Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

honda today 50 kymco aglity 50?

Motovento
    REKLAM ALANI
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili dostlarım
    Yaklaşık 1 yıldır elektrikli bisiklet kullanıcısıyım ve artık ihtiyaçlarımı karşılayacak bir scooter a ihtiyacım var (maalum servisten 500 tl hesap çıkarınca üstüne ne kadar veriyorsunuz deyip düzgün bi scooter almaya karar verdim)
    Okuldan dersaneye etüde eve gidebileceğim gereğinde 2 kişi yokuş çıkabilecek mümkün olduğunca az yakan scooter aradım ki bu 2 seçenek çıktı karşıma
    Merak ettiğim asıl konu aglity 50 80km hız yaparken today 60 yapıyor yokuşlarda çekiş olarak bi fark yaratıyor mu?
    today in yedek parçasında sorun çıkmayacağını düşünüyorum ama aglity için aynı şeyi düşünemiyorum
    today in hiç sorun çıkarmadığını bi çok yerde okudum aglity de aynı şekilde sorunsuz binebileceğim bi scooter mı
    Son olarak bu 2 scooter dan birini alırsam yazın yakın yazlık yerlere örn.gümüldür izmir arası götürürmü?
    Biliyorum biraz fazla soru sordum ama scooter aldıkdan sonra pişman olmak istemiyorum yardımlarınız için çok teşekkür ederim
    Atakan-17 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Kymocoda sağlamdır ama today daha sağlamdır.60 Km hız sana sorun olmayacaksa today al.2 senelik kullanıcısıyım en ufak bir sorun yaşamadım

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymocoda sağlamdır ama today daha sağlamdır.60 Km hız sana sorun olmayacaksa today al.2 senelik kullanıcısıyım en ufak bir sorun yaşamadım
    3 şeritli ana yolda en sağ şeritten giderken 60km hız sorun yaratıyor mu peki?

bütçemi yazmayı unutmuşum 1,700 tl 3 5 kr aşağısı yukarısı olabilir

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    honda dan şaşma. honda hayat onda adı üzerinde. parça servis bakım sorunu çekmezsin. sen onu üzmezsen o da seni üzmez.
    16 BH 631

Alıntı 151rsfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda dan şaşma. honda hayat onda adı üzerinde. parça servis bakım sorunu çekmezsin. sen onu üzmezsen o da seni üzmez.
    O konuda bi soru işareti yok kafamda ancak dediğim gibi 2side 50 cc iken aglity 80km yapıyor yokuşlarda çekişi daha mı iyidir acaba?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O konuda bi soru işareti yok kafamda ancak dediğim gibi 2side 50 cc iken aglity 80km yapıyor yokuşlarda çekişi daha mı iyidir acaba?
    Muhtemelen.Fakat kendinde belirttiğin gibi parça konusunda o kadar rahat olamazsın.kymco'ya kötü demiyorum fakat today kadar sağlam olmadığına eminim.ben todaye 10 lira benzin atardım 2 hafta dolaşırdım hergün.

peki kısa mesafe geziler onlar için uygun olur mu ?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki kısa mesafe geziler onlar için uygun olur mu ?
    Ben tuzladan şileye kadar gittim arkadaşla hiç durmadan(arkadaş 80 ben 58 kilo).motor hiç bayılmadı istediğin yere gidebilirsin

ntticaret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen karar verene kadar honda todayı sitesinden kaldırmış bile :D

Şaka bi yana kaldırmış ya gerçekten, bende 1 yıl today kullandım, çok iyidir ama kymco kullanmadığım için kıyaslayamayacağım.
    Biber muhakkak yakar; ya girerken ya çıkarken...

sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    bence kymco, today dan daha üstün teknoloji si olduğu için kymco yu seçmeni tavsiye ederim today den daha çekişli ve seri saglamlık konusuna gelince hepsi kymco ların çok kaliteli sıkıntı çekmezsin
    MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

kararsız kaldım doğrusu peki today alıp piston kestirsem?
    today in dış görünüşü kymco nun performansı bi arada olsa ne güzel olurdu

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Kymco nun geleceği parlak Türkiyede, Honda şirket olarak iyi günler geçirmiyor bu aralar. Tsunami ve deprem iletişim sistemlerine zarar vermiş, siparişlerinde hep sıkıntı çıkıyor. Deprem bölgesinde 4 adet yedek parça fabrikası (yada deposu emin değilim) hasar görmüş.Honda elbette kaliteli bir marka ancak Kymco dünyada baya baya tutulan bir markadır. Türkiyede de az bir zaman sonra köklenecektir. Scooter konseptinde Vespa bir numaradır arkasından honda ve yamaha (bws) gelir.Yıllarca Türkiyede kinetic, activa gibi kaliteli motorlarla tutulmuş bir marka olan Honda bu serinin devamı olarak getirdiği spacy 110 ile aynı performansı ne yazık ki yakalayamamıştır. Yakın gelecekte (en azından düşük cc scooter alanında) tahtını kymco ve sym gibi iddialı markalara kaptırma olasılığı yüksek.Bu durum yedek parça ve servis kalitesinde düşüş olarak yansır. He diyosan ki ben 1-2 sene kullanırım sonra satarım, o zaman hiç düşünme ikinci el todayi al derim.
    Atakan-17 bunu beğendi.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kymco iri bir motor erkeğe dağa yakışır today biraz bayan motoru gibi veya ufak çocuk motoru gibi kymco kalite olarak hondadan aşağı değil

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    today ruhsatta tek kişilktir ve selesi küçüktür. kymco 2 kişiliktir ve kasa 125 lik ile aynıdır.
    50 liğin 125 likten tek farkı sele 2 parçadır ve arka kısmı kaldırdığında sırt dayama olur.
    125 ve 50 liğin parçalarının %90 nı ortaktır. dolayısı ile parça sıkıntısı yaşanacağını düşünmüyorum.
    uzun yolda kymcoda bulduğun rahatlığı today da kesinlikle bulamazsın.
    ayrıca kyomco kalite ve sağlamlık olarak today dan aşağı değildir, özellik ve rahatlık olarak çok üstündür.
    today'in 2 avantajı var; birincisi küçük ve hafif olduğu için cüzi de olsa az yakar.
    ikincisi olarak şu anda satmaya kalksan daha çabuk satılır ama üretimi durdurulduğu için ileride ne olur bilmem.
    her iki motoruda kullanmış ve kymco' nun bir çok motorumu almış satmış bir kişi olarak;
    ben olsam satma kaygım olur ve sadece kısa mesafe tek kişi kullanacaksam today,
    satma kaygım olmazsa her türlü kymco alırım.
    Atakan-17 bunu beğendi.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kymco iri bir motor erkeğe dağa yakışır today biraz bayan motoru gibi veya ufak çocuk motoru gibi kymco kalite olarak hondadan aşağı değil
    sakaryada bi bayanda var today vızır vızır geziyor şehir içi fakat kymco daha büyük cüsseli ve 50 cc için gücü normal 2kişi rahat rahat gezdirir
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Honda Today 50 CC
    ben today ile 25 km gidiş 25 geliş hiç durmadan gittim 50 km üstelik gittiğim yollarda yukarıya doğru kymco iyi diyorlar ama bana göre honda hondadır 3 yıldır hiç korumadan yani çukur mukur pek dikkat etmem çukur olunca ayağa kalkarım falan sorun yapmadı motorum şu an 7 yaşında motor saat gibi çekiş konusunda çıkmayacağı yokuş yoktur benim fikrim ikisi arasında today derim bir kullanıcısı olarak...
    HONDA TODAY 50CC

peki kymco ruhsatta 2 kişilik olarak mı geçiyor yani arkadaşımla binme durumunda polis korkum olur mu?

iyi günler, öncelikle boyum 1.85 kymco agility 50 veya honda today alsam, altımda küçük mü durur ? (kararsız kaldım)

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    Bende kymco alacam seneye kadar fiyatı ucuzlarmı seneye kadar para biriktirip hemde ehliyetime 1 sene kalıyor

vay bee 1 yıl olmuş arkadaşlar sonucu galiba yeni motor heyecanına kapılıp yazmayı unutmuşum agility 50 aldım ve hiç pişman olmadım aksine iyi ki today almamışım dedim 0km aldım ve 5000km oldu hiç bir sıkıntı yaşamadım.

öncelikle bu iki model arasında kalanlar için ufak bir karşılaştırma yapayım zira ben alırken adam gibi bu iki modeli kıyas eden bir tane bile karşılaştırma yazısı bulamamıştım.

1) bastıra bastıra söylemeliyim ki kymco agility 50 düz ve rüzgarsız bir havada 80km hızı rahatlıkla görebilmekde (tek kişi 35 litre topcase dolu) ancak bu hız böyle bir motosiklet için çok fazla olduğunuda söylemeden edemeyeceğim. zira bu motosikletin tekerleri çok ufak ve süspansiyonları 80 le gidebilmek için tasarlanmamış bu nedenle ben bu hızlara şehirler arası yolda bir tehlike durumunda kalmadıkça çıkmadım çıksamda hemen fren yaptım çünki bu hızda bu motosiklette dengede durmak çok güç bunun yanısıra yediğiniz rüzgar inanılmaz diyebilirim bu nedenle mümkün olduğunca 70 i geçmemenizi öneririm.

today ise rahatlıkla 60 km hıza çıkabilmekde 2 kişi tek kişi fark etmeksizin. ancak kymco 2 kişi maksimum 58km civarında sabit bir hızla gidebiliyor (2kişi 35litre topcase tam dolu)

2) kymco nun koltuk altı bagajı çok geniş ve l xl ebatlarına sahip bir kapalı kaskı eldiveni ruhsatı vs rahatça alabiliyor. ancak today in bagajı konusunda net bir bilgim yok.

3) yakıt sarfiyatı hemen hemen aynı ikiside 100km de şehir içi-dışı ortalama 2 litre yakar ancak sakin kullanımlarda ikiside 1,8 litre dolaylarını rahatlıkla görebilir.

4)kymco ruhsatta 2 kişi geçer polis çevirmesinden korkmadan seleye yayıla yayıla yolcu alabilirsiniz ancak today ruhsatta 1 kişi yazar ve polis yolculu olarak sizi çevirirse yüklü bir ceza sizi bekler. ayrıca today in selesi daha dar olduğundan 2 kişi rahatça oturmanız eğer çinliler gibi çiroz değilseniz imkansız. arka topcase demirini kaplatıp koltuk yapabilirsiniz ancak ozamanda muaynede sorun çıkarabilirler

5) farlar agility de daha başarılı. bunun yanı sıra agility uzun kısa far seçeneğine sahipken today de bu da yok. ayrıca bu durum yine muaynede işini bilmeyen bir adama denk gelirseniz bunun neden uzunları yok diye muayneden geçirmemezlik yapabilir. (başına gelen onlarca today kullanıcısını rahatça bulabilirsiniz)

6) agility nin km saati 99 999 da biterken today de durum vahim 9 999 da bitiyor ve motosikleti ikinci el alacaksanız asla kesin km sini öğrenemiyorsunuz.

7) yedek parça konusu da honda dır heryerde bulunur mantığından oldukça uzak. şöyle ki today üretimden kalktıkdan sonra eskisi gibi bir yedek parça bolluğu mevcut değil. agility 50 ise 125lik modeli ile kasası aynı olduğundan dış kozmetik aksamının parçası oldukça bol ancak motor konusunda durum nedir tam bilemeyeceğim zira hiç lazım olmadı daha buarada bir kez hava filtresi değiştirdim 5tl tuttu

8) uzun yolda agility 50 ile today i karşılaştırmaya gerek bile görmüyorum. çünki bir kere oturuş pozisyonu agility de daha rahat ayrıca arka yolcu koltuğu katlanarak sırt dayama olarak kullanıldığından arkaya yaslanarak rahatça yol alabiliyorsunuz. ayrıca hız konusunda da today e göre daha yeterli olduğundan arkadan taciz eden araç sayısı nispeten daha az oluyor. ancak tabiki gönül isterki hepimizin altında bir ninja 250 olsun dertsiz tasasız gidelim ama 50likle bu kadar not:izmir karşıyaka çıkışlı karaburun çeşme urla foça tire gibi ilçelere (git gel 180-270km civarı) günübirlik rahatça gidip gelebilirsiniz toplu ulaşım parasından da ucuza gelecektir

şimdilik aklıma gelenler bunlar daha da aklıma gelirse yazacağım. ayrıca yakın zamanda test bölümüne agility 50 incelemesi koyacağım.
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)