Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YAĞ KAÇIRMA

Motovento
    REKLAM ALANI
    Black Flash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Bluberry
    Abilerim Ablalarım selamlar Kuba Bluberry var bende resimdeki gibi bir yağ kaçırma oalyı var 2 gün önce tamirciye gittim motorda stop etme gaz yememe gibi sorunlar vardı psitonu yemiş motor 80 ccye çevrildi yağı değişti falan bende yaptırmadan önce dedim buırdan yağ kaçırıyo diye dediki fazla yağ koymuştur normaldir dedi bugünde aynı sorun vardı sizce nedir sıkıntısı acaba[QUOTE]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

https://ibb.co/0sh8SH3 resimde burada

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Problem ustada, acilen değiştirin.

Motosikleti
    Kuba Bluberry
    ne sıkıntısı var neyi değişmesi lazım yani

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Beni yanlış anlamayın, lütfen kızmayın, amacım sizin iyiliğiniz.

Düşük cc olan bir motoru 3-5 km daha hızlı gitsin diye yapılan cc yükseltme tarzı modifikasyonlardan bir çok sürücü arkadaşımız mağdur oldu. Sonradan "Meşhur o bu Usta" , "Yılların tamircisi .m g.t usta"da yapılan bu hesap kitapsız işler olmuyor, dikiş tutmuyor. Fazla yağ koymak nedir? Ustanız kör mü? mal mı? bilmiyor mu o tip motora ne kadar yağ koyulacağını?

Benim 14 senelik motorum da yağ kaçırıyor oluk oluk ama 1000 km.de ne kadar yağ akıttığını biliyorum, ona göre yağ ekleyip devam ediyorum 20 küsür bin km.dir.

Motosikleti
    Kuba Bluberry
    yok anlıyorum bende açıkcası motordan anlamıyorum yeni yeni öğrenmeye başladım benim aldığım şirket diyelim servis olarak kubanın değilde bir mahalle motorucusunu servis olarak göstermişler ben 500 bakımını yaptıramadım işlerimden ötürü 1000 bakımını bi motorcu abime yaptırdım ardından 2000 bakımında bu ustaya götürdüm yağını değiştirirken yağ kalmamış siyahlaşmış dedi yağ koydu birde sadece lastik hava basıncına baktı daha sonrasında motorda aşırı bir yavaş kalkış hızlanamama gibi sıkıntıları olmaya başladı daha öncesindende 80cclik yapan ustaya götürmüştüm buji ve konjektör değişikliği olmuştu servis olarak gösterilen ustadan ötürü yani anlayacağınız servis olarak gösterilen usta sürekli bozup diğerleri topluyodu diyim ben size

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

yani bu ustadan çok çektim onada aynısını söyledim fakat o banada aynısını söyledi fazla yağdandır diye ama motorda yağ kalmıyo sürekli olarak kandırıyolar diyim :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)