Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

1000 liraya kadar kask tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://sharp.dft.gov.uk/wp-content/...-procedure.pdf

Şu dosyada bana fiyatla alakalı bir kriter bulabilir misiniz acaba?
    Ayrıca fiyat bir kriter olsa üreticiler UK'de özel fiyat verirlerdi çok saçma değil mi ?

70'lerden kalma arai hurafelerine devam
    Güzel kardeşim size kask satmaya çalışmadım. Tavsiye veriyorum. Sharpın yaptığı testleri hepimiz biliyoruz bunun için yazı okumaya gerek yok 40 tane videosu var youtube üzerinde bilgim dahilinde size tavsiye veriyorum. Yıllardır 40a yakın kask değiştirmişimdir hiç kimse bana tutup hjc 4 yıldızlı shark 5 yıldızlı araiden daha iyi yok shoeiden daha sağlam gibi saçma sapan bilgilerle gelmesin. Ha yeni motor aldıysanız bir iki senelik kullanıcıysanız sharp testi başlangıç için bir değer olarak algılanabilir. Sharp gibi farklı kuruluşlarda mevcut motorrad gibi ki bence sharptan çok daha iyi fakat görüldüğü üzere sharp ile doğru orantılı değil sharpın 4 yıldızlık kaskını yere vurabilyor yada 3 yıldızlık kaskını yükseğe çıkarabiliyor .Kimseyle tartışmaya niyetim yok keyifli sürüşler.
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim size kask satmaya çalışmadım. Tavsiye veriyorum. Sharpın yaptığı testleri hepimiz biliyoruz bunun için yazı okumaya gerek yok 40 tane videosu var youtube üzerinde bilgim dahilinde size tavsiye veriyorum. Yıllardır 40a yakın kask değiştirmişimdir hiç kimse bana tutup hjc 4 yıldızlı shark 5 yıldızlı araiden daha iyi yok shoeiden daha sağlam gibi saçma sapan bilgilerle gelmesin. Ha yeni motor aldıysanız bir iki senelik kullanıcıysanız sharp testi başlangıç için bir değer olarak algılanabilir. Sharp gibi farklı kuruluşlarda mevcut motorrad gibi ki bence sharptan çok daha iyi fakat görüldüğü üzere sharp ile doğru orantılı değil sharpın 4 yıldızlık kaskını yere vurabilyor yada 3 yıldızlık kaskını yükseğe çıkarabiliyor .Kimseyle tartışmaya niyetim yok keyifli sürüşler.
    Zaten bizim de amacımız tartışma değil, aksine bilgi paylaşımıdır. Bu forum sayesinde yanlış bildiğim birçok şeyi düzelttim. Belki yazdıklarımız birilerine faydalı olur diye yazıyoruz.

Marka konusuna gelince. Yazınızda iki ayrı markada bahsetmişsiniz, Arai ve Shoei. Sanırım bu markalar sizde güven temsil ediyor. Ama şöyle de bir gerçek var, testler. Sharp testi size birşey ifade etmiyor olabilir. Bu durumda Snell testi ni gözden geçirdim. 2015 yılında Snell sertifikası almaya hak kazanmış kaskalara baktığımda Arai ve Shoei kasklar olduğu gibi, LS2, HJC markalarından da Snell sertifikası almış kasklar var. İşin başka bir boyutu da, özellikle inceledim, Sharp'tan 2 veya 3 yıldız almış hiçbir Arai, Snell testinden de geçememiş. 4 yıldızlı Arai'ler ise gördüğüm kadarıyla Snell'i de geçmiş.

Yani demem odur ki, sırf Arai iyi marka diye tüm kaskları güvenli demek değil. Ama başta da söyşediğim gibi, zevkler ve renkler tartışılmaz.

Bilgi için: 2015 Snell sertifikalı kask listesi ve Sharp - Arai kask dereceleri
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten bizim de amacımız tartışma değil, aksine bilgi paylaşımıdır. Bu forum sayesinde yanlış bildiğim birçok şeyi düzelttim. Belki yazdıklarımız birilerine faydalı olur diye yazıyoruz.

Marka konusuna gelince. Yazınızda iki ayrı markada bahsetmişsiniz, Arai ve Shoei. Sanırım bu markalar sizde güven temsil ediyor. Ama şöyle de bir gerçek var, testler. Sharp testi size birşey ifade etmiyor olabilir. Bu durumda Snell testi ni gözden geçirdim. 2015 yılında Snell sertifikası almaya hak kazanmış kaskalara baktığımda Arai ve Shoei kasklar olduğu gibi, LS2, HJC markalarından da Snell sertifikası almış kasklar var. İşin başka bir boyutu da, özellikle inceledim, Sharp'tan 2 veya 3 yıldız almış hiçbir Arai, Snell testinden de geçememiş. 4 yıldızlı Arai'ler ise gördüğüm kadarıyla Snell'i de geçmiş.

Yani demem odur ki, sırf Arai iyi marka diye tüm kaskları güvenli demek değil. Ama başta da söyşediğim gibi, zevkler ve renkler tartışılmaz.

Bilgi için: 2015 Snell sertifikalı kask listesi ve Sharp - Arai kask dereceleri
    snell bir etiket ece22.05 gibi kasklar ya geçer ya geçemez geçemeyen kasklar dünya üzerindeki bazı bölgelerde satılamaz snel ve ece 22.05 ile sharpın bir ilgi alakası yok. Testlere çok güvenmeyin diyorum ben. Sharp nasıl bağımsız bir test kuruluşuysa motorrad de öyle sharpın 2 yıldız verdiği kaska motorrad 4 verebilyor yada tam tersi olabiliyor. Sadece sharp testini kendinize baz almayın diyorum ben. Tabiki ls2 ninde çok iyi kaskları var zaten ls2 markasına laf etmedim. Fakat 5 yıldız almış bir MT kask ile 5 yıldız almış bir arai kask birbirleriyle hiç ilgisi ve alakası olmayan çok ayrı dünyalar.
    Deadly Sto(R)m bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Bi bitmedi şu Sharp masalı arkadaş

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef. Birçok benzer bağımsız kuruluş var bu şekilde. Hepsinin değerlendirmeye alınması gerekir. Masal olduğunu biraz geç anlıyor kullanıcılar. Günümüzde en etkili yöntem video ve anlatım dili. Bazı markalar videoyla öyle bir sunum hazırlıyorki adam o ekipmanla savaşa girer piskolojiye giriyor.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Ben en tarafsız kurumun Snell olduğunu düşünüyorum. Bilmeyen arkadaşlar için şuraya bırakalım.

http://www.smf.org/cert

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Hangi kısmı masal,aydınlatın bizi?

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bı Sharp birde antutu benchmark bana hep kuru sıkı gibi geliyor .

Motosikleti
    MT-07
    Benim önerim HJC yoksa AGV. Tabi sana kalmış ama K3-SV 1300tl civarlarındayken K5'i o fiyata nasıl alacaksın TR'de merak ediyorum.

Motosikleti
    Tracer700
    marushin999 bence bu fiyatlardaki en sağlam en hafif en çok rahat ettiğim kask olmuştur bence dene

Motosikleti
    Yamaha mt-07
    LS2 FF323 kaskını 1 senedir kullanıyorum, çok hassas ve dikkatli kullanmama rağmen 3 kere vizör açma kitlerinin kırılmasından dolayı servise gönderdim, garantisi bitmediği halde tekrarında ücret talep ettiler. Ses ve rüzgar alması da cabası. Öncesinde 3 senelik Nolan kullanıcısı olarak, kesinlikle LS2 kaskını tekrar tercih etmeyeceğimden eminim...
    Se-ZeR bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xmax 250,Bajaj Dominar 400,Mt07 Tracer
    Bahsedildi mi bilmiyorum ama marka seçenekleri arasında ülkemizde pek bilinmeyen İtalyan malı Premier de var. Uzun yıllardır kask üretiyorlar ve kaskların çoğunda karbon malzeme var.Bir bak derim.
    Se-ZeR bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi kısmı masal,aydınlatın bizi?
    Japon malı kaskların gereksiz düşük puanları ve avrupalı üreticilerin kasklarının nedensiz yüksek puanları. Ama Sharp ürünün fiyatı ile verdiği performansa göre yıldız veriyor diyenleri duyar gibiyim. Belirli ağırlıklar ile düşme çarpma testlerini yapıyorlar. Yaptıkları testlerde güzel buna lafım yok. Ama ne hikmetse belirli üreticilerin tırto kaskları yıldız yağmurunda. Ama Arai RX7v nin bir önceki modeli olan RX7 GP 4 yıldız almış. Yahu el insaf Mick Doohan ın attığı taklalar kazandığı şampiyonluklar bırakmaz peşinizi. Adam kariyeri boyunca bu kaskı kullandı. Sonrasında aynı kaskın yeni jenerasyonunu Pedrosa kullandı. Vücudunda kırılmadık kemik yok belki. Ama kafa hala yerinde

El yapımı ve üretmesi neredeyse 2 gün süren. Üreten adamın bile 5 yıl eğitim aldığı bütün dünyada fiyatı yukarıda olan bir ürünle. Fransız malı osuruk bir kask yüksek hızda yapılan bir kazada aynı güveni verebilir mi ?

Başka bir örnek Isle of Man TT. Dünyanın en tehlikeli yol yarışıdır. Bunu hepimiz biliyoruz. Her yıl iki üç kişi hakkın rahmetine kavuşuyor. Arai dışında Shoei, AGV, Bell tercih edilir. Ama büyük çoğunluğu yine Arai kullanır. Demek ki bir bildikleri var bu adamların. Ölüm korkusu ile araların da bu kasklar duruyor.

Ben şimdi Bell Vortex ( Snell,Dot,ECE 22.05 ) kullanıyorum. Shoei NXR ( Snell,Dot,ECE 22.05 )' da aynı sertifikalar var. Ben o zaman Bell alayım daha ucuz. Var mı böyle bir dünya ? Param olsa bir dakika takmam Vortex i . Çok mu kötü kask hayır ama parasının hakkı o kadar. Shoie NXR ın kabuk teknolojisi ile benim sağlam olsun diye 7 kat polikarbondan yapılan bell vortex aynı mı ? Aralarında 150 gr fark var bi defa Shoie nin o sessizliği boya kalitesi detayları. Sağlamlığı. Güzel minimal formu. Ahhh Shoei m geldi

Yani bütün bunları söylememin sebebi ben bağımsız bir vakıf olan Snell ( http://www.smf.org/stds.html ) den başk bir kuruma güvenmiyorum. Çok uygun fiyatları adı sanı belirsiz kasklarda ece 22.05 ve DOT dan geçebiliyor çünkü.
    MahmutBiner bunu beğendi.

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Grex olabilir. Nolan üretimidir

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Japon malı kaskların gereksiz düşük puanları ve avrupalı üreticilerin kasklarının nedensiz yüksek puanları. Ama Sharp ürünün fiyatı ile verdiği performansa göre yıldız veriyor diyenleri duyar gibiyim. Belirli ağırlıklar ile düşme çarpma testlerini yapıyorlar. Yaptıkları testlerde güzel buna lafım yok. Ama ne hikmetse belirli üreticilerin tırto kaskları yıldız yağmurunda. Ama Arai RX7v nin bir önceki modeli olan RX7 GP 4 yıldız almış. Yahu el insaf Mick Doohan ın attığı taklalar kazandığı şampiyonluklar bırakmaz peşinizi. Adam kariyeri boyunca bu kaskı kullandı. Sonrasında aynı kaskın yeni jenerasyonunu Pedrosa kullandı. Vücudunda kırılmadık kemik yok belki. Ama kafa hala yerinde

El yapımı ve üretmesi neredeyse 2 gün süren. Üreten adamın bile 5 yıl eğitim aldığı bütün dünyada fiyatı yukarıda olan bir ürünle. Fransız malı osuruk bir kask yüksek hızda yapılan bir kazada aynı güveni verebilir mi ?

Başka bir örnek Isle of Man TT. Dünyanın en tehlikeli yol yarışıdır. Bunu hepimiz biliyoruz. Her yıl iki üç kişi hakkın rahmetine kavuşuyor. Arai dışında Shoei, AGV, Bell tercih edilir. Ama büyük çoğunluğu yine Arai kullanır. Demek ki bir bildikleri var bu adamların. Ölüm korkusu ile araların da bu kasklar duruyor.

Ben şimdi Bell Vortex ( Snell,Dot,ECE 22.05 ) kullanıyorum. Shoei NXR ( Snell,Dot,ECE 22.05 )' da aynı sertifikalar var. Ben o zaman Bell alayım daha ucuz. Var mı böyle bir dünya ? Param olsa bir dakika takmam Vortex i . Çok mu kötü kask hayır ama parasının hakkı o kadar. Shoie NXR ın kabuk teknolojisi ile benim sağlam olsun diye 7 kat polikarbondan yapılan bell vortex aynı mı ? Aralarında 150 gr fark var bi defa Shoie nin o sessizliği boya kalitesi detayları. Sağlamlığı. Güzel minimal formu. Ahhh Shoei m geldi

Yani bütün bunları söylememin sebebi ben bağımsız bir vakıf olan Snell ( http://www.smf.org/stds.html ) den başk bir kuruma güvenmiyorum. Çok uygun fiyatları adı sanı belirsiz kasklarda ece 22.05 ve DOT dan geçebiliyor çünkü.
    Boşuna yormayın kendinizi tek kelimeyle sizi çürütebilirler Bu sharp testine tapanlar sayesinde outlet mağazaların getirdiği mt kasklar bile aldı yürüdü.. 4 5 yıldız aldı diye mt kask ile ilişkiye girecek boyuttalar. Umarım bu sharp testi değerlendirmeleri kimse için kötü sonuçlarla bitmez.
    oialdemir bunu beğendi.

Dostum merhaba, acaba konunun sonunda hangi kaskı aldın? Bende şu anda kask arayışındayım. LS2FF397 ve HJCFG17 arasında kaldım. Tanıdıklarımın yorumunda LS2'nin sağlam olmadığını HJC'nin daha sağlam olacağını söylediler ama iki kaskta fiber kabuk yapısında o yüzden arada kaldım. Aldığınız kaska göre yorumunuzu almak isterim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)