Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Activa S mi Sıfır Çinli mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba herkese,
    Activa S almayı planlıyorum ancak daha az bir parayla sıfır mati 125lik bile alabiliyorum. Kararsız kaldım açıkçası bu Çin malı bu kadar mı kötü? Yada Activa S ne kadar üstün gelir Mati ye göre? Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Activa S al kardeşim hiç düşünmeden.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Activa S onu ömür olarak da, bakım sıklığı ve kullanım rahatlığı olarak da, ikinci el satışında da, parça ve işçilikte de... gömer.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Kanuni nereee honda nere. Kesinlikle activa s

Motosikleti
    Artık Yok...
    Rks spontie var onları paketçi arkadaşlar çok kullanıyor görüyorum memnunlarda Çin bakıyorsan onlara bak derim ana activa s al kafan kulağın ağrımasın ..

Valla şirkette aktiva s var bakımları zamanında yapıldı kazası belası yok 127 bin km yi devirdi

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rks spontie var onları paketçi arkadaşlar çok kullanıyor görüyorum memnunlarda Çin bakıyorsan onlara bak derim ana activa s al kafan kulağın ağrımasın ..
    İki belki üç ay kadar önce onların yenilerinden bir tanesini 1.Köprü çıkışında benim MSX125 ile Mecidiyeköy' deki servise kadar motosikletlerin zincirleriyle çekerek götürmüştüm. O Spontine mi acaba
    ...

Tartışacak bir yanı bile yok tabii ki de activa. Hondanın bu segmentteki düşük cc scooterlerinin motoru çok dayanıklı. Bakımları yapıldığı sürece sorun çıkartmaz. Bir avuç yağ İle 2000km yürüyen spacy gördüm. Motorun içi haşat olmuştur orası ayrı.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki belki üç ay kadar önce onların yenilerinden bir tanesini 1.Köprü çıkışında benim MSX125 ile Mecidiyeköy' deki servise kadar motosikletlerin zincirleriyle çekerek götürmüştüm. O Spontine mi acaba
    Olabilir oda paketçi bir kardeşdir ne koşullarda sürdüğünü bilemezsin benim gördüğüm paketçi arkadaşlar memnun dedikleri o ne sürdüm ne bindim

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Valla japon her zaman japondur. Adamlar çok sağlam malzeme kullanıyor. Çinliler ise tamamen piyango, şans işi... Biri bir motor alıyor 30-40bin km sorunsuz biniyor. Diğeri de aynı marka model alıyor, daha 10 bin olmadan piston-biyel kırıyor, yatak sarıyor alet.

Hadi grenajı falan geçtim,çinlilerde motor bloğunda kullanılan malzeme kalitesi hem daha düşük hemde daha tutarsız. Mekanik olarak çinlilerin japonlara yaklaşmasına daha baya bir vakit var.

O sebeple sıfır çinlidense 2. el bakımlı bir japonu her zaman tercih ederim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Harbi scooter normal activa dır ondaki malzeme kalitesi şu anda pcx lerde yok plastik kalitesi üst seviyedir grenajları bile plastik değil saç dır .. yani öyle düşdünüz mü kolay kolay grenajları kırılmaz patlamaz çatlamaz zedelenirsede saç olduğu için tamiri kolay..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)