Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Deneyimli arkadaşlarımdan rica

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba, siteye uzun zamandır kayıtlıyım fakat mesaj açmaya lüzum görmemiştim, ama motorsiklet alma zamanım gelince, danısmak istedim arkadaşlarıma... Başlıkta da yazdığım gibi özellikle deneyimli arkadaşlarımdan tavsiye- rica istiyorum şöyle ki:

Ben 25 yasında
    boy: 178
    kilo :100 biraz balık etli :D bir kardeşinizim. 5000TL kadar verebileceğim nakitim var.

Motorsiklet seçimimim ise; scooter, maxi scooter, veya cbf 150 arasında kaldım...

Deneyimli abilerimden ETHEM76 cbf150 konusunda çok güzel detaylar verdi fakat scooter maxiscooter sahibi deneyimli arkadaslarımdan da beklentim bu fiyata, ÇİN MALI OLMAYAN, sağlam, yedek parça ve bakımı masraf ve emek yönünden sıkıntı çıkarmayan( İkamet Kocaeli ) scooter ve maxiscooter marka ve model öneriniz yönünde olacaktır. Mesaj atan kardeşlerime teşekkürler, saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    arkadaşım nasıl bi başlık açmadır bu. forumu aramadan neden böyle başlıklar açıyosun az çok senin boyunda olan bin tane insan var bu konuları açmış forumda
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

kardeş, bilip bilmeden yorum yaptıgın o baslıgıda ben açtım dün ama o moto sohbet bölümündeydi ve konuda yazdıgım gibi scooter konusuna agırlık verdigim için burada açma gereği hissettim ve bin tane insanıda kriterlerime uygun bitanesi yoktu anlatmaya çalıstıkların içerisinde ! Şimdi konu hakkında yorumun varsa buyur yoksa bilmeden daha da konusma

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    sym gts 250 de bakabilirsin. 5000 tl seviyelerinde eski kasa evo olmayan karbratörlü modelleri. Boyunda da sıkıntı olmaz. cbf 150 yi sattıktan sonra inşallah ben Sym gts Evo düşünüyorum. 1 sene sonra falan kısmet olursa. Ya çok düşük km 1000-2000 km gibi yada sıfır alma düşüncesindeyim. Sahibinden de inceleyebilirsin. gts ler var karbratörlü 5000 tl seviyelerinde 2006-2011 model arası. 2011 de enj modeli de çıktı.

Evet ethem abim yorumların için teşekkürler, deneyimli motoruyla uzun yol yapan abilerimin deneyimlerini bekliyorum

Motosikleti
    YAMAHA YZF R6
    makina da maxi scooter tercihimi her zaman piaggio x9 250 evolation tarafında kullanırım oldukça kullanışlı dayanıklı pratik ve etkili bir makinadır yakıt tuketimi ve görüntüsü gayet iyi dir yol performansı da aynı şekilde 2005 modellerini 5000 tl ye abilirsiniz güzel ve kaliteli bir makina isteseniz tavsiye ederim

baracuda yorumun için teşekkürler google amcaya piaggioyu yazdım bile bakalım sitesine :D

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    piaggionun parça pahalıdır, aman dikkat.

ethem abi sen deneyimli cbf 150 hayranı olarak, gelecek planlarında scootera geçme sebebin nedir peki

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Mademki deneyimli birinden tavsiyeler bekliyosun görüşlerimi belirteyim. Saçlarını motosikletler tepesinde ağartan hatta dökerek yarı kel vazite gelmiş bir motosiklet tutkunuyum. Bu güne kadar birçok marka ve modellere sahip oldum. Hatta SS den copper ve custom tarzına terfi etmiş bulunmaktayım. Şu an bir adet HONDA Şhadow, bir adette kısa süre önce yeni aldığım HONDA CBF 150 sahibiyim. Neden iki tane derseniz bana göre ikisininde kendine özgü yeri ve kullanımı var. Ondan derim. Tavsiye edecelkerime gelince Regal raptor, Hyosung, ve HONDA CBF 150 bunlardan biri derim.Bu makınalar görsel olarak doyurucu olduğu gibi herzaman piyasası olan makınalardır. Senin gibi kalıplı birine skuuter çocuk işi. Madem ki motosiklete gönül vermişsin terfi etmesi kolay olan makineleri kullan derim.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı shadow.41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem abi sen deneyimli cbf 150 hayranı olarak, gelecek planlarında scootera geçme sebebin nedir peki
    Neden 250 cc maxi dersek bence.. otomatik olması. 250 cc grubunda terfi edilebilecek fazla vitesli seçenek yokken maxi sınıfında kendini kanıtlamış bi çok modelin var olması. 250 cc olduğu ve otomatik olduğu halde cbf 150 den sadece biraz fazla benzin tüketiyor olması. (sym gts evo 250) en önemlisi 250 cc den yukarı bir terfi kullanım maliyetleri düşünüldüğünde şimdilik düşünmüyor olmam ve zaten daha yüksek cc motor kullanmaya ihtiyaç duymuyor olmam. cbf 150 den ortalamada sadece + 20 km h fazla daha hızlı olmasını gayet yeterli buluyor olmam. (Cbf 150 de motoru yormadan 80-90 km h uzun yolculuklar yapabiliyorsun. sym gts de ise 100-110 km h olabilmesi) kafamdaki terfi için yeterli bi performans ve model oluşturması. Daha yüksek cc grubunu ihtiyaç fazlası ve gereksiz görmem. 50 bin km kadar vitesli kullandım, birde otomatik kaliteli bi makine deneyimi yaşamak istiyor olmam gibi sebeplerden dolayı bi maxi alıp 2-3 sene kullanayım diyorum.

osmanba ve ethem76 abilerime değerli yorumlarından dolayı teşekkürler, onların deneyimiyle inşallah hatasız sıkıntısız bi motorsiklet hayatına adım atacagım.. Ethemm abi osmanba abi benim gibi hyosung konusunda da öneride bulunmus sen gerçi hyosung konusunda ö.m. atıp görüşlerini belli etmiştin sana hak veriyorum kronik krank kırma sıkıntısı varmıs ve servis yedek parça hep düşünülmesi gereken mevzular tabi

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    scarabeo 200 ü öneririm ben halen kullanmaktayım temiz 2.elini 5500-6000 tl civarında alabiliyorsun istersen scarabeo başlığına göz at
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bana kalırsa kymco agility city serisine bakmalısın tip olarak yakıt tüketimi sağlamlık olarak sıkıntı yaşmazsın

safakk kardeşim bu kymco serisi güzel özellikle 250lik xcitying di galiba, adı öyle hatrlıyorum o model baya kalıplı yakıtı ve teknik özellikleri beni karsılayabilecek boyutta. Ama fiyatı tuzlu geldi bana, acaba dükkandaki fiyatında indirim tarzışeyler olmaz mı

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sym markası nasıl? korea malı mıydı? onda da maxi modeller yok mu?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    sana hyosung gt250 iyi gider kardeş.

virago 535 ise tam kalıbına oturur...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym markası nasıl? korea malı mıydı? onda da maxi modeller yok mu?
    ethem76 abimde sym maxiscooter dedi ama abi 9750 lira sıfırı, ve ben 2.ele de nasıl güveneyim bilemedim ilk deneyimimde motosikletten sorun yaşamak istemiyorum, bakıyorum arayısa devam :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana hyosung gt250 iyi gider kardeş.

virago 535 ise tam kalıbına oturur...
    evet gt250 bende hosuma pek bi gidiyor ama bu motorda kronik krank kırma prblemi varmıs sanırım bu kadar kusur kadı kızında olur deyip seçimi yapmak gerek, kusur var öyle böyle hepsinde

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı shadow.41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem76 abimde sym maxiscooter dedi ama abi 9750 lira sıfırı, ve ben 2.ele de nasıl güveneyim bilemedim ilk deneyimimde motosikletten sorun yaşamak istemiyorum, bakıyorum arayısa devam :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

evet gt250 bende hosuma pek bi gidiyor ama bu motorda kronik krank kırma prblemi varmıs sanırım bu kadar kusur kadı kızında olur deyip seçimi yapmak gerek, kusur var öyle böyle hepsinde
    krank kırma gtr 250 ( yarış tipi ) modellerde, kesiciye girmeyip zorlanan makinalarda geçerli.
    devrini bilip,motorun sesine göre kullanırsan, ki ben bu dedikoduyu hep duydum ama bu sitede dahi 1-2 taneden fazla duymadım.
    adın çıkacağına canın çıksın misali.

gt250 cometler hem kalıplı, hem az yakan hem de uzun yolda konforlu makinadır.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

yürekce kardesim,yorumun için teşekkür ederim. gt250 comet araştraym, pek dikkat etmedm o modele;)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)