Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2024 serisi, yamaha Tenere 700 Explore

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tenere 2024 serisi, Tenere 700 Explore ile daha da güçlenerek kendi sınırlarını aşmaya devam ediyor. Tenere 700 Explore, 860 mm’lik alçak sele yüksekliğinin yanı sıra artan konfor ve rahatlık düzeyiyle, uzun kilometreler yapmak ve yeni rotalar keşfetmek isteyen tüm sürücülere paha biçilmez deneyimler yaşatmak için tasarlandı.

Yenilenen 43 mm KYB ön süspansiyon ve uzaktan ayarlanabilir arka KYB süspansiyon sistemi, düşük hızda daha fazla sürüş hakimiyeti sağlayan alçak bir sele yüksekliği ile Tenere 700 Explore, konfor ve performansın mükemmel birleşimini sunuyor. Standart versiyonuna göre daha yüksek ve geniş ön cam tasarımına sahip motosiklet, olumsuz hava koşullarında daha iyi bir sürüş konforu vaat ediyor. Ayrıca CP2 motor bloğuna özel olarak geliştirilmiş ayarların bulunduğu quickshifter ile akıcı ve sorunsuz vites yükseltmenin keyfini yaşatıyor.

Tenere 700 Explore Teknik Özellikler;
    • 43 mm KYB ön amortisör çatalları,
    • Uzaktan ayarlanabilir arka amortisör
    • Yere daha kolay erişim ve sürüş hakimiyeti için 860 mm’lik alçak sele yüksekliği
    • Rüzgara karşı daha fazla koruma için standarda göre daha geniş ve yüksek ön cam
    • Opsiyonel yan çanta seçenekleri
    • Sorunsuz vites yükseltme için hızlı vites değiştirici (quickshifter)
    • 5 inç TFT gösterge ve akıllı telefon bağlantısı
    • 3 modlu değiştirilebilir ABS
    • 16 litrelik ergonomik yakıt deposu
    • Full LED aydınlatmalar

espresso ve zihnigonen bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Şu motoru hakkını vererek kullanabileceğimi bilsem almayı düşünürdüm.
    otopsici bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu motoru hakkını vererek kullanabileceğimi bilsem almayı düşünürdüm.
    Merak etme abi kullanıcılarının bir kısmı da hakkını veremeden kullanıyor zaten. İçin rahat olsun.
    espresso, cbr1100 xx ve otopsici bunu beğendiler.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Yere daha kolay erişim ve sürüş hakimiyeti için 860 mm’lik alçak sele yüksekliği
    🤨 86 ne zaman alçak oldu ya?
    Smlgndz, Fure61 ve John Gotti bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak etme abi kullanıcılarının bir kısmı da hakkını veremeden kullanıyor zaten. İçin rahat olsun.
    1200 GS Adv gibi koca motorları alıp envai çeşit aksesuarla çantayla donatıp sadece Şile'de gözleme yemeye giden bir kitle vardı aynı şekil asfalttan hiç çıkmayan toprak yolda yaya bile yürümemişler ne hikmetse böyle motorları seviyorlar :D
    camelon, otopsici ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1200 GS Adv gibi koca motorları alıp envai çeşit aksesuarla çantayla donatıp sadece Şile'de gözleme yemeye giden bir kitle vardı aynı şekil asfalttan hiç çıkmayan toprak yolda yaya bile yürümemişler ne hikmetse böyle motorları seviyorlar :D
    Bigger is better
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bigger is better
    who don't know want always aim for the biggest
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Hard kullanmıyorum ama toprak yollara girmekten de korkmuyorum (süper Tenere 1200). 365 kiloluk kuru ağırlığı ile...
    https://www.youtube.com/channel/UCpoR8HiihrBIFDq-SUhHtmw/
    F54 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ee işte ben de böyle bir motor almış olsam en büyük maceram yine envai çeşit akseauarla falan doldurup köfte turlarına gitmek olacak. Asfalttan çıkmayacağım, en fazla Ahmetbey'in köy yollarında süreceğim. Bu motorla dağda taşta kayalarda atlayıp zıplamadıktan sonra motora yazık. Bununla dağda taşta atlayıp zıplayacak para da gençlerde olması zor, anca orta yaştan sonra bu para bulunuyor o zaman da aman çizilmesin diye asfalt dışına çıkamıyorlar.

nstagramda karşıma çıkmıştı bu motorun hakkını veren bir genç: https://www.instagram.com/p/CLwkhKOnA9-/
    ofonazi bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ee işte ben de böyle bir motor almış olsam en büyük maceram yine envai çeşit akseauarla falan doldurup köfte turlarına gitmek olacak. Asfalttan çıkmayacağım, en fazla Ahmetbey'in köy yollarında süreceğim. Bu motorla dağda taşta kayalarda atlayıp zıplamadıktan sonra motora yazık. Bununla dağda taşta atlayıp zıplayacak para da gençlerde olması zor, anca orta yaştan sonra bu para bulunuyor o zaman da aman çizilmesin diye asfalt dışına çıkamıyorlar.

nstagramda karşıma çıkmıştı bu motorun hakkını veren bir genç: https://www.instagram.com/p/CLwkhKOnA9-/
    Esasen anlatmak istediğim şudur , asfaltta sürülecekse daha konforlu modeller var zaten Yamaha'da bakmış alan asfalttan ayrılmıyor motoru daha konforlu , daha alçak ve daha büyük depoyla üretelim bari demiş ;)
    espresso bunu beğendi.

camelon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GS ciler konusunda size katılmakla birlikte "bu tür motorları seviyorlar" a dahil birisi olarak ülke yolları için en uygun motor tipi bu olduğu için de olabilir. Izmir gibi sözde büyük şehir olan bir ilimizde rogar kapağı delikleri yüzünden bile ölebilirsiniz keza.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Zaten yayla gibiydi amortisörleri daha da yumuşatmış olmalarına ihtimal vermek istemiyorum :D
    180mm'ye inmiş ön amortisörün travel, biraz daha rijit bir şey yapmışlar zannımca.

Depo aynı bu arada yahu, 16 litre değil miydi Tenere zaten?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ne yaparsa yapsın transalp 750 ye yaklaşamaz fiyatı pahalı beygiri az ee ne yapsınlar seni yamaha

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yaparsa yapsın transalp 750 ye yaklaşamaz fiyatı pahalı beygiri az ee ne yapsınlar seni yamaha
    Bu spesifik varyantın detaylarını pek bilmiyorum ancak Transalp 750 Tenere'ye göre oldukça daha fazla yol odaklı. Tam birbirlerini karşılamıyorlar aslında.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hiçbir değişiklik yok motor mekanik olarak ilk çıktığı hali ile aynı yalandan seleyi indir tft ekran koy hadi birde amortisörleri marka yap
    bunların hepsi honda da var görünüş olarakda birbirine denk motor ha word raid t7 çift depo oluşu görüntü olarak değişik
    yani sonuçta aynı klasmanda motorlar bizde bunları alıp dağlarda ceylan gibi sekecek tecrübe de o yüzden azcık yolda da konforlu olan artçı alınabilen bizim için daha ideal olur hem honda daha ucuz

ha transalp in üzerine t7 etiketi koy bu sefer de o alınır derim çünkü mantık olarak f/p motoru bence transalp
    yamaha kötü değil ama azcık mantıksız kalıyor

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiçbir değişiklik yok motor mekanik olarak ilk çıktığı hali ile aynı yalandan seleyi indir tft ekran koy hadi birde amortisörleri marka yap
    bunların hepsi honda da var görünüş olarakda birbirine denk motor ha word raid t7 çift depo oluşu görüntü olarak değişik
    yani sonuçta aynı klasmanda motorlar bizde bunları alıp dağlarda ceylan gibi sekecek tecrübe de o yüzden azcık yolda da konforlu olan artçı alınabilen bizim için daha ideal olur hem honda daha ucuz

ha transalp in üzerine t7 etiketi koy bu sefer de o alınır derim çünkü mantık olarak f/p motoru bence transalp
    yamaha kötü değil ama azcık mantıksız kalıyor
    Valla bu klasmanda ben ne T7 Exlore ne de XL750 almam; direkt 800 RE alır geçerim. XL750'e TT lastik + Cruise Control koysunlar o durumda Suzuki'yi de almam, direkt XL750. Honda bildiğimiz Honda ise XL750 ancak 3. kasasında alınır duruma gelir, o da arada Suzuki'nin de eli armut toplamayacaktır. Yamaha'dan pek bir ümidim yok.
    F54 bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öküzüm büyük olsun, varsın çifte gitmesin.

espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Son bir kaç ayını bu araçları hatim etmeyle uğraşmış birisi olarak benim tercihim kullanım senaryosuna göre 800DE veya Tenere 700 yönünde olacaktır. Bu arkadaşlar varken Transalp almam için geçerli bir sebep bulamadım. Daha uzun yol fatihi olacaksam 800DE, daha toprak odaklı olacaksam Tenere.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Ne zaman alıyoruz....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son bir kaç ayını bu araçları hatim etmeyle uğraşmış birisi olarak benim tercihim kullanım senaryosuna göre 800DE veya Tenere 700 yönünde olacaktır. Bu arkadaşlar varken Transalp almam için geçerli bir sebep bulamadım. Daha uzun yol fatihi olacaksam 800DE, daha toprak odaklı olacaksam Tenere.
    Transalp de 90 beygirlik gücüyle insanın aklını karıştırıyor ama şekil şemal konfor olarak bakınca 800 DE daha albenili sanki..
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)