Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125/150CC Scooter öneri

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba,Arora Cappucino 125, Qj Ltm 125te ABS var,RKS neon 125, RKS Veloce 150 ABS. Bunlara benzer başka modeller varsa önerebilirsiniz. Eşimle şehir içi İstanbul ve çevresinde(ayda 1-2 Kocaeli,edirne, Sakarya vs)kullanicam bizi hangisi üzmez, servis olsun parça olsun, hangisini önerirsiniz? Kendimi zorlayıp taksitle Honda Dio almayı düşündüm ama baya zorlar beni onu son seçenek olarak değerlendiricem.
    Bütçe 70-75 arası max, ekipman da alıcam daha.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zealist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera , Yamaha
    Geçenlerde motosikletimi bakıma götürmüştüm ustanın elinin altında honda dio vardı rutin bakımını yapıyordu, 115 bin km de kurye motosikleti . Duyunca tuhaf gelecek belki ama bu km'ye kadar sadece baga,kayış,fren diski ve karbüratör değişmiş ucuz mal alacak kadar zengin değiliz, japondan şaşmayın üzmez .

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Honda Dio
    Hero Dash

diğerlerini ele derim.
    Qj motor da biraz ilgi duyduğum bir markaydı ama , son dönemlerde çok dikkat çeken bir kaç modelin yılını doldurmadan satıştan kaldırdığını gördüğüm için kendi kafamda standart çinliler listesine aldım.

Motosikleti
    QJ VPS 125
    merhabalar, 2022 model qj vps 125 kullanıyorum. memnunum açıkçası o yüzden rksnin bu sene getirdiği qj modelleri tercih edilebilir bana göre ama şu an alacak olsam (bütçenizin biraz üzerinde olsa da) rks vrs125 de ön arka abs ve özellikle sıvı soğutmalı olmasıyla ön plana çıkıyor, 14-15 beygir olmasıyla da tercih edilebilir bir model. dionun ve hondanın güvenilirliği beni de cezbediyor açıkçası ama kurye değilseniz 100.000 kmler falan biraz farazi bana göre. biraz dağınık yazdım kusura bakmayın o yüzden.

Merhaba, 2024 model RKS LTR 125 aldım, daha 32km de ama çok memnun kaldım şimdilik. Bir de kampanyaya girmiş 69,960 TL bu fiyata çok iyi bence. Honda Dio'ya taksitle 128 bin tl vermektense yarı fiyatına aldım, iş görür.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    https://www.honda.com.tr/motosiklet/modeller/scooter/activa-125

Bunda kampanya var diye biliyorum.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    İki kişi uzun yol yapacaksan 8-9 bg düşük hacim sukuturlar sizi perişan eder dostum , ya vitesli al yada min 12 bg bir sukutere bak..

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Şu tabloyu senmi hazırladın ? İşte disiplin , tertip ve düzen

Önerim ; Adv tarzı 150 lik scooterlardan herhangi birisini alabilirsin, parca sıkıntısı minimum olur, hepsi birbirnin aynısı sayılır. Zaten kasa olarak ve artcı konforu olarakta en iyi o görünüyor. Arka çanta tablasının üzerinde gelmeside cabası. ( Çantası üzerinde gelen modellerin çantaları çok rezil ve dandik )
    freasy bunu beğendi.

Hocam tabloyu ben hazırladım RKS LTR 125 aldım başlangıç olarak. 1-2 seneye benim de aklımda Maxi scooter almak var. Şimdilik memnunum ama tabi ilerleyen kilometrelerde görücez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

Uzun yol ayda yılda 1 belki daha az, bayramda seyranda vs şehrin kalabalığından kaçmak için. LTR 125 aldım, sıvı soğutmalı.

Maksimum Güç: 14.50 HP @8750rpm

Maksimum Tork: 12.00 Nm @8250rpm
    freasy bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    RKS Velloce 150 unut...

11.50 HP 150 kg'mış İki kişi için uygun değil. Bir de hava soğutmalıymış.

Düzeltme: Motor alınmış keyifle kullanın...
    kurtcocai bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler