Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk motor için Supersport tavsiye istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Öncelikli olarak direk ölçülerimden bahsetmek istiyorum. 193 cm boyunda 90-100 kg ağırlığında fitness ile uğraşan 23 yaşında bir gencim. Motor tutkusunu lise zamanında scooter ile tattım. O günlerden bu yana en büyük tutkularımdan, hayallerimden biri oldu motor. Hoşlandığım motor tarzıda supersport. Diğer tavsiye istiyen konularıda inceledim ilk başlayanlar için daha hafif, kullanışlı, zapdetmesi kolay motorlar öneriyorlar ama benim boyutlarıma göre 125cc lik motorlar benim altımda palyaço bisikleti gibi duruyor (bizzat denemişliğim var). Benim gibi biri için bana fikir vericek ss modelleri söylerseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Cbr 250 R . Yeni başlayanlara biçilmiş kaftan. (125 lik istemiyorsan)

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 250 R . Yeni başlayanlara biçilmiş kaftan. (125 lik istemiyorsan)
    125 liği istemiyorum değilde binince altımda bisiklet gibi kalıyor aslında gücünde filan değilim bana yakışsın zevk alayım yeter öle illa 300 bassın sesi mahalleyi inletsin diyen bilinçsiz acemilerden değilim

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Duke390 Abs
    500px.com/importantphotogalleryblogspot

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Forumu araştırsana?

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Daelim Roadwin 250 R çok iri motor herkes 600cc zannediyor ama tek silindir 25 hp max150km hız yapar hafiftir tam acemi işi olup profesyonel görüntüsü vardır. Öğrenince satarsın sonrada kawasaki kle 650 modeline geçersin

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    hayabusa al madem 125 le baslamıyacak kadar bilinçlisin. 3 e atabilecekmisin bakalım. DAVULUN SESİ UZAKTAN HOS GELİR.. dışı seni içi aileni yakar.. her gün aynı konular her gün aynı konular bıktık arkadaş...
    Ahmet Abi ve cousinecruis bunu beğendiler.

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Kardesim yardimci olacaksa, 1.90 boy ve 94 kiloyla butun bir sezonu ninja 250r ile gecirdim ve hicbir pismanligim olmadi. 4.5 ayda 8 bin kilometreden fazla yol yaptim uzun yol da dahil.

Altinda hic de kucuk ya da komik durdugunu dusunmedim, benden sana küçük de bir tavsiye konu motorsa kimin ne düşündüğünü hic onemseme, hangisini gorunce icinde bir seyler kipirdiyorsa onu sec
    Guy Martin ve kemboo bunu beğendiler.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayabusa al madem 125 le baslamıyacak kadar bilinçlisin. 3 e atabilecekmisin bakalım. DAVULUN SESİ UZAKTAN HOS GELİR.. dışı seni içi aileni yakar.. her gün aynı konular her gün aynı konular bıktık arkadaş...
    Arkadaşın 125 le başlamasına gerek yok. Hayabusa da istemiyor. Bıkmadan usanmadan yeni başlayanlara destek olmalıyız.

Motosikleti
    KapÇık
    bir sürü başlangıc konusu var. bizim canımızı yakan konu, görünüşe bakıp kaza raporlarını okuduklarımız.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    cbr 250r biçilmiş kaftan, hyosung iri baya ama tam bir ss kullanımı daha zor olabilir. Altımda bisiklet gibi durmasın diyorsun ama cbr 250r 165 kg. yani hafif bir yan yatsa bakalım tutabilecekmisin İmkanın varsa hepsini bin sür dene. cbr oldukça kıvrak mesela ama daha yapılı bir motor trafikte yeni başlayan arkadaşalara ciddi sorun yatabiliyor. Mesela bn ybr 125 kullanıyorum 184 cm boyum var. Evet motor altımda biraz ufak duruyor ama ilk aldığımda o bile büyük geliyordu. Şimdi bisiklet gibi haraket ettiriyorum o bile ayrı bir zevk veriyor tafikte

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    ben 125 inde 250 sinde filan değilim usta. ben ölçülerime göre bir motor arıyorum. bu konuda yardım istiyorum. bende acemi olarak 125 düşünüyordum en başta ama altımda ufacık kalmasınıda istemiyorum.

diğer yorumlar baya faydalı oldu teşekkür ederim.

Motosikleti
    KapÇık
    190 cm kusur 110 kg bir arkadasım var. baslarken bir sezon cbf 150 kullandı. hemde bir cok uzun yol gezide eşiyle birlikte. bir sıkıntı yaşamadı. mesele görünüşe değil mantığa yürümek. motosiklet camiasına bir katıl.. bir yıl sonra yine böyle konu açana benim ettiğim sitemi ediceksin. çünki her motosiklet kazası haberi gördüğünde ''BİZDEN BİRİ DAHA'' diye düşüneceksin. fevri davranma bol bol oku.. görünüşü boşver trafiği yaşa önce..
    initial-D bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    190 cm kusur 110 kg bir arkadasım var. baslarken bir sezon cbf 150 kullandı. hemde bir cok uzun yol gezide eşiyle birlikte. bir sıkıntı yaşamadı. mesele görünüşe değil mantığa yürümek. motosiklet camiasına bir katıl.. bir yıl sonra yine böyle konu açana benim ettiğim sitemi ediceksin. çünki her motosiklet kazası haberi gördüğünde ''BİZDEN BİRİ DAHA'' diye düşüneceksin. fevri davranma bol bol oku.. görünüşü boşver trafiği yaşa önce..
    hak veriyorum size de. tavsiye istiyen konuların çoğunu okudum benden de genç arkadaşlar hemen 250cc hevesindeler hatta 600cc düşünen bile gördüm tavsiyenize uyup önce 125cc likleri denicem. teşekkür ederim.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daelim Roadwin 250 R çok iri motor herkes 600cc zannediyor ama tek silindir 25 hp max150km hız yapar hafiftir tam acemi işi olup profesyonel görüntüsü vardır. Öğrenince satarsın sonrada kawasaki kle 650 modeline geçersin
    Adam super sport diyor sen kle 650 diyorsun pes ya?
    RODWIN250R bunu beğendi.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    tr_select, fz6_fazer, umurcan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    hayabusada sıkıntı yüksek vites değil düşük vites.tecrübesiz adam hayabusa ile 4-5-6. viteste gazı çevirebilir ama 1 ve 2. viteste gazı sonuna kadar açmak güven özveri tecrübe işi :D
    Permatiq59 bunu beğendi.

Motosikleti
    KapÇık
    bende ondan bahsettim üstat 1-2 den ötesini göremez mizahen ondan bahsettim
    cousinecruis bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her üye foruma yeni katıldığında kafasındaki soru işaretlerini gidermek ister. Çoğumuz ilk üye olduğumuzda diğer tecrübeli kullanıcıların sorularımızı yanıtlanması umuduyla konu açarız. Çünki herkesin farklı bir öyküsü, farklı bir isteği, farklı beklentileri vardır. Yada diğer konular onun sorularına cevap olamamıştır.
    Velhasıl, isteyen fikir beyan eder yardımcı olur, isteyen olmaz. Ben dahil, konu hakaret, saçmalık, argo içermediği sürece kimseyi açtığı konudan dolayı tersleme hakkına sahip değilim.
    Cevap vermemek de bir tercih meselesidir.

Konu sahibinin sorusuna gelecek olursak, alacağınız motoru kısa zaman zarfında değiştirmek isteyeceğinizden, bu süreyi uzatmak adına, iyi bir eğitim, yeterli koruma ekipmanı ile 250 cc ile başlamanız daha mantıklı.
    tr_select, bozo64, Carbondioxid ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her üye foruma yeni katıldığında kafasındaki soru işaretlerini gidermek ister. Çoğumuz ilk üye olduğumuzda diğer tecrübeli kullanıcıların sorularımızı yanıtlanması umuduyla konu açarız. Çünki herkesin farklı bir öyküsü, farklı bir isteği, farklı beklentileri vardır. Yada diğer konular onun sorularına cevap olamamıştır.
    Velhasıl, isteyen fikir beyan eder yardımcı olur, isteyen olmaz. Ben dahil, konu hakaret, saçmalık, argo içermediği sürece kimseyi açtığı konudan dolayı tersleme hakkına sahip değilim.
    Cevap vermemek de bir tercih meselesidir.

Konu sahibinin sorusuna gelecek olursak, alacağınız motoru kısa zaman zarfında değiştirmek isteyeceğinizden, bu süreyi uzatmak adına, iyi bir eğitim, yeterli koruma ekipmanı ile 250 cc ile başlamanız daha mantıklı.
    Mod. insanın hali bir başka oluyor usta beni çok iyi anlamışın. Ben de hemen değiştirmek istemediğimden 250 cc almayı düşünüyordum ve kesinlikle motorun kullanımı hakkında kurs alıcam. ayrıca ekipmanlarada 5.000 TL ayırmayı planlıyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)