Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

CFMoto 800 MT Adventure 2021 modeli resmi olarak tanıtıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Şekle şemale bakıyorum, alet güzel. Ülkemize gelse alır mıyım diye düşünüyorum, şeytan yandan dürtüyor; alıver şöyle 3lü çantalı koruma demirli sis farlı dolu dolu, mis gibi tur motoru sana işte.

Sonra beyin ve tecrübe araya giriyor hemen. Yahu bi parçasında arıza çıksa büyük ihtimal stokta yok denecek, işin yoksa 1-2 ay malzeme gelmesini bekle. Motorda elektronik bir arıza çıksa, servisler motora yabancı olacak, çözmek için zorlanırlar, birde japon hariç çinlilerin yetkili servisler de zaten malum...

Hele hele bir de kaza yapsan, yine motor çok yeni parça sorunu olur, bekle baba bekle diyecekler.

Daha kronik sorunu çıkacak mı, 2 seneye satıştan kaldırılır mı? 2. el değeri ne olur? diye düşünceler ağır basıyor ve yine beynimin alınmazlar listesine yeni bir motoru daha uğurlamak zorunda kalıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT25 2016
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şekle şemale bakıyorum, alet güzel. Ülkemize gelse alır mıyım diye düşünüyorum, şeytan yandan dürtüyor; alıver şöyle 3lü çantalı koruma demirli sis farlı dolu dolu, mis gibi tur motoru sana işte.

Sonra beyin ve tecrübe araya giriyor hemen. Yahu bi parçasında arıza çıksa büyük ihtimal stokta yok denecek, işin yoksa 1-2 ay malzeme gelmesini bekle. Motorda elektronik bir arıza çıksa, servisler motora yabancı olacak, çözmek için zorlanırlar, birde japon hariç çinlilerin yetkili servisler de zaten malum...

Hele hele bir de kaza yapsan, yine motor çok yeni parça sorunu olur, bekle baba bekle diyecekler.

Daha kronik sorunu çıkacak mı, 2 seneye satıştan kaldırılır mı? 2. el değeri ne olur? diye düşünceler ağır basıyor ve yine beynimin alınmazlar listesine yeni bir motoru daha uğurlamak zorunda kalıyorum.
    parça şu an tüm markalarda sıkıntılı. ağustos ayında kuzenim mt25 ile kaza yaptı 45 gün radyatör bekledi. mt25'in bile parçaları stokta yok. servis konusunda haklısınız.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı mattiadestro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parça şu an tüm markalarda sıkıntılı. ağustos ayında kuzenim mt25 ile kaza yaptı 45 gün radyatör bekledi. mt25'in bile parçaları stokta yok. servis konusunda haklısınız.
    Hocam bazen beklemek de sorun değil, 45 gün de sürse elinize radyatör geçmiş sonunda. Yok bu parça dememişler. İşin güzel tarafı bu.

Çinlilerde gidiyorsun, örneğin radyatör soruyorsun, adamlar yok diyor.

"O nasıl iş yahu, parasıyla değil mi? nasıl yok?" diye şaşıyorsun. Türkiyede montaj yapılan fabrikasını arıyorsun, koskoca fabrikada yine "o parça yok" diyorlar.

Hani paran olsa dahi parçayı bulamamak ne demek ancak yaşayan bilir. Sonra işin yoksa gidip başka motorlardan benzer parça bulup uydurmaya uğraş...

Hele hele piyasaya yeni girmiş yüksek cc bir modelde Çinliler benden uzak dursun.

Japonda yeri geliyor 20 yaşında motora (pahalı da olsa) parçasını bulup japonyadan getirtebiliyorsun.

Servis kalite farkını tartışmaya bile gerek yok.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    duke 790 ile birebir aynı bloğu kullanıyor. Bu motorda parça veya servis gibi bir sorun yaşanmaz. Benelli ve CFmoto' nun en ufak civatasına kadar genelde aliexpress' de bulunuyor. Asıl problem satarken yaşanır.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Bu motoru akıp kullanan var mı,? adventure modeli gayet cezbedici. Bakım aralığı ve yakıt tüketimini merak ediyorum. Gerçi NC den zor vazgeçerim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)