Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Skuter öneriniz nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi günler, iyi sürüşler dilerim hepinize.

İstanbul'da eşimle birlikte yaşıyorum. Boyum 185 cm, 90 kiloyum. Arada sırada 5-10 km mesafedeki işime gitmek, haftalık olarak da gidiş dönüş 100 km mesafede kullanacağım skuter arayışındayım. Sürücü ve artçı selesinin rahat olması, bagaj hacminin geniş olması, bakım masraflarının optimum düzeyde olması benim için önemli. Bütçem 17.000-18.000 TL'dir.

Baktığım modeller: Yamaha Majesty 400, Honda FJS 400, Suzuki Burgman 400 ve Piaggio X9 250'dir. Hangi modeli önerirsiniz?

Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavrelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB600F Hornet 2007
    PCX neden düşünmüyorsunuz cc den dolayı mı acaba ?

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    bence söylediğiniz modellere bakana kadar xmax yada xcity bakmalısınız.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı mavrelo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PCX neden düşünmüyorsunuz cc den dolayı mı acaba ?
    90 Kg + Artçı için makul ebat ve hacimde değil, arkadaşa maxi bir şeyler lazim ve min. 250 ve üzeri olmalı.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Sym joymax 250i guzel bir seçenek olabilir. Bir aralar 17-18 aralığında düzgün bulunuyor du, şimdilerde bilemiyorum.
    Suzuki burgman 200 de iyi bir seçenek olabilir. Gücü biraz az gelebilir ama konfor, sağlamlık ve bagaj hacmi olarak sizi memnun edecektir.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Bunların içinde benim tercihim Suzuki Burgman 400 olurdu.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    1 Burgman
    2 Honda
    3 Piaggio
    4 yamaha

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Burgman iyi hoşta tekerleği çok küçük atı her engelde altı vuracakmış gibi geliyor bana 12 inç miydi neydi? tekerler bir tık büyük olsa tadından yenmez.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Söylediğin modellerin 17- 18 bin TL olanları seni kısa zamanda motosiklet hevesinden soğutur. Tamirciden çıkmazsın. Ayrıca günlük 5-10 km için 400 cc bir motora da gerek yok. 2-3 yıllık, düşük km'li, düşük cc ama seni üzmeyecek bir motor bak. 17- 18 bine biraz zor. En azından bütçeni 25 bine çıkartabilirsen sym joymax, daelim S3, burgman 200, eski kasa xmax 250 gibi alternatiflerin olabilir.

dreams82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 300 ABS / 2018
    Merhabalar,

Öncelikle şunu belirteyim "ben daha 1 aylık motosiklet kullanıcısıyım ve en uzun yaptığım mesafe 30km.(toplamda 2.000 km anca yapmışımdır)"
    Ancak benim de boyum 1,80 üzeri, kilom 80 ve artçı ile kullandığımdan ve şimdiye kadar bir problem görmediğimden ötürü X-Max 300 ü de seçenekleriniz arasına katın derim

Çünkü almadan önce aynı araştırmaları bende çok yaptım ve tam X-Max 250 alacakken Motosiklet kullanıcısı arkadaşlar 300 lük almam konusunda beni düzelttiler. "Malum İstanbul trafiği, aniden kaçmak gereken durumlar vs. olabilir ve motorun seni taşıyabilmesi gerekir" gibi nedenlerden ötürü kandım ve pişman değilim Üstelik selenin altında 2 sandalye, termos vs. gibi şeyler sığması, arka taşıma çantasına iki kask sığması ve en güzeli arkada ben otururken bile arkama yaslanarak çok rahat yolculuk ediyor olabilmem de bonus oldu

Ama dediğim gibi ben de henüz çok tecrübesizim ve sadece bana yapılan tavsiyeler doğrultusunda bir alternatif eklemek amaçlı yazmak istedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler