Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

BMW K 1200 GT vs. R 1200 RT

Motovento
    REKLAM ALANI
    cr4zy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw r 1200 gs
    Alıntı lastresort78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisinin yan yana durmuş hali :D
    http://www.youtube.com/watch?v=4-eAgnXchCk

Hocam sana şöyle bir bilgi vereyim Ankarada Başbakanlık koruma polisleri 1200RT kullanıyor fiyatları biribilerine yakın olmasına rağmen Emniyet Genel Müdürlüğü RT'yi seçmiş bi bildikleri vardır diyorum. Ama bende ikisinden birini 4, 5 aydır düşünüyordum. Arkadaşımın RT'si satılık ama sanırım GT daha güzel duruyor videoda da bunu görebilirisin.

Ekonomi diyorsan RT daha sportif görüntü diyorsan GT ama touring diyorsan sana başka bir marka önereyim ABD'de yılın toruing'ine bak derim.

http://www.youtube.com/watch?v=UrW2mxnaHAc
    Yola zaten sport touring diye çıkmıştım aslında. 4 model vardı aklımda da:
    Yamaha fjr 1300
    Honda st 1300 paneuropean
    Kawasaki concours 14
    Bmw k 1200 gt / k 1300 gt

Bu 4 motorsikleti de beğenmeme rağmen, bmw daha sıcak göründü gözüme.

Sonra perdenin arkasından efsaneleşmiş boxer motoruyla r 1200 rt selektör yaptı.
    Aklım karıştı.

Alıntı il_ragazzo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar her ikisini de uzun kilometreler kullanan biri olarak tartışmasız RT. Bunu ancak her ikisini de kullandıktan sonra anlayabiliyosunuz.

Bu arada RT makyajlandı ve motoru üstten çift eksantrikli olarak yenilendi. Yukardaki veriler 2010 öncesi RT'ler içindir ayrıca K 1200 GT yerine çıkarılan K 1300 GT artık üretilmeyecek yerine 1600 cc olan K 1600 GT ve GTL geliyor ( Kullanmak için sabırsızlanıyorum). Bilginize...

Verdiğiniz bilgiler bizleri çok aydınlattı.

K 1600 GT / GTL benim de hayalimdeki motorsiklet. Hatta başka bişey o uçak gibi. Kusursuz Adeta ulaşılamaz bir top model.
    SUSAMADAN ÖNCE, KUYUYU KAZ!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Bmw r 1200 gs

tek teker

Uploaded with ImageShack.us

Hann_Ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09.TRACER

[IMG=http://img837.imageshack.us/img837/81/071aj.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.usBMW 1600 GTL

Bir firsatini bulup Intemott köln Fuarina gitmisdim.Bir kac resim paylasmak istedim.
    Fakat acemilik beceremedim.Ksra bakmayin...
    Sonra Diger resimleride paylasmaya calisirim...

Motosikleti
    Bmw r 1200 gs

karıştırmayalım

Alıntı Hann_Ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir firsatini bulup Intemott köln Fuarina gitmisdim.Bir kac resim paylasmak istedim.
    Fakat acemilik beceremedim.Ksra bakmayin...
    Sonra Diger resimleride paylasmaya calisirim...
    Paylaştığınız resim için teşekkürler. Forumu ziyaret eden kişiler için k 1600 gtl olduğunu yazmanız karışıklığı önlerdi.
    K 1600 gtl için:
    http://www.motosiklet.net/forum/yeni...l-geliyor.html
    saygılarımla

il_ragazzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS - BMW K 1300 R
    Dostum soruna evden daha rahat cevap yazma fırsatı buldum.

Her iki motor da touring katagorisine ait olsa da ikisinin de birbirinden farklı birçok yanı var. öncelik senin hangi özel ihtiyaçlara öncelik verdiğinle biraz alakalı.

RT ;

Kesinlikle çok kıvrak ve dengeli kontrol ederken o iri cüssesini bisiklet kullanırcasına haraket ettirebilirsin. Konforludur. İnanılmaz bir hareket kabiliyeti ve sürüş zevki olan bence dünyanın en iyi ( bu konuda ciddiyim) en iyi touring makinesi. Radyo-mp3 çalar ESA,ASC,yol bilgisayarı,elcik ve sele ısıtmaları ve cruse gibi birçok özelliği konforun zirvelerine çıkartıyor insanı. Tek kelimeyle DENGELİ ve KONFORLU

GT;

Uzun düz asfaltlar ve otobanlar onun uzmanlık alanı. RT kadar kıvrak ve hafif değil ( 288 kg). Buna karşılık yüksek devir çevirebilen 152 ps 4 silindirli motor hem racing seven hem de touring özelliği olmasını isteyen kişiler için ideal.Sesi insanı kışkırtıyor.RT'deki konfor yok şehir içinde yoruyor insanı.Tek kelimeyle HIZLI yırtıyor adeta.

Benim seçimim RT'den yana olurdu. Zaten satış adetlerine ve 2. el piyasasına bakıldığında RT hep bir adım önde.Denge kullanım kolaylığı ve konfor ivmelenmenin bir adım ötesinde çoğu insan için. Bu arada Boxer BMW'nin amiral gemisi ben her zaman Boxer motora güvenirim. BMW 1923'ten beri bu motoru üretiyor.

Herkese selamlar.

Mesut Arslan

Motosikleti
    Bmw r 1200 gs

You tube da videoları izledim gerçekten şehir içinde çok kıvrak RT. Polislerin de tercih etmesinden anlamalı galiba.

fuatbmw01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW
    cr4zy kardesim ben bmw motsiklet ustasıyım alacagın motor RT susuz GT sulu motor
    ikiside torlu motorlardır tam bir turunk motoru ikiside sorunsuzdur sacece senin kullanım
    tarzını secmek kalıyor verileri karsılaştırmısın zaten.

bilgilendirme
    GT motoru LT motorla aynı
    kara murat benim FUAT KOŞAK

Motosikleti
    Bmw r 1200 gs

Artçı???

Artçı konforunu kıyaslayabilen kimse var mı?

Genelde yolculu seyahat yapıyorum ve benim için arka koltuğun rüzgar ve titreşim yönünden korunmuş olması önemli.

Tecrübelerinizi bekliyorum.

Motosikleti
    Bmw r 1200 gs

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Merhaba,
    Başka bir sitede 1200 gt ve 1300gt motorlarla yapılan karadeniz gezisine ilişkin resim ve notlar var. Özellikle gezinin 3. gününde gt'lerden biri arızalanmış ve bunlara yönelik bazı genel sorunlardan bahsediliyor. Her nekadar RT ile bir kıyaslama yok ama en azından GT'lere ilişkin bazı bilgiler var. Bir bakın isterseniz.

http://www.kayihanzeybek.com/gezi_dogu_karadeniz_3.htm

Şahsi fikrim ise 1200 RT. Çünkü bence: performansı, hızlanması, dengesi, yol tutuşu, sürücü ve artçı rahatlığı, yakıtı ve görüntüsü oldukça iyi. Hele o büyüklük ve performanstaki bir motora göre yakıt mükemmel diyebilirim. Çok yakın bir arkadaşım RT kullandı 20.000 km kadar. Hatta F650 GS'lerle birlikte Nemrut dağına bile çıktı o motorla. Her yönüyle memnundu. Bir kez uzun yolda artçı oldum o motora ve bir sıkıntı yaşamadım. Ancak bunları söylerken GT tecrübemin olmadığını belirteyim.

Selamlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:12 ----------

Bir ilave daha, 1150 RT ile yapılan kıyaslama:

Alıntı: (donal duck nick'li üyeden)
    http://www.motordelisi.com/forum/mot...-r1150-rt.html

Belki biliyorsun benim motorum RS yani = GT...gayet iyi tanidigimi soyleyebilirim. RT yi de taniyorum hasbelkader. Turkiyede (Istanbul-Ankara vb. buyuk sehir) yasiyor olsaydim bu gunku aklimla RS/GT degil kesinlikle RT alirdim. Hele yolcunuz varsa zaten RT en iyi secim dunyanin her yeri icin. Cunku LT de cok buyuk ve TR yollari icin biraz luks herhalde...

RT dar ve virajli yollarda cok daha eglenceli, aerodinami olarak son derece korumali, guclu harika bir makinedir. Sadece surucuyu degil, yolcuyu da ruzgardan yagmurdan koruyor.

RS Autobahn Baby...Burasi (ABD) icin cok iyi ama tam bir polis miknatisi, hiz limitlerinin altinda tutmak cok zor. Onun disinda yolcu konforu sifir. GT azicik daha konforlu ama yolcunun aldigi ruzgar ayni.
    Tabiiki cok guclu ve elektrik motoru gibi puruzsuz motoru inanilmaz. Agirligi ve dusuk hizlarda kullanma zorlugu da oyle. Eger kontra tekniginde ustalasmamissaniz yuksek hizlarda da virajlarda epey terletir, onu da soyleyeyim.
    Kaynak: Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları http://www.motordelisi.com/forum/mot...-r1150-rt.html

Neyse, diyecegim RT daha iyi bir secim Turkiye icin, boksor motor denenmis saglam, bakimi onarimi kolay bir motordur. RS/GT nin bakimi icin once bilgisayar muhendisligi gerekiyor Yani BMW servisine muhtacsiniz. Oysa RT de ara bakimlari kendiniz bile yapabilirsiniz. ABD ve pek cok Bati ulkesinde polis motorlari RT dir...bir bildikleri var

Hayirli olsun... :o
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Bmw r 1200 gs

polis yarışmaları

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    K1200RS sahibiyim , yani motorum temel olarak aksesuarları olmayan bir GT dir. Yukarıdaki mesajları büyük ilgi ile okudum ama birçok forumda ve tanıdığım pekçok binicideki yanlış önyargı burada da mevcut.
    R1200RT için GT ye göre daha iyi viraj yapan kıvrak bir motordur gibi genel bir önyargıdan bahsediyorum. Aslında bu böyle değil RT çok daha "kolay" viraj yapabilen bir motordur , yani ortalama bir kullanıcı RT ile çok daha "kolay" yol alır ancak ; GT çok daha yüksek stabiliteye sahip bir motorsiklettir ve RT ye göre çok daha "hızlı" viraj yapabilir. Aynı viraja RT ile limitlerde 80 km süratle "kolayca" girebilirken GT ile 95-100 km gibi süratlerle çıkabilirsiniz ama bu kesinlikle RT de olduğu kadar "kolay" olmayacaktır. BMW nin tüm K serisi motorları ileri sürüş için dizayna edilmiş motorlar olup ortalama kullanıcı için zorlayıcı olabilmektedir.

Motosikleti
    Bmw r 1200 gs
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    K1200RS sahibiyim , yani motorum temel olarak aksesuarları olmayan bir GT dir. Yukarıdaki mesajları büyük ilgi ile okudum ama birçok forumda ve tanıdığım pekçok binicideki yanlış önyargı burada da mevcut.
    R1200RT için GT ye göre daha iyi viraj yapan kıvrak bir motordur gibi genel bir önyargıdan bahsediyorum. Aslında bu böyle değil RT çok daha "kolay" viraj yapabilen bir motordur , yani ortalama bir kullanıcı RT ile çok daha "kolay" yol alır ancak ; GT çok daha yüksek stabiliteye sahip bir motorsiklettir ve RT ye göre çok daha "hızlı" viraj yapabilir. Aynı viraja RT ile limitlerde 80 km süratle "kolayca" girebilirken GT ile 95-100 km gibi süratlerle çıkabilirsiniz ama bu kesinlikle RT de olduğu kadar "kolay" olmayacaktır. BMW nin tüm K serisi motorları ileri sürüş için dizayna edilmiş motorlar olup ortalama kullanıcı için zorlayıcı olabilmektedir.
    Benim için hız önemli değil fakat viraj stabilitesi konusunda söyledikleriniz aklımı karıştırdı.
    Benim motorsikletten beklentilerim uzun yol yaparken beni ve artçımı yormaması. Gezelim görelim derken, tatlı gördüğüm virajlarda teknik sürüş (diz açma vs..) de yapan biriyim.
    Tamamen sportif bir sürüş amaçlamıyorum zaten öyle olsa touring bakmazdım. Ama motorumu yatırdığım zaman limitleri zorlayabilmeliyim. Bilmem anlatabildim mi? Hem rahat olsun hem de beni eylendirsin istiyorum.
    RT'nin şehir içindeki kıvraklığı beni çok şaşırttı doğrusu.
    Burada da RT'yi pistte görüyoruz.
    Bakalım hakkını verebiliyor mu makinanın??

http://www.youtube.com/watch?v=3zdIJ...B09D8&index=18

RT DİZ AÇMA İZLEYİN!!!

(ÖNDE TAKİP EDİLEN MOTOR RT)

Motosikleti
    Alıntı cr4zy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim için hız önemli değil fakat viraj stabilitesi konusunda söyledikleriniz aklımı karıştırdı.
    Benim motorsikletten beklentilerim uzun yol yaparken beni ve artçımı yormaması. Gezelim görelim derken, tatlı gördüğüm virajlarda teknik sürüş (diz açma vs..) de yapan biriyim.
    Tamamen sportif bir sürüş amaçlamıyorum zaten öyle olsa touring bakmazdım. Ama motorumu yatırdığım zaman limitleri zorlayabilmeliyim. Bilmem anlatabildim mi? Hem rahat olsun hem de beni eylendirsin istiyorum.
    RT'nin şehir içindeki kıvraklığı beni çok şaşırttı doğrusu.
    Burada da RT'yi pistte görüyoruz.
    Bakalım hakkını verebiliyor mu makinanın??

http://www.youtube.com/watch?v=3zdIJ...B09D8&index=18

RT DİZ AÇMA İZLEYİN!!!

(ÖNDE TAKİP EDİLEN MOTOR RT)
    Sevgili dostum,

Yarın çok sevdiğim bir abim ile beraber (2007 RT) Eskişehirde bol virajlı bir sürüş yapacağız. Daha önceki tecrübelerime dayanarak şunu rahatça söyleyebilirim , oldukça iyi biniciye sahip olan RT yi hemen ensesinde izleyeceğim dönüştede muhtemelen o beni izleyecek. Aynı virajları aynı çizgide aynı süratte alacağız.O benden daha az yorulacak ve daha konforlu bir sürüş yapacak ancak rota sonunda lastiklerimizi incelediğimizde aynı ebatlara sahip olmalarına rağmen RT nin arka lastiğinin yanak sınırına kadar zorlandığını RS in ise arka lastik yanaklarına hala 1 cm kadar payı olduğunu göreceğiz. Bunun anlamı tektir RS , RT ye göre daha az yatarak aynı virajları alabilir ve sürücüsü isterse RT yi viraj içerisinde zorlanmadan geçebilir çünki hala limitlerinde değildir hızını arttırabilir.
    İşte R serisi ile K serisi arasındaki net fark budur. Yoksa BMW gibi bir firma yıllarca denenmiş ve oldukça iyi performans aldığı R serisine alternatif olarak sırf Japonlarla aşık atmak için 4 silindirli bir makina üretmez.

Motosikleti
    Bmw r 1200 gs
    Sevgili dostum,

Yarın çok sevdiğim bir abim ile beraber (2007 RT) Eskişehirde bol virajlı bir sürüş yapacağız. Daha önceki tecrübelerime dayanarak şunu rahatça söyleyebilirim , oldukça iyi biniciye sahip olan RT yi hemen ensesinde izleyeceğim dönüştede muhtemelen o beni izleyecek. Aynı virajları aynı çizgide aynı süratte alacağız.O benden daha az yorulacak ve daha konforlu bir sürüş yapacak ancak rota sonunda lastiklerimizi incelediğimizde aynı ebatlara sahip olmalarına rağmen RT nin arka lastiğinin yanak sınırına kadar zorlandığını RS in ise arka lastik yanaklarına hala 1 cm kadar payı olduğunu göreceğiz. Bunun anlamı tektir RS , RT ye göre daha az yatarak aynı virajları alabilir ve sürücüsü isterse RT yi viraj içerisinde zorlanmadan geçebilir çünki hala limitlerinde değildir hızını arttırabilir.
    İşte R serisi ile K serisi arasındaki net fark budur. Yoksa BMW gibi bir firma yıllarca denenmiş ve oldukça iyi performans aldığı R serisine alternatif olarak sırf Japonlarla aşık atmak için 4 silindirli bir makina üretmez.

Tecrübeleriniz bizleri çok aydınlattı.
    Özetle RT'nin limitlerde girdiği bir virajı varsayarsak, arkasında GT olsa daha az yatma açısı ile virajı alabilir.
    Bunun sebebi merkezkaç kuvvetini dengeleyecek ağırlığın (yerçekimi), moment noktasına (tekerleklere) olan uzaklığı mı?
    GT'nin ağırlık merkezi daha yukarıda olduğundan mı?

Motosikleti
    Bmw r 1200 gs
    oocan bey yeni izlenimlerinizi paylaşırsanız seviniriz.
    saygılar

Motosikleti
    Bmw r 1200 gs
    İstanbulda dar sokaklardan dolayı itfaiye giremiyor ve birçok tarihi bina kül oluyor.
    Bizde de motorize itfaiye ekipleri kurulsa hiç fena olmaz.

Motosikleti
    Alıntı cr4zy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübeleriniz bizleri çok aydınlattı.
    Özetle RT'nin limitlerde girdiği bir virajı varsayarsak, arkasında GT olsa daha az yatma açısı ile virajı alabilir.
    Bunun sebebi merkezkaç kuvvetini dengeleyecek ağırlığın (yerçekimi), moment noktasına (tekerleklere) olan uzaklığı mı?
    GT'nin ağırlık merkezi daha yukarıda olduğundan mı?
    Tüm GT lerin (Özellikle benim kullandığım ve 1999 ile 2005 arasında üretilen "yan" motorlu olanların ağırlık merkezleri RT den çok daha düşüktür. Ayrıca RT nin oturma pozisyonu dik , GT nin ise bir miktar daha sportif olarak öne yatıktır bu nedenle sürücününde motor gibi ağırlık merkezi RT ye göre daha aşağıdadır. Virajlardaki yatma açılarının farkının bu ağırlık merkezi farkından kaynaklandığını düşünüyorum.

il_ragazzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS - BMW K 1300 R
    Tüm GT lerin (Özellikle benim kullandığım ve 1999 ile 2005 arasında üretilen "yan" motorlu olanların ağırlık merkezleri RT den çok daha düşüktür. Ayrıca RT nin oturma pozisyonu dik , GT nin ise bir miktar daha sportif olarak öne yatıktır bu nedenle sürücününde motor gibi ağırlık merkezi RT ye göre daha aşağıdadır. Virajlardaki yatma açılarının farkının bu ağırlık merkezi farkından kaynaklandığını düşünüyorum.
    Tüm GT'ler derken eski GT ve RS'den bahsediyorsunuz. Şu anki GT motoru zemine 55 derece açıyla oturur RS gibi paralel değildir.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    selam,
    2 yıldır R1200Rt kullanıyorum,
    yılda yaklaşık 15-20.000 km yol yapıyorum
    Artçı , sürücüden daha rahat diyebilirim.
    sana bilgi için touring motorlarının puanlarını yazayım (benim şahsi görüşüm)
    BMW RT 10
    BMW GT 08
    Honda Pan 06
    Kawa GTR 05
    Ymaha FJR 04

eğer istersen Motoron dergisinin temmuz 2010 sayısını bul, orada karşılaştırmalar var
    kolay gelsin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler