Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

125-250 kararsızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,adım Bulut 27 yaşındayım.Küçüklükten beridir motorsiklet hastasıyım ancak 2 tanıdığımızı motorsiklet kazasında yitirmemizden ötürü ailem hep karşı çıktı motorsiklet almama.Kendi arabamı sürekli aileme kaptırmamdan dolayı ulaşımda sıkıntı yaşıyorum,onların el koyamayacağı bir araç olan motorsiklet almak istiyorum(kullanamazlar,başka araba alsam onu da isterler biliyorum). Öyargı engelini aşmayı başardım,şimdi sıra supersport motorsiklet almaya geldi(B sınıfı ehliyete A2 ekletme aşamasındayım bu arada ancak trafikte hiç motorsiklet kullanmadım bugüne kadar.)Hız yapmak gibi bir derdim yok,beni uzunca yıllar götürsün,hevesimi,keyfimi yaşatsın,çok sorun çıkartmasın,çıkarttığında da parçaydı,servisti süründürmesin yeter.

Kafamda 4 seçenek var:
    1- sıfır honda cbr 125: sıfırı çok uygun ancak biraz cılız duruyor sanki makina.ikinci el de olabilir temiz olursa.
    2-yamaha yzf r125: şekli favorim ancak sıfırı pahalı,o paraya 250lik sıfırlar var. sıfır cbr ya da 2. el bir 250lik fiyatına 2.el az km yapmış yzf r125ler var.yani alırsam az km yapmış 2.el alırım.
    3-az km yapmış bir hyosung gtr 250 :250lik olması,125lik ileride sıkar denilmesi,şekli güzel vb.sebepler bunu düşündürüyor.
    4-bumoto calibre 250,daelim roadwin 250,yuki 250cc veya megelli 250 gibi bir çinli/koreli vb.almak.şekilleri güzel ama kaliteleri,yedek parça ve servis durumları sıkıntılı bunların sanırsam.çok sövdürmeyecek gibiyse bir ihtimal ucuz diye bunlardan da olabilir.

maksimum düşündüğüm bütçe ekipmanlar dahil 10bin tl.Benim için en uygun seçenek nedir arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
    Benim gönlümden geçen sıralama
    yamaha yzf r125/hyosung 2. elleri az kmli
    honda cbr 125 sıfır
    çinli/koreliler

Bir de kafama takılan bir diğer soru da şu: motoru bulduk ama istanbul dışında diyelim.nakliyesini nasıl yapacağım? yani hiç huyunu suyunu bilmediğim bir motorla,trafik tecrübem de yokken uzun yol yapamam.

Cevap veren herkese teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam saat 6 ya gelmiş, uzun yazmayacağım japon iyidir, 250 cc japon olmuyorsa, cbr 125 te şu aşamada idare edebilir. Benim boyum 187, cbr 125 kullandığım dönemde evet ufak kalıyordu altımda fakat görünümde dezavantaj olduğu kadar bu durum kullanımda avantaj. Denge sağlamada, virajda, dar dönüşte ve hatta frenlemede... Özellikle yeni başlayan birisi için motorun sürücüye değil de sürücünün motosiklete hakim olması daha mantıklı. Eğer büyük, görece olarak güçlü bir motosiklet ile başlarsanız uzun bir süre motosiklet sizi yönlendirir. Kullanım kolaylığı, konfor, sürüş karakteri gibi bir çok açıdan cbr 125 başlangıçta idealdir.
    neoazrael ve mozgur bunu beğendiler.

teşekkür ederim BatuhanK.Ben de senden 2cm kısayım 250cc japon ancak kilometre ve yaştan taviz verirsem oluyor bu paralara ama ona da pek güvenemiyorum açıkçası yaş ve km arttıkça motorun ömründen ömür gitmesi durumunun, hele ki benim gibi motordan pek anlamayan birinin apaçi bir satıcıya denk gelme ihtimaliyle birleştiğinde başıma çok iş açabileceğini düşünüyorum.saat 6yıda geçti kafa durdu okuya okuya konuları

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Kardeş bumoto megelli daelim Yuki , aklın varsa bu markalardan uzak durursun. Al bi Cbr 125 ya da 250 , her işini hayli hayli görür şehir içinde. Hız isteğin yoksa 125lik işini görür az yakar ve zaten son hız olarak 110 u geçiyor , yeterli gayet yani.
    neoazrael bunu beğendi.

Yakın zamanlarda ben de aynı şeyleri yaşadığımdan kendimce bir tavsiye vereyim. Bir kere bence supersport 125 cc olmaz hani makinenin doğasına aykırı onun dışında 125 cc gerek hafifliğiyle/dengesizliğiyle olsun gerek son hızının düşüklüğü olsun biraz tecrübelenince sizi üzmeye başlar hele çevre yolu otoyol gibi yollara çıkacaksanız 125 cc tehlikeli. Motosiklet çoğu zaman geçici bir heves olabiliyor hem bu yüzden hem de sizin tecrübesiz olduğunuzu varsaydığımdan en mantıklısı ikinci elde değer kaybetmeyecek sağlam bir 125-150 cc, ybr veya cbf gibi, almanız. Bununla hem tecrübelenirsiniz hem de eğer geçici bir heves olduğunu düşünürseniz çok zarar etmeden satarsınız. Büyütmek de isterseniz yine fazla zarar etmeden belki de aldığınız fiyata verir, motoru büyütürsünüz.
    neoazrael bunu beğendi.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    bütçeyle de ilgili ama o fiyata alınacak 250 likler çok tat vermez, güvenliği de göz önüne alınca 125 likle başla, bi sezon sonra cc yükseltirsin. 2. el 125 alırsan kaybın da az olur. 250 cc sadece güç yönünden değil bu yazdığın modellerde yol tutuş olarak da güvenlik zaafı oluşturabilir
    neoazrael bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Sana sifir ybr satabilirim universite icin izmire gidiyorum o yuzden motosikletimi sahibindene koydum eger ilgilenirsen henuz 650km yol yaptim arka lastigi degistirdim cam kesmisti. yan ve depo ustu tank pad alarm var 2015 model siyah baslangic icin en ideal motosiklet eger uzun yol yapmayacaksan sehir icinde ise gidip gelirken seni rahatlikla goturup getirir bu arada mersindeyim simdilik. Soruna gelirsek eger hic motosiklet tecruben yoksa racing tarzi motosikletler biraz sikinti yaratabilir surus tarzindan dolayi baslangicta commuter veya naked onerebilirim sana. Onerdigin modeller arasinda fikir soylemeden once sana oncelikle sunu belirtmek isterim gittin sifir km 7 serisi bmw aldigini varsay ve alip bu bmw yi dogru durust bakima goturmuyorsun ve sonra bmw ariza veriyor motor yiyor sanziman indiriyor vb vb. Benim altimda 2005 civicte var ama ben motosiklet sevdigim icin binmiyorum alfigim hicbi aracta sorun yasamadim daelim yuki bumoto ve megelli bunlarin arasinda sana megelliyi tavsiye ederim simdi titresimci arkadaslar gelir megelli titriyor der ama tek silindir motosikletlerin hemen hepsinde titresim oldugunu cbr250lerin el uyusturdugunu soylemezler ha megelli biraz daha fazla titriyor(muş). Alinmaz mi alinir butcesi 10 bin olan adama 10500 tl lik motor onerirsen o adam 500u nerden bulacak ? Onu alacagina ustune bin daha koy x marka motosikleti al diyen arkadaslari kafana takma. Bu arada sifir motosiklet almani onermem nasil olsa yeni basliyorsun sifir motosiklet alip 3 4 bin km sonra satacaksin ve kafadan 1500 tl zarar ediceksin o yuzden ikinci el almani oneririm diger modellerde cbrlar biraz ufak oluyo ama seni ise goturup getirir biraz zaman alabilir alisman racinge bu megelli icinde gecerli. Eger motosiklrt tecruben hic yoksa hyosung alma dusebilirsin zorlanirsin cunku ben cbrada oturdum hyosungada oturdum hyosung tam ss pozisyonu gorunus olarak hyosungu tek gecerim titresim olmaz bastimi gider cbr 250 ile arasinda cok bi yakit fari yoktur ama parcasi pahalidir hondaya gore . Simdi bu kadar yazdim sana tavsiyemi soyleyeyim 10 bin tl butcen varsa bu butceyi asmaya zorlama kendini. 1000 tl ekipmana ayir 9 bin tl ile eger motosiklet tecruben varsa hyosung veya cbr 250 tavsiye ederim tecruben yoksa cbr 125 ybr 125 ikisinden birini tavsiye ederim iyi gunler..
    neoazrael bunu beğendi.

hepinize ayrı ayrı teşekkürler arkadaşlar.Motorsiklet kullanan bir arkadaşım kış sezonunda fiyatların 2 bin tl civarı oynadığını söyleyerek ve şu anki bütçemin üzerine yaklaşık 2 bin koymam ile cbr 250nin sıfırını alabileceğimi söyledi.Muhtemelen sıfır cbr 125 ya da 250 alacağım söylediği gibi olursa.o zamana kadar da eğitim alıp kendimi geliştirmeyi,ekipmanlarımı tamamlamayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Sifir alacaksan yzf r25 dusun madem sifir cbr250r alacak paran var birazcik daha biriktir 500 tl kadar r25 varken ayni parayi hondaya vermek sacmalik
    neoazrael bunu beğendi.

hocam sıfırının fiyatını bulamadım internette ne kadar r25ler

R25 14.750 TL
    neoazrael bunu beğendi.

Alıntı TolgaC. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 14.750 TL
    hocam kış sezonunda fiyatı düşer mi bunun? düşerse ne kadar düşer tahmini?

İlk çıktığında 13.500 TL idi.Döviz arttıkça zam geliyor.Anlayacağın fiyatı düşmez artar.Piyasada motor yok satıyor paran olsa dahi bulman zor kovalaman gerek

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Öncelikle 3.ve 4.seçeneği kesinlikle kafandan at.
    R25 cbr 250den gerçekten üstün bir motor ama bulman zor 2.el satanlarda resmen keriz yerine koyuyor milleti.
    Cbr125 cılız bir makine değil r25 ve cbr250 ile aynı boyutta ve şehirdışı yapmayacaksan her işini görür.
    Tavsiyem sıfır cbr 125 veya temizini bulursan 2.el cbr 250.
    Racingle başlanmaz düşük cc racing olmaz diye birşey yok. Asıl evden işe işten eve gitmek için 600lük makine kullanılmaz.
    neoazrael bunu beğendi.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    2015 cbr 125 ler acaip kalıplı şu anda.
    amma velakin sana tavsiye 2. el bi tek silindir japon 250 alman
    neoazrael bunu beğendi.

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Döviz kurundaki yükselişe bakarak fiyatların düşeceğini sanmıyorum. Aksine artabilir.
    neoazrael bunu beğendi.

bu yeni yasaya göre 11kw'den fazla gücü olan motor alamama durumu nedir ilk motor için? istesem de alamaz mıyım 250lik bir makina,zira ilk motorum olacak...

Motosikleti
    Hornet 650
    Hız merakın yoksa kesinlikle 125 lik 2 japonda olur. Gönlün yzf den yanaysa onu al.

Yzf nin oturuş pozisyonu daha agresif olduğundan, cbr ye göre daha fazla yoracaktır ama problem değil. Zamanla alışırsın.

125 likle 2-3 haftada bir kez uğradığım benzinliğe 250 likle her hafta uğruyorum bunuda göz önünde bulundur.

r25 in benzin sarfiyatının daha fazla olduğunu duydum.

Kısaca gönlünün gittiği motoru al, pişman olmazsın ilerde değiştirirsin zaten.
    neoazrael bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer
    Merhaba,yaşınızın vermiş olduğu olgunluk ve bilinçle 250 cc sizi daha çok tatmin edecektir. Motosiklet seçimine gelirsek 10.000 tl'ye temiz cbr 250 bulunabilir.Neden cbr 250 diye sorarsanız rakiplerinden biraz geride olmasına rağmen gerek servis, gerek yedek parça bolluğu ve ucuzluğu konularda öne çıkıyor. Cbr 250 düşünürseniz kesinlikle bakımlı motosiklere yönelmelisiniz, örnek verecek olursak 15.000 km'yi geçmiş bir cbr 250'nin zincir-dişli istemesinin yakın olduğunu unutmayın,lastik durumu da aynı şekilde. Bu gibi konular motoru aldıktan sonra masraf etmenizi de azaltacaktır.
    neoazrael bunu beğendi.

Sizlere de teşekkürler dostlar.Araştırırken 2 motor modeli daha hoşuma gitti ama bunlar supersport değil sport touring olarak geçiyor sanırım.

birincisi : hyosung gd250n plaka ruhsat dahil 12bine veren yerler var malum sitede

diğeri bajaj pulsar 200 ns: bu da çok tutuluyor sanırsam forumda çok görüyorum konularda.fiyatı da cbr'dan bile daha düşük 8290tl.

Bu 2 motor nasıldır? Sport touring bir modeli supersport modele tercih etmek beni pişman eder mi? Sport touring'in supersporta göre bir avantajı var mıdır?Son olarak cbr 125 ebatlar olarak cbr250den çok farklı değil,ekonomik olması sebebiyle de aklıma daha çok yattı,hız yapmayacağım için.Bu durumda bu 2 sport touring mi yoksa cbr 125mi almamda fayda var?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)