Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hiçbir bilgim yok bakabilirmisiniz motorum çok yakıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    SELAMLAR

Öncelikle Adım Emircan izmir'de yaşıyorum 17 yaşındayım 10 aralık 2011 de ehliyet sınavına girdim sonuç bekliyorum

Gelelim konumuza motorum mondial 150 mash 570 km de yağı yeni değişti. ilk aldığımda (bu arada benzini hep 4.3 tl den alıyorum) 270 kuruş yaktı sonra 21 kuruş ondan sonra 20 ondan sonra 1 kez de olsa 16 kuruş yaktı şimdi gene 20 kuruş.Detaylara gelirsek

lastiklerim aşırı şışırıilmiş durumda.

93 kiloyum (fark ettirmez aslında ama)

sürüş şekilim sürekli sanayi içi 10 metrde bir dur kalk kontak kapat falan sürekli dükkanları dolaşıyorum.

verebileceğim bilgiler şuanlık bu kadar gelicek cevaplar için teşekür ederim. Mondial servisine gidiyom 20 kuruş diyom normal diyor kayışlı motor yakar diyor ellemiyorlar eylül ayında mail attım yeni döndüler :@
    Sür gari

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    normal arkadasım. mondiallerin scooter ları zaten cok yakıyor. Ayrıca sende kiloda varmış ona bile şükret

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Çok yakmıyor, sanayi içi 10 metrede bir dur kalk kontak kapat tarzı bir kullanım için çok normal. 3-4 marşla bi depo benzin bitirin o zaman konuşun yakıt tüketimi hakkında.

Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yakmıyor, sanayi içi 10 metrede bir dur kalk kontak kapat tarzı bir kullanım için çok normal. 3-4 marşla bi depo benzin bitirin o zaman konuşun yakıt tüketimi hakkında.
    cevabınız için teşekkür ederim içimi rahatlattınız

---------- Post added at 16:12 ---------- Previous post was at 16:09 ----------

Farklı bir konu açmak istemiyorum bir sorum daha olucak

fabrika çıkışı lastikler kuru asfaltta aşırı derece kayıyor yada bi suya gireyim çıkayım hafif lastikler ıslansın anam off ayıptır söylemesi kıçı ayrı başı ayrı gidiyor. Ama direk islak yağmurlu asfaltta hiç bir sorunum yok.bu sebelerden ötürü kaliteli bir lastik almak istiyorum alacağım bu lastik bana en önemli unsun olan yol tutuşta yardımcı olurmu ve rahatlık açısından bana bi nebze yardımcı olurmu çünkü üzerindeki lastik çok sert en ufak birşey üzerimde
    Sür gari

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Emodog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevabınız için teşekkür ederim içimi rahatlattınız

---------- Post added at 16:12 ---------- Previous post was at 16:09 ----------

Farklı bir konu açmak istemiyorum bir sorum daha olucak

fabrika çıkışı lastikler kuru asfaltta aşırı derece kayıyor yada bi suya gireyim çıkayım hafif lastikler ıslansın anam off ayıptır söylemesi kıçı ayrı başı ayrı gidiyor. Ama direk islak yağmurlu asfaltta hiç bir sorunum yok.bu sebelerden ötürü kaliteli bir lastik almak istiyorum alacağım bu lastik bana en önemli unsun olan yol tutuşta yardımcı olurmu ve rahatlık açısından bana bi nebze yardımcı olurmu çünkü üzerindeki lastik çok sert en ufak birşey üzerimde
    Bende şimdi onu soracaktım o lastiklerle yol üzerinde nasıl duruyorsunuz diye. Pirelli, Metzeler gibi bir lastiğin tanesine en az 130 lira verecek durumunuz yoksa Unilli alabilirsiniz, yazın kullandığım kiralık scooterda vardı. Virajlara 80-90'la girdim motor çok iyi yatıyordu. Islak havalarda da dikkatli kullanınca CST lastik kadar berbat değildir kesinlikle. CST lastik temiz yolda bile kayıyor. CST'nin scooter lastiklerinde yol tutuş diye bişey yok çok düşük hızlarda bile motoru yatırınca kayıyor.
    Unili 130/60-13
    http://www.feyizoglu.com/130-60-13-Lastik_45880.html#0

Motosikletin süspansiyonunun sert olmasına lastik çok etki etmez, yumuşak süspansiyon bomba gibi şişirilmiş lastikle bile yumuşaktır.

Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende şimdi onu soracaktım o lastiklerle yol üzerinde nasıl duruyorsunuz diye. Pirelli, Metzeler gibi bir lastiğin tanesine en az 130 lira verecek durumunuz yoksa Unilli alabilirsiniz, yazın kullandığım kiralık scooterda vardı. Virajlara 80-90'la girdim motor çok iyi yatıyordu. Islak havalarda da dikkatli kullanınca CST lastik kadar berbat değildir kesinlikle. CST lastik temiz yolda bile kayıyor. CST'nin scooter lastiklerinde yol tutuş diye bişey yok çok düşük hızlarda bile motoru yatırınca kayıyor.
    Unili 130/60-13
    http://www.feyizoglu.com/130-60-13-Lastik_45880.html#0

Motosikletin süspansiyonunun sert olmasına lastik çok etki etmez, yumuşak süspansiyon bomba gibi şişirilmiş lastikle bile yumuşaktır.

ben michelin lerin 2 si 120 tl diye alıcaktım hatta okula kaç aydır aç gidiyorum ve oto stop çekiyorum:D off off ozaman lastik işi yatmış durumda inşllah çifti 120 tl dir arıcam feyizoğlunu sorucam

---------- Post added at 19:09 ---------- Previous post was at 19:06 ----------

1 adat fiyatı 120 tl imiş puff :S neyse kaya kaya sürücez paranın gözü kör olsun yada sedece arkaya alıcam önde sorun yok
    Sür gari

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    michelin'i gözü kapalı tavsiye ederim. sağanak yağmur altında s virajları tapa gaz aldığımı bilirim. karda bile sürdüm 50-60 km hızla.

mondial'e 2700 vereceğinize kymco-sym falan alsaydınız keşke. bu cümleyi kendime de çok kullandığımdan buraya yazdım. keşke ben de benim motoru alacağım zaman 2 000 tl kredi çekip 2010 model ybr esd alsaydım diyorum her gün.

motor dur kalk çok varsa normal yakıyor. şu an 4 litre benzin ile 115 km gittim daha 30 km gider gibiyim. eskiden dur kalk çok yaparken 115 km civarında 4 litre benzinim biterdi.

Bence lastiklerin ikisini beraber değiştirin.Senkronizasyonu bozmayalım. Bu arada yakıt 20 kuruş civarı olabilir.Belki vitesli bir motor kullansaydınız yakıt daha düşük olabilirdi.Ancak scooter için ve 93 kg için normal bir yakıt.Ben kendi motosikletimle (51 kg ağırlığım) şehirler arasında 2.1 lt.Şehir içinde de 2.5 litre yakıyorum.(Motosiklet konusunda çok uyuzum.Maksimum 80 km göstergede görünen hızla giderim ki km saatim zaten 10 km fazla gösteriyor.) Ve lastikleri aşırı şişirmeniz de yol tutuşu çok etkileyecektir.Ön 25 arka 30 yapıyorum.Krallar gibi oluyor.Eğer artçı var ise 30'a 35 yapıyorum.Pirelli ve michelin gerçekten güzel lastikler.Çin malı ile asla kıyas olmaz.İyi forumlar.

Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    michelin'i gözü kapalı tavsiye ederim. sağanak yağmur altında s virajları tapa gaz aldığımı bilirim. karda bile sürdüm 50-60 km hızla.

mondial'e 2700 vereceğinize kymco-sym falan alsaydınız keşke. bu cümleyi kendime de çok kullandığımdan buraya yazdım. keşke ben de benim motoru alacağım zaman 2 000 tl kredi çekip 2010 model ybr esd alsaydım diyorum her gün.

motor dur kalk çok varsa normal yakıyor. şu an 4 litre benzin ile 115 km gittim daha 30 km gider gibiyim. eskiden dur kalk çok yaparken 115 km civarında 4 litre benzinim biterdi.
    cevabınız için çok teşekkür ederim michel in kanıtlanmış kalitesine ek olarak gözümde kalite kattınız imzamdanda anlaşılacağı gibi param yetmedii 2390 a aldım motoru 10 ay taksit ile şimdi dicekler biliyorum 4000 tl 20 ay ile 200 tl ye denk geliyor ama babamız sağ olsun anlatamıyorum derdimi hatta beni çok seven motorcu bi abimiz var babama dedi abi dedi yapma dedi alma dedi dinletemedi oda gitti çinli aldı

---------- Post added at 20:57 ---------- Previous post was at 20:49 ----------

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence lastiklerin ikisini beraber değiştirin.Senkronizasyonu bozmayalım. Bu arada yakıt 20 kuruş civarı olabilir.Belki vitesli bir motor kullansaydınız yakıt daha düşük olabilirdi.Ancak scooter için ve 93 kg için normal bir yakıt.Ben kendi motosikletimle (51 kg ağırlığım) şehirler arasında 2.1 lt.Şehir içinde de 2.5 litre yakıyorum.(Motosiklet konusunda çok uyuzum.Maksimum 80 km göstergede görünen hızla giderim ki km saatim zaten 10 km fazla gösteriyor.) Ve lastikleri aşırı şişirmeniz de yol tutuşu çok etkileyecektir.Ön 25 arka 30 yapıyorum.Krallar gibi oluyor.Eğer artçı var ise 30'a 35 yapıyorum.Pirelli ve michelin gerçekten güzel lastikler.Çin malı ile asla kıyas olmaz.İyi forumlar.
    benim lastıiklerin 130 60 13" lastik basınçları ne olmalıdır biraz bilgi alabilirmiyim
    Sür gari

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı Emodog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevabınız için çok teşekkür ederim michel in kanıtlanmış kalitesine ek olarak gözümde kalite kattınız imzamdanda anlaşılacağı gibi param yetmedii 2390 a aldım motoru 10 ay taksit ile şimdi dicekler biliyorum 4000 tl 20 ay ile 200 tl ye denk geliyor ama babamız sağ olsun anlatamıyorum derdimi hatta beni çok seven motorcu bi abimiz var babama dedi abi dedi yapma dedi alma dedi dinletemedi oda gitti çinli aldı

---------- Post added at 20:57 ---------- Previous post was at 20:49 ----------

benim lastıiklerin 130 60 13" lastik basınçları ne olmalıdır biraz bilgi alabilirmiyim
    lastiğin üzerinde yazar. ben öne 29 arkaya 32 nitrojen vurdum. 1 senedir lastiğin havasına bakmadım, halen daha aynı. o derece.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)