Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha yzf r125 mi KTM rc125 mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamın Aleyküm. İnternet üzerinde ve özellikle bu forumda çok araştırma yapmama rağmen bu 2 motorun karşılaştırıldığı tek 1 konu buldum ve o da güncel olmadığından dolayı yeni bir konu açma gereği duydum. Şimdi öncelikle ben 17 yaşındayım 1.75 boy 60kg. 17 Aralıkta ehliyet sınavına girip 125cc motor ehliyeti alacağım. Şuan aklımda yamaha yzf r125 ve KTM rc125 var fakat gerçekten ikiside tip olarak muhteşem. Daha önce yamahaya bindim. Oturuş pozisyonu sıkıntı değil boy konusunda da sıkıntı yok. Sizden isteğim yamaha r125 mi rc 125 mi tercih etmeliyim bana bu konuda sebepleriyle beraber yardımcı olmanız. Ek olarak Honda cbr ve supersport harici düşünmüyorum. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Rc de abs var dostum paran varsa rc al.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Bence RC hem abs de var

Sadece abs için mi ktm yi öneriyorsunuz?

Alıntı yigitdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece abs için mi ktm yi öneriyorsunuz?
    hayır. parça kalitesi işçilik lastikler de eklenir abs konusuna. bende rc250 almayı düşünüyorum ktm 125 - 250 cc segmentinde en kaliteli motorları yapan firma bana göre. hiçbirşeyden kaçınılmamış. eğer alıyımda 1 2 sene sonra satarım dersen yamahaya yönelmen daha mantıklı ama zevk içinse kesinlikle KTM.

Şimdi alıp 2 sene sonra satmayi planliyorum araba ehliyeti alinca ozaman yamahayi mi tercih ediyim ve neden?

Şimdi alıp 2 sene sonra satmayi planliyorum araba ehliyeti alinca ozaman yamahayi mi tercih ediyim ve neden?
    Piyasası ölü.

Yedek parça servisi pahalı.

yamaha nın mı ktmnin mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

yamaha nın mı ktm nin mi?
    Alıntı Amonra47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasası ölü.

Yedek parça servisi pahalı.

yamaha nın mı ktmnin mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

yamaha nın mı ktm nin mi?
    KTM'nin.. (On Karakter)

Mete Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YZF'nin tek marifeti görüntüsü diyebilirim. KTM çok daha kalitelidir,parçası sağlamdır, herkeste göremezsin. özel adamlar içindir. İşi bilen adam motorudur KTM. Ha eğer mantık çerçevesinde kolay satabileceğin bir motosiklet istiyorsan yamaha tabii. Ama aşkını yaşamak istiyorsan KTM'den şaşma (ki onun zehrini aldıktan sonra zaten satamayacaksın .) Mesela ben aşk evliliğini mantık evliliğine tercih ederim
    Zirveye ulaştığında beni hatırla.

ve şunuda unutmamalısın 2 yıl var arada. bu dönemde ben KTM motorlara ilgi ve talebin dahada artacağını düşünüyorum. eğer öyle olursa motorların piyasası daha iyi olur benim en büyük umudum bu. bende 2 sene sonra satıp büyütmeyi düşünüyorum ancak piyasası olsada olmasada ben RC 250 alıcam satın aldığım ilk motorum olucak 😄

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Ben bu forumdaki abs merakını bir türlü çözebilmiş değilim. Abs olunca kaza yapılmıyormu ? Abs sadece fren mesafesini uzatarak teker kitlemesini önlüyor, kazayı önlemiyor.

Ayrıyetten kendin bineceğin motosikleti burda sorma bence her kafadan bi ses cıkıyor daha önce yaşadım, neye gönlün yakınsa onu al.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Alıntı Ali1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu forumdaki abs merakını bir türlü çözebilmiş değilim. Abs olunca kaza yapılmıyormu ? Abs sadece fren mesafesini uzatarak teker kitlemesini önlüyor, kazayı önlemiyor.

Ayrıyetten kendin bineceğin motosikleti burda sorma bence her kafadan bi ses cıkıyor daha önce yaşadım, neye gönlün yakınsa onu al.
    ABS arabalarda da motorlarda da ayni amaca hizmet eder, frenaj sirasinda manevra yapabilmek.

Arabada ABS olmazsa onden kopar sonuc olarak araba burnunun dikine gider, motosiklette ABS olmazsa yine onden kopar sonuc olarak motosiklet yan yatar.

Bu arada Euro 4 standartlarina gore ABS sistemi mecburi duruma geldi

Varmı başka tavsiyesi, diyecek birşeyi olan?

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Kardeşim motor kullandin mi daha once

Motosikleti
    Café Racer
    KTM RC 125 tavsiye edebilirim.

KTM RC 125 kullanmadım ancak RC 390 kullanıcısıyım, KTM RC 390 ile ilgili yorumumu kullanıcı sayfasından bulabilirsin.

YZF R125 motor hacmine göre gereksiz bir agresif oturuş pozisyonuna sahip.
    Kısa bir dönem kullanma fırsatım oldu, beğendiğim tek bir noktası olmadı.

Tercihim RC'den yana olurdu.
    Emron bunu beğendi.

Evet cbr125 kullandim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Muhtemelen ktm alıcam ya kalite olarak servis olarak falan daha iyi dimi? İstanbulda hangi bayiden aldınız ve 1000km bakımında kac para istiyolar?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Alıntı kuesier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim motor kullandin mi daha once
    evet cbr125 kullandım

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ktm hic kullanmadim,yzf 125 kullaniyorum 6-7 aydir.Daha once cbr 125 kullanmistim 0 km aldim10.000 km kullandim.
    Evet ktm kesinlikle kaliteli ve prestijli bir marka tartismasiz.Ama yzf yi fazla gommussunuz sanki.oturus pozisyona gelince evet yzf 125 resmen 600cc bir supersporttan farki yok nerdeyse.Ama bunu bir eksiklik olarak gormuyorum ben.Zira baslangic motoru olarak bu motor hacminde ss secen kisi demek ki ilerde hacimli bir ss nin hayalini kuruyordur.oturus pozisyonu dahil goruntu olarak bu hacimde yzf 125 kadar doyurucu bir motor yok bence.

Burda onemli olan amac.Ben 0 km cbr 125 kullandim memnundum,28 bin km de yzf 125 aldim cok daha memnunum.Bunun nedeni de dedigim gibi ss sevmem,tam anlamiyla hissettiriyor.

Kalite konusuna gelince ikiside kaliteli motorlar suphesiz.Ben bir yzf kullanicisi olarak 2. El almama ragmen aldigimdan beri bir sorunuyla karsilasmadim.Bildigim kadariyla kronik bir sorunu da yok.

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm hic kullanmadim,yzf 125 kullaniyorum 6-7 aydir.Daha once cbr 125 kullanmistim 0 km aldim10.000 km kullandim.
    Evet ktm kesinlikle kaliteli ve prestijli bir marka tartismasiz.Ama yzf yi fazla gommussunuz sanki.oturus pozisyona gelince evet yzf 125 resmen 600cc bir supersporttan farki yok nerdeyse.Ama bunu bir eksiklik olarak gormuyorum ben.Zira baslangic motoru olarak bu motor hacminde ss secen kisi demek ki ilerde hacimli bir ss nin hayalini kuruyordur.oturus pozisyonu dahil goruntu olarak bu hacimde yzf 125 kadar doyurucu bir motor yok bence.

Burda onemli olan amac.Ben 0 km cbr 125 kullandim memnundum,28 bin km de yzf 125 aldim cok daha memnunum.Bunun nedeni de dedigim gibi ss sevmem,tam anlamiyla hissettiriyor.

Kalite konusuna gelince ikiside kaliteli motorlar suphesiz.Ben bir yzf kullanicisi olarak 2. El almama ragmen aldigimdan beri bir sorunuyla karsilasmadim.Bildigim kadariyla kronik bir sorunu da yok.
    Ben 0 almayı düşünüyorum. Oturuş pozisyonu sıkıntı değil. Torku hızı ivmelenmesi gibi durumlar yani teknik özellikleri aynı zamanda sesi guzelmi?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ben 0 almayı düşünüyorum. Oturuş pozisyonu sıkıntı değil. Torku hızı ivmelenmesi gibi durumlar yani teknik özellikleri aynı zamanda sesi guzelmi?
    Nihayetinde 125cc tek silindir motor ktm de alsaniz chr da alsaniz yzf de alsaniz cikacak ses ayni.Ses yok yani.15 Beygir motor var ustunde ben 65 kiloyum stabil 120 km hizla gidebiliyorum yolda.Zorlarsaniz 138 de kesiciye giriyor.Ki bunlarin bence pek bi onemi yok.Eti belli budu belli motorun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler