Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

A2 ehliyet almanın bedeli merak edenler için

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim hersey dahil yol parasina kadar 1000 lira tutmustu toplam, bide tanidik yer olcakti iyi duduklemisler beni :D
    350+40+40+150+119 den 699 lira tuttu benim dostum o nasıl tanidikmis :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Arkadaşlar bugün bütün işlemleri tamamladım

A2 Gebze
    Kurs:250
    vergi:119
    Kart parası:65
    12 adet fotoğraf:20
    Sağlık raporu:25

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kart parasi nasil 65 onu anlamadim bu heryerde ayni degil mi biz verdik 120 lira parada siz nasil 65 verdiniz ben karakola ve bankaya yatirdigim toplam para 250 lira hem kart parasi hemde harc yani

Motosikleti
    kuba kee100
    merhaba..

merak ettiğim bir konu var.. B ehliyetim var yanına bugün a2 ehliyet eklemeye niyetlendim, fakat 2015 sınavlarını kaçırdım.. 2016 ya kaldı artık herşey..stajyer mi olacağım şimdi ben bu saatten sonra ? stajyer olmanın ne gibi eksileri vardır ? istediğim yere çıkıp gidemem mi ? normal ehliyet yerine "bu stajyerdir" ibaresi falan mı olacak belgede ? ayrıca az önce fiyat aldım bir kurs 465 tl dedi, diğeri 550 tl dedi herşey dahilmiş vergiler vs.. ikamet istanbuldu fakat balıkesire taşındım, aldığım fiyatlar da balıkesir için geçerli .. ne önerirsiniz ? hemen kayıt yaptırayım mı fiyatlar bu aralıktaysa ? bir de kurslara ne sormak lazım detaylı bilgi almak a2 hakkında ? 33 yaşım.. stajyer uygulamasıyla ehliyette yaş haddi falan olacak mı yada cc haddi olacak mı ? bunun gibi şeyler hakkında yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler..

saygılar

Motosikleti
    Honda Forza ABS
    24 yaşını geçtiysen stajyer olmuyorsun.

Motosikleti
    kuba kee100
    sağol tifosipod cevabın için teşekkürler.. krs ücretleri normal mi sence ? yoksa az daha beklesek düşer mi ?

Proxy1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha N Max
    Karakola yatırılan para makbuz karşılığı resmi bir gider mi yoksa zorunlu bağış mı?

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Hocam herşey dahil olayı nasıl bilmiyorum durumumuz aynı (yaş ve diğerleri) ben 3 ay önce aldım izmirden en basit trafikte 120 lira kart ücreti bankadada 90 lira harç yaptırıyorsunuz. Yani bunları sorun bunlardan hariç zaten ekstra bir masraf olmuyor bunun dışında sadece kurda ücret ödedim herşey dahil lafı biraz yuvarlak bence tek tek sorun hepsini ayrıca uygulama yapmayacaksanız kurslar fiyat düşebilir ayrıca sağlık raporunu aile hekiminden aldım ve her hangi bir ücret ödemeden.

Motosikleti
    kuba kee100
    hocam cevabınız için teşekkürler, a2 eklemek istiyorum ne yapmam lazım dediğimde aşağıdaki belgeleri istediler, ücret nedir dediğimde herşey dahil fiyat bu dediler ben de anlamadığım için fazla da soramadım valla çekindim ne yalan söyliyeyim..

benden istedikleri ;
    nüfus cüzdan fotokopisi
    4 adet fotoğraf
    sağlık raporu
    ehliyet fotokopisi

tekrar arayıp net sorular sorarak bilgileri yeniden alayım kurslardan ..

sağolun vakit ayırdığınız için teşekkürler

saygılar

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Ne demek üstad aynı belgeler ile müracaat ettim bende sadece kursa ücret verdim geri kalan banka harcı kart parası cepten ödedim zaten noterden vekalet olmadan bankaya sizin adınıza harç yatıramazlar harç makbuzu ve kart bedelini ödeyip eski ehliyetinizi teslim ediyorsunuz nasıl her şey dahil bunu anlatsınlar sizde burda paylaşırsanız ehliyet alacak arkadaşlar içinde güncel yol haritası olur.

Motosikleti
    kuba kee100
    hocam şimdi bir daha görüştümde 465 tl diyen kurs, 450 tl dedi bu seferde telefonda,,bu miktarın içine dahil olan 75 tl direksiyon sınav ücreti ve 30 tl dosya masrafı varmış.. kalanıda kursa ödenen miktarmış.. siz gidip bir yere para yatırmıyorsunuz, ilk sınav ücreti bizden oluyor dedi sınavı geçtiğiniz taktirde de vergi vs onların ödemesini cebinizden yapıyorsnuz şeklinde bilgi verdiler.. geçemezseniz bidahakinde sınav ücretini siz ödüyorsunuz dediler .. sınav takvimi henüz açıklanmadı tam tarih veremiyoruz dediler ayrıca.. kafamıda karıştırdı iyice bilgi veren şahıs ))
    1000 tlye çıkacak nerdeyse A2 ehliyet alma isteğim.. :D

saygılar

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Hocam özü şu kurs ücreti +iş Bankasına yatırılan harç + kart ücreti tahminimce 650 -700 lira bi meblağ olması gerek

Motosikleti
    kuba kee100
    evet hocam haklısın.. inşallah kısa zamanda alıyorum ehliyeti falan, kafaya koydum sağolun yardımlarınız için

saygılar

ilk önce motor mu ehliyetmi alınmalı

ÖNCELİKLE SELAMUN ALEYKUM YASIM 18 VE ISTANBULDA YASIYORUM MOTORA PEK BI HEVESIM VE MERAKIM VAR ARKADASLARIMDAN CAT PAT MOTOR KULLANMA VAKTIM OLDU VE BU YUZDEN MOTOR ALMAYI ISTIYORUM SCOTER KULLANMAYI BILIYORUM AMA BENIM ASIL HEDEFIM VITESLI MOTORU COZMEM VITESLI MOTORLA AZDA OLSA DENEYIMIM VAR.

SIZCE ILK ONCE MOTOR MU ALMALIYIM YOKSA BI KURSA MI BASVURMALIYIM ? İYİ GUNLER DİLİYORUM

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)