor. Araç fiyatları artınca kaskolar da baya zamlandı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)