Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Başlangıç motoru için tavsiyeler yamaha r25 veya cbr 250

Motovento
    REKLAM ALANI

iyi günler,
    ayna639 bey verdiğiniz cevap için teşekkür ederim,iyi sürüşler dilerim .Ben haftada 1 veya 2 defa izmit istanbul arası yol yapıcam onun dışında gideceğim yol hep yarım saat maksimum 45 dakika sürecek ona göre benzini çok yakmaz gibime geliyor ama ben yeni başlayacak birisi olduğumdan konunun uzmanı değilim yardımlarınız için teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Yeni bir r25 sahibi olarak sana tavsiyem 2 kisi bineceksen inazuma yada cbr 250 al ama tek binerim yakitida cok onemli degil diyorsan R25 bwn cok beyendim.Baska sehirden aldim motoru 650 km yol yaptim Ankaraya getirdim hic yormadi motor 7 bin devirden sonra sesi beni mest etti ama sevgiliyle zor sende yapili bir arkadasmissin inazuma sana tam gider derim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    genelde şehir içi sürüceksen maxi scooter önermek isterim zira debiyaj gaz fren siperlik rahatlığı bunlar azımsanacak durumla değildir

iyi günler,
    DraQuila bey verdiğiniz cevap için teşekkür ederim iyi sürüşler dilerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:17 ----------

iyi günler,
    İstanbul_gezg bry verdiğiniz cevap için teşekkür ederim,iyi sürüşler dilerim ,ben vitesliden önce xmax 250 veya joymax düşünüyordum sonra düşündümkü ben zaten 1 tane motor alacam büyük konuşmıyım ama birdaha motor alamayacağım.Banada arkadaşım titanic 150 önerdi ama inazuma titanic bunlar naked ben r 25 gördüm ve cbr yi gördüm motor bunlar dedim tabi kiloda verecez onlara binmek için enduro ve naked motorlar yerden yüksek ve büyük olduğu için motoru tam sahip olunmuyor vücudun bir parçası olmuyor benim için birde ben yerden çok yüksek motor sevmiyorum yani 10 yılda 20 yılda motor kullansam gidip bir r 1200 gs motor almayacağım motor yerden fazla yüksek olmamalı,verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı beko3441 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler,
    DraQuila bey verdiğiniz cevap için teşekkür ederim iyi sürüşler dilerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:17 ----------

iyi günler,
    İstanbul_gezg bry verdiğiniz cevap için teşekkür ederim,iyi sürüşler dilerim ,ben vitesliden önce xmax 250 veya joymax düşünüyordum sonra düşündümkü ben zaten 1 tane motor alacam büyük konuşmıyım ama birdaha motor alamayacağım.Banada arkadaşım titanic 150 önerdi ama inazuma titanic bunlar naked ben r 25 gördüm ve cbr yi gördüm motor bunlar dedim tabi kiloda verecez onlara binmek için enduro ve naked motorlar yerden yüksek ve büyük olduğu için motoru tam sahip olunmuyor vücudun bir parçası olmuyor benim için birde ben yerden çok yüksek motor sevmiyorum yani 10 yılda 20 yılda motor kullansam gidip bir r 1200 gs motor almayacağım motor yerden fazla yüksek olmamalı,verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim
    7-8- ay deneyim et buraya azıyor scooter bakmaya başlayacaksın :D

İstanbul_gezg bey verdiğiniz cevap için teşekkür ederim,iyi sürüşler dilerim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hocam çok pardon eksik yazılmış bu klavyeye alışamadım

7-8- ay deneyim et buraya yazıyorum scooter bakmaya başlayacaksın :D

İyi sürüşler :D

arkadaşlar sizlere kendi resmimi paylaşıyım

http://i.hizliresim.com/g8YWO3.jpg

mg onContextMenu="return false" src=

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

inşallah 5 ay içerisinde sporla bu halime geri döneceğim,cevaplarınızı bekliyorum iyi sürüşler dilerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

iyi günler,
    resimlerimin benden izinsiz başka bir yerde kullanılması sonucunda kullanılan yeri mahkemeye vereceğimi bildirir anlayışınız ve
    yardımlarınız için teşekkür ederim

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    Senin Aradığın motor Suzuki İnazuma f. Arkadaşın biri 2012 teknolojisiyle üretiliyor falan demiş ama İnazuma f 2016 yılı modelidir. Yani yeni bir ürün. Üstelik grenajlı sport touring sayılabilir. Benim araştırmalarıma göre cüsse bakımından ve konfor bakımından 250cc sınıfının en iyisi ve en kalitelisi. R25 senin altında bisiklet gibi durur.. söylemedi deme Üstelik deposu çok ince ve plastik. inazuma sayfasında cbr 250 den inazuma f e geçmiş bir arkadaş vardı. Motor sürmenin tadına şimdi vardım gibi bir yorum yapmıştı. Karar senin.. Sevgilerle...

iyi günler,
    Bakteri bey verdiğiniz cevap için teşekkür ederim,iyi sürüşler dilerim

Motosikleti
    honda pcx
    Bayiye gidip R25 , CBR 250 VE INAZUMAYI karsilastirin uzerine binin ve resminizi cektirin . Hangisinde daha rahat ettiyseniz onu alin. Bende inazuma size daha iyi olur diyenlerdenim. Saglicakla kalin.

iyi günler,
    josepth_o6 bey cevabınız için teşekkür ederim,iyi sürüşler dilerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

İyi akşamlar,
    Arkadaşlar başka cevaplamak isteyenler varsa beklerim

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar ;

Oncelikle duzgun uslubunuz ve Turkceniz icin tesekkurler. Egitim ve ekipman konusuna gosterdiginiz hassasiyet icin de tebrik ediyorum.

Inazuma ve Cbr modelini 10bin km kadar kullandim. r25 ile de kisa sayilmayacak suruslerim oldu.

Ilk etapta bu uc motorun performans farkinin sizin icin onemli olacagini zannetmiyorum. Artcili kullanimda tartismasiz en iyi model Inazuma`dir.

Sunu da belirtmem gerekir ki, artcili kullanan r25`i , inazuma ile tek kisi ile yakalamak mumkun degil bu da bir gercek.

Ama surus kolayligi, yol tutusu, titresim azligi, yumusak sanziman gibi kriterleri goz onunde bulundurdugumda Inazuma tercihinin en iyi secenek olacagini dusunuyorum.

r25 veya Inazuma seceneginde tek kisi bile 100km de 4 litre altina dusmeyi beklemeyin.

Karisik kullanimda Cbr 3.5, Inazuma 4, r25 4.5 litre gibi sarfiyata sahip.

Cbr 250 ne kadar yakit ve performans olarak en optimum urun olarak gozukse de, artcili uzun menzil kullanimda en az r25 kadar rahatsiz bir motordur.

Umarim bir an once motorunuzu alip (hangisi olursa olsun pisman olacaginizi zannetmiyorum) kazasiz belasiz keyifli surusler yaparsiniz.

Not : q klavye kullanmak zorunda oldugum icin Turkce karakterleri yazamadim.

iyi akşamlar,
    Sokollu Bey kendi deneyimleriniz sonucu bana verdiğiniz cevaplardan dolayı teşekkür ederim,iyi sürüşler dilerim
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    hocam birkaç rotuş ile o da karenaj vs. süsleyip aynı motoru piyasaya sundular. 2012 teknolojisi derken kast ettiğim odur. yani yeni bir motor şanzıman şasi gibi hayati organlarda herhangi bir değişiklik yapılmadı. Motosiklet severler tarafından en çok eleştirilen konulardan biri de budur. Tıpkı mt125 in havasının mt25 den fazla olması durumu gibi. Mt125 özgün bir motorsiklet olup kendi klasmanında kendi çizgisini taşıyan bir motorsiklet ama mt25 için aynı şeyleri söylemek güç bu motosiklet her şeyiyle bildiğin r25 in naked versiyonu. Netice de ortada torkun efendisi falan yok. kafa hariç her yanı r25 inanın ben mt25 almak istiyordum. fakat baktım ki kazın ayağı öyle değil. mt07 nin motorunu da yanılmıyorsam son çıkardıkları retro motosiklette kullanıyormuş yamaha yani tüm bunlar aslında biraz can sıkıcı bir amaca yönelik motosiklete binmek istiyorum. Bir motor yapıp her yola gider abi durumu beni sıkıyor.

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    Demek istediğini anladım Ayna639. Ama 2012 de çok eski bir tarih değil... Sonuçta günümüz teknolojisi sayılır.. Tabi düşüncene saygı duyarım..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)