Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

R6 uzun yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Günübirlik dağda grup sürüşü yapıyoruz, on saat falan. Dağda SS süper ama dağa gidene kadarki 1.5 saatte R6 ve bazı diğer agresif SS kullanan arkadaşlar arada bir yarı doğrulup tek elle sürme moduna giriyorlar... Ki o duruş bile rahat değil...

Vücudu hazırlıksız, uzun süre, alışık olmadığı bir pozisyona zorlamak hem rahatsız, muhtemelen de sağlıksız.

Biraz alakasız ama önemli: Gençken vücut kaldırıyor, ancak yaşlanınca bel ağrısı ve sırt ağrısı çekiyor insanlar, öyle olunca da rahat hareket edemiyor, hareket azalınca sağlık sorunları artıyor, ve erken ölüyorlar... Hareket etmeye devam eden yaşlılar uzun süre yaşıyorlar, yaşam kaliteleri de çok daha iyi oluyor akranlarına göre...

Vücut çok acaip yükleri kaldırabiliyor, ancak yeterli ve uygun egzersizler yapıldığı müddetçe. Gerekli kaslar zayıfsa yük olmaması gereken yerlere (bele, omurlara) biniyor, o zaman da doktor doktor sürünüyor insanlar. Ameliyat bir dert, olmasan başka dert, kocakarı çözümlerinin bini bi para... Hiç bulaşmamak en iyisi.

Allah korusun gelecekte böyle bir sağlık sorunu yaşarsanız geçmişe bakıp çok içinizi yersiniz...
    fazil, ekremcelik00 ve BlackBaron bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt09 da son hızda bir r6 olmasada hızlanmada r6 ile kafa kafaya giden bir motosiklet.
    ana konudan bağımsız olacak ama bu konuda emin misiniz hocam. r6 ile mt09'un torkları eşit mi diyorsunuz?
    -MT09 >> 87.5 Nm @ 8500 rpm.
    -R6 >> 57.5Nm @ 11500 rpm.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ana konudan bağımsız olacak ama bu konuda emin misiniz hocam. r6 ile mt09'un torkları eşit mi diyorsunuz?
    -MT09 >> 87.5 Nm @ 8500 rpm.
    -R6 >> 57.5Nm @ 11500 rpm.
    Mt9 ile R6 'nın torkları birbirine eşit değil. Kalkış manasında MT9 R6'dan hızlı olacaktır, fakat 2. vitesin sonunda bilemedin 3. viteste mt9 arkada kaybolmaya başlar.

poer.145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    650F
    Normalde kımseden motor ıstemem ancak genel manada olmaz dedınız 600rr ve gsxr tavsıyelerınızı de degerlendırecegım bır odunc alalım bakalım oyle sonucta bedenı olmayacak sey için zorlamanın manası yok

Alıntı poer.145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde kımseden motor ıstemem ancak genel manada olmaz dedınız 600rr ve gsxr tavsıyelerınızı de degerlendırecegım bır odunc alalım bakalım oyle sonucta bedenı olmayacak sey için zorlamanın manası yok
    Yaş kaç bilmiyorum ancak kardeşim neden ss motor ve uzun yol konusunda ısrarcısın demek istiyorum sana..

Bu forumda yıllardır SS motor ile gencecik insanların ölümlü kazalarına şahit olduk..

r25 ile 600 lük ss arasında şahin ile lamborghini arası kadar karakter farkı var.. Üzerine binersin kullanıyorum diye düşünürsün ancak yüksek süratlerde bu aletleri kontrol edemezsin.

Bu memlekette 600 cc ss asla tavsiye etmiyorum.. Hele defalarca uzun yola gidip gelmeyi hiç tavsiye etmiyorum..

Karar , tercih senin.. ancak bunu söylemekle yükümlü hissediyorum kendimi..

Al bir tane nc700, yamaha tracer, v strom , versys bak keyfine .. Ne virajı ne keyifi..Türkiyede sağlıklı doğru düzgün yol ve trafikmi var..?

Motosikleti
    650F
    Yasım 29 elbet haklısınız uzun yol yapacagım ıllakı ss alacagım mantıgım yok yolu bılen arkadaslar vardır mugla ızmır arasını yada fethıye mugla arasını bu yuzden ınsana yas gecmeden acabası dusuyor yoksa motor konusunda r25 bındım bır sene yeter hadı atlayalım ucalım modunda degılım kı 17 yasımda ehlıyetımı aldım ve hıcbır zaman kendımı kaptırmadım ki yuksek cc motor kullanan bırısıyım yoksa yanlıs anlamayın sadece ss ler konusunda bılgı sahıbı cok cevrem olmadı olanda bılıncsızce gaza getırme cabaları olunca dınlemek ıstemedım

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı poer.145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasım 29 elbet haklısınız uzun yol yapacagım ıllakı ss alacagım mantıgım yok yolu bılen arkadaslar vardır mugla ızmır arasını yada fethıye mugla arasını bu yuzden ınsana yas gecmeden acabası dusuyor yoksa motor konusunda r25 bındım bır sene yeter hadı atlayalım ucalım modunda degılım kı 17 yasımda ehlıyetımı aldım ve hıcbır zaman kendımı kaptırmadım ki yuksek cc motor kullanan bırısıyım yoksa yanlıs anlamayın sadece ss ler konusunda bılgı sahıbı cok cevrem olmadı olanda bılıncsızce gaza getırme cabaları olunca dınlemek ıstemedım
    anladığım kadarıyla SS motorların cazibesine kapılmışsın o heyecanı yaş ilerlemeden tadayım düşüncesi ile bir kaç sezon kendine eziyet edecek ve satacaksın , kısa süreli sürüşlerde fark etmesende 150 - 200 km üstü yolculuklarda çok yorulacaksın çok ama çok tüketeceksin , hatta 250 lik motorunu mumla arayacaksın sık sık uzun yol yapacaksan hem sportif özellikleri olan hemde konforlu melez üretimler artık bütün markalarda var , sana tavsiyem Versys 650 dir , daha güzel uzamak istersen 1000 liği de var ama 250 cc den sonra 650 sana 3-4 sene yeter , daha az tüketen ararsan NC daha konforlu olsun dersen Vstrom , bunlar arasında tüketimi makul , konforlu ve en güzel gideni hangisi diye sorarsan VFR800X i incele derim..

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    neden ss ?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Tahminim yaşın bayağı bir genç şimdi bünyen kaldırabilir böyle şeyleri ilerleyen yaşlarda acısı çıkar yoksa R6 da uzunyol yaparsın sorunsuz bir şey olmaz bana sorsan adv, touring tarzı motor al bak keyfine derim bünyene yazık..

R25, ss motora binmeyen için rahatsız, binen için çok rahattır. Onun dışında sadece kıçının acıyacağını düşünüyorum. Bence olabilir. 45 dk sonra mola verirsen tabi.
    Neden ss istediğini anlıyorum 23 yaşındayım ve tabi ben de gidip dede motoru kullanmak istemem nc750 gibi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Aynı mesajı okuyan bir dedenin düşünceleri:

"yaşım 23. Aklım bi karış havada. Motosiklet sürmeyi de bilmiyorum. İşim gücüm gösteriş. O yüzden motosikletleri kullanış amacına göre değil, görüntüsüne göre stereotipliyorum."

Tabii ki bu dedenin düşüncelerini tasvip etmiyorum...

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Uzun yol için Deauville aklınızda bulunsun. Tanıtım yazısı burada (tıklayın). Özellikle devamlı uzun yol için şaft, gömülü çanta çok rahat.

Hiç bir motosiklet türü uzun yolda Touring (Gezi) motosikletleri kadar rahat olamaz. Yine de (hiç sevmememe rağmen) GS1200'ler uzun yolda sürücülerini çok az yoruyorlar. Tiger 800XC ile de hayli uzun yol yaptım ve memnun kaldım. GTR1400, FJR, VFR gibi seçenekler de var tabii ki ama alır mısın derseniz çekimser kalırım. Sebebi uzun yol dışında dertli makineler olmaları.

CBF600'ler da uzun yolda konforlu bu arada. CBF1000 kullananlar bir tık daha memnun uzun yolda fakat arada çok fark yok. Her ikisi de eksiği olmayan çok güzel modeller.

Gönlümdeki uzun yol aslanı: R 1200 RT. Şekil-şemal, konfor, güç, viraj çok keyifli bu aletle. K1200GT sürmüş birisi olarak RT'nin uzun yol uygunluğu beni mest etmişti. Bir de hiç denk gelemediğim 990SMT var ama bu satten sonra denk gelmez sanırım.

Bunları motosiklet klübü-derneği deneyimlerimle yazıyorum. Yıllarca her tür modelle, kalabalık şekilde uzun yollar yaptık, tek kişi, iki kişi, sakin, gazlaya gazlaya her türlü sürdük. Sonuçta kişisel bir seçim, yine de uzun yol, uzun yol makinesiyle keyifli (kişisel fikrim).

Tabii ki yaş 45 olduğu için konfor öne çıkıyor tercihlerimde. Sizin yaşlarınızdayken her makine ile her yere giderdim, 125'lik ratbike ile uzun yol yapmışlığım bile var. Doğru oturduktan ve her gün on dakika şınav-plank sahesinde sırt, bel ağrılarını bertaraf ederken her şey çok daha kolaydı tabii ki
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Motosikleti
    Mondial 100Fmh Yamaha Mt25(2016)
    cbr 600 rr düşünebilirsin

Motosikleti
    650F
    Arkadaslar konu kapatmayi unutmusum cbr650f aldim
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Selamun aleykum üstadım. Valla belki uzun süredir binenler için normaldir, bilemem, otoban olunca gidilir, fakat bir de Diyarbakır'dan bahsediyorsun, ki otoban felan yok. Otobanda kendine güvenin varsa, heves uğruna birkaç krz yorgunluğa eyvAllah edersin, fakat çift şeritli hiçbir yol bu makinaya göre değil. R6 ile sürekli uzun yol bana göre zor iş. Avuçiçi ağrılarına bile 1 yılda yeni alışmışken, kısa süreli de bile 40-50km'den sonra doğrulunca bel ağrısını hissediyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)