Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir acaminin daha yardım çağırısı. kymco agility city - yamaha nouvo??

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar iki üç gündür yazıları takip etmekteyim yeni bir motor alacak olmam sebebiyle. Hiç bir şey bilmiyorken iki gün içerisinde pek bir şey bilmiyor kategorisine geldim. Motor almamdaki tek sebep Antalya'da ki dolmuşların kıllığıdır bilen bilir. Şu an için sadece okula gidip gelicem (akd üni). belki seneye en fazla 80 km lik yola giderim ama şu anda daha motorda tecrübem olmadan gitmem. istediğim tek motor sınıfı scooter aslında. Az yakıyor olması, ''otomatik olması'' ve kolay kullanıma sahip olması sebebiyle. Küçük tekerlekte istemiyorum ve bu doğrultuda iki üç günde aklıma giren modeller kymco agility city 125 ve yamaha nouvo oldu. İlk başta kymcoyu aklıma sokmuştum halada aklımın bi köşesinde şiddetle duruyor fakat ilk motorum olacağı için ter temiz bi kymco alıp hemcecik yıpratmak istemediğimden yamaha nouvo ya döndüm gibi. temiz bi nouvo alıp bir iki yıl binip satıp kymco alıcaktım. Her şey netleşmiş gibi gözüksede kafadan uydurma tercihler bunlar hala bi netlik söz konusu değil. Sizce kymco ya verilece 3000+ paraya değermi yoksa nouvo yu 2000+ paraya alıp eskitmem mantıklımı? bu iki motor arasında ne gibi farklılıklar bu konudada çok bi bilgim yok yakıt mesela? hız benim için 4. hatta 5. planda ama serilik önemli. Biraz uzun oldu ama kafamdaki karışıklığı buraya yansıtsam çok çok daha uzun olabilirdi kısa kestim yani Teşekkür ederim şimdiden ilgilenecek olanlara

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    yardım etmek isterdim ama ne yazıkki bahsettiğin modelleri sürmedim ama serilikten yana bir motor istersen otomatikte hayal kırıklığı yaşarsın seri bir scooter istersen en az 250 cc alman gerekir oda biraz pahalı bence tabi... ama marka olarak sorarsan kymco alma yedek parçası fahiş ve çok zor bulabilrisin ben fabrikasına gittim distiribitörüne bir model baktım orda bide dağılmış motorlar vardı parça istenmiş olmadığı için sıfır motoru dağıtmışlar... artık gerisini sen düşün yamaha en azından parça konusunda o derece sıkıntılı olmaz ama o markada sorunlu şu aralar.. belki bilmiyorsundur önceden yamaha markasını beldeyama getirirdi ama şimdi firma kendi bünyesinde yamaha türkiye diye kendi getiriyormuş ve sistemleri vs. tam oturmamış ayrıca ybr 125 hariç servişlerde diğer modellerin parçaları yok neredeyse istediğin zaman getirtiriz diyorlar yani anlayacağın iğrenç birşey...
    sana tavsiye edebileceğim honda activa falan al 100cc parçası istemediğin kadar bol alıştırma motoru olur sürüşü kolay... birde biraz bekle formda senin aradığın cevapları verecek arkadaşlar var 2 - 3 gün güncel tut konuyu ozaman istediğin cevapları alırsın...
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

hım. aslında küçük motor düşünmüyorum daha doğrusu küçük tekerlekli motor düşünmüyorum. o yüzden eledim activa'yı beat'i ve an125'i. yamaha konusunda söylediklerini gerçekten bilmiyordum kafamı karıştırdı fena halde. Canımıda sıkmadı değil aslında. şimdi daha çok kararsız kaldım. seriliktende kastım ikisi arasında karşılaştırmaydı yokda günde 15 km yapacak biri için o kadarda önemli değil serilik kanımca. teşekkür ederim ilgin için bakalım ne yorumlar gelicek belki araştırmadığım bi modelede yönelebilirim?

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Yamaha oldukça seri bir motor tavsiye ederim nouvo ;) büyük tekerlekli oluşu sana daha güvende bir sürüş imkanı sağlar scooter cup karışımı bir modeldir.

Bilmeyenler için;
    Aptallık En Büyük Günahtır !

evet güzel bi motor ama burada fotoğrafını verdiğin nouvo z modeli sanırsam türkiye'de olmayan modeli. yanılıyor muyum? Gerçi Türkiye'deki modelde güzel fakat bu servis olayı büyük sorun.

Motosikleti

Benim gördüklerimin ve kullandıklarımın tamamı bu renk ve modeldi ;)

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    arkadaşın gösterdiği model türkiyede yok sıfırı yani.. onun için birşey diyemeyeceğim ama burdaki arkadaşların tavsiyesi seni düşünmediğin bir modele sürükleyebilir onun için kafanda bir modeli şartlandırma. neyse hayırlısı bakalım gönlüne göre bir motor nasip olur inş.
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

Motosikleti
    Gösterdiğim modelin temiz az kullanılmuş bir çok ikinci eli mevcut. bence biraz dolaş araştır elbet kafana yatan birşeyler bulursun arkadaşım

Evet başka tercihlerede açığım. Galiba küçük tekerlilerede bakabilirim artık. geçiş motoru gibi bişe istiyorum aslında. az yaksın kolay kullanılabilir olsun yeter bana. varsa önerilecek bir şeyler? nouvo yuda araştırma aşamasındayım. izmirde bir tane buldum linkide;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30907775/detay

Dediğim gibi başka marka ve modellerede açığım 2000-2500 arası. sağolun ilgi gösteren arkadaşlarım.

yokmu yardımcı olabilecek başka arkadaş?

Motosikleti
    Alıntı ydeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet başka tercihlerede açığım. Galiba küçük tekerlilerede bakabilirim artık. geçiş motoru gibi bişe istiyorum aslında. az yaksın kolay kullanılabilir olsun yeter bana. varsa önerilecek bir şeyler? nouvo yuda araştırma aşamasındayım. izmirde bir tane buldum linkide;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30907775/detay

Dediğim gibi başka marka ve modellerede açığım 2000-2500 arası. sağolun ilgi gösteren arkadaşlarım.
    İlandaki makine pek aklıma yatmadı. temiz gibi durmuyor, ayrıntı vermemiş.

valla arkadasim sen iyice alismak istiyorum sonra cc buyutmek istiyorsun galiba. bence de honda activa 100 alabilirsin cunku kendi cc sinifinda cok seri bi motor ve de cok saglam kac kez kaza yapip da ayakta kalanlar var dusun yani

Aslında küçük tekerlekli motor düşünmüyordum. ama fiyat performans açısından benzersiz bi motor olursa düşünebilirim. gerçi activa nın nouvo dan ucuz bi tarafıda yok servisi artı yönü sadece sanırım benim için? ilandaki motorun ne gibi ayrıntı vermesi gerekiyodu forevermore arkadaşım ne aramam gerekiyo ilanlara bakarken yani?

yardım edecek başka arkadaş yok heralde?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)